Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1529
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Arnelv52 » 10 jan 2022, 12:23

A šta je nekvalifikovan radnik? Svako ko nema srednje škole? Pitam jer mislim da danas u BiH svako ko je osmi završio poslije rata ima barem srednju završenu pa ispada da 90% ljudi koji idu (omladina) i nema potrebe da ganja te lutrije a ranije sam naletio na fb na ljude koji ganjaju te kuglice i vidim da ih nije malo.

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la litijum » 10 jan 2022, 12:30

Arnelv52 je napisao/la:
10 jan 2022, 12:23
A šta je nekvalifikovan radnik? Svako ko nema srednje škole? Pitam jer mislim da danas u BiH svako ko je osmi završio poslije rata ima barem srednju završenu pa ispada da 90% ljudi koji idu (omladina) i nema potrebe da ganja te lutrije a ranije sam naletio na fb na ljude koji ganjaju te kuglice i vidim da ih nije malo.
Onaj koji nema nikakvo zvanje. Gimnazija i slicne skole.

Espiritosanto
Postovi: 2838
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Espiritosanto » 10 jan 2022, 12:34

litijum je napisao/la:
10 jan 2022, 12:30
Arnelv52 je napisao/la:
10 jan 2022, 12:23
A šta je nekvalifikovan radnik? Svako ko nema srednje škole? Pitam jer mislim da danas u BiH svako ko je osmi završio poslije rata ima barem srednju završenu pa ispada da 90% ljudi koji idu (omladina) i nema potrebe da ganja te lutrije a ranije sam naletio na fb na ljude koji ganjaju te kuglice i vidim da ih nije malo.
Onaj koji nema nikakvo zvanje. Gimnazija i slicne skole.
Po ovoj kvalifikaciji ti ne treba geothe certifikat jezika,ne trebas nostrifikacije diplome,to sve kosta 1500-2000 km,a i mozes raditi samo posao koji imas po diplomi.Ovako odes po ovom zakonu o ne kvalifikovani radis bilo koji posao,ne moras placat nostrifikacije i polagat jezik
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
redbull93
Postovi: 14294
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 10 jan 2022, 12:51

admin je napisao/la:
10 jan 2022, 11:44
nađoh ovo, al jazeera je izvor, vjerujmo im.

"a procjene iz 2018. godine koje ukazuju na to da je u Bosni i Hercegovini ostalo svega 2,7 od onih 3,5 miliona izbrojanih 2013."

Za 5 godina 700.000 ljudi?
to je 140.000 ljudi godišnje.

OK, nisu svi u Njemačku, ali hajmo nekako računati da Njemačka tu nosi dobar dio.
I sad kažeš 800-1000 termina mjesečno, znači cca 10.000 godišnje. Meni to djeluje kao da su smanjili broj, samo vam nisu rekli. Možda griješim oko toga, nisam se zaista nikad udubljivao.
Vjeruj da ode dosta veliki broj ljudi godisnje. Ne odu svi na vizu, najvise ljudi ode na spajanje porodice, tu je procedura oko 6 mj i komplet porodica ti ode. Onda imamo plavu kartu, a pored toga svega imamo hrvate koji bez ikakve ambasade idu vani. Ogroman broj hrvata je napustio drzavu, mjesta pusta ostala. U Bosni ce doci do urusavanja komplet sistema, to vise nije pitanje, pitanje je samo kada ce se desiti.

Ovo govorim samo za njemacku, slovenija je drugi par opanaka i hrvatska takodjer.

Na kraju kad podvuces crtu, prije korone vjerujem preko 100.000 ljudi da je napustalo drzavu na godisnjem nivou. Sad je malo usporilo, ali idu ljudi opet, proci ce i korona, opet ce se ici, a niko nista ne poduzima da to zaustavi.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Pantelija
Postovi: 12694
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 10 jan 2022, 15:12

Krajina tj dobar dio krajine većinom imaju hrvatske pasoše. Oni koji nemaju išli su prvo slovenija-njemacka. Sad kako slovenci napravise čarlamu pa ne moze vise tako brzo, ide se opcija ambasade.
Dole Hercegovina dio prema hrvatskoj masovno idu sa hr pasošima.
I onda gore isto rs haos. Ima ih dosta preko bg ambasade
Na kraju, fenomen, Sarajevo. Do prije 4-5 godina minimalan broj ljudi je islo vani iz glavnog grada. Sad ajw to postalo masovno.

Imas znaci odlaske
Medicinara, inzinjera-plava karta, imas spajanje porodice, imas preko onog pravila sa srednjom skolom ako je zanat a gore fali radne snage u toj regiji pa ides nostrifikaciju i pičiš...
Na kraju samo dio toga su ovi sto idu na termine a to je 1000 mjesecno ili tu negdje ...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la litijum » 10 jan 2022, 15:18

Ma ne treba mi veci dokaz, vidim autobuse koje odlaze direktno tamo. Takodjer, vidio sam redove pred ambasadom Njemacke, cak imas redove u onoj agenciji pored ambasade sto sredjuje dokumentaciju, treba ima pun rokovnik termina zakazanih.

Dodjes fino u manji neki grad, potpuno mrtav, nema mladih, kafici poluprazni sve do ljeta, nije kao recimo prije 10 godina gdje su pune skole bile pa se islo na kafu poslije nastave i u pauzama, sad toga nema. Bar nema u manjim gradovima. To je realno zalosno.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 10 jan 2022, 15:20

Kaunas je napisao/la:
10 jan 2022, 09:49
Admine ne govorim o papirologiji koliko o tom pocetnom kapitalu za otvaranje iste. Nije dovoljna dobra volja.
Koji oblik firme, budi konkretan kad pises. Jel doo? Koliki je polog Kapitala u BiH?

U austriji je recimo doo Light 10k eur minimalni Kapital, a 2,5k se moraju uplatiti na racun. S tim sto taj doo Light cesto ne moze ni posten Kredit dobiti radi niskog osnovnog Kapitala.

Nije tacno da otvoris za dan doo na zapadu, ovisi u biti koja je konstalacija. Ako imas Strane drzavljane u vlasnickoj Strukturi ili prava lica traje to debelo duze i to samo radi otvaranja yebenog racuna u banci. Bezze povlacis poredjenja koja ne stoje.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Kaunas
Postovi: 13193
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 10 jan 2022, 15:27

_dreamer_ je napisao/la:
10 jan 2022, 15:20
Kaunas je napisao/la:
10 jan 2022, 09:49
Admine ne govorim o papirologiji koliko o tom pocetnom kapitalu za otvaranje iste. Nije dovoljna dobra volja.
Koji oblik firme, budi konkretan kad pises. Jel doo? Koliki je polog Kapitala u BiH?

U austriji je recimo doo Light 10k eur minimalni Kapital, a 2,5k se moraju uplatiti na racun. S tim sto taj doo Light cesto ne moze ni posten Kredit dobiti radi niskog osnovnog Kapitala.

Nije tacno da otvoris za dan doo na zapadu, ovisi u biti koja je konstalacija. Ako imas Strane drzavljane u vlasnickoj Strukturi ili prava lica traje to debelo duze i to samo radi otvaranja yebenog racuna u banci. Bezze povlacis poredjenja koja ne stoje.
Druze, vrati se u Bosnu kad je tako lose tu gdje si. Jednostavno.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la litijum » 10 jan 2022, 15:31

Ne traje, prijatelj mi ima Youtube kanal, zivi u Njemackoj i otvorio je firmu za 15 minuta. Dobio porezni broj, prijavljuje dobit i to je to.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la _dreamer_ » 10 jan 2022, 15:56

litijum je napisao/la:
10 jan 2022, 15:31
Ne traje, prijatelj mi ima Youtube kanal, zivi u Njemackoj i otvorio je firmu za 15 minuta. Dobio porezni broj, prijavljuje dobit i to je to.
Jel znas ti druze citati ono sto ja pisem? Jel ti jasno da je Firma (tacnije: preduzece) sirok pojam i da nije isto otvarati djl, doo, dd, a u svakoj kategoriji imas razlicite konstelacije. Ali eto drzi se jarana i njegovih 15 minuta kao reference.

@kaunas
Ne radi se o tome trebam li se ja vratiti ili ti otici, radi se samo o tome da ljudi ne trebaju izositi netacne ili nepotpune informacije jer nikom tako ne pomazete.

Ovdje je vecini glavna furka ismijavati nekoga iz
dijaspore ko pokusava samo da ispravi odredjene netacne navode. Ja nemam od toga nista da ovdje pisem, a posto vidim da vam i smeta, sto se mene tice over and out.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la litijum » 10 jan 2022, 16:05

Ti iznosis netacne podatke da ljudi kao ne bi nastavili odlazit, sta li. Za razliku od tebe, ja nemam problem s tim uopste i zelim i drugima da se snadju u inostranstvu.

Dovoljno si rekao s bobicastim sirom i stejkovima, koji su u BiH inace mnogo jeftini.

Kako kazes, vani si od 2003 tako da ti apsolutno nisi relevantan da se uopste upustis u ovu diskusiju, jer si otiso dok je jos Drina bila marka.

Nastavi koristiti blagodate uredjene drzave i budi uspjesan i dalje. Ali ce i drugi.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la admin » 10 jan 2022, 16:16

u BiH je polog 2000 KM za doo.

Sve jasno, svako ko misli da treba da ide, treba da ide, to ne treba uopšte sporiti. Nikome ne mozes znati gdje će naći sreću, a gdje neće i u to se ne bih petljao čak ni ovako kroz forum.

Ali čini mi se kako ovdje mnogo sole pamet nekvalifikovani radnici, ljudi koji i u Bosni i u Njemačkog rade niskorangirane poslove i vjerujem da u tom slučaju nema dileme oko toga gdje je bolje. Većinom ovako kao litijum, nece uopšte da kazu sta rade i šta su u BiH radili, šta su pokušali u BiH a šta nisu, zive u nekoj njemačkoj pripizdini, ali im je super jer su u BiH živjeli u još goroj zabiti, al znaju sve i kako se firme otvaraju i kakvi su su zakoni, ekonomija, trendovi... I po pravilu, agresivno nameću svoj koncept i svako ko ne misli kao on, laže i plaćeni je bot, jer je apsolutno nemoguće u BiH zarađivati više od 584 KM, da je moguće, valjda bi ih on sa svojih 4 osnovne zarađivao, ha ja.

Druze, ako si prao wc u BiH, vjerujem ja da ti je bolje i isplativije da ga pereš u Njemačkoj. Ali ne znači da je za nekog ko je pravnik u BiH bolje da pere wc u Njemačkoj, niti da će moći u Njemačkoj raditi posao koji je radio u BiH. Mnogo je faktora, nije za svakog isto, ne treba se postavljati kao da znaš odgovore na sva pitanja. Generalno, smeta svako ko kaze da je i tamo teško, tj. da i tamo moze biti niz problema nekad istih kao ovdje i smeta svako ko kaze da se i u BiH moze zivjeti.

Ovdje ismijavate svakog ko kaže da se u BiH moze ili nedobog treba živjeti, a ​po drugim temama me smarate nekim kao patriotizmom, jel ko čestitao dan RS i jel ko rekao da nije bio genocid. Pokazatelj zaglupljenosti nebitnim stvarima koja nas je i dovela dotle da je najbolje pobjeć od budala, samo što je čini mi se sada već više budala u dijaspori nego kod nas. Pravi patriotizam bi bio pokušati nešto napraviti u BiH, platiti porez i mozda koga zaposliti, a to jel dan RS ili dan Federacije... od toga niko pošten nikad nije imao nikakve koristi.

Kao i dreamer, pozdravljam vas i ja, želim sretan put i mnogo uspjeha na ličnom i poslovnom planu.

Avatar
redbull93
Postovi: 14294
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la redbull93 » 10 jan 2022, 16:44

:urnebes:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Finn » 10 jan 2022, 16:51

Djeluje da admin ne može prihvatiti da nisu svi ljudi rođeni da budu biznismeni i gazde pa da prave nekakve biznise. Niti da smo rođeni sa 9 života, pa da jedan žrtvujemo zarad patriotizma i domovine. Niti svi imaju kapacitet za fakulteta, zvanja i jakih poslova. Neki prosto žele normalan, prosječan, dosadan porodični život i da žive pristojno, a ne preživljavaju. Ovdje to ne mogu, vani mogu.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12694
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 10 jan 2022, 16:54

admin je napisao/la:
10 jan 2022, 16:16
u BiH je polog 2000 KM za doo.

Sve jasno, svako ko misli da treba da ide, treba da ide, to ne treba uopšte sporiti. Nikome ne mozes znati gdje će naći sreću, a gdje neće i u to se ne bih petljao čak ni ovako kroz forum.

Ali čini mi se kako ovdje mnogo sole pamet nekvalifikovani radnici, ljudi koji i u Bosni i u Njemačkog rade niskorangirane poslove i vjerujem da u tom slučaju nema dileme oko toga gdje je bolje. Većinom ovako kao litijum, nece uopšte da kazu sta rade i šta su u BiH radili, šta su pokušali u BiH a šta nisu, zive u nekoj njemačkoj pripizdini, ali im je super jer su u BiH živjeli u još goroj zabiti, al znaju sve i kako se firme otvaraju i kakvi su su zakoni, ekonomija, trendovi... I po pravilu, agresivno nameću svoj koncept i svako ko ne misli kao on, laže i plaćeni je bot, jer je apsolutno nemoguće u BiH zarađivati više od 584 KM, da je moguće, valjda bi ih on sa svojih 4 osnovne zarađivao, ha ja.

Druze, ako si prao wc u BiH, vjerujem ja da ti je bolje i isplativije da ga pereš u Njemačkoj. Ali ne znači da je za nekog ko je pravnik u BiH bolje da pere wc u Njemačkoj, niti da će moći u Njemačkoj raditi posao koji je radio u BiH. Mnogo je faktora, nije za svakog isto, ne treba se postavljati kao da znaš odgovore na sva pitanja. Generalno, smeta svako ko kaze da je i tamo teško, tj. da i tamo moze biti niz problema nekad istih kao ovdje i smeta svako ko kaze da se i u BiH moze zivjeti.

Ovdje ismijavate svakog ko kaže da se u BiH moze ili nedobog treba živjeti, a ​po drugim temama me smarate nekim kao patriotizmom, jel ko čestitao dan RS i jel ko rekao da nije bio genocid. Pokazatelj zaglupljenosti nebitnim stvarima koja nas je i dovela dotle da je najbolje pobjeć od budala, samo što je čini mi se sada već više budala u dijaspori nego kod nas. Pravi patriotizam bi bio pokušati nešto napraviti u BiH, platiti porez i mozda koga zaposliti, a to jel dan RS ili dan Federacije... od toga niko pošten nikad nije imao nikakve koristi.

Kao i dreamer, pozdravljam vas i ja, želim sretan put i mnogo uspjeha na ličnom i poslovnom planu.
samo jedan primjer. Moja zena inzinjer masinstva, magistar, radi tri smjene u struci, za platu manju nego sto ima jedan policajac npr.
u njemackoj, za normalno radno vrijeme 8-4 sa njenim iskustvom imala bi 3400 eura. to ti je 7200 maraka, to ti je otprilike 6 njenih plata ovdje....
je li potebno dalje da objasnjavam?
pa covjece ovdje ljudi sa zanatima su do prije dvije tri godine radili za 650 bez prijave, kad su se ispalili gore, onda u nedostatku radne snage poceli povecavati plate ali i dalje te gule i subotu i prekovremeno.

bespotrebno pokusavas da pises bajke, frizerskom salonu napisse inspekcija 2000 zbog rukavica (kao korona), dok politickik kurvama ne smiju uci u firme. Pa moju bivsu firmu dan prije obavjeste da dolazi radna isnpekcija, oni sve neprijavljene posalju na ruccak dok inspekcija prošeta kroz firmu. JA NE mogu da vjerujem da neko uopste moze i ima hrabrosti uporediti zivot u bosni i van bosne gdje je plata prosjecnog radnika koji nije na budzetu max 800 maraka a registracija auta otprilike tu negdje, da ne kazem lijecenje i penzije s kojima mozes samo na kontejneru zavrsiti sto bi i bilo masovno da nemaju vecina djecu i rodbinu vani, te ovdje ko ima malo bolja primanja pa pogura.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 10 jan 2022, 16:55

Kakva 2 egotripera. :rol:

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7349
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 10 jan 2022, 16:57

Pozitivna vijest! - Strane investicije u BiH prešle milijardu KM: Evo šta nam je potrebno ukoliko se želi nastaviti rast stranih ulaganja

Prema preliminarnim podacima Centralne banke BiH, direktna strana ulaganja za period januar-septembar 2021. iznose 1.049.000.000 KM, što predstavlja povećanje od 65 posto u odnosu na isti period 2020. godine, saopćeno je iz Agencije za unapređenje stranih investicija u Bosni i Hercegovini.

- Uz pozitivnu vijest o značajnom povećanju direktnih stranih investicija i iznosu preko jedne milijarde KM, svakako napominjemo i da su preliminarni podaci podložni naknadnim revizijama, te se nadamo da će značajno povećanje biti registrovano i na godišnjem nivou za 2021. Ovo je značajan porast, s obzirom na otežane uslove poslovanja usljed pandemije koronavirusa, kažu iz FIPA.

Ahmet Egrlić, predsjednik Vanjskotrgovinske komore BiH, istakao je kako je dobro što je zabilježen rast direktnih stranih investicija.

- Međutim, kako bismo našu privredu učinili što konkurentnijom, u narednom periodu bismo je trebali rasteretiti, a tu mislim na smanjenje doprinosa i poreza na plate, kazao je Egrlić.

Iz FIPA su naveli da rast ekonomskih indikatora u zemlji, što podrazumijeva otvaranje novih radnih mjesta za bh. građane, ohrabruje i motivira da se nastavi raditi na provođenju ekonomskih reformi u zemlji koje su neophodne ukoliko se želi nastaviti rast stranih ulaganja. Dodali su i da je za nastavak poboljšanja ekonomskih prilika u zemlji potreban još snažniji rad na promociji zemlje u inostranstvu s ciljem privlačenja novih stranih investicija.

Prema Egrlićevim riječima, BiH zaista ima šansu da privuče strane ulagače.

- Pred BiH je zaista dobra prilika koja se ogleda, prije svega, u blizini tržišta EU. Naime, pandemija je poremetila globalne lance snabdijevanja, transport, posebno brodski, enormno je poskupio i veliki dobavljači se okreću Evropi i traže nove zemlje za dobavljače. Tu je naša šansa koju bismo mogli i trebali iskoristiti, poručio je Egrlić.

Dodao je da BiH, nažalost, danas ima negativan imidž koji su stvorili narušeni politički odnosi i konstantne tenzije.
Sigurnost

- Političari, ukoliko žele da se okrenu ekonomiji, pod hitno moraju da promijene političku retoriku, jer investitori osim birokratskih pogodnosti za ulaganje traže od zemlje da je sigurna za njihove investicije, pa možemo reći da ukoliko se stanje ne promijeni, ništa neće moći zaustaviti odliv radne snage iz BiH, smatra Egrlić.
:kafa: :kafa:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Otelo
Postovi: 33339
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Otelo » 10 jan 2022, 16:57

redbull93 je napisao/la:
10 jan 2022, 16:44
:urnebes:
I jedan od razloga zašto jedva čekam da odem i promijenim pasoš.

Samo u Bosni i Hercegovini, zemlji sa 30% nezaposlenih se ismijavaju poslovi ljudi.

Unfuckingbelieveble.

Ja kad sam potpisao ugovor, javio sam se forumasu @kaunas jer sam želio neki neutralan odgovor mimo familije i napisao mu svoju platu i pitao ga sta mogu sa njom i kako mogu živjeti. Odgovorom sam bio zadovoljan momak je odlično objasnio sve troškove, način života i ostalo.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sheyi » 10 jan 2022, 16:57

Moze se uspjeti, ima i u Africi uspjesnih ljudi, svugdje ima uspjesnih ljudi, odnosno pojedinaca. Kako ga admin objasnio, lijepo to izgleda u teoriji, ali u praksi i gledajuci trenutno stanje drustva i drzave, mrka kapa.

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la litijum » 10 jan 2022, 17:03

Sto me admin izvrijedja, ni krivog ni duznog, a ja pri tome akademski gradjanin BiH hahahaah

A majke mi ne ribam ni podove nit sam peroguzac. Smijeh.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: R32 i 17 gostiju.