Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 jul 2019, 08:34

rio_Ferdy88 WroteColon
Penaltiky WroteColon
Imaš u Kini par nacija muslimana, Ujguri su secesionisti i zato ih gaze, a Hui muslimane ne diraju.

https://www.bbc.co.uk/news/****/idt-sh/China_hidden_camps
Problem je što oni sve Ujgure trpaju u kampove , od djece do najstarijih, i onda pokušavaju isprati im mozak. Ok ako je neko terorista ili radi nešto protiv države onda zaslužuje zatvor.

Pa jeste problem, al kažem ti da to nije stvar religije nego njihovog secesionizma, i preko religije ih kažnjavaju.

A zlonamjerni bi rekli da im je mozak već ispran :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la rio_Ferdy88 » 16 jul 2019, 09:01

Penaltiky WroteColon
rio_Ferdy88 WroteColon
Penaltiky WroteColon
Imaš u Kini par nacija muslimana, Ujguri su secesionisti i zato ih gaze, a Hui muslimane ne diraju.

https://www.bbc.co.uk/news/****/idt-sh/China_hidden_camps
Problem je što oni sve Ujgure trpaju u kampove , od djece do najstarijih, i onda pokušavaju isprati im mozak. Ok ako je neko terorista ili radi nešto protiv države onda zaslužuje zatvor.

Pa jeste problem, al kažem ti da to nije stvar religije nego njihovog secesionizma, i preko religije ih kažnjavaju.

A zlonamjerni bi rekli da im je mozak već ispran :mrgreen:

Taj secesionizam ako i postoji i nije nešto glasan za razliku od onog Tibetanskog, jer ljudi imaju već određenu autonomiju. A i kad si čuo za neki njihov zahtjev ili neki masovni protest u tom cilju. Mislim da to oni kažnjavaju sve na račun par pojedinaca koji su digli glas.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 jul 2019, 09:55

Pa nije u svijetu, nego samo podcrtavam da religija nije razlog tlačenja nego sredstvo.

sve5
Kontakt:

PostPostao/la sve5 » 16 jul 2019, 10:26

Federer17 WroteColon
sve5 WroteColonDruze, samo neukom moze biti to sve cudno. Pa od prve 4 kalife, 3 su ubili muslimani i to sve u medjusobnim, plemenskim sukobima. Zovu plemenima, ali tacnije to su bili "dueli" porodica kako ti opisa i danasnju "bracu"...

Ne bacaj bombe, ziv bio... Mozes proguglati, ako nista.

Omer je bio u smrtnoj agoniji te upita ko ga je teško ranio. Kada su mu rekli ime i porijeklo ubice, Omer reče: ”Hvala Allahu kada me ubi čovjek koji nikada u životu Allahu nije pao na sedždu.”

Ako znamo da Ebu Bekr, r.a., nije ubijen, gdje dalje?

Ispravka od prve 4 ubijene kalife, 3 su ubili muslimani. Tako da je očekivano da se i dan danas familije međusobno kolju jer to nema veze sa vjerom, nego su arapi takvi.

Isto važi i da je prije dolaska islama bilo još više plemenskih borbi, porodica i ubistava..

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 jul 2019, 10:51

jasmin10 WroteColonSta kaze frajer niko ne ide u Katar. :rol:

Budi pametan pa pročitaj jedan post od jednog reda. Nije teško.
Niko ovdje na forumu se ne raspituje za stalni boravak u Katru i sličnim zemljama. Barem ja nisam vidio.

Ja ih takođe lično znam koji su išli tamo. Stjuardese, sportisti, konobari. Par godina uzeti pare i vratiti se.
Jedno veliko smeće od države. Imaju pare jer su se dokopali nafte.

Kad neko kaže da ne ide na Zapad samo zbog para nego zato što je uređena država. To za Bliski Istok ne vrijedi.

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 16 jul 2019, 10:56

ASD WroteColon

Niko ovdje na forumu se ne raspituje za stalni boravak u Katru i sličnim zemljama. Barem ja nisam vidio.

Ja ih takođe lično znam koji su išli tamo. Stjuardese, sportisti, konobari. Par godina uzeti pare i vratiti se.

Kad neko kaže da ne ide na Zapad samo zbog para nego zato što je uređena država. To za Bliski Istok ne vrijedi.

Ali to sigurno nije zato sto je na bliskom istoku islam a na zapadu krscanstvo
PAUL GEORGE I KAWHI LEONARD JEDNI SU OD NAS!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 jul 2019, 11:00

ASD WroteColon

Pa pametnice niko se ziv i ne moze dokopati Katarskog drzavljanstva. Ljudi zive i rade bruku godina tamo. Dalji rodjak se i ozenio u Dubaiju, osnovao porodicu.
U Saudiju otisao lik koji je ovdje radio u Elektroprivredi. Ozenio se tamo i zivi.
Raja se ne raspituju, jer nije lako otici kao na Zapad. Ne raspituju se ni kako do Amerike, da li to znaci da ne zele ni tamo? :wtf:
Pa ako iz malog mjesta kao sto je moje imas primjera ljudi koji su otisli tamo i zasnovali porodicu onda ti je jasno da lupas gluposti kao i obično.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 jul 2019, 11:02

jasmin10 WroteColon
ASD WroteColon

Pa pametnice niko se ziv i ne moze dokopati Katarskog drzavljanstva. Ljudi zive i rade bruku godina tamo. Dalji rodjak se i ozenio u Dubaiju, osnovao porodicu.
U Saudiju otisao lik koji je ovdje radio u Elektroprivredi. Ozenio se tamo i zivi.
Raja se ne raspituju, jer nije lako otici kao na Zapad. Ne raspituju se ni kako do Amerike, da li to znaci da ne zele ni tamo? :wtf:
Pa ako iz malog mjesta kao sto je moje imas primjera ljudi koji su otisli tamo i zasnovali porodicu onda ti je jasno da lupas gluposti kao i obično.

Ne raspituje se za Ameriku? gdje ti druže živiš?

Ja sam uzeo ovu temu kao primjer i pojasnio sam liku s kojim sam nastavio diskusiju.
Ja nisam nikog vidio da pita išta u vezi Katra, dok su se ljudi raspitivali i za Australiju, Kanadu, SAD. Svako malo dođe neko da pita kako se dokopati tih država.

Još jednom da kažem, u Katar se ide kratkoročno, da se uzmu pare. Neće sigurno neko otići u katar zato što mu u Bosni recimo smeta korupcija i da ode u neku normalnu zemlju bez korupcije.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 16 jul 2019, 11:07, ukupno mijenjano 1 put.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 jul 2019, 11:07

Pa lakše je otići u sve te zemlje i raditi nego u Evropu, jer su stanovnici tih zemalja zatucana, neobrazovana priglupa bagra.

Dole se ide par godina da se pare uzmu isto kao Avganistan i Irak i onda nazad, dole niko ne ide da ostane živjeti.

Proguglaj Filipince, i ostalu ekipu kako im je dobro u Qataru. Robovi.
Zadnja izmjena: Penaltiky, dana/u 16 jul 2019, 11:12, ukupno mijenjano 1 put.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 jul 2019, 11:10

Rekao si niko ziv nece medju muslimane. Podrzao te i Helco.
A to je teska glupost koju si napisao.
U Ameriku se raja slabo raspituje je, jer je pretesko preko posla iz Bosne tamo.
Imas li ti 20 godina ? Jesi ikada trazio igdje da ides ili samo citas Vox i klix komentare ?

Pa hajde ti nadji posao i idi kad si tako pametan. :urnebes:
Jeste sigurno je super lako naci posao npr u Dohi medju tolikom konkurencijem Azijata.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 jul 2019, 11:13

jasmin10 WroteColonRekao si niko ziv nece medju muslimane. Podrzao te i Helco.
U Ameriku se raja slabo raspituje je, jer je pretesko preko posla iz Bosne tamo.
Imas li ti 20 godina ? Jesi ikada trazio igdje da ides ili samo citas Vox i klix komentare ?

Jeste sigurno je super lako naci posao npr u Dohi medju tolikom konkurencijem Azijata.

Naravno da je lakše jer si bijelac i odmah si iznad Azijatih.

Pogotovo PR, konobari, stjuardese.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 jul 2019, 11:18

Pa konobar tamo ima 700 eura plate. Ko ce iz BiH ici u Dubai raditi za 700 eura, ako moze u Njemačkoj imati duplo vise ?
Tamo se isplati ici inzinjerima, sportistima, stjuardesama...
I oni i idu tamo. Tako da to vase niki nece medju Muslimane nije istina. Nije to zbog Muslimana nego samo visokoobrazovane osobe idu tamo.
Pogledaj na netu i YouTube koliko ima nasih, Srba i ostalih s ovog područja.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 jul 2019, 11:21

jasmin10 WroteColonRekao si niko ziv nece medju muslimane. Podrzao te i Helco.

Čisto sumnjam da neko ovdje želi da ide među muslimane.

Daj nauči čitati.

Ja lično iz BiH idem samo turistički, meni je ovdje ok. 90% stvari bi mijenjao ali ne želim da idem za stalno. Za stalno idem samo ako se još jednom zapuca, to je znak da je i zadnja nada umrla.
Znao sam ići raditi kao student neko vrijeme u Njemačku jer imam brdo familije. Dobro dolazilo, malo se obiđe Njemačka, a nešto se i zaradi.
Sa tog turističkog aspekta, više mi Njemačka nije ni zanimljiva, preferiram neke druge zemlje. (evropske naravno)

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 16 jul 2019, 11:23

Ja cisto sumnjam da ti imaš vise od 18 godina ali eto.

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 16 jul 2019, 11:24

Saudijska Arabija brojala je blizu 13 miliona stranih radnika. Zadnjih godina poceli su sa provodjenjem mjera stednje kao sastavnog dijela dugoročnog plana, pa se barem 10 % pomenutih radnika vratio nazad.

Zele promjeniti cijeli koncept privrede, prevelike zavisnosti jednog sektora, bla bla... do ograničavanja strancima da uopće dobiju posao za neke branse, kako bi podstakli vlastitu radu snagu.

Iako strasno bogati, koncentracija moci i novca je opet strasno skucena pa imas i onaj poznati stalez koji prezivljava.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 jul 2019, 12:39

Penaltiky WroteColonPa lakše je otići u sve te zemlje i raditi nego u Evropu, jer su stanovnici tih zemalja zatucana, neobrazovana priglupa bagra.

Dole se ide par godina da se pare uzmu isto kao Avganistan i Irak i onda nazad, dole niko ne ide da ostane živjeti.

Proguglaj Filipince, i ostalu ekipu kako im je dobro u Qataru. Robovi.

Dokopali se nafte, ali su mentalitetom i dalje u srednjem vijeku. Države imaju pare, ali su po korupciji gori i od nas.
Međutim, znamo zašto ih pojedini brane.

VolimTz
Kontakt:

PostPostao/la VolimTz » 16 jul 2019, 12:44

ASD WroteColonJa lično iz BiH idem samo turistički, meni je ovdje ok. 90% stvari bi mijenjao ali ne želim da idem za stalno. Za stalno idem samo ako se još jednom zapuca, to je znak da je i zadnja nada umrla.

Ne ides jer tamo ne bj imao kome da kukas i pametujes, niko te ne bi slusao. Ne bi imao zasto da se zalis i koga da napadas. Ti se hranis mrznjom prema SDA, Islamskoj zajednici i Bošnjacima. Da ti nema togs život bi ti izgubio smisao. Zato si tu. A ako zapuca pobjegao bi jer se bojiš.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Varg
Kontakt:

PostPostao/la Varg » 16 jul 2019, 12:48

ako ti je opcija ic u saudijsku arabiju il si munjen il si elvis saric

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 jul 2019, 12:54

Varg WroteColonako ti je opcija ic u saudijsku arabiju il si munjen il si elvis saric

Išli su ljudi uzimali fine pare. Zamisli Saudijski Arap inžinjer ili doktor :rol:

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 jul 2019, 12:57

Znam curu što je radila kao stjuardesa tamo (dobra mačka). Iz našeg kantona Penaltiče.
Kupila finih nekretnina po BiH od tih para.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: alemsa, rishovski, StevieG8 i 11 gostiju.