Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 19 avg 2019, 20:18

Marsal je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Kolika je plata ako nije tajna ?
Zavisi, nisu iste svima.
Meni je od 700 do 820-830, zavisi od broja dnevnica. Npr prošli mjesec sam zaradio 880 jer sam 14 dana bio u drugom pogonu, imao noćni rad, rad u smjene, veći koeficijent i 25 dnevnica. Moji zaradili 770.

Eh sad ako si KV i radiš samo prvu smjenu imaš oko 850-900 plus ako imaš uslove na rad i minuli (sa 25-30 god staža) ide to preko 900, pa skoro i 1000. Opet naravno, ovisi od broja dnevnica. Ja sam PK tako da max mogu izaći na 830. Moj kolega koji je KV i ima 30 godina staža za isti mjesec uzeo 985.

Kod mene u saobraćaju evo manevra radi brigadne smjene, oni što su PK imaju do 950, a KV imaju 1050 do 1150. Sve sa toplim.

Plus hrana u restoranu

Eh sad ako si pitao za DB :D džaba sam krečio
Ovo da si nudio raji prije 10 godina, svi bi rekli ma vrh, ne moze bolje. Ali hvala Bogu dosla raja pameti, pa se ne zadovoljava ni ovima vise.

Avatar
Varg
Postovi: 2609
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Varg » 19 avg 2019, 20:49

Marsal je napisao/la:Evo šta DB nudi našim manevristima, iz prve ruke. Sve cifre su NETO.

Obuka u Sloveniji godinu dana, besplatno učenje njemačkog jezika, plata u Slo 1250 eura neto, plaćen smještaj i 1 obrok dnevno, po završetku obuke stalni ugovor u Njemačkoj sa početnom od 1700 neto i 6 mjeseci plaćen smještaj dok se ne snađeš. S tim da te 1700 su garantovane za 39 sati sedmično. Noćni rad, praznici i ostalo se posebno plaća tako da je realna plata za samca oko 2200 neto. Ono što je najbolje jeste da oni sve sređuju oko vize, ti ništa ne moraš. Još ako si oženjen i imaš djecu :opaopa:
jarane fataj se toga dogodine si marschall
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 19 avg 2019, 20:57

Sto se tice DBa. Ostajes u Sloveniji godinu i prebacis se u Njemacku. Vjerovatno zato nema peglanja oko vize. Barem ja tako mislimo.

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 20 avg 2019, 00:19

Da je se kako uhvatiti auto industrije, to mi je zelja neka :D

Danas viza udarena u pasos, dobit ce te razglednicu na kojoj pise zbogom zohari.

P.s. @Marsal cuvaj mi Čelik :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 20 avg 2019, 00:20

redbull93 je napisao/la:Da je se kako uhvatiti auto industrije, to mi je zelja neka :D

Danas viza udarena u pasos, dobit ce te razglednicu na kojoj pise zbogom zohari.

P.s. @Marsal cuvaj mi Čelik :mrgreen:
Znaci zavrseno je sve. :mrgreen:

Nek bude sa srecom brate. :salut:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 20 avg 2019, 00:22

Kaunas je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Da je se kako uhvatiti auto industrije, to mi je zelja neka :D

Danas viza udarena u pasos, dobit ce te razglednicu na kojoj pise zbogom zohari.

P.s. @Marsal cuvaj mi Čelik :mrgreen:
Znaci zavrseno je sve. :mrgreen:

Nek bude sa srecom brate. :salut:
Hvala drug, sve gotovo eto.

Al sam se dobro oznojio za ovu vizu jbt. Jesam pola sata stajao u redu pred ambasadom na onom suncu :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 20 avg 2019, 00:24

Sta ti kontas da je lahko vizu dobit? Treba se dobro oznojit. :D
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 21 avg 2019, 18:00

redbull93 je napisao/la:Da je se kako uhvatiti auto industrije, to mi je zelja neka :D

Danas viza udarena u pasos, dobit ce te razglednicu na kojoj pise zbogom zohari.

P.s. @Marsal cuvaj mi Čelik :mrgreen:
Sretno, aBd da se snadjes sto prije.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 21 avg 2019, 22:16

Sabinho je napisao/la:
redbull93 je napisao/la:Da je se kako uhvatiti auto industrije, to mi je zelja neka :D

Danas viza udarena u pasos, dobit ce te razglednicu na kojoj pise zbogom zohari.

P.s. @Marsal cuvaj mi Čelik :mrgreen:
Sretno, aBd da se snadjes sto prije.
Hvala druze.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 21 avg 2019, 23:04

Orton je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Danas sam mi je lik govorio kako je prije u Njemačkoj bilo bolje. I kako sada ne mozes ustediti ni feninga, zbog toga jer je sve skupo.
A ljudina 30 godina tamo i ne misli se vracat. Definitivno najmrza vrsta dijasporaca.

Iskren savjet bježi od takvih ko od puške.
Taj sto govori da je prije bilo bolje sigurno govori istinu. U Austriji mi je milion ljudi potvrdilo koliko je pao standard nakon uvodjenja EURO valute. O Schillingu pricaju ko mi o Titinom dobu.

Evo, ja sam u Austriju dosao kao student 2003 godine, mogu ti reci da je zivot u ovih 15 godina drasticno poskupio. Cisto primjera radi, Covjek kupio u 4. opstini 2004 godine stan za 80 000 eura, danas ga prodaje za 240 000. E sad, zamisli ti nemas stan i hoces da kupis. Trebam li spomenuti da su se plate u tom istom periodu marginalno povecale... O hrani i ostalim uslugama necu pricati, single karta za prevoz je bila 1,5 cini mi se, sada je cini mi se 2,2. Struja, hrana, komunalije, sve je to poskupilo. I sve se to odrazava na kvalitet zivota ljudi. Tako da neko ko je to rekao sigurno ne laze.

Eh sad, drugi je par cipela sto je i danasnji standard u Austriji, takav kakav jeste, drasticno bolji od naseg u BiH. Tako gledano se naravno i dan danas isplati bjezati s nasih prostora. Na kraju krajeva, i ja sam kao student dosao s idejom da pobjegnem od naseg primitivizma, korupcije i generalne letargije.

Ko god ima ambicije i vrijedan je, kod "svaba" ce naci nacin da zaradi, na jedan ili drugi nacin. Naravno, nije ni kod nas nemoguce obrnuti neke pare, ali zapad ipak nudi mnogo zdravije trziste i vece mogucnosti...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 21 avg 2019, 23:13

Kaunas je napisao/la: Neke osobe preseravaju sto se toga tice. Rade dobre poslove i onda preko ljeta dodju u Bosnu i nama sole pamet ima i ovdje posla moze se naci. Ili kad neko kaze tamo se radi, mora se radit, tad bi ga pljuno posred face. Ne zna da ovdje narod crnci bez slobodnog dana (radi jednu nedelju cijelu dan da bi sljedecu odmorio) za 6-7 stoja.

A ima i onih drugih, znam par momaka rade u Njemackoj za sicu i kazu ne bi se nikad vratili. Ali i veliki broj bi se vratio da im neko ponudi neki normalno placen posao ovdje.
Istina. Kod nas u Bosni 90 % ljudi ne zna sta je normalan godisnji odmor.

Ja sam nedavno poceo raditi za jednog hr tajkuna koji je usao na austrijsko trziste, no kad sam vidio kako covjek zateze kada je u pitanju godisnji odmor i fura balkansku politiku, fino sam se pokupio. A dobio sam platu koju sam trazio + sluzbeno auto od 40k eura. Ali kad nauci covjek raditi po nekom normalnom sistemu, dakle 5 sedmica godisnjeg, rasporedjujes ga u biti kako hoces, naravno u skladu sa interesima firme, onda ti ne pada na pamet raditi za nekoga gdje se moras nadati da ce ti dati 2 sedmice slobodno. Nema tih para, jer ono sto on nudi ces u biti naci i kod nekog drugog, ili barem neku slicnu lovu... A BiH trziste rada je svjetlosnim godinama daleko kad su te stvari u pitanju, izuzev mozda par bransi kao npr informatika (barem sam tako cuo).

Ali bice i to bolje, sto vise ljudi bude islo, poslodavci ce biti sve vise primorani privoliti ljude da dodju i ostanu, a to ce jedino moci uraditi kroz bolje uslove. abd.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Epidaurus » 22 avg 2019, 00:25

Ima li slucajno neko ovdje da radi kao izinjer elektrotehnike u automobilskoj industriji ?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Virtu4l » 22 avg 2019, 19:46

_dreamer_ je napisao/la:Eh sad, drugi je par cipela sto je i danasnji standard u Austriji, takav kakav jeste, drasticno bolji od naseg u BiH. Tako gledano se naravno i dan danas isplati bjezati s nasih prostora. Na kraju krajeva, i ja sam kao student dosao s idejom da pobjegnem od naseg primitivizma, korupcije i generalne letargije.
Nije to samo do standarda i finansijskog aspekta. Tu postoje i mnogi drugi benefiti koji su kod nas još uvijek nezamislivi. Ne pričam konkretno o Austriji, već o kompletnom 'zapadnom' svijetu. Prije svega se to osnosi na školstvo, zdravstvo i prava radnika, plus socijalne ustanove koje funkcionišu i zaposleni koji gle čuda 'žele' da ti pomognu i u svakom trenutku znaš šta možeš a šta ne možeš. Samo je bitno da se uklopiš u sistem.

Ljudska prava je termin koji je kod nas postao ofucan, izlizan i uglavnom nebitan, e pa tamo negdje je veoma bitan.

Ne treba kazniti svoje dijete tako što će odrastati ovdje.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la GOAT » 22 avg 2019, 20:18

Virtu4l je napisao/la:
_dreamer_ je napisao/la:Eh sad, drugi je par cipela sto je i danasnji standard u Austriji, takav kakav jeste, drasticno bolji od naseg u BiH. Tako gledano se naravno i dan danas isplati bjezati s nasih prostora. Na kraju krajeva, i ja sam kao student dosao s idejom da pobjegnem od naseg primitivizma, korupcije i generalne letargije.
Nije to samo do standarda i finansijskog aspekta. Tu postoje i mnogi drugi benefiti koji su kod nas još uvijek nezamislivi. Ne pričam konkretno o Austriji, već o kompletnom 'zapadnom' svijetu. Prije svega se to osnosi na školstvo, zdravstvo i prava radnika, plus socijalne ustanove koje funkcionišu i zaposleni koji gle čuda 'žele' da ti pomognu i u svakom trenutku znaš šta možeš a šta ne možeš. Samo je bitno da se uklopiš u sistem.

Ljudska prava je termin koji je kod nas postao ofucan, izlizan i uglavnom nebitan, e pa tamo negdje je veoma bitan.

Ne treba kazniti svoje dijete tako što će odrastati ovdje.
Nemojte da vas navlace da idete u evropu.Tamo nema srece !!
23

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Virtu4l » 22 avg 2019, 20:47

Definitivno, sreća je kod Bakira!
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la GOAT » 22 avg 2019, 20:55

Virtu4l je napisao/la:Definitivno, sreća je kod Bakira!
U danasnjem vaktu sratmota je ici u ino.Imas toliko mogucnosti da zaradis iz svoje sobe.Budi svoj gazda,razvij strategiju.Radis koliko hoces i kad hoces.
23

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Heller » 22 avg 2019, 20:58

GOAT je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Definitivno, sreća je kod Bakira!
U danasnjem vaktu sratmota je ici u ino.Imas toliko mogucnosti da zaradis iz svoje sobe.Budi svoj gazda,razvij strategiju.Radis koliko hoces i kad hoces.
Virtu4l je napisao/la:
Nije to samo do standarda i finansijskog aspekta.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
SpeedyGonzales
Postovi: 121
Pridružen/a: 05 apr 2018, 17:52
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la SpeedyGonzales » 22 avg 2019, 21:03

GOAT je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Definitivno, sreća je kod Bakira!
U danasnjem vaktu sratmota je ici u ino.Imas toliko mogucnosti da zaradis iz svoje sobe.Budi svoj gazda,razvij strategiju.Radis koliko hoces i kad hoces.
Sramota je ostati.

Nego ima li kakav automehanicar za Njemacku?

Opel Werkstatt u okolini Ansbach-a
Uslovi su sljedeci:
- Zavrsena Skola za Automehanicara
- Iskustvo
- B1 certifikat njemackog jezika

Ako ima I medicinara, redovnih isto mi treba, znate sta se trazi od uslova :D
Otišao sam da pronađem sebe, ako dođem prije nego što se vratim, zadržite me!

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la GOAT » 22 avg 2019, 21:18

Heller je napisao/la:
GOAT je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Definitivno, sreća je kod Bakira!
U danasnjem vaktu sratmota je ici u ino.Imas toliko mogucnosti da zaradis iz svoje sobe.Budi svoj gazda,razvij strategiju.Radis koliko hoces i kad hoces.
Virtu4l je napisao/la:
Nije to samo do standarda i finansijskog aspekta.
Aha too
Bas je lijepo kad zasjedne druzina pa svako sebi placa pivu.
23

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Heller » 22 avg 2019, 21:30

GOAT je napisao/la: Aha too
Bas je lijepo kad zasjedne druzina pa svako sebi placa pivu.
Još bolje je kad se razboliš i odeš doktoru čekaš dva sata, dođeš do nekog tatinog sina totalnog debila. On te iz trećeg pokušaja uputi pravom specijalisti, tog doktora moraš podmazat.
GOAT je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Definitivno, sreća je kod Bakira!
U danasnjem vaktu sratmota je ici u ino.Imas toliko mogucnosti da zaradis iz svoje sobe.Budi svoj gazda,razvij strategiju.Radis koliko hoces i kad hoces.
Nema svako tu mogućnost, znanja niti afinitete.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.