Playstation 4/5

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Playstation 4/5

Post Postao/la Azpi » 20 nov 2019, 21:54

KUPOVINA DIGITALNIH IGARA
- Igre se kupuju sa PS Storea, dal sa kompjutera ili mobitela pa odes na https://store.playstation.com/ ili sa konzole gdje se ide na ps store direktno
- Igre ne možete kupiti nasom karticom bankovnom niti paypalom, nego idete na offgamers, g2a, cdkeys, kinguin i sl. sajteve i kupite dopunu za racun, pa ako kupujete na US regionu igru onda uzmete us dolare, ako uzimate u njemackoj idete na njemacka pa je u eurima dopuna itd...

Ja u zadnje vrijeme kupujem dopune na offgamersu, najeftiniji su mi i jos sitno oko pola dolara su im oni troskovi transakcije, na g2a zna nekad biti jeftinije ali dodaju p3deri po 3-4 dolara tih troskova
Iskreno kad hocetr da kupite dopunu obidjete sajtove i vidite ponudu i izaberete najeftinije, ja bar tako radim

- Cesto budu popusti, evo sad ide ubrzo black friday gdje ce igre biti i po 50% na popustu, a uvijek izmisljalju neke popuste, od obicnik weekday popusta, pa ne znam activision week, ea week i sl.

Eh sto se tice sajtova imam dva da preporucim koja i ja koristim:
1. PSN4.com
jednostavan sajt, gdje ukucas ime igre i dobijes po regionima cijene, mozes vidjeti da li je igra u nekom regionu na popustu

2. psprices.com
Iskreno najbolje se registrovati, jer onda na svoj racun dodajete igre tj. subskrajbujete se na te igre i kada je popust automatski dobijate e-mail
Dodate igre koje vas zanimaju, koje bi eto kupili nekad, najbolje iste igre dodati za US i UK region(ili DE, popusti na UK i Europi cijeloj su uvijek isti samo je vamo funte vamo euri), pa kad je popust dobijete e-mail da ne morate redovno provjeravati
Također kad odete na neku igru imate historiju cijene, pa vidite i koliko je nekad najeftinija bila jer kad tad opet ce doci na tu cijenu u nekom popustu

Eh evo kako ja uze RDR za 30 Funti da kroz primjer objasnim

1. Dosao mi e-mail sa PS Pricesa da je neki popust (ne znam koji je tad bio uvijek je neki) od 50% za RDR2 i da je cijena 29,99 funti
Ako kupujete igru na svom profilu koji imate preskocite korake 2 i 3
2. Napravio novi email na gmailu (posto cu sherovat igru hocu profil samo za rdr2)
3. Napravio novi psn akaunt sa tim emailom i izabrao region UK jer mi je tu igra na popustu
4. Obisao sve stranice koje sam vec spominjao i najeftinija dopuna od 30 funti mi bila na offgamersu
5. Kupio dopunu na offgamersu i dobio kod nakon kupovine od 12 cifri
6. Otisao na ps store uk, logovo se sa racunom i izabrao reedem code i ukucao kod sa offgamersa, samim tim stanje racuna mi je bilo 30 funti (kao da si dopunio kredit, ali ovako si dopunio psn racun)
7. Otisao na RDR2, dodao ga u korpu i kupio

I to je to kupljena igra digitalno koju odmah mozes skidati na PS4 i naravno igrati cim se skine :D
SHARE IGRE NA DVIJE PS4
Evo napokon i share igara da objasnim

Evo ovdje kao neka upustva, ali ja cu na svoj laksi nacin napisati Cijela koncepcija sharea se zasniva na opciji koju PS4 ima, da ti sa svojim nalogom mozes svugdje u svijetu, na svakoj mogucoj PS4 igrati igru koju si kupio, a opet imas igru na svojoj PS4 kod kuce, pa eto nije nista nelegalno, samo sto je iskoristena ta opcija na dva covjeka jer jbg jeftinije su nam igre onda

Znaci u pitanju je nalog na kojem kupis igru, kao što sam iznad objasnio, igra znaci mora biti digitalno kupljena
Nakon toga taj nalog se moze koristiti na dvije PS4 (može i na više, ali da ne komplikujem sad previše)

1. Nosioc - tako ga srbi zovu, uglavnom na jednoj PS4 nalog sa igrom je dodan i aktivirana je opcija da je to primarna(primary) konzola tog naloga, kao vlastita
On automatski kad se nalog prvi put pravi/dodaje na PS4 aktivira tu konzolu kao primarnu, ali ako ne aktivira samo se ode u settings/account/activate as primary i to je to
Ovaj nalog se doda na konzolu, aktivira i skine igra/igre i izloguje se sa njega i to je to, tu igru imas na PS4 i ono glavno, IGRU IGRAŠ SA NEKOG DRUGOG PROFILA NE SA OVOG
U principu ti sa 10 profila mozes igrati tu igru, princip je kao da je CD sa igrom uvijek ubacen, sve dok je ovaj nalog na konzoli dodan i aktiviran kao primary

2. Gost - opet od srba sam posudio naziv, to je druga konzola
Ovdje ide drugi sistem, nalog sa igrom isto dodas na drugi PS4, ali NE AKTIVIRAS GA KAO PRIMARY, ovo je vrlo vazno jer ako ga aktiviras onda ovaj prvi nije vise primary jer samo jedan PS4 moze biti primary
IGRU KOJA JE NA OVOM NALOGU IGRAŠ UVIJEK SA OVOG NALOGA, znaci ne mozes sa nekog drugog nego uvijek kad hoces tu igru da igras udjes na ovaj nalog i igras tu igru
Mala caka je sto ti PS4 mora biti konektvan na net, ali vjerujem da je uvijek konektovan svima, bar meni jeste, da samo on se loguje na nalog i provjeri da je kupljena ta igra da bi je mogao igrati, vecinom to u pozadini on odradi dok se pali ili sacekas 10tak sekundi

Uglavnom kad se kupuje igra u shareu ide u fazonu 4/3 ili to ispadne otprilike 60%/40% za nosioca jer kao on je bolja malo opcija jer moze igrati tu igru sa vise naloga, a ne samo sa jednog

Eh to je to, uglavnom ovo je ono osnovno, pitajte ako je sta nejasno

:kafa: :salut:
Zadnja izmjena: Azpi, dana/u 19 jul 2021, 01:33, ukupno mijenjano 3 puta.
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 20 nov 2019, 21:58

mirgerr je napisao/la: .
keramikr je napisao/la: .
KK_Bosna je napisao/la: .
arelinho je napisao/la: .
gaston je napisao/la: .
Brokula je napisao/la: .
Eto koga sam se sjetio da ima PS4, uglavnom izleti mi clanak za crni petak ps plus 25% jeftiniji, spiderman, days gone i jos neke za 20$, nekakvi playstation hits ce biti za 10$, pretpostavljam to je last of Us, Uncharted i sl.

Uglavnom biti ce popusta ko prosle godine sigurno pa reko da imamo temu za Ps4 :mrgreen:
Zadnja izmjena: Azpi, dana/u 23 nov 2019, 01:48, ukupno mijenjano 1 put.
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Osim13 » 20 nov 2019, 21:59

Pratim
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

SWOT
Postovi: 710
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la SWOT » 20 nov 2019, 22:07

Obavezno rdr2 uzet, za sve one koji nisu, igra je stvarno fantazija! :salut:

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VGS » 20 nov 2019, 22:30

SWOT je napisao/la:
20 nov 2019, 22:07
Obavezno rdr2 uzet, za sve one koji nisu, igra je stvarno fantazija! :salut:
Upravo igram, kupio plejku prosle sedmice. Razvaljuje igrica samo sam odmah napravio milion nekakvih zlocina, gdje god krenem WANTED sam :mrgreen:

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 20 nov 2019, 22:35

VGS je napisao/la:
20 nov 2019, 22:30
SWOT je napisao/la:
20 nov 2019, 22:07
Obavezno rdr2 uzet, za sve one koji nisu, igra je stvarno fantazija! :salut:
Upravo igram, kupio plejku prosle sedmice. Razvaljuje igrica samo sam odmah napravio milion nekakvih zlocina, gdje god krenem WANTED sam :mrgreen:
Ja sam je uzeo ima i mjesec ali jos je nisam skino na ps4, ne smijem past Cu sve parcije :rol: neka stoji za zime da je bas par mjeseci igram :opaopa:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VGS » 20 nov 2019, 22:42

Azpi je napisao/la:
20 nov 2019, 22:35
VGS je napisao/la:
20 nov 2019, 22:30
SWOT je napisao/la:
20 nov 2019, 22:07
Obavezno rdr2 uzet, za sve one koji nisu, igra je stvarno fantazija! :salut:
Upravo igram, kupio plejku prosle sedmice. Razvaljuje igrica samo sam odmah napravio milion nekakvih zlocina, gdje god krenem WANTED sam :mrgreen:
Ja sam je uzeo ima i mjesec ali jos je nisam skino na ps4, ne smijem past Cu sve parcije :rol: neka stoji za zime da je bas par mjeseci igram :opaopa:
Ma i ja to lagano, posudio mi drug rdr2 i witchera na cdu. Vise svrljam okolo nego sto misije pucam. Kupiti za Black Friday FIFU i NBA i dosta mi za narednih pola godine :njanjanja:

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 22 nov 2019, 07:42

Eno krenuli su popusti, za Uk/EU vec imaju sve igre, US vjerovatno ce i on sad nekad

RDR2 30 Funti
Spiderman 20 eura
Fifa 40 funti
NBA 30 Funti
F1 25 funti

Itd...
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VGS » 22 nov 2019, 08:18

Ja mislim da ce fifa biti oko 30$ na us tako sam na redditu vidio. Treba sacekat.

bavaria91
Postovi: 51
Pridružen/a: 22 avg 2019, 09:30
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la bavaria91 » 22 nov 2019, 08:39

Da li neko zna, ima li kakva igrica od novijih tipa need for speed da se moze u dvoje igrati. 1vs1 sto je prije bilo? :D

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 22 nov 2019, 11:22

VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 08:18
Ja mislim da ce fifa biti oko 30$ na us tako sam na redditu vidio. Treba sacekat.
Jeste 30 dolara i fifa i nba i RDR i f1, days gone i spiderman 20

https://blog.us.playstation.com/2019/11 ... ion-store/
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la miki_92 » 22 nov 2019, 11:48

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 22 nov 2019, 11:55

Jedan dio akaunta, nije bas sigurno koliko ce trajati
Bolje ovako dati 10-15km vise i siguran si, a mogu dvojca, ovdje dobijes samo taj jedan slot, a pitanje je ciji je akaunt i odakle im :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VelaHavle » 22 nov 2019, 12:23

Trenutno se ponovo roka The Witcher 3 pa cemo onda ganjat Odiseju od AC pa onda nest drugo. U medjuvremenu RDR 2 obavezno kupit.

Nista ljepse kad zene kuci nema a ti najednom 5 sati srokas uz plejku :bow:
Aljegri, out!

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VGS » 22 nov 2019, 12:59

Azpi je napisao/la:
22 nov 2019, 11:22
VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 08:18
Ja mislim da ce fifa biti oko 30$ na us tako sam na redditu vidio. Treba sacekat.
Jeste 30 dolara i fifa i nba i RDR i f1, days gone i spiderman 20

https://blog.us.playstation.com/2019/11 ... ion-store/
Evo i na turskom store je 60 km vec fifa. Vidim pise na ovom linku da ce ove cijene na US store biti danas, jos uvijek ih nema.

Jesam li dobro shvatio oko kupovanja igrica po pola. Npr ja otvorim sad poseban us account i kupim kad bude ova akcija nba i fifu i dam log in info drugu da i on koristi taj account i tako smo ustvari podijelili igrice?

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 22 nov 2019, 13:19

VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 12:59
Azpi je napisao/la:
22 nov 2019, 11:22
VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 08:18
Ja mislim da ce fifa biti oko 30$ na us tako sam na redditu vidio. Treba sacekat.
Jeste 30 dolara i fifa i nba i RDR i f1, days gone i spiderman 20

https://blog.us.playstation.com/2019/11 ... ion-store/
Evo i na turskom store je 60 km vec fifa. Vidim pise na ovom linku da ce ove cijene na US store biti danas, jos uvijek ih nema.

Jesam li dobro shvatio oko kupovanja igrica po pola. Npr ja otvorim sad poseban us account i kupim kad bude ova akcija nba i fifu i dam log in info drugu da i on koristi taj account i tako smo ustvari podijelili igrice?
Aha
Obojca taj akaunt dodate na ps4, kod jednog je stavljen kao primary i ne igra sa njega
Kod drugog nije primary i igra samo sa njega

Dodam kasnije u prvi post i oko Sharea, jos sad kad su ovakve cijene jos po pola Share kad se uzme haman djabe je
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VGS » 22 nov 2019, 13:22

Azpi je napisao/la:
22 nov 2019, 13:19
VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 12:59
Azpi je napisao/la:
22 nov 2019, 11:22

Jeste 30 dolara i fifa i nba i RDR i f1, days gone i spiderman 20

https://blog.us.playstation.com/2019/11 ... ion-store/
Evo i na turskom store je 60 km vec fifa. Vidim pise na ovom linku da ce ove cijene na US store biti danas, jos uvijek ih nema.

Jesam li dobro shvatio oko kupovanja igrica po pola. Npr ja otvorim sad poseban us account i kupim kad bude ova akcija nba i fifu i dam log in info drugu da i on koristi taj account i tako smo ustvari podijelili igrice?
Aha
Obojca taj akaunt dodate na ps4, kod jednog je stavljen kao primary i ne igra sa njega
Kod drugog nije primary i igra samo sa njega

Dodam kasnije u prvi post i oko Sharea, jos sad kad su ovakve cijene jos po pola Share kad se uzme haman djabe je
:salut: :salut:

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 22 nov 2019, 18:53

VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 13:22
.
eto dodano u prvi post, ali vrlo jednostavno jedan igra sa naloga gdje je igra, drugi doda taj nalog (stavi kao primary) ali ne igra sa njega :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la VGS » 23 nov 2019, 00:59

Azpi je napisao/la:
22 nov 2019, 18:53
VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 13:22
.
eto dodano u prvi post, ali vrlo jednostavno jedan igra sa naloga gdje je igra, drugi doda taj nalog (stavi kao primary) ali ne igra sa njega :mrgreen:
Moze li se na slican nacin ps plus uzimati po pola? :hmmmmm:

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Playstation 4

Post Postao/la Azpi » 23 nov 2019, 01:47

VGS je napisao/la:
23 nov 2019, 00:59
Azpi je napisao/la:
22 nov 2019, 18:53
VGS je napisao/la:
22 nov 2019, 13:22
.
eto dodano u prvi post, ali vrlo jednostavno jedan igra sa naloga gdje je igra, drugi doda taj nalog (stavi kao primary) ali ne igra sa njega :mrgreen:
Moze li se na slican nacin ps plus uzimati po pola? :hmmmmm:
Na isti sistem ide, kod jednog cijela ps4 ima ps plus, kod drugog samo taj akaunt

Taj sto je gost za ps plus onda ide za igre koje hoce Online da igra da bude Nosioc i miran je

Inace ps plus manje od 30 dolara je za Aziju godina, za Us ce biti sad na popustu 40 dolara tako tu negdje
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.