Nenamjenski krediti - iskustva

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la shaman7 » 22 jan 2019, 01:43

Pozdrav ekipa. Kako kod vecine biva, cesto se pojave neki neocekivani troskovi gdje imate neki rok da ih rijesite, u mom slucaju 7 dana. Mene zanima kakva iskustva imate sa ovim nenamjenskim kreditima, odnosno tacnije pozajmicama novca koje vracate kroz neke rate.

Zanima me da li se najbolje u tom slucajj obratit nekoj mikrokreditnoj organizaciji ili nesto tako slicno? Ne bi lose dosli prijeslozi s vase strane, iz nekog licnog iskustva ili nesto? Zaposlen nisam, student nisam, ali imam odakle vracat taj kredit, u pitanju je sad kratko vrijeme da se skupi novac. Nije nista pretjerano u pitanju, nekoliko stotina maraka.

Volio bih zaobici glupe komentare, tipa "zar se kredit size radi par stoja" i slicno. Ono sto trazim je da izdvojite par minuta i bacite prijedlog neki

Avatar
Sage
Postovi: 5327
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Sage » 22 jan 2019, 01:54

U svakom slucaju nemoj u mikrokreditnu ni pod razno, zbog buducnosti, neces noci zivjet od njih, otidji u banku gdje pllatu primas il sta vec i objasni im. Imas vise opcija, od limita pa do mini kredita preko kreditne kartice do nenamjenskog.
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la shaman7 » 22 jan 2019, 01:59

Sage je napisao/la:U svakom slucaju nemoj u mikrokreditnu ni pod razno, zbog buducnosti, neces noci zivjet od njih, otidji u banku gdje pllatu primas il sta vec i objasni im. Imas vise opcija, od limita pa do mini kredita preko kreditne kartice do nenamjenskog.
Kazem zaposlen nisam, student nisam, da nesto dizem. Ali nije problem vratit iz nekih drugih izvora koji trenutno nisu dostupni, da ne idem u detalje, legalan sam skroz :D

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la alan_kardec » 22 jan 2019, 08:47

Pa ako nisi zaposlen, ako nemaš neki stalni izvor primanja, na banku zaboravi. Sa mikrokreditnim
organizacijama nemam iskustva, al imaju moje kolege. Sa njima se možeš dogovoriti, al one su ti baš zadnja opcija, ako ti baš baš gori. Al velike su im kamate, dosađuju, zovu....
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Riziko
Postovi: 5803
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Riziko » 22 jan 2019, 10:06

Ako imaš gdje posudi od nekog, samo da nisu kakvi zelenaši. Bar nećeš kamatu vraćati.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
bega_afc
Postovi: 13713
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la bega_afc » 23 jan 2019, 17:30

shaman7 je napisao/la:Pozdrav ekipa. Kako kod vecine biva, cesto se pojave neki neocekivani troskovi gdje imate neki rok da ih rijesite, u mom slucaju 7 dana. Mene zanima kakva iskustva imate sa ovim nenamjenskim kreditima, odnosno tacnije pozajmicama novca koje vracate kroz neke rate.

Zanima me da li se najbolje u tom slucajj obratit nekoj mikrokreditnoj organizaciji ili nesto tako slicno? Ne bi lose dosli prijeslozi s vase strane, iz nekog licnog iskustva ili nesto? Zaposlen nisam, student nisam, ali imam odakle vracat taj kredit, u pitanju je sad kratko vrijeme da se skupi novac. Nije nista pretjerano u pitanju, nekoliko stotina maraka.

Volio bih zaobici glupe komentare, tipa "zar se kredit size radi par stoja" i slicno. Ono sto trazim je da izdvojite par minuta i bacite prijedlog neki
Odmah da ti kazem, nisam imao iskustva s mikrokreditnim jer nisam imao takvu vrstu potrebe, ali mi poznanik radi tu i znam otprilike kako stvari stoje.

Ako nemas stalna primanja, nijedna banka te nece odobriti, ali mikrokreditna hoce. Dodjes u poslovnicu, potpises papir da mogu pogledati tvoju kreditnu historiju i procijene te na osnovu toga. Kazes im na osnovu cega ces vracati i to je sva procedura. Mikrokreditne su sranje na duzi period, ali ako ces u par rata rijesiti tu nazovimo pozajmicu, ne moras se plasiti jer su tada kamate najmanje moguce koje ti mogu ponuditi.

Otidji u poslovnicu i neka ti izracunaju. Sutra dan odmah mozes dobiti pare.
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Penaltiky » 23 jan 2019, 17:36

Ja zaposlen na određeno ne mogu kredit dobit, u Martu bi imao za stalno, ovako valja čekat još godinu. Oj Fadile **** ti rod i porod.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la hskzmostar » 23 jan 2019, 20:23

Mikrokredit opcija i imas veliku kamata ali ako nemas drugog izbora ili nekoga od frendova da ti posudi onda su oni najbolja opcija za iznose do 3000KM sve preko ces se zavaliti, ja sam kao tek zavrseni srednjoskolac prije 15 godina jednom suradjiva sa njima i nisam imao nikakvih losih iskustava samo na vrijema vracaj ratu... Npr kolegu su mi zvali i dolazili mu na vrata pitat novac ali naravno jer nije uplacivao na vrijeme.
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
Brokula
Postovi: 30854
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Brokula » 23 jan 2019, 22:16

Samo zajam, kakav kredit
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
bega_afc
Postovi: 13713
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la bega_afc » 23 jan 2019, 22:40

Brokula je napisao/la:Samo zajam, kakav kredit
Deder pozajmi onda covjeku jedno 5 milja. :mrgreen:
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Penaltiky » 23 jan 2019, 23:00

baš me interesuje dal bi mi neka banka dala 10.000 na 3 godine da mi stara bude žirant
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jan 2019, 23:36

Penaltiky je napisao/la:baš me interesuje dal bi mi neka banka dala 10.000 na 3 godine da mi stara bude žirant
Ma bi jasta, samo gledaju da si stalno vezan. Iz Binga dobiju 10k, dali bi i tebi iz Pivare..

Avatar
L-Train
Postovi: 18245
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la L-Train » 23 jan 2019, 23:41

hskzmostar je napisao/la:Mikrokredit opcija i imas veliku kamata ali ako nemas drugog izbora ili nekoga od frendova da ti posudi onda su oni najbolja opcija za iznose do 3000KM sve preko ces se zavaliti, ja sam kao tek zavrseni srednjoskolac prije 15 godina jednom suradjiva sa njima i nisam imao nikakvih losih iskustava samo na vrijema vracaj ratu... Npr kolegu su mi zvali i dolazili mu na vrata pitat novac ali naravno jer nije uplacivao na vrijeme.
Cuj na vrata mu dolazili,sta su ti bankari jehovi svjedoci?
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la BeSha1992 » 24 jan 2019, 06:58

ljudi mikrokredit nikad, uz duzno postovanje to je najveca moguca budalastina... Na 3 godine kamatna stopa 2.99 ma nenamjenski kredit, ne mozes bolje proci nema guzice...
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Penaltiky » 24 jan 2019, 09:47

tuzlak1987 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:baš me interesuje dal bi mi neka banka dala 10.000 na 3 godine da mi stara bude žirant
Ma bi jasta, samo gledaju da si stalno vezan. Iz Binga dobiju 10k, dali bi i tebi iz Pivare..
na određeno
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 24 jan 2019, 11:43

Penaltiky je napisao/la:baš me interesuje dal bi mi neka banka dala 10.000 na 3 godine da mi stara bude žirant
Ne mozes ako si na odredjeno. Nece ti ni jedna banka dati bez obzira sto je zirant na neodredjeno
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la Penaltiky » 24 jan 2019, 13:51

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:baš me interesuje dal bi mi neka banka dala 10.000 na 3 godine da mi stara bude žirant
Ne mozes ako si na odredjeno. Nece ti ni jedna banka dati bez obzira sto je zirant na neodredjeno
Ništa od Tamića Moldavki :cry:

Kako me **** ovo određeno, prošle godine lik prodavao garsonjeru koja vrijedi oko 1600 m/2 za 1050 m/2 hitno selio u Njemačku. Namješteno, al **** stara ima previše godina da dobije kredit, uskoro će u penziju :roll:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la shaman7 » 24 jan 2019, 17:09

bega_afc je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:Pozdrav ekipa. Kako kod vecine biva, cesto se pojave neki neocekivani troskovi gdje imate neki rok da ih rijesite, u mom slucaju 7 dana. Mene zanima kakva iskustva imate sa ovim nenamjenskim kreditima, odnosno tacnije pozajmicama novca koje vracate kroz neke rate.

Zanima me da li se najbolje u tom slucajj obratit nekoj mikrokreditnoj organizaciji ili nesto tako slicno? Ne bi lose dosli prijeslozi s vase strane, iz nekog licnog iskustva ili nesto? Zaposlen nisam, student nisam, ali imam odakle vracat taj kredit, u pitanju je sad kratko vrijeme da se skupi novac. Nije nista pretjerano u pitanju, nekoliko stotina maraka.

Volio bih zaobici glupe komentare, tipa "zar se kredit size radi par stoja" i slicno. Ono sto trazim je da izdvojite par minuta i bacite prijedlog neki
Odmah da ti kazem, nisam imao iskustva s mikrokreditnim jer nisam imao takvu vrstu potrebe, ali mi poznanik radi tu i znam otprilike kako stvari stoje.

Ako nemas stalna primanja, nijedna banka te nece odobriti, ali mikrokreditna hoce. Dodjes u poslovnicu, potpises papir da mogu pogledati tvoju kreditnu historiju i procijene te na osnovu toga. Kazes im na osnovu cega ces vracati i to je sva procedura. Mikrokreditne su sranje na duzi period, ali ako ces u par rata rijesiti tu nazovimo pozajmicu, ne moras se plasiti jer su tada kamate najmanje moguce koje ti mogu ponuditi.

Otidji u poslovnicu i neka ti izracunaju. Sutra dan odmah mozes dobiti pare.
Hvala na komentaru, pokusat cu nesto uglavnom. Ja sam poslao mail na par adresa, cisto da se ne cimam da hodam od jedne do druge, nego eto da mi kazu uslove. Uslov je suduznik odnosno zirant. Sto je tesko danas naci realno, ali pokusat cu

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la TheWeekndXO » 18 jan 2021, 10:36

Zna li neko da li se sa B kategorijom kredita(rijesena sva dugovanja ali se svaka 3 mjeseca osvjezava kategorija kako sam shvatio) moze dobiti kredit?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Nenamjenski krediti - iskustva

Post Postao/la bombaysaphire » 18 jan 2021, 11:09

Ja sam prije par godina u mikrokreditnoj 800 KM , rata 100 KM i vratio im 903 KM . Normala su bili , nisu peglali pare su odmah bile na računu .

Imam i kredit u banci , malo je pegle bilo ali je prošlo...
Sada je problem korona , ni ugovor za stalno nije dovoljan .
Drug mi radi na Hayatu , 10000 KM diže 4 banke su ga odbile ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.