PayPal - slanje i primanje novca

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la BeSha1992 » 22 sep 2018, 23:44

MaryJane je napisao/la:
Maja8 je napisao/la:Ne mogu da vjerujem da informaciju moram traziti ovdje, jer mi je u banci NISU ZNALI reci!!! Da li se na BBI prepaid karticu novac moze primati preko Paypala? Tamosnji genijalci su me samo tupo gledali i na kraju se dogovorili da najvjerovatnije ne moze... wtf????
Mislim da je ta prepaid kartica i kod njih Visa kartica, tako da bi trebala biti mogucnost primanja novca preko Paypala.
Medjutim, ti kada tu karticu prijavis na PP, oni u banci ti to moraju kao verifikovati i odobriti, zato mi je cudno da ne znaju, jer to moraju znati!

Primjer u RB je upravo Visa kartica, koju prijavis na PP i oni u banci, vjerovatno taj e-sektor, odobre i stvar rijesena...

Nadam se da sam prilbizio kako bi to trebalo izgledati, ovo sve govorim sa pretpostavkom da je ta prepaid kartica i Visa kartica.

u vakufskoj prepaid kartica 15KM, moze se registrovat i sve obavljat preko paypala... sto se tice 4 broja, u banci dobiju taj pin na tvoj racun i oni ti onda napisu...
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la RZ88Adnan » 24 sep 2018, 08:08

MaryJane je napisao/la:
Maja8 je napisao/la:Ne mogu da vjerujem da informaciju moram traziti ovdje, jer mi je u banci NISU ZNALI reci!!! Da li se na BBI prepaid karticu novac moze primati preko Paypala? Tamosnji genijalci su me samo tupo gledali i na kraju se dogovorili da najvjerovatnije ne moze... wtf????
Mislim da je ta prepaid kartica i kod njih Visa kartica, tako da bi trebala biti mogucnost primanja novca preko Paypala.
Medjutim, ti kada tu karticu prijavis na PP, oni u banci ti to moraju kao verifikovati i odobriti, zato mi je cudno da ne znaju, jer to moraju znati!

Primjer u RB je upravo Visa kartica, koju prijavis na PP i oni u banci, vjerovatno taj e-sektor, odobre i stvar rijesena...

Nadam se da sam prilbizio kako bi to trebalo izgledati, ovo sve govorim sa pretpostavkom da je ta prepaid kartica i Visa kartica.
Ja imam tu karticu na BBi besplatno održavanje računa,samo platiš 10km za karticu.Napraviš paypal i povežeš sa karticom a predhodno ti ona na šalteru da broj telefona za neki kod koji treba za paypal i to je to.Tako je bar u Zenici. Karticu koristim nepune 2 godine ne uzimaju ni feninga mjesečno
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
MaryJane
Postovi: 66
Pridružen/a: 26 nov 2009, 13:14
Lokacija: Nica
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la MaryJane » 24 sep 2018, 21:53

RZ88Adnan je napisao/la:
MaryJane je napisao/la:
Maja8 je napisao/la:Ne mogu da vjerujem da informaciju moram traziti ovdje, jer mi je u banci NISU ZNALI reci!!! Da li se na BBI prepaid karticu novac moze primati preko Paypala? Tamosnji genijalci su me samo tupo gledali i na kraju se dogovorili da najvjerovatnije ne moze... wtf????
Mislim da je ta prepaid kartica i kod njih Visa kartica, tako da bi trebala biti mogucnost primanja novca preko Paypala.
Medjutim, ti kada tu karticu prijavis na PP, oni u banci ti to moraju kao verifikovati i odobriti, zato mi je cudno da ne znaju, jer to moraju znati!

Primjer u RB je upravo Visa kartica, koju prijavis na PP i oni u banci, vjerovatno taj e-sektor, odobre i stvar rijesena...

Nadam se da sam prilbizio kako bi to trebalo izgledati, ovo sve govorim sa pretpostavkom da je ta prepaid kartica i Visa kartica.
Ja imam tu karticu na BBi besplatno održavanje računa,samo platiš 10km za karticu.Napraviš paypal i povežeš sa karticom a predhodno ti ona na šalteru da broj telefona za neki kod koji treba za paypal i to je to.Tako je bar u Zenici. Karticu koristim nepune 2 godine ne uzimaju ni feninga mjesečno
Vidis to je dobro :D Ovi u RB uzimaju mjesecno dvije marke plus godisnje 10 za odrzavanje racuna hahahha
Che

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la Ramiy » 25 sep 2018, 20:43

@Maja8 lepa si moze broi?
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la IlCapitano » 29 sep 2018, 10:31

Maja8 je napisao/la:Ne mogu da vjerujem da informaciju moram traziti ovdje, jer mi je u banci NISU ZNALI reci!!! Da li se na BBI prepaid karticu novac moze primati preko Paypala? Tamosnji genijalci su me samo tupo gledali i na kraju se dogovorili da najvjerovatnije ne moze... wtf????
Može sigurno, ja je imam i primam novac preko nje.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
TupacShakur
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 jul 2015, 22:48
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la TupacShakur » 29 sep 2018, 12:27

Raja, iz Sparkasse sam se prebacio u Adikko iz malog miliona razloga. Uglavnom, u Adikko je MasterCard debit a pošto freelance-am, potreban mi je PayPal.

Oni su me tamo uvjeravali da mogu podići keš sa PayPala na Mastercard, samo da je malo duži period čekanja. Jel imao iko iskustvo, jer ja koliko sam znao MC nije za primanje novca preko PP.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la Unofficialpage » 29 sep 2018, 15:33

TupacShakur je napisao/la:Raja, iz Sparkasse sam se prebacio u Adikko iz malog miliona razloga. Uglavnom, u Adikko je MasterCard debit a pošto freelance-am, potreban mi je PayPal.

Oni su me tamo uvjeravali da mogu podići keš sa PayPala na Mastercard, samo da je malo duži period čekanja. Jel imao iko iskustvo, jer ja koliko sam znao MC nije za primanje novca preko PP.
Ne može. Za povlačenje novca treba VISA. Imam i ja MC i ne može, pitao support isto mi odgovorili. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la leorey » 30 sep 2018, 18:18

Odes u normalnu banku tipa Sparkasse ili Unicredit i normalno da sve moze. Znaci ne u drzavne banke, nikad. Kazes da zelis otvoriti racun za paypal, cekas karticu. Dobijes, povezes je onda sa accountom na paypal, odes u banku ili na izvodu kad ti dodje dobijes pin code i ukucas, povezes karticu i sve okej.

Posto smo mi zadnji u svemu, moram reci da withdraw (povlacenje novca da bi mogao podici sa bankomata) za BIH kosta 5 dolara. A ako neces da ti skine, onda moras cekati prvi u mjesecu da ti automatski prebaci.

Ako radis preko interneta kao ja pa ti firma uplati novac, cesto se zna desiti da bude "pending" gdje nekad cekas i mjesec dana da bi mogao raspolagati sa tim novcem. Zavisi naravno sve od firme za koju radis.

Kartica mora biti VISA naravno.
27.10.2020

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la Unofficialpage » 30 sep 2018, 18:31

leorey je napisao/la:Odes u normalnu banku tipa Sparkasse ili Unicredit i normalno da sve moze. Znaci ne u drzavne banke, nikad. Kazes da zelis otvoriti racun za paypal, cekas karticu. Dobijes, povezes je onda sa accountom na paypal, odes u banku ili na izvodu kad ti dodje dobijes pin code i ukucas, povezes karticu i sve okej.

Posto smo mi zadnji u svemu, moram reci da withdraw (povlacenje novca da bi mogao podici sa bankomata) za BIH kosta 5 dolara. A ako neces da ti skine, onda moras cekati prvi u mjesecu da ti automatski prebaci.

Ako radis preko interneta kao ja pa ti firma uplati novac, cesto se zna desiti da bude "pending" gdje nekad cekas i mjesec dana da bi mogao raspolagati sa tim novcem. Zavisi naravno sve od firme za koju radis.

Kartica mora biti VISA naravno.
Unicredit ne daje VISU, imam tu račun i morao novi otvarati u Raiffeisen banci. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la leorey » 30 sep 2018, 18:36

Unofficialpage je napisao/la:
leorey je napisao/la:Odes u normalnu banku tipa Sparkasse ili Unicredit i normalno da sve moze. Znaci ne u drzavne banke, nikad. Kazes da zelis otvoriti racun za paypal, cekas karticu. Dobijes, povezes je onda sa accountom na paypal, odes u banku ili na izvodu kad ti dodje dobijes pin code i ukucas, povezes karticu i sve okej.

Posto smo mi zadnji u svemu, moram reci da withdraw (povlacenje novca da bi mogao podici sa bankomata) za BIH kosta 5 dolara. A ako neces da ti skine, onda moras cekati prvi u mjesecu da ti automatski prebaci.

Ako radis preko interneta kao ja pa ti firma uplati novac, cesto se zna desiti da bude "pending" gdje nekad cekas i mjesec dana da bi mogao raspolagati sa tim novcem. Zavisi naravno sve od firme za koju radis.

Kartica mora biti VISA naravno.
Unicredit ne daje VISU, imam tu račun i morao novi otvarati u Raiffeisen banci. :D
Da, pardon, Raiffaisen sam mislio, u Unicredit mi je devizni :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
senad82
Postovi: 188
Pridružen/a: 20 mar 2008, 16:37
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la senad82 » 02 dec 2018, 09:32

Imam adiko visa electron karticu
Kako da podesim paypal da primam novac na account?
Hvala
F.K. SARAJEVO

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la Puma » 16 jan 2019, 22:04

Moze mala konsultacija.

Imam tekuci racun u Unicredit banci i debit mastercard. Htio bih da otvorim paypal, znaci samo za placanje tipa ebay prvenstveno, ne i za primanje novca. Da li mogu otvoriti preko toga i ako ne sta mi je potrebno, odnosno koja je procedura da bi povezao sa paypalom ?
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 jan 2019, 08:38

Puma je napisao/la:Moze mala konsultacija.

Imam tekuci racun u Unicredit banci i debit mastercard. Htio bih da otvorim paypal, znaci samo za placanje tipa ebay prvenstveno, ne i za primanje novca. Da li mogu otvoriti preko toga i ako ne sta mi je potrebno, odnosno koja je procedura da bi povezao sa paypalom ?
Pa vidi podržava li ta kartica plaćanje preko neta, ako ne onda traži prepaid karticu u banci, kod mene u Union je tako, koja je samo za to, na nju prebaciš onoliko para koliko ti je potrebno za to šta namjeravaš kupiti na netu (a može ili u banci ili elektronskim putem, mbanking ili tako nešto, što ti je praktičnije jer ne moraš ići u banku svaki puta da uplaćuješ nego preko mobitela to odradiš), i onda je povežeš sa paypalom. A povezivanje je prilično lagano, napraviš akaunt i ukucaš podatke sa kartice, i onda verifikuješ sa kodom, paypal ti skine mislim 1.95 dolara, i onda na izvodu od banke tražiš taj kod i ukucaš ga na paypalu na svom profilu i kartica ti je verifikovana.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41213
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 jan 2019, 08:43

leorey je napisao/la:Odes u normalnu banku tipa Sparkasse ili Unicredit i normalno da sve moze. Znaci ne u drzavne banke, nikad.
Kod mene je Union i može to sve, a vlada Federacije vlasnik :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la miki_92 » 17 jan 2019, 08:50

senad82 je napisao/la:Imam adiko visa electron karticu
Kako da podesim paypal da primam novac na account?
Hvala
jel uopste radi paypal kod njih

ja znam prije par godina dok su jos bili Hypo imao sam njihovu Visa karticu i paypal nije radio
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la farenhajt » 17 jan 2019, 11:32

S obzirom da banke ne izdaju više VisaElectron za nas obicne freelancere, interesuje me da li tko koristi PAYPAL KARTICE. Iako sa paypal racuna nije moguci povuci novac na Master Card, uocljivo je da su kod njih paypal MasterCard. Po nekim informacijama ukoliko imate novac na paypal racunu a isti niste u mogucnosti povuci na tekuci racun (withdrav), moze se koristi pomocu ovih kartica.

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/cash-card

Da ne otvaram novu temu, slicna su pitanja vezana za ovu tematiku.
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la Nitro » 17 jan 2019, 11:52

Da li neko od freelancera zna jesu li uveli onu taksu o kojoj se govorilo prije 4-5 mjeseci?
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la farenhajt » 17 jan 2019, 11:59

Nitro je napisao/la:Da li neko od freelancera zna jesu li uveli onu taksu o kojoj se govorilo prije 4-5 mjeseci?
ako mislis na porez, 14% na godisnjem nivou, nema još zvanično nista, sve i ako tko sta odradi, stvar je pojedinca a cini mi se i odredenih kantona
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la Ponos Torina » 17 jan 2019, 12:12

Visa za pay pal se vise ne izdaje,samo mastercard i nju mozes da koristis za uplatu na pay pal ili preko nje ali ne i da primas novac(Unikredit).
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
farenhajt
Postovi: 474
Pridružen/a: 01 feb 2015, 13:45
Kontakt:

Re: PayPal - slanje i primanje novca

Post Postao/la farenhajt » 17 jan 2019, 12:17

Ponos Torina je napisao/la:Visa za pay pal se vise ne izdaje,samo mastercard i nju mozes da koristis za uplatu na pay pal ili preko nje ali ne i da primas novac(Unikredit).
znam to, zato i pitam da li tko koristi "paypal kartice", s njima mozes koristiti novac koji ti se uplati na paypal, tj. paypal balance
Za uspjeh je potrebno raditi drugacije od drugih, a ne truditi se uraditi to bolje

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beli98, hadzibake, Marsal, Surreal, tobaccos, Venom i 32 gosta.