Grbovi gradova, opština, itd....

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Sarmelino » 02 okt 2018, 15:18

slika
Knjiga, gradina, sda zelena :njanjanja:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la delko » 02 okt 2018, 15:28

Veliki grb Banjaluke :)

Ukratko na grbu dominiraju Petar Kocic i Tisa Milosavljevic sa zastavama Srpske i Banjaluke, na srednjem grbu dominira Kastel, Vrbas i dajaci i na dnu grba listovi Lipe i Kestena kao simboli grada :)

slika
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la GoRaN » 02 okt 2018, 15:34

semcho je napisao/la:
GoRaN je napisao/la:Vareš
slika
Joj dobro si, neki dan sam bio u Varesu i na ulazu pregradje Majdan, na autobusnoj ima grb koji sma bas slikao, bili su neki kao Vareški dan - Pekijada... Fin grb... zelena i crvena, Bošnjaci i Hrvati, grb rudnika, rudarstva, predpostavljam planina Zvijezda i Bobovac!?
Jeste, opisao si grb bolje od mene. :D Nadam se da se nisi zadržao samo u Majdanu, to je ghetto pravi, dok je gore u gradu već lijepo.Nadam se da si bio i na jezeru, koje je malo apokaliptično, ali zanimljivo za obići.Iznad grada ima nekoliko lijepih lokacija odakle se vidi čitav Vareš, da ne nabrajam sad sve šta se ima za obići, ima Turist Info gdje možeš iznajmiti bicikl i naći sve što te interesuje.Uglavnom, ljudi, priroda, historijski objekti, ekstremni sportovi, i vareški duh koji je opstao je ono što imamo za ponuditi.

Bila je pekijada, a bilo je i ovo prije par dana, mislim da će iduće godine biti milion četverotočkaša:
Ako budeš opet dolazio javi se, imamo guzova po tvojoj mjeri. :mrgreen:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37559
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 okt 2018, 15:38

Toliko stvari ima da se napravi odlican grb, a pola gradova mora da ubaci simbole naroda, crvenu, zelenu, zastavu, sahovnicu..

Od ovih postavljenih grbovi Ilidze i Bihaca imaju taj neki poseban, normalni izgled.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Hantraga » 02 okt 2018, 16:12

Ali većina se baš šprdala sa grbovima. Font slova nikakav, nakačeni elementi u paintu i sl. :D
Realno, ovi u RS su ispred po tome (mada kod njih ima i većih zajebancija). Evo ovaj grrba grada Banja Luke je heraldički fantastičan, ali temeljni fol mu je da trobojka bude u svakom njegovom milimetru.

I, kod njih u RS dosta često rokaju na grbove stvari koji nemaju veze s tim mjestom, ali ljepše izgleda, od lavova do zmajeva :D

klasik
Postovi: 3977
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la klasik » 02 okt 2018, 16:31

TUZLA

slika
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la semcho » 02 okt 2018, 18:18

GoRaN je napisao/la:
semcho je napisao/la:
GoRaN je napisao/la:Vareš
slika
Joj dobro si, neki dan sam bio u Varesu i na ulazu pregradje Majdan, na autobusnoj ima grb koji sma bas slikao, bili su neki kao Vareški dan - Pekijada... Fin grb... zelena i crvena, Bošnjaci i Hrvati, grb rudnika, rudarstva, predpostavljam planina Zvijezda i Bobovac!?
Jeste, opisao si grb bolje od mene. :D Nadam se da se nisi zadržao samo u Majdanu, to je ghetto pravi, dok je gore u gradu već lijepo.Nadam se da si bio i na jezeru, koje je malo apokaliptično, ali zanimljivo za obići.Iznad grada ima nekoliko lijepih lokacija odakle se vidi čitav Vareš, da ne nabrajam sad sve šta se ima za obići, ima Turist Info gdje možeš iznajmiti bicikl i naći sve što te interesuje.Uglavnom, ljudi, priroda, historijski objekti, ekstremni sportovi, i vareški duh koji je opstao je ono što imamo za ponuditi.

Bila je pekijada, a bilo je i ovo prije par dana, mislim da će iduće godine biti milion četverotočkaša:
Ako budeš opet dolazio javi se, imamo guzova po tvojoj mjeri. :mrgreen:
Radili smo nesto u Varešu, iskreno svidja mi se mjesto pravo, znam neke raje sam upoznao, sto se tice zena, fine su, zgodne, raja je prijatna onako, da imam nesto parica kupio bi sebi kakvu vikendicu ondje negdje oko grada, cist zrak, planinski, svega satak vremena od Sarajeva, za lov i ribolov mjesto je ekstrica, kad smo radili pored nas je protrcao srndać, i sišao u rijeku Stavnju, imao sam slike negdje, u onoj rijeci ima i ribe...

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la semcho » 02 okt 2018, 18:22

Grb opstine Gračanica

slika

Podnožje - termalne vode, centralni dio - Sahat kula, pozadina - gračaničke lipe i daleka pozadina - srednjovjekovni grad Soko...

Avatar
GoRaN
Postovi: 1139
Pridružen/a: 01 jul 2008, 16:28
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la GoRaN » 02 okt 2018, 18:40

Ima u toj rijeci svega. :mrgreen:

Da ne idem više u off, imaš Visit Vareš stranicu(i na Facebooku), šta god te interesuje, a i možeš naći jeftino smještaj. :thumbup:


Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 03 okt 2018, 21:18

Grb malog gradića Bosanskog Petrovca, ali velikih ljudi poput Ahmeta Hromadzica, Skendera Kulenovica, Jovana Bijelica, Mersada Berbera, Mise Marica...



slika

Na dnu se nalazi poznati Petrovački ćilim, s lijeve strane je Kula odnosno stari grad u Bijelaju, u sredini je drvo što simbolizira šumu i ispod drveta ´cikular´ sto predstavlja pilanu. S desne strane je runolist po cemu je takodjer Bosanski Petrovac poznat. Iako su u pozadini nacrtane dvije planine, Bosanski Petrovac je okruzen planinama Klekovača, Grmeč, Osječenica i Oštrelj koji je za vrijeme Juge bio poznat po vazdusnoj banji,

Jedna interesantna stvar za Petrovačku koja je negdje tokom 70tih bila velika firma, Njemacka je tada slala prototip mašine, vjerovatno ona što reže trupca. Ili je jedini grad u Jugi koji je imao tu privilegiju, ili je bio jedan od dva grada.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la BernardBarnjak » 08 okt 2018, 19:51

Stari grad, Sarajevo.

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Osim13 » 08 okt 2018, 22:49

slika

Sudar zvijezda, Unis Pretis, nabacane zgrade, ispod zgrade streha,a ispod svega njive.

I banana, koja je valjda ljiljan.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Osim13 » 08 okt 2018, 22:52

slika

A evo vam i grb moje općine :tralala:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Zagor
Postovi: 5507
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Zagor » 09 okt 2018, 03:08

Penaltiky je napisao/la:Grbovi možda 5-10 opština u državi su heraldički ispravni.

Srbac ima zanimljiv grb, sa slikom Mileta Dodika.

slika
Baš gledam šta ovo predstavlja... Hvala na informaciji...



:lol:
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Sheyi
Postovi: 12154
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Sheyi » 27 okt 2018, 01:25

Grb Kalesije
slika
Ljiljan kao simbol Bosne i Hercegovine, te polumjesec Islama, dok broj označava, prema legendi, vrijeme kada je tu prvi put boravilo neko islamsko ugarsko pleme Kalesiji ili Halisije po kojima je grad i dobio ime, pa se đahkad dičimo da je Islam kod nas stigao i prije turskih osvajanja. Na grbu imamo još sablju koja simbolizira česte sukobe na tom teritoriju, ovo desno je muzički instrument saz s obzirom da je Kalesija oduvijek bila poznata po izvornoj muzici u cijeloj Jugoslaviji tako da to ima smisla.
U sredini se nalazi munara džamije Atik, nacionalni spomenik i najstarija gradnja u općini iz osmanskog perioda. Plava boja simbol je rijeke Spreče i zelena boja simbolizuje plodno Sprečansko polje. :salut:

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Moggi » 27 okt 2018, 09:31

klubovi su trebali svi preuzeti grbove ovih opcina, gradova, kao sto je to osijek zamal pa uradio
Zarathustra

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Penaltiky » 27 okt 2018, 10:25

Moggi je napisao/la:klubovi su trebali svi preuzeti grbove ovih opcina, gradova, kao sto je to osijek zamal pa uradio
Čiji bi onda grb Tuzla City nosio? Bratunac? Vlasenica? Zvornik?

@Sheyi

Ja majkem konto to desno simbol Vukovija. Čakija.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la badblueboylivno » 27 okt 2018, 14:36

slika

Livno. Dominira spomenik sa Trga kralja Tomislava (glavni gradski trg), lijevo od njega je simbol vrha Dinare - Troglava, a ispod su tri rijeke koje prolaze kroz općinu, sve na zelenom polju - Livanjskom.
Hayley <3

Avatar
Baboon
Postovi: 1292
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Grbovi gradova, opština, itd....

Post Postao/la Baboon » 27 okt 2018, 14:41

Obelisk i NLO.
it's football day

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: denimen99 i 15 gostiju.