Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Sabinho » 14 maj 2019, 23:17

Fantasista je napisao/la:Ko ce ostat ovdje jbt :mrgreen:

Sad sreo rodjaka, u julu dobio termin. Jos jedan manje :salut:
Ostat cemo mi koji volimo svoju domovinu!
Zayebavam se dovim svaki dan 77 puta za sto raniji termin
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41266
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 maj 2019, 08:12

ASD je napisao/la:
Fantasista je napisao/la:Ko ce ostat ovdje jbt :mrgreen:

Sad sreo rodjaka, u julu dobio termin. Jos jedan manje :salut:
Kad skontas da su se ljudi prije 25 godina borili za nesto sto vise niko ne zeli, cak su mnogi i zivote dali, a mnogi ostali invalidi.
Skoro sam bio na mjestima gdje su se vodile medju najkrvavijim borbama u BiH, realnost je takva da su ta dva mjesta totalno mrtva i fakat ne vidis razlog zbog ceg se neko borio za to i da li bi vise ikad.
Borili su se da spase svoje porodice, djecu i sugrađane, šta su trebali, reći, evo poubijajte nas, silujte i šta god hoćete, mi se nećemo braniti. Niđe veze logika. Nisu oni razmišljali šta će biti za 20 god, to je bilo pitanje života i smrti. Zato i jesu heroji, jbg dobio si sad mogućnost da ideš vani ako hoćeš, da se nisu borili ne bi nas ni bilo nikako niti bi imao tu mogućnost jer ne bi bio živ (bukvalno, bili bi pod zemljom sa njima).

Da im Allah podari lijepi džennet svima :salut:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Pantelija
Postovi: 12927
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 15 maj 2019, 10:12

Ljudi su jednostavno shvatili, ustvari, mladi ljudi, da ovdje nema zivota. Drustvo je iskvareno do kosti, lopovi, ubice, klosari, tajkuni su uzorni gradjani a skolovani i normalni se moraju kriti. Skola se kupuje, doktorati se kupuju tako da je i samo znanje postalo irelevantno kao i titule dr. mr. i sl.
Svako ko sjedne sa buducom zenom i stavi na papir koliko treba novca da se zivi a kolike su plate ode na internet i posalje termin za vizu.

Ne mozes se reci da ovo sve nije jedna bolest naseg drustva. Toliko se olahko shvata ovo, medjutim niko ne konta kakve su ovo posljedice u iducih 5 ili 10 godina. Manjak radne snage, mortalitet, manjak uplate poreza, prekid kreditiranja MMFa. Ako neko misli da raja ide samo zbog novvca, grijesi, licno znam magistre, doktore, inzinjere, obicne radnike koji su imali od 4 milje, 3, 2 milju i po plate, pa su otisli. Okruzenje i drustvo je truhlo, sigurnost nikakva, policija, sudstvo korumpirano. Prije su odlazili muski clanovi, a porodica ostajala ovdje. Medjutim sada odlaze porodice kompletne i ne vracaju se. Normalno, zao je covjeku ostaviti i roditelje i prijatelje ovdje, zao mu je ostaviti navike, mjesta i svoju zemlju, ali jednsotavno je raji doslo do grla. u RS-u 76 kola zatvoreno. U krajini ja mislim bar 40% .
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

nebeskasila
Postovi: 2428
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la nebeskasila » 15 maj 2019, 10:26

Pantelija je napisao/la:Ljudi su jednostavno shvatili, ustvari, mladi ljudi, da ovdje nema zivota. Drustvo je iskvareno do kosti, lopovi, ubice, klosari, tajkuni su uzorni gradjani a skolovani i normalni se moraju kriti. Skola se kupuje, doktorati se kupuju tako da je i samo znanje postalo irelevantno kao i titule dr. mr. i sl.
Svako ko sjedne sa buducom zenom i stavi na papir koliko treba novca da se zivi a kolike su plate ode na internet i posalje termin za vizu.

Ne mozes se reci da ovo sve nije jedna bolest naseg drustva. Toliko se olahko shvata ovo, medjutim niko ne konta kakve su ovo posljedice u iducih 5 ili 10 godina. Manjak radne snage, mortalitet, manjak uplate poreza, prekid kreditiranja MMFa. Ako neko misli da raja ide samo zbog novvca, grijesi, licno znam magistre, doktore, inzinjere, obicne radnike koji su imali od 4 milje, 3, 2 milju i po plate, pa su otisli. Okruzenje i drustvo je truhlo, sigurnost nikakva, policija, sudstvo korumpirano. Prije su odlazili muski clanovi, a porodica ostajala ovdje. Medjutim sada odlaze porodice kompletne i ne vracaju se. Normalno, zao je covjeku ostaviti i roditelje i prijatelje ovdje, zao mu je ostaviti navike, mjesta i svoju zemlju, ali jednsotavno je raji doslo do grla. u RS-u 76 kola zatvoreno. U krajini ja mislim bar 40% .
Ja sam iz Bihaca. Od nekih 15tak mojih kolega iz mahale samo 1 je ostao u Bihacu koji ima posao. Koji ima malo imucniju porodicu pa mu je dobro. Ostalo je sve otislo. Vise nemam sa kim kafu popiti. Grad je prazan. Ima slucajeva gdje covjek i zena rade i imaju po 1500 plate pa idu u Njemacku raditi neki bezveze posao. To nam je postao trend. Zalosno je ovo. Ja sam mlad otisao a sjetim se svega kako je fino bilo. Jbs pare ne vrijede nista.

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zagor1987 » 15 maj 2019, 10:34

jasmin10 je napisao/la:
Fantasista je napisao/la:Ko ce ostat ovdje jbt :mrgreen:

Sad sreo rodjaka, u julu dobio termin. Jos jedan manje :salut:
Ja ne mogu shvatiti ljude koji žele da ostanu. :D
Ja mogu,ne mogu shvatiti ko moze zivjeti u Njemackoj cijeli svoj zivot,evo tu sam jace od godinu dana al nebi mjenjao kamen u svojoj mahali za cijelu Njemacku

Avatar
ASD
Postovi: 26242
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la ASD » 15 maj 2019, 10:39

rio_Ferdy88 je napisao/la: Borili su se da spase svoje porodice, djecu i sugrađane, šta su trebali, reći, evo poubijajte nas, silujte i šta god hoćete, mi se nećemo braniti. Niđe veze logika. Nisu oni razmišljali šta će biti za 20 god, to je bilo pitanje života i smrti. Zato i jesu heroji, jbg dobio si sad mogućnost da ideš vani ako hoćeš, da se nisu borili ne bi nas ni bilo nikako niti bi imao tu mogućnost jer ne bi bio živ (bukvalno, bili bi pod zemljom sa njima).

Da im Allah podari lijepi džennet svima :salut:
Pa sa istima s kojima su se borili sada zive u miru ali u drugoj zemlji.
A mjesto oko kojeg su se borili zjapi prazno, ni jedni ni drugi ga ne zele.

Oni su isto imali mogucnost da ostave sve, kao i ti ato je imas.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41266
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 maj 2019, 11:26

ASD je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la: Borili su se da spase svoje porodice, djecu i sugrađane, šta su trebali, reći, evo poubijajte nas, silujte i šta god hoćete, mi se nećemo braniti. Niđe veze logika. Nisu oni razmišljali šta će biti za 20 god, to je bilo pitanje života i smrti. Zato i jesu heroji, jbg dobio si sad mogućnost da ideš vani ako hoćeš, da se nisu borili ne bi nas ni bilo nikako niti bi imao tu mogućnost jer ne bi bio živ (bukvalno, bili bi pod zemljom sa njima).

Da im Allah podari lijepi džennet svima :salut:
Pa sa istima s kojima su se borili sada zive u miru ali u drugoj zemlji.
A mjesto oko kojeg su se borili zjapi prazno, ni jedni ni drugi ga ne zele.
Pa to je sad istina, isto kao što su živili i prije toga, al nije takva situacija bila tada nit su oni mogli znati kakva će situacija biti sutra, kamoli za 20 godina, bilo pitanje života i smrti, drugi prioriteti. Logično da će braniti svoje ognjište i porodicu kad te neko napada, šta su trebali reći evo poubijajte nas sve, mi se nećemo boriti :roll:
ASD je napisao/la:Oni su isto imali mogucnost da ostave sve, kao i ti ato je imas.
Imali mogućnost prije rata, u ratu samo pojedini, većina je bila u okruženju i nisu znali hoće li preživiti sutrašnji dan, znam po svojima. I većina je takvih bilo.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 15 maj 2019, 12:04

Ja bih rekao da dobrom broju ljudi pare dodju tek na nekom trecem ili cetvrtom mjestu kada se odluce za Njemacku.

Recimo neki normalan posao u Lidlu ili slicnoj radnji,pocetna satnica je nekih 12,50 odnosno 2000 eura brutto.
U poreznoj klasi 1,to je oko 1400 eura netto.
Neces se ti obogatit od tog posla,ali ces imati platu koja ce ti omoguciti da zivis normalno bez da se krpis do kraja mjeseca.

Mnogo vaznije je sta zivot donosi sa sobom u uredjenom sistemu.

-Zdravstveno osiguranje i doktori dobri. Ukoliko se malo covjek raspita,mnoge stvari zdravstvena osiguranja dodatno placaju koja nisu striktno navedena.

-Gradski prevoz u vecini gradova funkcionise odlicno.Recimo ako moras presjedati iz podzemne u bus,uskladjeno je tako da se prevoz ne ceka duze od 3 do 5 minuta.

-U slucaju da ostanes bez posla,ne ostajes bez primanja.Socijalna pomoc (hartz IV),ili pare sa biroa za nezaposlene ce ti omoguciti da prebrodis mjesec.
Hartz IV(drzava ti plati stan i dobijes oko 400 eura za zivotne potrebe)

-Mogucnost da kvalitetno iskoristis slobodno vrijeme.Svaki veci grad ima bar jedan restoran iz svake drzave na planeti,sportskih programa koliko hoces.

-I sto je meni licno najbitnije nema nikakvih politicara koji se pozivaju na vitalni nacionalni interes :D

Avatar
sve5
Postovi: 309
Pridružen/a: 24 feb 2017, 13:12
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la sve5 » 15 maj 2019, 12:15

Orton je napisao/la:Ja bih rekao da dobrom broju ljudi pare dodju tek na nekom trecem ili cetvrtom mjestu kada se odluce za Njemacku.

Recimo neki normalan posao u Lidlu ili slicnoj radnji,pocetna satnica je nekih 12,50 odnosno 2000 eura brutto.
U poreznoj klasi 1,to je oko 1400 eura netto.
Neces se ti obogatit od tog posla,ali ces imati platu koja ce ti omoguciti da zivis normalno bez da se krpis do kraja mjeseca.

Mnogo vaznije je sta zivot donosi sa sobom u uredjenom sistemu.

-Zdravstveno osiguranje i doktori dobri. Ukoliko se malo covjek raspita,mnoge stvari zdravstvena osiguranja dodatno placaju koja nisu striktno navedena.

-Gradski prevoz u vecini gradova funkcionise odlicno.Recimo ako moras presjedati iz podzemne u bus,uskladjeno je tako da se prevoz ne ceka duze od 3 do 5 minuta.

-U slucaju da ostanes bez posla,ne ostajes bez primanja.Socijalna pomoc (hartz IV),ili pare sa biroa za nezaposlene ce ti omoguciti da prebrodis mjesec.
Hartz IV(drzava ti plati stan i dobijes oko 400 eura za zivotne potrebe)

-Mogucnost da kvalitetno iskoristis slobodno vrijeme.Svaki veci grad ima bar jedan restoran iz svake drzave na planeti,sportskih programa koliko hoces.

-I sto je meni licno najbitnije nema nikakvih politicara koji se pozivaju na vitalni nacionalni interes :D
Napisa čovjek sa ljiljanima na avataru.... :mrgreen:

Na stranu to, složio bi se s ovim. Ljudi su prije išli isključivo iz finansijskih razloga, ali danas je toliko ovaj naš region postao "nemoguć" za živjeti, da ljudi bježe glavom bez obzira i bez gledanja nazad.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41266
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 maj 2019, 12:24

Kod mene rođak iz Njemačke doveo djecu ovdje na pregled kod doktora, kaže tamo mora zakazivati termin pa čekati puno :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zagor1987 » 15 maj 2019, 12:51

Orton je napisao/la:Ja bih rekao da dobrom broju ljudi pare dodju tek na nekom trecem ili cetvrtom mjestu kada se odluce za Njemacku.

Recimo neki normalan posao u Lidlu ili slicnoj radnji,pocetna satnica je nekih 12,50 odnosno 2000 eura brutto.
U poreznoj klasi 1,to je oko 1400 eura netto.
Neces se ti obogatit od tog posla,ali ces imati platu koja ce ti omoguciti da zivis normalno bez da se krpis do kraja mjeseca.

Mnogo vaznije je sta zivot donosi sa sobom u uredjenom sistemu.

-Zdravstveno osiguranje i doktori dobri. Ukoliko se malo covjek raspita,mnoge stvari zdravstvena osiguranja dodatno placaju koja nisu striktno navedena.

-Gradski prevoz u vecini gradova funkcionise odlicno.Recimo ako moras presjedati iz podzemne u bus,uskladjeno je tako da se prevoz ne ceka duze od 3 do 5 minuta.

-U slucaju da ostanes bez posla,ne ostajes bez primanja.Socijalna pomoc (hartz IV),ili pare sa biroa za nezaposlene ce ti omoguciti da prebrodis mjesec.
Hartz IV(drzava ti plati stan i dobijes oko 400 eura za zivotne potrebe)

-Mogucnost da kvalitetno iskoristis slobodno vrijeme.Svaki veci grad ima bar jedan restoran iz svake drzave na planeti,sportskih programa koliko hoces.

-I sto je meni licno najbitnije nema nikakvih politicara koji se pozivaju na vitalni nacionalni interes :D
1400 eura mozes prezivjet sa tom cifrom malo morgen! Nasi uglavnom zive po selima cisto sumnjam da moze neko u centeu Minhena sebi stan priustiti,onda nemaju sva sela bas dobar prevoz vec imaju voz koji nije ni malo jeftin. Sa tom platom mogu mislit kako kvalitetno ismoristis slobodno vrijeme dok platis sve dadzbine od stana,tv,mobitela itd

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 15 maj 2019, 13:09

zagor1987 je napisao/la:
Orton je napisao/la:Ja bih rekao da dobrom broju ljudi pare dodju tek na nekom trecem ili cetvrtom mjestu kada se odluce za Njemacku.

Recimo neki normalan posao u Lidlu ili slicnoj radnji,pocetna satnica je nekih 12,50 odnosno 2000 eura brutto.
U poreznoj klasi 1,to je oko 1400 eura netto.
Neces se ti obogatit od tog posla,ali ces imati platu koja ce ti omoguciti da zivis normalno bez da se krpis do kraja mjeseca.

Mnogo vaznije je sta zivot donosi sa sobom u uredjenom sistemu.

-Zdravstveno osiguranje i doktori dobri. Ukoliko se malo covjek raspita,mnoge stvari zdravstvena osiguranja dodatno placaju koja nisu striktno navedena.

-Gradski prevoz u vecini gradova funkcionise odlicno.Recimo ako moras presjedati iz podzemne u bus,uskladjeno je tako da se prevoz ne ceka duze od 3 do 5 minuta.

-U slucaju da ostanes bez posla,ne ostajes bez primanja.Socijalna pomoc (hartz IV),ili pare sa biroa za nezaposlene ce ti omoguciti da prebrodis mjesec.
Hartz IV(drzava ti plati stan i dobijes oko 400 eura za zivotne potrebe)

-Mogucnost da kvalitetno iskoristis slobodno vrijeme.Svaki veci grad ima bar jedan restoran iz svake drzave na planeti,sportskih programa koliko hoces.

-I sto je meni licno najbitnije nema nikakvih politicara koji se pozivaju na vitalni nacionalni interes :D
1400 eura mozes prezivjet sa tom cifrom malo morgen! Nasi uglavnom zive po selima cisto sumnjam da moze neko u centeu Minhena sebi stan priustiti,onda nemaju sva sela bas dobar prevoz vec imaju voz koji nije ni malo jeftin. Sa tom platom mogu mislit kako kvalitetno ismoristis slobodno vrijeme dok platis sve dadzbine od stana,tv,mobitela itd
Mogu ja tebi sad bacit svoju računicu jer živim u Minhenu nekih 10 godina.

Stan plaćam 580 eura
Kućni Internet 30
Mobitel 30
Struju 50
Mjesečna karta za čitav grad 80 eura
To su mi fiksni troškovi,770 eura.
Znači i sa platom od 1400 ti ostane 650 eura za slobodnu upotrebu.

Šta ćeš i kako ćeš ti sa njima uraditi je do tebe.

Ljudima kojima sam "pomogao" da dodju do njemačke sam isto tako preporučio da ne prihvaćaju poslove a da satnica nije bar 12 eura, jer ispod toga već postaje škakljivo.Jedino ako je termin baš blizu a još nemaš ugovor.


A to što ti kažeš da mnogo naših idu u neke ruralne sredine je tacno, a i to fakat nikad nikom ne bih preporučio.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Fantasista » 15 maj 2019, 13:43

Imam druga koji zaradi 1400 ojra i nikad se nije zalio. Nije skupa regija gdje zivi tako da mu je super. To je druga stvar sto svi hoce u Minhen gdje je preskupo.

Volio bih na sjever otici samo da nisam ovdje. Kiel ili Bremen moze :mrgreen:

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la zagor1987 » 15 maj 2019, 13:49

Orton je napisao/la:
zagor1987 je napisao/la:
Orton je napisao/la:Ja bih rekao da dobrom broju ljudi pare dodju tek na nekom trecem ili cetvrtom mjestu kada se odluce za Njemacku.

Recimo neki normalan posao u Lidlu ili slicnoj radnji,pocetna satnica je nekih 12,50 odnosno 2000 eura brutto.
U poreznoj klasi 1,to je oko 1400 eura netto.
Neces se ti obogatit od tog posla,ali ces imati platu koja ce ti omoguciti da zivis normalno bez da se krpis do kraja mjeseca.

Mnogo vaznije je sta zivot donosi sa sobom u uredjenom sistemu.

-Zdravstveno osiguranje i doktori dobri. Ukoliko se malo covjek raspita,mnoge stvari zdravstvena osiguranja dodatno placaju koja nisu striktno navedena.

-Gradski prevoz u vecini gradova funkcionise odlicno.Recimo ako moras presjedati iz podzemne u bus,uskladjeno je tako da se prevoz ne ceka duze od 3 do 5 minuta.

-U slucaju da ostanes bez posla,ne ostajes bez primanja.Socijalna pomoc (hartz IV),ili pare sa biroa za nezaposlene ce ti omoguciti da prebrodis mjesec.
Hartz IV(drzava ti plati stan i dobijes oko 400 eura za zivotne potrebe)

-Mogucnost da kvalitetno iskoristis slobodno vrijeme.Svaki veci grad ima bar jedan restoran iz svake drzave na planeti,sportskih programa koliko hoces.

-I sto je meni licno najbitnije nema nikakvih politicara koji se pozivaju na vitalni nacionalni interes :D
1400 eura mozes prezivjet sa tom cifrom malo morgen! Nasi uglavnom zive po selima cisto sumnjam da moze neko u centeu Minhena sebi stan priustiti,onda nemaju sva sela bas dobar prevoz vec imaju voz koji nije ni malo jeftin. Sa tom platom mogu mislit kako kvalitetno ismoristis slobodno vrijeme dok platis sve dadzbine od stana,tv,mobitela itd
Mogu ja tebi sad bacit svoju računicu jer živim u Minhenu nekih 10 godina.

Stan plaćam 580 eura
Kućni Internet 30
Mobitel 30
Struju 50
Mjesečna karta za čitav grad 80 eura
To su mi fiksni troškovi,770 eura.
Znači i sa platom od 1400 ti ostane 650 eura za slobodnu upotrebu.

Šta ćeš i kako ćeš ti sa njima uraditi je do tebe.

Ljudima kojima sam "pomogao" da dodju do njemačke sam isto tako preporučio da ne prihvaćaju poslove a da satnica nije bar 12 eura, jer ispod toga već postaje škakljivo.Jedino ako je termin baš blizu a još nemaš ugovor.


A to što ti kažeš da mnogo naših idu u neke ruralne sredine je tacno, a i to fakat nikad nikom ne bih preporučio.
U Minhenu placas tako jeftino stan? Imas li 17 eura za tv i muziku danolacas to je obavezno? Nije problem ruralna sredina ako imas auto jer nekom kao meni je potrebno auto svakako jer su mi smjene zeznute

Avatar
Tweeds_10
Postovi: 3458
Pridružen/a: 29 jan 2010, 12:29
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Tweeds_10 » 15 maj 2019, 13:50

kakav si ti stan u Minhenu nasao za 580 eura. to je ko da si na bingu dobio...
pi.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12927
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pantelija » 15 maj 2019, 13:54

MoSa stuttgart. Göppingen, sindelfingen raj
Zadnja izmjena: Pantelija, dana/u 15 maj 2019, 13:54, ukupno mijenjano 1 put.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Saurman
Postovi: 29545
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Saurman » 15 maj 2019, 13:54

Stan u Minhenu za 580 eura je u domenu naučne fantastike.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Tweeds_10
Postovi: 3458
Pridružen/a: 29 jan 2010, 12:29
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Tweeds_10 » 15 maj 2019, 14:00

jedino ako ima stari ugovor od prije 20-30 godina, pa mu nije rasla kirija....a on samo preuzeo ugovor...
pi.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11309
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Dzoni » 15 maj 2019, 14:06

Ma idu ljudi jer im je pun **** ovih majmuna na televiziji.
Citava "drzava" je u kurcu pa su i ljudi takvi.
Svi tmurni,namrgodjeni,sjebani vazda.
Uvijek te nesto ****,cim rjesis jedno pocne te **** nesto drugo.
Nije to stvar para.
Kad bih krenuo da nabrajam sta sve ne valja mogo bi cini mi se do sutra.
Vec mi je 7 prijatelja se ispalilo vani.
Njemacka,Austrija,neki rade sezonski u Hrvatskoj,jedan je u Madjarskoj.
Kao sto neko napisa iznad,maltene,nemas popit s kim kafu vise jbt.
Ako mognem prvom prilikom cu se ispalit.
Radim na tome.

Avatar
Orton
Postovi: 1299
Pridružen/a: 09 feb 2015, 13:02
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Orton » 15 maj 2019, 14:15

Uselio se u ovaj stan prije 4 godine, Bogenhausen.
34 kvadrata, za nekog ko živi sam više nego dovoljno.
A ima još uvijek iole razumnih cijena ali mora se imati sreće realno.

Šta je još uvijek koliko toliko povoljno a nije ni daleko od grada je sve što je prikopcano na SBahn

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, numanumaye22 i 16 gostiju.