Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 20:22

Orton WroteColon
Jel imas negdje da to nije zvanicno ili je to zasnovano na tvojoj licnoj procjeni?
Jer u Njemackoj postoji nesto sto se zove Egzistenzminimum i bez da ga sad opsirno pojasnjavam on iznosi +-1000 eura mjesecno.Socijalna pomoc iznosi kirija+424 eura. Znaci da se krecemo oko opet oko 1000 eura mjesecno.

Ako ne varam treba izaći zakonski list da bi zakon stupio na snagu, osim toga nije još definisano koliko će novca biti potrebno za 6 mjeseci dok tražiš posao.
1974---1975---1976---2001---2013

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 20:32

Saurman WroteColon
Orton WroteColon
Jel imas negdje da to nije zvanicno ili je to zasnovano na tvojoj licnoj procjeni?
Jer u Njemackoj postoji nesto sto se zove Egzistenzminimum i bez da ga sad opsirno pojasnjavam on iznosi +-1000 eura mjesecno.Socijalna pomoc iznosi kirija+424 eura. Znaci da se krecemo oko opet oko 1000 eura mjesecno.

Ako ne varam treba izaći zakonski list da bi zakon stupio na snagu, osim toga nije još definisano koliko će novca biti potrebno za 6 mjeseci dok tražiš posao.

100% tacno da mora izaci u zakonskom listu.
A da zakon dodje do lista mora proci jos ovo:

Bundesrat (cine ga predstavnici svih 16 pokrajina u njemackoj) Danas sam telefornirao sa njihovim odjeljenjem za javnost i oni ocekuju da ce im zakon doci na red 28.06 (zadnje zasjedanje pred ljetnu pauzu) ako ne dodje tad onda 20.09 (prva sjednica nakon ljetne pauze)
Oni ga salju Angeli Merkel na pregled (CDU)
A Angela ga salje Steinmeieru na potpis (SPD)

Znaci dvije partije koje su donjele taj zakon i na danasnjoj sjednici preglasali sve ostale partije i odbili njihove dopune

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 07 jun 2019, 20:34

Orton WroteColon
Sabinho WroteColon
Orton WroteColonNije nije,ali odredjeni period(koji jos nisam nasao koliko tacno traje)

a vezano za jezik sam pronasao ovo
(11a) Gute deutsche Sprachkenntnisse entsprechen dem Niveau B2 des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen.“

A gdje si nasao ovo, nema nigdje na netu?

http://dip21.bundestag.de/dip21/btd/19/ ... fq_HpJ9SRc
eto ti citav zakon pa prelistaj,konkretno za jezik strana 11

Moja profa je ovo procitala i kaze da to vrijedi za studium i ausbildung...
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 20:38

@Sabinho brze bolje mijenjaj profu http://prntscr.com/nyzkwu
procitaj naslov skroz gore Aufenthalt zum Zweck der Erwerbstätigkeit (Boravak zbog posla ili ti ga radna viza)

a onda odes na dno gdje objasnjeno sta predstavlja gute Sprachkenntnisse (B2)

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 07 jun 2019, 21:05

Orton WroteColon@Sabinho brze bolje mijenjaj profu http://prntscr.com/nyzkwu
procitaj naslov skroz gore Aufenthalt zum Zweck der Erwerbstätigkeit (Boravak zbog posla ili ti ga radna viza)

a onda odes na dno gdje objasnjeno sta predstavlja gute Sprachkenntnisse (B2)

Evo sta pise ja rekao sta si ti meni

A sad reci tom liku

Da procita sve to navedeno ispod toga aufenthalt zum zweck erberbtätighkeit

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 21:11

Ovo sa jezikom B2 ako prođe će odbiti 90 raje, pa brate treba godina ipo da položiš B2 i to da svaki dan ideš na časove a kako to izvesti za ljude koji rade.Da daju otkaz pa da godinu ipo dana štrebaju jezik a pare da im padaju sa neba ma ovo je van pameti.

Za dokora traže C1 a za varioca B2 pa ovo je teška nebuloza. :crazy: Ovako sigurno neće dobiti potrebne radnike.

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 21:17

Saurman WroteColonOvo sa jezikom B2 ako prođe će odbiti 90 raje, pa brate treba godina ipo da položiš B2 i to da svaki dan ideš na časove a kako to izvesti za ljude koji rade.Da daju otkaz pa da godinu ipo dana štrebaju jezik a pare da im padaju sa neba ma ovo je van pameti.

Za dokora traže C1 a za varioca B2 pa ovo je teška nebuloza. :crazy: Ovako sigurno neće dobiti potrebne radnike.

Gledano iz pozicije raje iz Bosne jeste zajebanije,ali samo za one koji nisu spremni da nauce jezik.
Za Njemacku je ovo dobit,jer sada mogu pecat radnike iz citavog svijeta.

@Sabinho Ako ces mi vjerovati od jutros 9 sati,znaci evo sada 12 sati buljim u ovo ****.Oci su mi ko da me obradjuje kakav garavi brat.
Ali reci profi da cu procitati sve od pocetka do kraja i ako sam sta fulio ima kafu od mene :D

Vec sam nasao par caka u zakonu koje mogu biti jako interesantne da bi se dobio posao koji nije iz struke :thumbup:

Svi vi u Njemacku ce te da dodjete :clap: :thumbup:

Sabinho
Kontakt:

PostPostao/la Sabinho » 07 jun 2019, 21:29

Bruda moj zeludac mi se okrenuo kad sam vidio to za B2

Finn
Kontakt:

PostPostao/la Finn » 07 jun 2019, 21:32

Orton WroteColonVec sam nasao par caka u zakonu koje mogu biti jako interesantne da bi se dobio posao koji nije iz struke :thumbup:

De nam reci malo o tome, jer mislim da je dosta raje u problemu jer imaju neku nebitnu struku (pricam o ovima bez faxa, mada ima ih i dosta sa lijevim faxovima), a nisu se prekvalifikovali (upitno je i priznaju li se ove lijeve prekvalifikacije po Sirokom i slicno). Kako uopste to trenutno funkcionise? Jel takvi vecinom rade na crno ili?
"Power belongs to the people who take it."

Orton
Kontakt:

PostPostao/la Orton » 07 jun 2019, 21:48

Finn WroteColon
Orton WroteColonVec sam nasao par caka u zakonu koje mogu biti jako interesantne da bi se dobio posao koji nije iz struke :thumbup:

De nam reci malo o tome, jer mislim da je dosta raje u problemu jer imaju neku nebitnu struku (pricam o ovima bez faxa, mada ima ih i dosta sa lijevim faxovima), a nisu se prekvalifikovali (upitno je i priznaju li se ove lijeve prekvalifikacije po Sirokom i slicno). Kako uopste to trenutno funkcionise? Jel takvi vecinom rade na crno ili?

Po ovom novom zakonu struka vise ne igra nikakvu ulogu.Znaci bio ti pekar,limar,kuhar,varioc,bravar,sumar, ili sta vec sve od zanata postoji na svijetu.
Ako ti kao limar nadjes limara u njemackoj da ce te zaposliti onda ces i dobiti posao.Ali recimo da ti sada kao limar pocnes raditi kao pekar to ne moze.

Za ovaj primjer gdje radis sa jednom strucnom spremom u nekom drugom poslu ima poseban dio zakona i on ce se primjenivati samo na poslove gdje bas skripa sa radnicima.Njemacka ostavlja sebi ovdje otvoreno koje poslove ce kada staviti na tu listu,tako sto ce pratiti privredu.

Nasao sam na stranici 155 ovog zakona,da ce se u nekim slucajevima moci i sa B1 jezikom dobiti posao kao i A2 ukoliko je firma u kojoj se radi Multinacionalna (ja koliko ovo razumijem tu ce opet odlucivati nekakav lik u kancelariji sta moze a sta ne) a to mi se nikad nije svidjalo.

Ovih dana cu ovo jos malo rastaviti na faktore,a sigurno ce i na raznim portalima biti nekih objasnjenja.
Ukoliko sam negdje fulio nesto,onda halalite nije bilo namjerno,ali skoro 200 stranica birokratije ubi u mozak

A sto se tice tih prekvalifikacija,svi koji su vec u Njemackoj a imaju fakultete iz SB,Travnika ili odakle vec oni rade normalno i bez ikakvih problema.
Problem ima raja koja jos nije dosla,a imaju te prekvalifikacije.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 22:47

Jel' švabe zaista misle da će vozači ići godinu ipo dana na kurs ili npr varioci, građevinski radnici i sl da bi mogao tamo raditi.Grdno se varaju ljudi će se jednostavno prebaciti na druge zemlje.

Nema niko luksuz da godinu ipo dana ne radi da bi učio jezik i da ima u šteku 5000 eura.

bega_afc
Kontakt:

PostPostao/la bega_afc » 07 jun 2019, 23:12

Barbarossa WroteColonslika

Sad kad naši kopitari iz vrha izađu u javnost sa izjavom kako ovo nije problem, jer sve što treba da se desi jeste da penzioneri brže umiru.
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 07 jun 2019, 23:25

Kaže muflon Džaferović nije do SDA što raja ide vani oni su učinili sve što su mogli zaista i jesu.Uradili su sve da zemlju razyebu na proste faktore.

MaroonBjelave
Kontakt:

PostPostao/la MaroonBjelave » 08 jun 2019, 19:23

Momci, moze li preporuka za neku internet stranicu za trazenje stanova u Njemackoj. Unaprijed zahvalan.
Samo nek' ne puca....

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 08 jun 2019, 21:37

MaroonBjelave WroteColonMomci, moze li preporuka za neku internet stranicu za trazenje stanova u Njemackoj. Unaprijed zahvalan.

https://www.immobilienscout24.de/

MaroonBjelave
Kontakt:

PostPostao/la MaroonBjelave » 08 jun 2019, 21:52

Saurman WroteColon
MaroonBjelave WroteColonMomci, moze li preporuka za neku internet stranicu za trazenje stanova u Njemackoj. Unaprijed zahvalan.

https://www.immobilienscout24.de/

Velika hvala buraz.
Samo nek' ne puca....

Prog321
Kontakt:

PostPostao/la Prog321 » 11 jun 2019, 11:03

Stan i auto je .najveći trošak na zapadu.
Gdje se stan nalazi određuje koji društveni status imaš .
Što je stan u boljem dijelu grada tu su bolje škole, sigurnije ulice. Bolja kvaliteta života za djecu itd.
.
Sve je klasno .
Imigranti i socijalci su najniža klasa.
Pa onda idu zaposlenici u fizičkim djelatnostima.
Uslužne djelatnosti i tako redom.,

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 11 jun 2019, 11:31

Prog321 WroteColonStan i auto je .najveći trošak na zapadu.
Što je stan u boljem dijelu grada tu su bolje škole, sigurnije ulice. Bolja kvaliteta života za djecu itd.
.
Sve je klasno .

O cemu ti ba? To gdje se stan nalazi se odrazava jedino na cijenu i njegovu eventualnu preprodajnu vrijednost, a s obzirom da ljudi stale preuredjuju i prave stanove, govori da i to vise nije bitno jer je potraznja takva da ce sve otic za pola sata bio on pun schimmela ili frisko renoviran upo marien platza.

Svasta sam cuo, ali da je lokacija stana statusni simbol jos nisam
naprijed rejal

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 11 jun 2019, 11:41

Yebo stan naće se već nešto ali ako ostane ovo b2 i traženje novčane sigurnosti od 4-5 000 eura je problem.Gledam raju lože po portalima u fazonu vrata Njemačke širom otvorena a niko da spomene zakon. :lolno:

Gdje je Orton jel' pročitao zakon ima li kakvih olakšavajućih oklonosti za Balkance. :mrgreen:

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 11 jun 2019, 11:50

Sveti WroteColon
Prog321 WroteColonStan i auto je .najveći trošak na zapadu.
.
Sve je klasno .

O cemu ti ba? To gdje se stan nalazi se odrazava jedino na cijenu i njegovu eventualnu preprodajnu vrijednost, a s obzirom da ljudi stale preuredjuju i prave stanove, govori da i to vise nije bitno jer je potraznja takva da ce sve otic za pola sata bio on pun schimmela ili frisko renoviran upo marien platza.

Svasta sam cuo, ali da je lokacija stana statusni simbol jos nisam

Pa upravu je, tacno se moze vidjeti gdje se puno auslandera doseljava i odakle se svabe sele.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: cala i 8 gostiju.