Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 11 jun 2019, 23:20

Barbarossa WroteColon
jasmin10 WroteColonBtw Ljubljana mi se pravo svidja. Tek sam drugi put ovdje ali cini se pravo fin grad.

cekaj ba :crazy: ovdje je onda neka žešća muljaža ZDK, zašto moramo ići u Zenicu plaćati to po 60 maraka

Potvrda o nekaznjavanju vam 60 maraka ? Prvi put cujem za to.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 11 jun 2019, 23:44

jasmin10 WroteColonBtw Ljubljana mi se pravo svidja. Tek sam drugi put ovdje ali cini se pravo fin grad.

Otisao raditi, ili turisticki?

Ako je ovo prvo, puno srece ti zelim! Da se uskoro, uz Allahovu pomoc, domognes i Njemacke i skrasis u svakom smislu!

Barbarossa
Kontakt:

PostPostao/la Barbarossa » 12 jun 2019, 00:10

jasmin10 WroteColonPotvrda o nekaznjavanju vam 60 maraka ? Prvi put cujem za to.

upravu si ti. Sad pričao s momcima 17-20 KM , mi koji smo rođeni u Zenici moramo ići gore vaditi te potvrde , džaba što živimo u ostalim kasabama Tešanj, Maglaj itd
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 12 jun 2019, 07:20

Federer17 WroteColon

Otisao raditi, ili turisticki?

Ako je ovo prvo, puno srece ti zelim! Da se uskoro, uz Allahovu pomoc, domognes i Njemacke i skrasis u svakom smislu!

Nisam otisao raditi, ali poslom sam dosao. :mrgreen: hvala tebi brate u svakom slučaju. Ja ipak Njemacku cekam, mada mi se i Ljubljana pravo svidja.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 12 jun 2019, 09:23

Sveti WroteColonOvaj frajer il lose trolla il ne razumije bosanski, nema trece

Da.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

soko
Kontakt:

PostPostao/la soko » 12 jun 2019, 23:03

Saurman WroteColonOvo sa jezikom B2 ako prođe će odbiti 90 raje, pa brate treba godina ipo da položiš B2 i to da svaki dan ideš na časove a kako to izvesti za ljude koji rade.Da daju otkaz pa da godinu ipo dana štrebaju jezik a pare da im padaju sa neba ma ovo je van pameti.

Za dokora traže C1 a za varioca B2 pa ovo je teška nebuloza. :crazy: Ovako sigurno neće dobiti potrebne radnike.

Ja ne znam zasto je to problem. Ko god zeli nek izvoli.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 12 jun 2019, 23:14

soko WroteColon
Saurman WroteColonOvo sa jezikom B2 ako prođe će odbiti 90 raje, pa brate treba godina ipo da položiš B2 i to da svaki dan ideš na časove a kako to izvesti za ljude koji rade.Da daju otkaz pa da godinu ipo dana štrebaju jezik a pare da im padaju sa neba ma ovo je van pameti.

Za dokora traže C1 a za varioca B2 pa ovo je teška nebuloza. :crazy: Ovako sigurno neće dobiti potrebne radnike.

Čuj šta je problem. :roll:

Neko treba dati otkaz i godinu dana gledati u zvijezde dok štreba jezik i on se čudi šta je problem. :facepalm: Sigurno te roditelji izdržavaju pa ti svjejedno jer uvijek se nađe marka za kafu.
1974---1975---1976---2001---2013

soko
Kontakt:

PostPostao/la soko » 12 jun 2019, 23:21

Saurman WroteColon
soko WroteColon

Pa ionako ce ti trebati ako se planiras seliti tamo. Samo ti volja treba. Ja sam 2010 radio sedmicno neki 50 sati, zavrsio jedan masters. I evo opet ovog ljeta poceo drugi masters. Krenem na posao oko 7 ujutru, radim do 5 i onda odem na cas. Sinoc sam dosao kuci poslije 21.
Dodjem kuci, malo sa zenom sjedim i na spavanje.

soko
Kontakt:

PostPostao/la soko » 12 jun 2019, 23:24

Saurman WroteColon
soko WroteColon

Neko treba dati otkaz i godinu dana gledati u zvijezde dok štreba jezik i on se čudi šta je problem. :facepalm: Sigurno te roditelji izdržavaju pa ti svjejedno jer uvijek se nađe marka za kafu.

e jbg.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 12 jun 2019, 23:24

Svaka tebi cast. Ali sta ce neko ko raditi fizicki tezak posao ? Taman ce imati volje raditi do 5 , pa od 5 svaki dan na casove.
Ja cisto sumnjam da ce trebati B2 za sva zanimanja.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 12 jun 2019, 23:25

soko WroteColon
Pa ionako ce ti trebati ako se planiras seliti tamo. Samo ti volja treba. Ja sam 2010 radio sedmicno neki 50 sati, zavrsio jedan masters. I evo opet ovog ljeta poceo drugi masters. Krenem na posao oko 7 ujutru, radim do 5 i onda odem na cas. Sinoc sam dosao kuci poslije 21.

Nije dovoljna samo volja nego i novac kao i vrijeme.Ne rade svi od 08-16h i onda lagano na kurs, ljudi ginu po 12h na poslovima.

soko
Kontakt:

PostPostao/la soko » 12 jun 2019, 23:31

jasmin10 WroteColonSvaka tebi cast. Ali sta ce neko ko raditi fizicki tezak posao ? Taman ce imati volje raditi do 5 , pa od 5 svaki dan na casove.

Volja i samo volja. Ja sam radio kao auto mehanicar u njemackoj, krenuo na zanat. Preselili se u Ameriku, mislio sam to nastaviti dalje ali sam odlucio dalje u skolu.
Kad smo dosli u Ameriku, prvo radio u nekoj firmi, kutije nosao okolo i isao u skolu. Onda poceo razvoziti picu, dosta baksisa, lagan posao i nastavio u skolu.
Prva greska je kad dodjes negdje van ako se uhvatis kredita, nadjes posao, kupis auto, ides van bacas pare na gluposti i to te nekako ukopa.

MaroonBjelave
Kontakt:

PostPostao/la MaroonBjelave » 12 jun 2019, 23:32

Saurman WroteColon
soko WroteColon

Nije dovoljna samo volja nego i novac kao i vrijeme.Ne rade svi od 08-16h i onda lagano na kurs, ljudi ginu po 12h na poslovima.

Ja dogovorio sa posrednickom agencijom online ucenje, kako radim u tzv turnusima, predavac se prilagodjava mom slobodnom vremenu. E jedino me strah nase konekcije, prekida u po frke. Ali da imam veliku zelju da ucim, imam.
Samo nek' ne puca....

soko
Kontakt:

PostPostao/la soko » 12 jun 2019, 23:34

Saurman WroteColon
soko WroteColon

Jarane ja sam znao raditi od 7 ujutro do 9-10 navecer i to bez pauze, donesu ti nesto da jedes. Bilo je vrijema kad moramo zavrstiti neki test, testiranje 24 sata dnevno. Radis ko lud.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 12 jun 2019, 23:36

MaroonBjelave WroteColon
Ja dogovorio sa posrednickom agencijom online ucenje, kako radim u tzv turnusima, predavac se prilagodjava mom slobodnom vremenu. E jedino me strah nase konekcije, prekida u po frke. Ali da imam veliku zelju da ucim, imam.

To ti je dobra stvar.

Mislim svi mi imamo volju al' se treba polopiti mnogo stvari.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 12 jun 2019, 23:38

soko WroteColon
jasmin10 WroteColonSvaka tebi cast. Ali sta ce neko ko raditi fizicki tezak posao ? Taman ce imati volje raditi do 5 , pa od 5 svaki dan na casove.

Volja i samo volja. Ja sam radio kao auto mehanicar u njemackoj, krenuo na zanat. Preselili se u Ameriku, mislio sam to nastaviti dalje ali sam odlucio dalje u skolu.
Kad smo dosli u Ameriku, prvo radio u nekoj firmi, kutije nosao okolo i isao u skolu. Onda poceo razvoziti picu, dosta baksisa, lagan posao i nastavio u skolu.
Prva greska je kad dodjes negdje van ako se uhvatis kredita, nadjes posao, kupis auto, ides van bacas pare na gluposti i to te nekako ukopa.

Kazem ti, svaka cast druze. Ali opet shvati da je B2 jako tesko savladati. Ja opet mislim da ce biti nekih olaksica, tipa da ce ti trebati A2, ali da ces onda imati mozda nekih godinu dok si tamo da savladas B2. Ili tako nesto.
Btw koliko samo gresaka pravimo pri odabiru srednje skole i uopste zanimanja kasnije. Ne mogu da vjerujem kako su zanati predobro placeni.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 12 jun 2019, 23:40

soko WroteColonJarane ja sam znao raditi od 7 ujutro do 9-10 navecer i to bez pauze, donesu ti nesto da jedes. Bilo je vrijema kad moramo zavrstiti neki test, testiranje 24 sata dnevno. Radis ko lud.

Sve to prošao zato i kažem da je polaganje ovog nivoa izuzetno teško.Nije jednostavno ni za one koji ne rade tako da,..Uglavnom izgleda Njemačka će do kraja 2020 zadržati sporazum koji ima sa balkasnim zemljama što je velika prednost u odnosu na ostatak svijeta.

soko
Kontakt:

PostPostao/la soko » 12 jun 2019, 23:43

jasmin10 WroteColon
soko WroteColon

Kazem ti, svaka cast druze. Ali opet shvati da je B2 jako tesko savladati. Ja opet mislim da ce biti nekih olaksica, tipa da ce ti trebati A2, ali da ces onda imati mozda nekih godinu dok si tamo da savladas B2. Ili tako nesto.
Btw koliko samo gresaka pravimo pri odabiru srednje skole i uopste zanimanja kasnije. Ne mogu da vjerujem kako su zanati predobro placeni.

Hvala drug. Nista drugo ne preostaje neg da se uci.

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 12 jun 2019, 23:44

Al cekajte... Nije za sve ljude ni odlazak iz drzave, odnosno nije za sve ljude dolazak u neku drzavu gdje ce se morat asimilirat. Ljudi hoce da zaradjuju 2k eura mjesecno, a da nista ne daju zauzvrat. Daj malo realnosti. Pa B2 je svakako na kursevima, dosta manji nivo, od onoga za sta je zamisljen. Npr. B2 njemackog je dosta nizi kriterij od ekvivalentnog stupnja engleskog.

Ko ne moze savladat, a da i ne pokusa, onda najbolje da i ne ide. Zapamtite, vi ne idete tamo jer vas neko tjera, nego jer vi zelite, nit ce vas tamo neko smatrat dobrodoslim a ne znas ni osnove jezika. Ljudi zele radnu snagu, koja ce se asimilirat u drustvo, te napravit potomke, koji se nece razlikovat mnogo od cistokrvnog domaceg stanovnistva. Ne zele gastarbajtere, nije ovo renoviranje nakon Drugog svjetskog rata, pa samo daj radne snage, nema veze sto osim rada, ne pridonosi drustvu nikako...

Jasno je da za neke poslove, treba naucit 200 rijeci, i dobar si, ali to nije poenta. Hoces da imas sva prava kao i domaci drzavljanin. Nikakav problem, ovo je nas minimum pa ti vidi.

MaroonBjelave
Kontakt:

PostPostao/la MaroonBjelave » 12 jun 2019, 23:50

:D
Saurman WroteColon
MaroonBjelave WroteColon

To ti je dobra stvar.

Mislim svi mi imamo volju al' se treba polopiti mnogo stvari.

Nafaka, druze sto bi se reklo. Ja se vodim onim ako je Ekrem Jevric mogao raditi kao taksista u NY a kad su ga pitali gdje se nalazi kip slobode, nije znao odgovor onda yebaji ga snaci cemo se svi. :D
Samo nek' ne puca....

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: cala i 9 gostiju.