Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Finn
Kontakt:

PostPostao/la Finn » 07 jun 2019, 15:12

Orton WroteColonOnako na prvu ja i nisam bas zadovoljan zakonom kako izgleda

Iz koje perspektive nisi zadovoljan?
"Power belongs to the people who take it."

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 15:19

Finn WroteColon

Pa recimo sta mi najvise smeta je onaj dio gdje je boravak vezan za poslodavca.Recimo u slucaju da dobijes otkaz moras napustiti zemlju.
Ono manje vise suti i trpi.
Dalje iz ovog sto sam do sada procitao nigdje nisam nasao tacno da pise koji nivo jezika je potreban

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 07 jun 2019, 15:24

Orton WroteColon
Finn WroteColon

Pa recimo sta mi najvise smeta je onaj dio gdje je boravak vezan za poslodavca.Recimo u slucaju da dobijes otkaz moras napustiti zemlju.
Ono manje vise suti i trpi.
Dalje iz ovog sto sam do sada procitao nigdje nisam nasao tacno da pise koji nivo jezika je potreban

Nije valjda da si cijeli život vezan za jednog poslodavca ?

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 15:26

Nije nije,ali odredjeni period(koji jos nisam nasao koliko tacno traje)

a vezano za jezik sam pronasao ovo
(11a) Gute deutsche Sprachkenntnisse entsprechen dem Niveau B2 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen.“

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 07 jun 2019, 15:44

Pa zar i sada nema odredjeni period ? U Austriji i Sloveniji je ja mislim jedna godina, a u Njemačkoj dvije.

Tweeds_10
Kontakt:

PostPostao/la Tweeds_10 » 07 jun 2019, 15:59

U austriji si od prosle g novim zakonom prve dvije godine vezan za prvog poslodavca
pi.

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 07 jun 2019, 16:02

Tweeds_10 WroteColonU austriji si od prosle g novim zakonom prve dvije godine vezan za prvog poslodavca

2 god vezan +moras imati preko 2900 brutto.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 17:06

Jezik nije još definisan jer nema logike da npr vodoinstalater,varioc i sl zanimanja treba imati B1 ili B2 u redu ako je za VSS.
1974---1975---1976---2001---2013

Barbarossa
Kontakt:

PostPostao/la Barbarossa » 07 jun 2019, 17:08

Zna li se odokativno recimo , koliko ljudi sad trenutno čeka termin u ambasadi u Sarajevu? Jel brojimo u hiljadama mašallah?
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 17:13

Saurman WroteColonJezik nije još definisan jer nema logike da npr vodoinstalater,varioc i sl zanimanja treba imati B1 ili B2 u redu ako je za VSS.

Definisan je i jezik sa B2.

Sad hoce li biti u kasnijem postupku nekih zaobilaznica,vjerovatno da hoce ali se ne bih oslanjao na to.

Ali posto ce se Njemacka sada uz Australiju,Kanadu i Novi Zeland ubrajati u zemlje koji primaju radnike na globalnom nivou tako ce i ovo sa jezikom biti zakonom definisano.

Jer ti ne dolazis samo da radis nego i da zivis i budes clan zajednice.I sigurno da nece sebi dozvoliti luksuz da se ponovo stvaraju geto naselja.

I vodoinstalater kao i doktor moraju otici kupiti hljeb i pricat sa ljudima u toku dana

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 07 jun 2019, 17:24

Meni samo nije jasno otkud na toj listi Australija, Kanada, Novi Zeland. Ja nisam cuo za ukupno 5 ljudi koji su poslom otisli u te zemlje.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 17:24

Orton WroteColon
Saurman WroteColonJezik nije još definisan jer nema logike da npr vodoinstalater,varioc i sl zanimanja treba imati B1 ili B2 u redu ako je za VSS.

Definisan je i jezik sa B2.

Sad hoce li biti u kasnijem postupku nekih zaobilaznica,vjerovatno da hoce ali se ne bih oslanjao na to.

Ali posto ce se Njemacka sada uz Australiju,Kanadu i Novi Zeland ubrajati u zemlje koji primaju radnike na globalnom nivou tako ce i ovo sa jezikom biti zakonom definisano.

Jer ti ne dolazis samo da radis nego i da zivis i budes clan zajednice.I sigurno da nece sebi dozvoliti luksuz da se ponovo stvaraju geto naselja.

I vodoinstalater kao i doktor moraju otici kupiti hljeb i pricat sa ljudima u toku dana

Za kupiti hljeb ne treba ti B2.
Zadnja izmjena: Saurman, dana/u 09 jun 2019, 10:59, ukupno mijenjano 1 put.

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 17:25

jasmin10 WroteColonMeni samo nije jasno otkud na toj listi Australija, Kanada, Novi Zeland. Ja nisam cuo za ukupno 5 ljudi koji su poslom otisli u te zemlje.

Pa sve i jedna partija u njemackoj je danas na zasjedanju predlagala da se manje vise prepise model slican kao sto ga imaju Kanada,Australija i Novi Zeland.

Samo su CSU/SPD pucali po svom,i posto imaju vecinu u parlamentu zakon je i proso

@Saurmann,pa nemoj bit bukvalac **** ga ja.
Mislim razmisli o tome da ce se ovaj zakon odnositi na citav svijet,a ne kao do sada sto je bio ovaj sporazum Njemacke sa Zapadnim Balkanom.

I da sada dozvole sebi da pustaju ljude iz citavog svijeta da rade bez imalo ili vrlo malo poznavanja jezika.

Opekli su se onda sa Turskim radnicima,pa dobrim dijelom i sada sa rajom sa balkana.

Zbog toga ovo sa B2 se meni cini vrlo realnim,odnosno to je i jedino sto pise u citavom zakonu
Zadnja izmjena: Orton, dana/u 07 jun 2019, 18:01, ukupno mijenjano 1 put.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 07 jun 2019, 17:59

Orton WroteColon
jasmin10 WroteColonMeni samo nije jasno otkud na toj listi Australija, Kanada, Novi Zeland. Ja nisam cuo za ukupno 5 ljudi koji su poslom otisli u te zemlje.

Pa sve i jedna partija u njemackoj je danas na zasjedanju predlagala da se manje vise prepise model slican kao sto ga imaju Kanada,Australija i Novi Zeland.

Samo su CSU/SPD pucali po svom,i posto imaju vecinu u parlamentu zakon je i proso

Samo sto ti za dobijanje radne dozvole u Australiji treba nekih dvije godine. Ako bi uzeli od Kanade bodovanje to je uredu. Ali opet bi trebao potvrdu da nema niko u Njemačkoj da zeli da radi taj posao.

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 07 jun 2019, 18:43

jasmin10 WroteColon
Orton WroteColon

Samo sto ti za dobijanje radne dozvole u Australiji treba nekih dvije godine. Ako bi uzeli od Kanade bodovanje to je uredu. Ali opet bi trebao potvrdu da nema niko u Njemačkoj da zeli da radi taj posao.

u Kanadi za 3 godine mozes uzeti Kanadsku putovnicu ;) ako vas sta zanima u vezi te drzave,slobodno na PP bio sam tamo preko 10 godina.

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 07 jun 2019, 19:36

Orton WroteColonNije nije,ali odredjeni period(koji jos nisam nasao koliko tacno traje)

(11a) Gute deutsche Sprachkenntnisse entsprechen dem Niveau B2 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen.“

A gdje si nasao ovo, nema nigdje na netu?
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 19:39

Sabinho WroteColon
Orton WroteColonNije nije,ali odredjeni period(koji jos nisam nasao koliko tacno traje)

A gdje si nasao ovo, nema nigdje na netu?

http://dip21.bundestag.de/dip21/btd/19/ ... fq_HpJ9SRc
eto ti citav zakon pa prelistaj,konkretno za jezik strana 11

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 19:49

Orton WroteColon
Mislim razmisli o tome da ce se ovaj zakon odnositi na citav svijet,a ne kao do sada sto je bio ovaj sporazum Njemacke sa Zapadnim Balkanom.

I da sada dozvole sebi da pustaju ljude iz citavog svijeta da rade bez imalo ili vrlo malo poznavanja jezika.

Opekli su se onda sa Turskim radnicima,pa dobrim dijelom i sada sa rajom sa balkana.

Zbog toga ovo sa B2 se meni cini vrlo realnim,odnosno to je i jedino sto pise u citavom zakonu

Ma nisam bukvalac nego više karikiram stvari.
I ne trebaju puštati bez znanja jezika ali tražiti na startu B2 je ipak malo previše.Treba se jezik tražiti shodno zanimanju pa tako za zanate i određene smjerove SSS dovoljan bi trebao biti i A2 a za VSS od B1 - C2.

Ovo sa jezikom još nije zvanično biće tu određenih korekcija kao i za novac koji će biti potreban.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 07 jun 2019, 19:56

Naravno da nije previse, oni od ljudi traze da se asimiliraju u drustvu kao sto bi i svaka normalna drzava trazila, a ne da prave geta.
Jezik je jedan od najvaznijih koraka asimilacije.

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 20:04

Saurman WroteColon
Orton WroteColon

Ma nisam bukvalac nego više karikiram stvari.
I ne trebaju puštati bez znanja jezika ali tražiti na startu B2 je ipak malo previše.Treba se jezik tražiti shodno zanimanju pa tako za zanate i određene smjerove SSS dovoljan bi trebao biti i A2 a za VSS od B1 - C2.

Ovo sa jezikom još nije zvanično biće tu određenih korekcija kao i za novac koji će biti potreban.

Jel imas negdje da to nije zvanicno ili je to zasnovano na tvojoj licnoj procjeni?
Jer u Njemackoj postoji nesto sto se zove Egzistenzminimum i bez da ga sad opsirno pojasnjavam on iznosi +-1000 eura mjesecno.Socijalna pomoc iznosi kirija+424 eura. Znaci da se krecemo oko opet oko 1000 eura mjesecno.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: cala i 8 gostiju.