Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 04 nov 2018, 23:00

Ja nikako ne razumijem te sto se ne trude, ne znam sto dzaba idu, znaci ne samo da hebes sebe nego i druge.

Nego, ne rece nam Moggi, kako si ti ucio, jesi proveo rat u Dojclandu ili si crtane gledao kao mali?

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 04 nov 2018, 23:15

Ovi sto uce jer "moraju" su mi najmanje omiljena sorta :D
Isto da uci drugom a ne zbog sebe.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Klare » 05 nov 2018, 12:22

Koja je razlika između ovih što moraju i ovih što ne, moraju ali hoće, zapravo?
Pitanje glasi, ko je shvatio a ko ne važnost učenja novih stvari. Zapravo u životu se ništa ne mora, i niko od nas ništa ne mora, a puno možemo! Samo je pitanje koliko hoćemo.
Tako da ovi što idu na jezik zbog interesa, to jest nekog moranja, nema od njih ništa u životu inače, a kamoli što se jezika tiče.

Kada ljudi usvoje malo širi način razmišljanja od ovog materijalnog onda ima nešto od njih da bude. Prije materijalnog ide avantura, niz usavršavanja i rada, a onda za ovo se i ne treba brinuti, ono samo od sebe dođe, međutim ljudi preskaču krucijalne korake ispred, ne uživaju u njima, nego odmah hoće krajnji rezultat. To je u pitanju ovih nezainteresovanih na učenju jezika.

A ljudi ne znaju ni Bosanski, a uče Njemački. Gramatika se pohvata na kursu, nove riječi to je ključ svakog jezika. Raditi samostalno, čitati knjigu, čitati bilo šta, to je najbolji način usavršavanja, samo treba na kursu pohvatati kako se speluje, izgovara i naglašava.
A onda najbitniji korak kominikacija. Znati jezik čitati i znati ga pričati, skroz suprotni pojmovi. Možeš ga razumiti kao Arijevac, ali to ne znači da znaš bilo šta smisleno izgovoriti.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 05 nov 2018, 17:09

ASD je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la::lol:

Licno bi otisao sa 18 godina od kuce. To nije stvar novca niti bilo cega materijalnog.

U biti je sticanje raznoraznog iskustva a ne sticanje materijalnih sredstava.

Nazalost sam zivio do 21 u BiH i nagledao se smeca od ljudi koje moras trpit.
To je vec drugi primjer, ti si otisao u drugu drzavu.

Ja sam svakako za varijantu da se stedi, a ne da se kao budala zavaljuje u kredit.

Najbolja varijanta je dici kredit prvom prilikom, kupiti stan, izdati ga pod kiriju i od kirije placati ratu kredita. U tom periodu zivjeti sa roditeljima dok ne bude krajnje vrijeme da se osamostalite. Moja neka logika.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 05 nov 2018, 17:20

Kaunas je napisao/la:
ASD je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la::lol:

Licno bi otisao sa 18 godina od kuce. To nije stvar novca niti bilo cega materijalnog.

U biti je sticanje raznoraznog iskustva a ne sticanje materijalnih sredstava.

Nazalost sam zivio do 21 u BiH i nagledao se smeca od ljudi koje moras trpit.
To je vec drugi primjer, ti si otisao u drugu drzavu.

Ja sam svakako za varijantu da se stedi, a ne da se kao budala zavaljuje u kredit.

Najbolja varijanta je dici kredit prvom prilikom, kupiti stan, izdati ga pod kiriju i od kirije placati ratu kredita. U tom periodu zivjeti sa roditeljima dok ne bude krajnje vrijeme da se osamostalite. Moja neka logika.
Zavisi gdje, u vecini BiH od kirije se nista ne zaradi.
U Munchenu rodjak kupio stan, to sto placa kamatu, i bez kirije mu se otplatilo jer je stan za jako malo vremena dostigao puno vecu vrijednost nego u trenutku kada ga je kupovao.
Generalno se slazem, to je bolja opcija od one, da se digne kredit i kupi se stan samo eto da odes od roditelja.
Kod mene jaran tako, nije ga ni desetinu otplatio, vec ga prodaje.

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 05 nov 2018, 21:36

najbolje se baviti kriminalom tu su pare
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Moggi » 05 nov 2018, 23:34

ASD je napisao/la:Ja nikako ne razumijem te sto se ne trude, ne znam sto dzaba idu, znaci ne samo da hebes sebe nego i druge.

Nego, ne rece nam Moggi, kako si ti ucio, jesi proveo rat u Dojclandu ili si crtane gledao kao mali?
bio tamo malo ali neznatan efekat vec sve preko tv 24/7, do sedme godine mi se mijesale rijeci naseg i njemackog, roditelji znaju po par osnovnih rijeci
Zarathustra

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 12 nov 2018, 18:57

Neko da preporuci dobrog stalnog sudskog tumaca za njemacki jezik u Sarajevu?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la QUARTERBACK » 15 nov 2018, 20:36

za mlade koji sad odu u inostranstvo a navikli su na zivot u bosni u smislu izlazaka hodanja zajebancije je prelose.. bio sam u svedskoj mjesec dana u posjeti, jedino bih se odlucio skroz otici iz bosne ako bih se opredjelio za osnivanje porodice i porodicni zivot dakle da se poselamis sa hodanjem izlascima jer tamo moras da se golemo strpis i istrpis svasta nesto dok nesto ne steknes

pretpostavljam da je tako i u ostalim zemljama, mi mladi od nule moramo krenuti tu dok je ovima koji su vec tu dugo vremena mnogo lakse i prihvatili su stil zivota da izlaze petkom ili subotom i to ti je to za tu sedmicu.. meni je to sad nezamislivo ocu da izadjem kad god mi je cejf :mrgreen:
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 15 nov 2018, 23:30

Vise od 2 izlaska sedmicno je bas besmisleno.

Ja vec imam taj svapski mentalitet, uvijek sam ga imao, ali odlucio sam ostati u BiH ipak.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Barbarossa » 15 nov 2018, 23:39

Traže li gdje vozače kamiona
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 15 nov 2018, 23:44

Kod nas bi omladina i da ima pare, i da izlazi najmanje 3x sedmicno, i ako moze da se ukomponuje da poslije izlazaka bude slobodan dan za mahmuranje. I jos kaze moras da strepis i strpis da nesto steknes. :lol: :lol:

Decko to se zove produktivan i normalan stil zivota, kakav bi svako trebao imat, a ne kao nasi dole radi za izlaske i zivi za sutra. :crazy: Ovdje raja kad zeli ludovat, ode na Mallorcu ili Ibizu par dana, ili skoci do Hrvatske ljeti, ubije se 10ak dana, i opet u normalu.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 15 nov 2018, 23:55

Barbarossa je napisao/la:Traže li gdje vozače kamiona
Bosna, Slovenija, Njemacka
AshburtonG je napisao/la:Kod nas bi omladina i da ima pare, i da izlazi najmanje 3x sedmicno, i ako moze da se ukomponuje da poslije izlazaka bude slobodan dan za mahmuranje. I jos kaze moras da strepis i strpis da nesto steknes. :lol: :lol:

Decko to se zove produktivan i normalan stil zivota, kakav bi svako trebao imat, a ne kao nasi dole radi za izlaske i zivi za sutra. :crazy: Ovdje raja kad zeli ludovat, ode na Mallorcu ili Ibizu par dana, ili skoci do Hrvatske ljeti, ubije se 10ak dana, i opet u normalu.
Ne kontam ovaj nas mentalitet nikako.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 16 nov 2018, 00:03

Bosniacum Lilium je napisao/la:Vise od 2 izlaska sedmicno je bas besmisleno.

Ja vec imam taj svapski mentalitet, uvijek sam ga imao, ali odlucio sam ostati u BiH ipak.
Neki dan si ban dobio na ovoj temi zbog razlika u tvom i njihovom mentalitetu.

Avatar
Finn
Postovi: 9172
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Finn » 16 nov 2018, 00:16

@Quarter

Pa ko ti brani da izlazis i radnim danima poslije posla?

Jedino ako mislis da se cuga svako dan obavezno, sto je onda besmisleno.

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 16 nov 2018, 00:20

AshburtonG je napisao/la:Kod nas bi omladina i da ima pare, i da izlazi najmanje 3x sedmicno, i ako moze da se ukomponuje da poslije izlazaka bude slobodan dan za mahmuranje. I jos kaze moras da strepis i strpis da nesto steknes. :lol: :lol:

Decko to se zove produktivan i normalan stil zivota, kakav bi svako trebao imat, a ne kao nasi dole radi za izlaske i zivi za sutra. :crazy: Ovdje raja kad zeli ludovat, ode na Mallorcu ili Ibizu par dana, ili skoci do Hrvatske ljeti, ubije se 10ak dana, i opet u normalu.
:thumbup:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Ramiy » 16 nov 2018, 00:22

ASD je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Vise od 2 izlaska sedmicno je bas besmisleno.

Ja vec imam taj svapski mentalitet, uvijek sam ga imao, ali odlucio sam ostati u BiH ipak.
Neki dan si ban dobio na ovoj temi zbog razlika u tvom i njihovom mentalitetu.
Pa kakve forum ima veze sa rl :urnebes:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 nov 2018, 00:27

Pretjerujete. Nasi radnici su cijenjeni u dosta drzava gdje nas vise ima i poznati kao oni koji vole raditi i kao doseljenici koji ne prave probleme. A nije sada ni istina da u svim tim bogatim drzavama ljudi rade kao roboti vec nekim slucajem imaju uredjenije drzave i vodili su bolje ekonomske politike na vrijeme. U Irskoj ljudi eto npr. ne vole raditi, dosta su opusteni, lijeni, a citav vikend je rezervisan specijalno za pabove i kuliranje dok i u radnoj sedmici pon i petak su nesto manjeg intenziteta.
Ali ovdje kod nas su nam privatnici isprali mozak da se mora ubiti od rada kako bi se imala bar prosjecna plata dok oni kupe milione KM i ne mogu povecati radnicima platu za 200-300 KM zato sto se ovdje za malog covjeka najmanje drzava brine i za minimalac po satu. Tada bi svi imali taman i sa slabo rada.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18624
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 16 nov 2018, 00:32

ASD je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Vise od 2 izlaska sedmicno je bas besmisleno.

Ja vec imam taj svapski mentalitet, uvijek sam ga imao, ali odlucio sam ostati u BiH ipak.
Neki dan si ban dobio na ovoj temi zbog razlika u tvom i njihovom mentalitetu.
Samo jos Trump ima onakav smisao za humor. Ne vidim u cemu je problem?
Ramiy je napisao/la: Pa kakve forum ima veze sa rl :urnebes:
Bratko, ja sam ti u rl pojava. Eto pitaj forumase koji su me upoznali. Ne mogu da vjeruju da sam ja na forumu i ja uzivo ista osoba. Uzivo puno opusteniji i karizmaticniji, zabavniji, direktniji, ostroumniji. Yebo forum, mrsko mi kucati romane.
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Federer17 » 16 nov 2018, 01:51

Bosniacum Lilium je napisao/la:Uzivo puno opusteniji i karizmaticniji, zabavniji, direktniji, ostroumniji. Yebo forum, mrsko mi kucati romane.
Samo se volis hvaliti na oba fronta?
:mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Judd, klasik i 62 gosta.