Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Pantelija
Kontakt:

PostPostao/la Pantelija » 16 maj 2019, 07:52

jasmin10 WroteColon
nebeskasila WroteColonKakoo je ovo zalosnooo :(

Sinoc odradio nocnu i odoh na biro jer mi treba ta potvrda. Majka vec pocela plakat, a jos nisam ni otisao. Ne mogu da zamislim kako ce biti kada podjem aBd.

Buraz, ja sam svojoj reekao, radim ovdje skoro 15 godina (od 18. I kad sam studirao radio sam), jel imam ista? Nemam. Jel imam.normalan possao,? Nemam.
Nemas sta da ti bude zao, idem tamo gdje ce mi biti bolje. Ovdje nece, nikad.
LEON BENKO!!!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 maj 2019, 08:16

Pantelija WroteColon
jasmin10 WroteColon

Sinoc odradio nocnu i odoh na biro jer mi treba ta potvrda. Majka vec pocela plakat, a jos nisam ni otisao. Ne mogu da zamislim kako ce biti kada podjem aBd.

Buraz, ja sam svojoj reekao, radim ovdje skoro 15 godina (od 18. I kad sam studirao radio sam), jel imam ista? Nemam. Jel imam.normalan possao,? Nemam.
Nemas sta da ti bude zao, idem tamo gdje ce mi biti bolje. Ovdje nece, nikad.

Ma nije meni brate zao sto idem aBd. Nije ni mami, zna zena da ne mozes nista za 650-700 maraka. Ali znas kakvi su roditelji.
Jucer pricam s covjekom iz Bužima. Kaze frajer, samo ih u u Sloveniju odveo 130.

Pantelija
Kontakt:

PostPostao/la Pantelija » 16 maj 2019, 08:20

Ma razumijem, al nema ovdje hljeba i zivota. Mislim, ljudi ne znaju sta je sigurnost i normalan zivot dok ne odu gore. E drugo je sto levati odu sa 1500 eura plate i nakon dva mjeseca uzme auto na leasing, mobitel na rate, ide se na koncerte zvezda granda i onsa "nije lahko gore".
Gore je sve u skladu sa standarsom. Sa minimalcem imas normalan zivot,kako se povecava plata i ti mozes sebi da postepeno povecavas luksuz. I to je to. Kada si u braku i rade dvoje sa solidnim primanjima dzennet
LEON BENKO!!!

nebeskasila
Kontakt:

PostPostao/la nebeskasila » 16 maj 2019, 08:45

:bih:
jasmin10 WroteColon

Ja sam brate otisao ima malo vise od 3 godine. Na pocetku je bas tesko pogotovo ko je vise vezan za roditelje za familiju. Samo trebas biti svjestan svega da tu dole.nemas buducnosti. Kaze se nije sve u parama. Ja sam dole bio sretniji kad sam zaradjivao 400 500KM jer sam samo hodao uzivao ali nije to to. Nema zivota. I gdje ides Njemacka jel? Ja sam u Sloveniji i kuci svako par dana tako da sad mi je kao da i nisam.otisao

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 16 maj 2019, 08:52

nebeskasila WroteColon:bih:
jasmin10 WroteColon

Ja sam brate otisao ima malo vise od 3 godine. Na pocetku je bas tesko pogotovo ko je vise vezan za roditelje za familiju. Samo trebas biti svjestan svega da tu dole.nemas buducnosti. Kaze se nije sve u parama. Ja sam dole bio sretniji kad sam zaradjivao 400 500KM jer sam samo hodao uzivao ali nije to to. Nema zivota. I gdje ides Njemacka jel? Ja sam u Sloveniji i kuci svako par dana tako da sad mi je kao da i nisam.otisao

Moja mati kaze "bolje da te zelim nego da te zalim". Pametnom dosta.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 16 maj 2019, 08:59

Pogba WroteColon
Ja sam polozio A1 na austrijskom institutu (intenzivni; pon+sri+pet), i to je trajalo oko 2 mjeseca. Sada su povecali broj casova, ali opet je ispod 3 mjeseca.
450 KM je bilo, povećanjem broja casova je mislim oko 500. Ovo je sve bilo prije par mjeseci, prije ovog sranja sa priznavanjem. Vjerujem da je i A2 tako nekako.

A OSD svakako mozes polagati u Goetheu, a ovamo slusati? Znam da su govorili da su velike guzve u Goetheu za OSD pa je mozda i to u tom periodu jer nema ispita kada si ti spreman nego kada se skupi određeni broj.

Schritte su oko 25/26 KM po podnivou, dakle 50-tak KM na ovo gore. Kupis zasebno u Buybooku.

Na Gothe su časovi od pon - pet i tako 4 mjeseca za A1 i A2, za nekog ko radi je ovo neizvodivo uskladiti.
Opcija da uzmeš negdje privatne časove i onda samo izađeš na ispit mi se čini realnijom.
1974---1975---1976---2001---2013

nebeskasila
Kontakt:

PostPostao/la nebeskasila » 16 maj 2019, 09:20

Ma zalicemo mi za Bosnom citav zivot.

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 16 maj 2019, 09:24

nebeskasila WroteColonMa zalicemo mi za Bosnom citav zivot.

Zalicu za rodbinom, Unom itd., za rajom necu jer vise nikoga nema, svi su otisli. Dom je tamo gdje ti je dobro.

Pantelija
Kontakt:

PostPostao/la Pantelija » 16 maj 2019, 09:35

Sabinho WroteColon

Zalicu za rodbinom, Unom itd., za rajom necu jer vise nikoga nema, svi su otisli. Dom je tamo gdje ti je dobro.

Brate imas 30 dana radnih godisnjeg... sa lovom moze doci na unu, i vise uzivati nego sto ,AKO imas jedan dan slobodan sedmicno odmaras kad zivis ppred nje. :D
U tih mjsec i po godisnjeg mozes i na more i u bosnu, nahraniti se.
Npr ja nemam takve prohtjeve, jednog dana kada budem s lovom uzeti vikendicu malu kraj une da imam kad dodjem 7 dana da uzivam :D cisto zbpg une. Sto se bosanske gamadi tice, nek ppcrkaju
LEON BENKO!!!

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 16 maj 2019, 09:50

Pantelija WroteColon
Sabinho WroteColon

Brate imas 30 dana radnih godisnjeg... sa lovom moze doci na unu, i vise uzivati nego sto ,AKO imas jedan dan slobodan sedmicno odmaras kad zivis ppred nje. :D
U tih mjsec i po godisnjeg mozes i na more i u bosnu, nahraniti se.
Npr ja nemam takve prohtjeve, jednog dana kada budem s lovom uzeti vikendicu malu kraj une da imam kad dodjem 7 dana da uzivam :D cisto zbpg une. Sto se bosanske gamadi tice, nek ppcrkaju

Ma normala, kad covjek radi i barem solidno zaradjuje, planira i racionalno trosi onda moze i obici svijet i Bosnu godisnje 2 puta.

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 16 maj 2019, 10:10

forza_juve WroteColon
jasmin10 WroteColon
lumani WroteColonVidim svi piće u njemačku :mrgreen: Austrija vam je bolja sto se tice zarade.

Nije bolja. Barem ovo sto ja znam.
A i puno teze je do Austrije.

Zavisi od sektora opet, ali u Austriji imas 14 plata i problem je taj sto je gotovo nemoguce dobiti papire ako imas nas pasos. Ozenit se ili bas da si neli kadar sto im treba

Znam 3,4 momka koji su sredili papire, jedina razlika u Austriji je da moraš tu neku Brutto zaradu imati, inace ništa od Papira.. 14 plata nije mala stvar.. Samo Racunaj ljeti kad legne 5000,6000 milja.

nebeskasila
Kontakt:

PostPostao/la nebeskasila » 16 maj 2019, 10:28

Sjecam se prije 4 5 godina nas 6 7 kolegi jedva se porefamo da uzmemo 3 paketa kobasica da sjednemo kraj une a sad svi otisli imamo pare al nw moze se sjesti dzaba i janje. Grad pust.

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 16 maj 2019, 11:32

nebeskasila WroteColonSjecam se prije 4 5 godina nas 6 7 kolegi jedva se porefamo da uzmemo 3 paketa kobasica da sjednemo kraj une a sad svi otisli imamo pare al nw moze se sjesti dzaba i janje. Grad pust.

Jbg brate, ne znam imas li zenu i djecu, tad ti i nije bas previse do jarana i kobasica, valja prezivjetim, a kako? Neka te sto dalje, ima ljeto za uzivanje. :kafa:

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 maj 2019, 11:35

nebeskasila WroteColonSjecam se prije 4 5 godina nas 6 7 kolegi jedva se porefamo da uzmemo 3 paketa kobasica da sjednemo kraj une a sad svi otisli imamo pare al nw moze se sjesti dzaba i janje. Grad pust.

Stekni nove prijatelje, pun Bihać novih sugrađana :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 16 maj 2019, 11:36

Penaltiky WroteColon

Stekni nove prijatelje, pun Bihać novih sugrađana :mrgreen:

:rol: :rol: :rol:

Tweeds_10
Kontakt:

PostPostao/la Tweeds_10 » 16 maj 2019, 11:43

posle svice i norveske, rekao bih da je austrija za zaradu najbolja u evropi...
pi.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 maj 2019, 12:08

Tweeds_10 WroteColonposle svice i norveske, rekao bih da je austrija za zaradu najbolja u evropi...

Irska, Danska, Lux, Švedska, Njemačka
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 maj 2019, 13:13

Japan, Juzna Koreja.

BelminM23
Kontakt:

PostPostao/la BelminM23 » 16 maj 2019, 13:26

Barbarossa WroteColon
to na crno u Hrvatskoj?

Jok, ugovor mi na pola godine.

Ima nas dosta iz Bosne i Srbije...

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 16 maj 2019, 14:19

Penaltiky WroteColon
Tweeds_10 WroteColonposle svice i norveske, rekao bih da je austrija za zaradu najbolja u evropi...

Irska, Danska, Lux, Švedska, Njemačka

Irska no way ;)

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: QUARESMA 18<<<, SMR187 i 9 gostiju.