Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la forgempp » 02 jun 2021, 21:24

Sky9 je napisao/la:
02 jun 2021, 21:20
forgempp je napisao/la:
02 jun 2021, 21:14
Sky9 je napisao/la:
02 jun 2021, 21:12


Ne zovi ga botinom, tip je super korektan, ne izmišlja ništa, jedini ima prave info, a ti si sigurno neki telemahov kur.ac.
Javlja se jos jedan bh telecom bot.
Ma hajde :urnebes:

Prije su bili krš, sad su možda i najbolji u regionu po ponudi i cijenama.

A United Media, Sport Klub, Nova TV, SBB i Telemach su čisto zlo koje na dnevnoj bazi zagorčava život ljudima u BiH.

Danas nisam mogao gledati repku, i ovim putem im želim sve najgore u budućnosti i što raniji nestanak.
Neke politicke igre su tu u pitanju pa nemamo Novu na mojojtv (kao drzava).

Meni je sve regulara na bhtelecomu sem neta, to im je oooogroman minus. Na nivou Sao Tome i Principea.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 21:33

Šta ja rekoh, svi su oni korisnici :lol:
Kome se ne sviđa net, ima veći paket ako ima tehničke mogućnosti. Garantiram da uzmeš komparirati net od Telemacha i Telecoma (iste brzine), ovaj narandžasti će biti stabilniji.

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la forgempp » 02 jun 2021, 21:39

tm01hzne je napisao/la:
02 jun 2021, 21:33
Šta ja rekoh, svi su oni korisnici :lol:
Kome se ne sviđa net, ima veći paket ako ima tehničke mogućnosti. Garantiram da uzmeš komparirati net od Telemacha i Telecoma (iste brzine), ovaj narandžasti će biti stabilniji.
Dzaba ti komparacija kad tvoji narandzasti ne mogu dosegnuti te brzine, ili te brzine ako ih uopce ima ima 1% njihovih korisnika.

Ostali se pate sa max 1.5 mb ko i ja.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la Otelo » 02 jun 2021, 21:48

BH Telecom mora da poradi na infrastrukturi, pogotovo u manjim mjestima. No, manja mjesta nemaju nikakve druge opcije i onda moraju prihvatiti ponuđeno. Tužno, ali istinito.

Sa druge strane Telemach ima veće brzine, ali su dosta nestabilniji, dok Telecom nema tih problema.

Što se kanala tiče, osim sportskih, volio bih da Telecom ima Viasat kanale, pogotovo History. AXN je isto na Telemachu i još par tih "premium" kanala. Ali, to su kanali koji su bitni možda 1% korisnika. Mom starom je dovoljan Pink Film i to je to.

Konkurencija je uvijek dobra, pogotovo u kapitalističkom društvo i na kraju bi u teoriji trebao da profitira krajnji korisnik koji će za isto para dobiti kvalitetniji proizvod.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 21:50

forgempp je napisao/la:
02 jun 2021, 21:39
tm01hzne je napisao/la:
02 jun 2021, 21:33
Šta ja rekoh, svi su oni korisnici :lol:
Kome se ne sviđa net, ima veći paket ako ima tehničke mogućnosti. Garantiram da uzmeš komparirati net od Telemacha i Telecoma (iste brzine), ovaj narandžasti će biti stabilniji.
Dzaba ti komparacija kad tvoji narandzasti ne mogu dosegnuti te brzine, ili te brzine ako ih uopce ima ima 1% njihovih korisnika.

Ostali se pate sa max 1.5 mb ko i ja.
Naravno da mogu dosegnuti brzine, pa i sam Telemach koristi državnu infrastrukturu. Koliko para, toliko muzike. Ako imaš FTTH optiku, postoji paket Full 7 koji nudi 1000/200 brzinu. Slažem se da internet nije jača strana BH Telecoma ali kada sve staviš na vagu, jasno bude ko ima bolji omjer usluga i cijene (mislim na TV+Net, a i voip). Ako usporediš samo TV ponudu, smiješno je išta više komentirati.

Nikako ne možeš imati maksimalno 1.5 Mb/s. Zašto? Zato što ti ugovorom garantiraju 60% brzine (ako je osnovni paket, to je 10/1), a ako to nemaš onda slobodno raskini ugovor.

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la forgempp » 02 jun 2021, 21:52

tm01hzne je napisao/la:
02 jun 2021, 21:50
forgempp je napisao/la:
02 jun 2021, 21:39
tm01hzne je napisao/la:
02 jun 2021, 21:33
Šta ja rekoh, svi su oni korisnici :lol:
Kome se ne sviđa net, ima veći paket ako ima tehničke mogućnosti. Garantiram da uzmeš komparirati net od Telemacha i Telecoma (iste brzine), ovaj narandžasti će biti stabilniji.
Dzaba ti komparacija kad tvoji narandzasti ne mogu dosegnuti te brzine, ili te brzine ako ih uopce ima ima 1% njihovih korisnika.

Ostali se pate sa max 1.5 mb ko i ja.
Naravno da mogu dosegnuti brzine, pa i sam Telemach koristi državnu infrastrukturu. Koliko para, toliko muzike. Ako imaš FTTH optiku, postoji paket Full 7 koji nudi 1000/200 brzinu. Slažem se da internet nije jača strana BH Telecoma ali kada sve staviš na vagu, jasno bude ko ima bolji omjer usluga i cijene (mislim na TV+Net, a i voip). Ako usporediš samo TV ponudu, smiješno je išta više komentirati.

Nikako ne možeš imati maksimalno 1.5 Mb/s. Zašto? Zato što ti ugovorom garantiraju 60% brzine (ako je osnovni paket, to je 10/1), a ako to nemaš onda slobodno raskini ugovor.
Internet je jednostavno bolji u telemachu i to je to, ja bih rado imao moju tv i telemach net, ali to nazalost nije moguce.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la Sky9 » 02 jun 2021, 21:53

Ne radi se samo o uslugama, a btw BHT je sigurno kvalitetniji, barem trenutno, radi se o tome da je UG/TM kriminalna organizacija.
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 21:55

forgempp je napisao/la:
02 jun 2021, 21:52
tm01hzne je napisao/la:
02 jun 2021, 21:50
forgempp je napisao/la:
02 jun 2021, 21:39


Dzaba ti komparacija kad tvoji narandzasti ne mogu dosegnuti te brzine, ili te brzine ako ih uopce ima ima 1% njihovih korisnika.

Ostali se pate sa max 1.5 mb ko i ja.
Naravno da mogu dosegnuti brzine, pa i sam Telemach koristi državnu infrastrukturu. Koliko para, toliko muzike. Ako imaš FTTH optiku, postoji paket Full 7 koji nudi 1000/200 brzinu. Slažem se da internet nije jača strana BH Telecoma ali kada sve staviš na vagu, jasno bude ko ima bolji omjer usluga i cijene (mislim na TV+Net, a i voip). Ako usporediš samo TV ponudu, smiješno je išta više komentirati.

Nikako ne možeš imati maksimalno 1.5 Mb/s. Zašto? Zato što ti ugovorom garantiraju 60% brzine (ako je osnovni paket, to je 10/1), a ako to nemaš onda slobodno raskini ugovor.
Internet je jednostavno bolji u telemachu i to je to, ja bih rado imao moju tv i telemach net, ali to nazalost nije moguce.
Koju argumentaciju koristiš kada kažeš da je 'bolji'? Da li smatraš da imaju odličan omjer cijene i onoga što nude? Znaš li kakve sve malverzacije vrši isti Telemach prema svojim korisnicima?

Gdje je onaj što ima u nicku teniskog GOATa da sad vidi kako se neko u mom postu ne drži poante istog :mrgreen:

Otelo je napisao/la:
02 jun 2021, 21:48
Što se kanala tiče, osim sportskih, volio bih da Telecom ima Viasat kanale, pogotovo History. AXN je isto na Telemachu i
Ti kanali su nekada bili na MojaTV ali su izbačeni zbog slabe gledanosti. Zadnje vrijeme se dosta priča o tome kako bi isti mogli nazad u ponudu.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15325
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la feniksptica » 02 jun 2021, 21:56

tm01hzne je napisao/la:
02 jun 2021, 21:33
Šta ja rekoh, svi su oni korisnici :lol:
Kome se ne sviđa net, ima veći paket ako ima tehničke mogućnosti. Garantiram da uzmeš komparirati net od Telemacha i Telecoma (iste brzine), ovaj narandžasti će biti stabilniji.
Macku o rep.

Te tehnicke mogucnost kad sam trazio pakete Full 2 3 4 ljudi se smiju kazu sta ce ti to to nemaju svi ni u Sarajevu..Full 1 je dovoljna prosjecnom korisniku. Reko yebote sta bi bilo da zivim u nekim zabacenim krajevima bas.

Pa 2018 kad sam bio u Tz na Paša Bunaru sjecam se mobilni internet onaj najlosiji ne moze ni ono h uhvatit. 15 minuta od centra pjehe. Tobejarabi.

To kad kazete imate pakete a sami znate da za to nema tehnicki mogucnosti je najgore.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 22:00

Teško ću povjerovati u to, al hajd.
Tek je besmisleno pljuvati mobilni net, LTE koji se koristi na BHT mreži je najbolji i najstabilniji u BiH.

Avatar
feniksptica
Postovi: 15325
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la feniksptica » 02 jun 2021, 22:03

Pa sto cu te lagati, mozda ima neki Tuzlak da potvrdi il se sad poboljsalo.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la almir2018 » 02 jun 2021, 22:03

Sky9 je napisao/la:
02 jun 2021, 21:53
Ne radi se samo o uslugama, a btw BHT je sigurno kvalitetniji, barem trenutno, radi se o tome da je UG/TM kriminalna organizacija.
A BHT kao postena? Ja 100 mailova slao i molio za moju tv ljudi samo kazu iskopaj sebi kanal i dobit ces prikljucak u 21 stoljecu? Druga stvar ja sam evo prosli mjesec bio 4 dana bio bez neta poslao 3-4 maila da dodu popraviti tek nakon sto sam 4 dan zaprijetio onda su dosli.A imao Kvar isto na Totalu skoro prijavio i ljudi drugi dan dosli popravili.Molim boga da se Telecom proda nekom privatniku da pola uhljepa sutnu iz firme i da usluge poprave.

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la forgempp » 02 jun 2021, 22:04

Ne znam kakve malverzacije vrše nad svojim korisnicima, ali znam da su isti bili zadovoljni dok su imali Arena Sport kanale.
Smatram da je MojaTV dosta bolja opcija od Telemach paketa čak i u periodu kad su imali Arene, odmah da to razjasnim, da se ne misli da ja mrzim bhtelecom.

Internet je bolji u odnosu na telecomov, sudeci prema brzini i omjeru cijene.
Ja ne govorim ni o kakvim ostalim internetskim paketima jednih ili drugih, vec govorim o onim paketima koje ima 95% korisnika jedne, 95% druge kompanije, dakle neki osnovni paketi, jednostavno se po internetu NE MOGU MJERITI.

Ja momka koji mi je mijenjao ruter pitam o tim mogucnostima da imam brzi net, koji paket ovo ono, kaze on: "Druze, iskreno da ti kazem, to se ne isplati".
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 22:11

forgempp je napisao/la:
02 jun 2021, 22:04
Ne znam kakve malverzacije vrše nad svojim korisnicima, ali znam da su isti bili zadovoljni dok su imali Arena Sport kanale.
Smatram da je MojaTV dosta bolja opcija od Telemach paketa čak i u periodu kad su imali Arene, odmah da to razjasnim, da se ne misli da ja mrzim bhtelecom.

Internet je bolji u odnosu na telecomov, sudeci prema brzini i omjeru cijene.
Ja ne govorim ni o kakvim ostalim internetskim paketima jednih ili drugih, vec govorim o onim paketima koje ima 95% korisnika jedne, 95% druge kompanije, dakle neki osnovni paketi, jednostavno se po internetu NE MOGU MJERITI.

Ja momka koji mi je mijenjao ruter pitam o tim mogucnostima da imam brzi net, koji paket ovo ono, kaze on: "Druze, iskreno da ti kazem, to se ne isplati".
Moj odgovor na prva dva pasusa je :urnebes:

Što se tiče trećeg, momak koji ti je to radio nije relevantan da ti daje informacije o tome. ADSL ti u Full 1 paketu nudi 10/1, a brža kruna na parici (VDSL) na istom Full 1 paketu nudi 25/2, za iste pare. Isto tako, Full 4 paket na VDSLu može izvući punu brzinu, tj. 50/8. Napomena: Full 4 je samo 5KM skuplji od Full 1.
Ako imaš optiku tu gdje jesi, imaš potpuno pravo tražiti da te prebace na istu. Besplatno. Isto tako možeš imati uslugu preko VDSLa ukoliko ima slobodnih kruna za to.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la Federer17 » 02 jun 2021, 22:27

feniksptica je napisao/la:
02 jun 2021, 21:56
Paša Bunaru sjecam se mobilni internet onaj najlosiji ne moze ni ono h uhvatit. 15 minuta od centra pjehe. Tobejarabi.

To kad kazete imate pakete a sami znate da za to nema tehnicki mogucnosti je najgore.
Ma dobro, gore su listopadne sume prve komsije. Nije ni cuditi. :mrgreen:

Bold je poenta svega. Ogroman broj korisnik ima tih 5-6 mpbs, a prinudjeni su biti korisnici Telecoma, koji je haman jedina opcija. Ispade da neko ne bi volio imati bolji internet, nego mu je cejf muciti se i odredjene fajlove u 21. stoljecu skidati danima...

Meni samo nije jasno kako neko ko ima 5 mbps placa istu cijenu kao onaj ko ima mogucnost vdsl-a i brzinu od 20+ mbps? Ako vec nemas tehnicku mogucnost, onda koriguj cijenu ili tim 'ostecenim' korisnicima HD paket neka bude gratis.

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 22:31

Federer17 je napisao/la:
02 jun 2021, 22:27
Meni samo nije jasno kako neko ko ima 5 mbps placa istu cijenu kao onaj ko ima mogucnost vdsl-a i brzinu od 20+ mbps? Ako vec nemas tehnicku mogucnost, onda koriguj cijenu ili tim 'ostecenim' korisnicima HD paket neka bude gratis.
Evo konačno se možemo složiti. Nažalost, tako je kako je. Nije fer ali Bože moj. Svakako u ugovoru stoji brzina 10/1 i ako ima tehničke mogućnosti da je to 25/2. Mnogo toga ne štima u zemlji i puno je nepravde i sve treba mijenjati iz korijena.

Opet ako ti živiš negdje gdje nema optike, Telemach će ti priključiti svoj famozni net ali ćeš se mučiti i imat ćeš max koliko se može izvući tu gdje jesi, a to sigurno nije brzina garantirana ugovorom.

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la Sky9 » 02 jun 2021, 22:34

Potpišu kriminalci sa BHT ugovor o emitovanju SK kanala, uzmu 10ak miliona KM ili eura, i odmah osnuju kanal Nova Sport, na koji prebace sve što valja. Treba li dalje?

To je nezabilježeno u historiji ovog biznisa.
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

jasko111
Postovi: 18
Pridružen/a: 22 jan 2021, 16:24
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la jasko111 » 02 jun 2021, 22:35

Ne branim ni jedne ni druge nisu ni jedni savrseni
Ali zar stvarno svi mislite da telemah moze u svakom mjestu svima ponudit brzine koje imaju po ugovoru ?

Avatar
tm01hzne
Postovi: 5508
Pridružen/a: 06 jan 2019, 23:34
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la tm01hzne » 02 jun 2021, 22:38

Sky9 je napisao/la:
02 jun 2021, 22:34
Potpišu kriminalci sa BHT ugovor o emitovanju SK kanala, uzmu 10ak miliona KM ili eura, i odmah osnuju kanal Nova Sport, na koji prebace sve što valja. Treba li dalje?

To je nezabilježeno u historiji ovog biznisa.
Možda i 15 i to eura, ja mislim :crazy:

Još je ispočetka bilo zamajavanje nas, korisnika MojaTV, i to putem N1 kako ćemo i mi imati NS. Smijurija jer znamo čiji je N1.
https://ba.n1.info.com/sport-klub/nogom ... ova-sport/

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Telemach ili BH Telekom(šta izabrati)

Post Postao/la Robust » 02 jun 2021, 23:19

sto se tice interneta u citavoj drzavi je najbolji i najstabilniji logosoft steta sto ga samo u sarajevu ima u deset naselja
ljudi imaju najveci broj hd kanala u drzavi i definitivno najstabilniji net

na primjeru logosofta se vidi koliko je bht u nazadku jer ljudi koriste u zgradama iste parice i uvijek ovi imaju bolju i stabilniju ponudu neta

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 47 gostiju.