Demografija

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koliko danas stanovnika ima BiH?

2 500 000 stanovnika
45
30%
2 700 000 stanovnika
42
28%
2,900 000 stanovnika
23
15%
3 000 000 stanovnika
15
10%
više od 3 000 000 stanovnika
24
16%
 
Ukupno glasova: 149

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 23 maj 2020, 22:46

Ortega10 je napisao/la:
23 maj 2020, 21:27
% $ $ & ' ? $ & "? $ $ са $ $ 1000.

" Ново Сарајево $ са ? ? ?.
& % са & ? ?.
? са ? ? $.
& " стоје?
Bas se po tome i vidi razlika izmedju FBiH i RS. Mnogoljudniji gradovi u FBiH povecavaju broj zivorodjenih cak i u vecem procentu od maloljudnijih u RS-u, sto je nestvarno. :cool:

Da uporedimo te maloljudne opcine iz FBiH sa onima u RS-u:

Pelagicevo = 2 / 2 / 3 / 6 - (4.358)
Doboj-Jug = 51 / 45 / 47 / 58 - (4.137)

Visegrad = 46 / 47 / 53 / 59 - (10.118)
Doboj-Istok = 112 / 102 / 88 / 97 - (9.830)

Lopare = 48 / 54 / 44 / 76 - (14.689)
Breza = 106 / 109 / 82 / 110 - (14.168)

Bos. Brod = 89 / 110 / 98 / 101 - (15.720)
Donji Vakuf = 128 / 161 / 170 / 142 - (13.985)

Bos. Samac = 45 / 62 / 68 / 61 - (16.308)
Busovaca = 163 / 154 / 184 / 139 - (17.910)

Bratunac = 107 / 123 / 133 / 125 - (18.651)
Buzim = 188 / 213 / 201 / 183 - (19.340)

Uzalud je ćoravom namigivat', gluhom dovikivat' i glupom dokazivat'. :urnebes:

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 23 maj 2020, 22:58

jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 21:54
Ako kažem što bi trebalo prozvati ćete me jednim od niza epiteta kako volite etiketirati neistomišljenike. A na ovo prvo pitanje ne znam ni što bi ti odgovorio jer mi je teško dokučiti što je pjesnik htio reći.
Na ono prvo pitanje:

Zivorodjeni 2018:
Split = 1.519
Podgorica = 2.715
Novi Pazar = 1.436

Popisano 2011:
Split = 178.102
Podgorica = 185.937
Novi Pazar = 100.410

A sad na ovo drugo. Je li vas to majoriziraju i u Splitu? Sta mislis da otcjepite Dalmaciju od Hrvatske, vidim da ste ugrozeni? Ili da se prikljucite Madjarskoj u granicama kako je Orban zacrtao, sva Dalmacija, tako nije bilo niti u Ugarski vakat. Mozda je sada vakat? :mrgreen:

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Maestro » 23 maj 2020, 23:02

jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 21:54
Ukriaga je napisao/la:
23 maj 2020, 19:44
jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 18:31
Kad i ako BiH uđe u EU ili se olakša dobivanje radne dozvole u državi će ostat samo umirovljenici i ovi na proračunu. Treba se nešto radikalo promijeniti u glavama političara i međunarodne zajednice da se zaustavi ovaj trend.
To ti nama iz iskustva zbog Kriznoga puta Splicana? :kafa:
Svi mi znademo da se nesto treba, nego prosvijetli nas sta to treba?
Ako kažem što bi trebalo prozvati ćete me jednim od niza epiteta kako volite etiketirati neistomišljenike. A na ovo prvo pitanje ne znam ni što bi ti odgovorio jer mi je teško dokučiti što je pjesnik htio reći.
Hajd reci da cujemo sta predlazes? Nece biti prozivanja.
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la jozinho » 23 maj 2020, 23:35

Maestro je napisao/la:
23 maj 2020, 23:02
jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 21:54
Ukriaga je napisao/la:
23 maj 2020, 19:44

To ti nama iz iskustva zbog Kriznoga puta Splicana? :kafa:
Svi mi znademo da se nesto treba, nego prosvijetli nas sta to treba?
Ako kažem što bi trebalo prozvati ćete me jednim od niza epiteta kako volite etiketirati neistomišljenike. A na ovo prvo pitanje ne znam ni što bi ti odgovorio jer mi je teško dokučiti što je pjesnik htio reći.
Hajd reci da cujemo sta predlazes? Nece biti prozivanja.
Čuo si ti dovoljno puta i od dovoljno ljudi da bi shvatio koji je problem BiH, a to što vi ne želite prihvatiti to je drugi problem.

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 23 maj 2020, 23:41

jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 23:35
Čuo si ti dovoljno puta i od dovoljno ljudi da bi shvatio koji je problem BiH, a to što vi ne želite prihvatiti to je drugi problem.
Kceri Bibo ti rumena ruzo
kazi majci sta te boli duso

:mrgreen:

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la gruezi » 23 maj 2020, 23:52

Ukriaga je napisao/la:
23 maj 2020, 22:58
jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 21:54
Ako kažem što bi trebalo prozvati ćete me jednim od niza epiteta kako volite etiketirati neistomišljenike. A na ovo prvo pitanje ne znam ni što bi ti odgovorio jer mi je teško dokučiti što je pjesnik htio reći.
Na ono prvo pitanje:

Zivorodjeni 2018:
Split = 1.519
Podgorica = 2.715
Novi Pazar = 1.436

Popisano 2011:
Split = 178.102
Podgorica = 185.937
Novi Pazar = 100.410

A sad na ovo drugo. Je li vas to majoriziraju i u Splitu? Sta mislis da otcjepite Dalmaciju od Hrvatske, vidim da ste ugrozeni? Ili da se prikljucite Madjarskoj u granicama kako je Orban zacrtao, sva Dalmacija, tako nije bilo niti u Ugarski vakat. Mozda je sada vakat? :mrgreen:
Jbt pa pazar i podgorica imaju tek dovoljno nataliteta za zamjenu stanovnistva i to je to...split ako ovako nastavi za 70 godina imat ce 50 000 ljudi manje koje ce se neutralisati doseljavanjem....
Iskreno ni mi u sandzaku ne stojimo bas najbolje na 20 000 u prijepolju tek 200 zivorodzenih to nije nista... Tutin ok sjenica slabo....

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 24 maj 2020, 00:12

gruezi je napisao/la:
23 maj 2020, 23:52
Jbt pa pazar i podgorica imaju tek dovoljno nataliteta za zamjenu stanovnistva i to je to...split ako ovako nastavi za 70 godina imat ce 50 000 ljudi manje koje ce se neutralisati doseljavanjem....
Iskreno ni mi u sandzaku ne stojimo bas najbolje na 20 000 u prijepolju tek 200 zivorodzenih to nije nista... Tutin ok sjenica slabo....
Porodiliste Novi Pazar:
2018. = 1.883
2019. = 1.901
U maticnu knjigu rodjenih upisano 2.262. Novi Pazar jos raste. :clap:

Sta ce bolan Split neutralisat doseljavanjem? Pa otkud ce se doselit? Sva Dalmacija je usisana, kao i Zapadna Hercegovina. Taj bazen je presusio, ko god dodje u Split taj ide na kruzer i adio amore. :lol:

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la gruezi » 24 maj 2020, 00:22

Ukriaga je napisao/la:
24 maj 2020, 00:12
gruezi je napisao/la:
23 maj 2020, 23:52
Jbt pa pazar i podgorica imaju tek dovoljno nataliteta za zamjenu stanovnistva i to je to...split ako ovako nastavi za 70 godina imat ce 50 000 ljudi manje koje ce se neutralisati doseljavanjem....
Iskreno ni mi u sandzaku ne stojimo bas najbolje na 20 000 u prijepolju tek 200 zivorodzenih to nije nista... Tutin ok sjenica slabo....
Porodiliste Novi Pazar:
2018. = 1.883
2019. = 1.901
U maticnu knjigu rodjenih upisano 2.262. Novi Pazar jos raste. :clap:

Sta ce bolan Split neutralisat doseljavanjem? Pa otkud ce se doselit? Sva Dalmacija je usisana, kao i Zapadna Hercegovina. Taj bazen je presusio, ko god dodje u Split taj ide na kruzer i adio amore. :lol:
Odkud 2262 ako je rodjeno 1901...da to nisu ovi sto se rode na ilidzi pa su upisu dole isto? Odkud jozinhu 1500 za novi pazar? Koliki procenat smo mi od zivorodjenih? Kako stojimo u beranama bijelom polju plavu i gusinju?Ja se nebi slozio da je sva zap hercegovina usisana to je vrlo vitalan kraj sa nekih 170 hiljada ljudi( ukljucujuci i stolnih 27 posto mostara) i biljezi konstantan rast zivorodzenih... Rast nije velik ali uprkos silnom iseljavanju je iznenadzujuci jer bi trebao biti debeli minus....

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la jozinho » 24 maj 2020, 00:40

Ukriaga je napisao/la:
23 maj 2020, 22:58
jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 21:54
Ako kažem što bi trebalo prozvati ćete me jednim od niza epiteta kako volite etiketirati neistomišljenike. A na ovo prvo pitanje ne znam ni što bi ti odgovorio jer mi je teško dokučiti što je pjesnik htio reći.
Na ono prvo pitanje:

Zivorodjeni 2018:
Split = 1.519
Podgorica = 2.715
Novi Pazar = 1.436

Popisano 2011:
Split = 178.102
Podgorica = 185.937
Novi Pazar = 100.410

A sad na ovo drugo. Je li vas to majoriziraju i u Splitu? Sta mislis da otcjepite Dalmaciju od Hrvatske, vidim da ste ugrozeni? Ili da se prikljucite Madjarskoj u granicama kako je Orban zacrtao, sva Dalmacija, tako nije bilo niti u Ugarski vakat. Mozda je sada vakat? :mrgreen:
Ja mislim da bi ti najviše volio da smo svi Hrvati ko Komšić i komšići. Oni su Hrvati po mjeri ovako čim iskočiš iz dominantnog narativa riskiraš da ti prišiju jedan od prikladnih epiteta. Ti i takvi ko ti ne shvaćaju da ako se boriš za svoja prava i prava svog naroda kako bi tebi i svima u državi bilo bolje ne znači da se želiš odcjepiti niti da mrziš BiH. Ja znam da je teško živjeti u BiH bez obzira iz kojeg naroda dolaziš, ali ako smo se 25 godina mogli uvjeriti da država uređena na ovaj način i vođena ovim ljudima jednostavno ne funkcionira. Daj poslušaj i drugu stranu, pokušajmo nešto promijeniti. Opet ponavljam da BiH uđe u EU ili da olakšaju dobivanje radnih dozvola nastao bi egzodus veći nego iz Hrvatske kad je ušla u EU. Možeš ti ovdje vaditi statistike i uspoređivati broj rođenih, ali govorim o onome što čeka BiH možda ne danas ali u bliskoj budućnosti sigurno ako se nešto drastično ne promijeni. Tko god želi dobro svojoj djeci je već napustio ili je planira napustiti prvom prilikom bez obzira iz kojeg naroda dolazi, jer ovdje nema nikakvog pomaka. Dovoljno je pogledati rezultate ispitivanja, svaki 3 stanovnik planira napustiti BiH u narednih 5 godina, 60 % ispitanika je netko iz obitelji ili od prijatelja u skorije vrijeme već napustio. A ti se možeš i dalje zadovoljavati tablicama i brojevima i naslađivati se nad Hrvatima jer si im izabrao Komšića i komšiće, a u stvari smo svi u istom problemu.

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la jozinho » 24 maj 2020, 00:45

Ukriaga je napisao/la:
23 maj 2020, 23:41
jozinho je napisao/la:
23 maj 2020, 23:35
Čuo si ti dovoljno puta i od dovoljno ljudi da bi shvatio koji je problem BiH, a to što vi ne želite prihvatiti to je drugi problem.
Kceri Bibo ti rumena ruzo
kazi majci sta te boli duso

:mrgreen:
Ne daj na se, ne daj svoje
nemoj tudje, prokleto je
jer ko zivot tako prodje
ponosan pred Boga dodje

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la gruezi » 24 maj 2020, 01:45

Jozinho jel ti stvarno mislis da ljudi glasaju za komsica zato da bi ga eto zabiberili hrvatima? Ne budi smjesan...dzaferovic je predstavnik bosnjaka a dobio lik manje od 15 posto glasova( pola ljudi nije glasalo)...

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 24 maj 2020, 02:43

jozinho je napisao/la:
24 maj 2020, 00:40
Ja mislim da bi ti najviše volio da smo svi Hrvati ko Komšić i komšići.
Jedno je mislit, a drugo je srat.
jozinho je napisao/la:
24 maj 2020, 00:40
Ti i takvi ko ti ne shvaćaju da ako se boriš za svoja prava i prava svog naroda kako bi tebi i svima u državi bilo bolje ne znači da se želiš odcjepiti niti da mrziš BiH.
Zasto odvajas "svog naroda" i "svima" ? Dovoljno je napisati svima, bez naglasavanja "svog naroda". Krajnje cinicno i licemjerno od tebe.
jozinho je napisao/la:
24 maj 2020, 00:40
Ja znam da je teško živjeti u BiH bez obzira iz kojeg naroda dolaziš, ali ako smo se 25 godina mogli uvjeriti da država uređena na ovaj način i vođena ovim ljudima jednostavno ne funkcionira. Daj poslušaj i drugu stranu, pokušajmo nešto promijeniti.
Opet ti pises "nesto" promjeniti. Konkretno sta?
jozinho je napisao/la:
24 maj 2020, 00:40
Opet ponavljam da BiH uđe u EU ili da olakšaju dobivanje radnih dozvola nastao bi egzodus veći nego iz Hrvatske kad je ušla u EU. Možeš ti ovdje vaditi statistike i uspoređivati broj rođenih, ali govorim o onome što čeka BiH možda ne danas ali u bliskoj budućnosti sigurno ako se nešto drastično ne promijeni.
BiH nije dobila kandidatski status, a ti govoris o bliskoj buducnosti. Radnih mjesta u EU vise nema. Suplja ti je prica.
jozinho je napisao/la:
24 maj 2020, 00:40
Tko god želi dobro svojoj djeci je već napustio ili je planira napustiti prvom prilikom bez obzira iz kojeg naroda dolazi, jer ovdje nema nikakvog pomaka. Dovoljno je pogledati rezultate ispitivanja, svaki 3 stanovnik planira napustiti BiH u narednih 5 godina, 60 % ispitanika je netko iz obitelji ili od prijatelja u skorije vrijeme već napustio. A ti se možeš i dalje zadovoljavati tablicama i brojevima i naslađivati se nad Hrvatima jer si im izabrao Komšića i komšiće, a u stvari smo svi u istom problemu.
Ako je igdje bilo pomaka, onda je to u BiH. Novaca u BiH ima na pretek. Problem su korupcija i nepotizam. Da sam samo godinu dana premijer, sredio bih FBiH kao bombonu. Pristup proracunu FBiH i kantonima je rasipnicki, kao svedski sto.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 24 maj 2020, 08:30

@jozinho jedva čekam da mu istekne mandat i eto birajte koga hoćete.

Kao da Čović prije izbora svoj prijašnji mandat nije iskoristio u totalnoj disrupciji BiH političke scene, kao i uspostavljanje otvorenog savezništva sa SNSD-om i srbima. Bošnjaci su iz revolta i razbijanje srpsko-hrvatskog savezništva u predsjedništvu izabrali Komšića.

Ja se ne slažem izborom Komšića, i glasanje hrvatskog člana, ali granice trećeg entiteta su toliko sulude da bošnjaci takvo nešto nikada neće prihvatiti. Nema ništa od dizanja ograda u enklavama poput Jajca, Žepča, Vareša itd.

Što se mene tiče, ne zanima me šta se dešava od zapadnog Mostara pa sve do kamenjara, koje zastave nosite, šta pjevate itd i neka tako i ostane. Svoji ste na svom, ali put kojom je krenuo HDZ BiH je savim sigurno u raspad Bosne i srpska politička elita će vas samo iskoristiti jer za njih je njihova granica već iscrtana.

Čim prije bosanski hrvati shvate da smo im mi prirodni saveznici to bolje i za nas i za vas.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la gruezi » 24 maj 2020, 09:17

Mene samo fascinira kako hrvati ne kontaju da je covic srpski igrac i da radi za srbe...isto ko i bratija iz udbe prije njega u vidu praljka suska prlica i slicnih... Isto vazi i za izetbegovic klan... I jozinho niko od nas ne likuje smanjenju broja hrvata ili njihovom nestanku jer mi bosnjaci tim nedobijamo apsolutno nista..sta imam ja od toga ako u glamocu hrvati budu 20 posto umjesto 40 posto stanovnistva kad ti 99 posto bosnjaka ni puskom nebi mogao natjerat da tamo zivi..ili u bos grahovu. Vi svi da se kolektivno iselite sa kamenjara apsolutno niko od bosnjaka tu nebi htio da zivi osim onih par hiljada u capljini i ljubuskom koji su tu oduvijek... I niko sretniji od mene nebi bio da su se katolici vratili u banjalucku sansku i posavsku regiju.... To je oko 250 000 ljudi btw koju je cetnicki hdz prodao..isto to pokusavaju sada sa grvatima i katolicima generalno u srednjoj bosni..zasto bi neko iz viteza isao u rodoc kad tu zivi od pamtivjeka..zasto se hrvati u srednjoj bosni nebi okrenuli sarajevu i tamo se doseljavali koji ce **** u onim komunistickim zgradurinama po zapadu mostara kad bi u sarajevu bili ko bubreg u loju...sta ce neko iz kiseljaka i fojnice na studijama u mostaru a ilidza mu pred nosom. Nadam se da ce se medzu vama naci dovoljno kolektivne svjesti da skontate velicinu veleizdaje koju je napravio hdz kao sto se nadam da ce doci politicka struja medzu bosnjake koja ce aliju poceti nazivati onim sto zapravo i jeste a to je izdajnicko smece koji je prodao bosnu za fildzan drzavu u i oko sarajeva...

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la jozinho » 24 maj 2020, 11:02

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
24 maj 2020, 08:30
@jozinho jedva čekam da mu istekne mandat i eto birajte koga hoćete.

Kao da Čović prije izbora svoj prijašnji mandat nije iskoristio u totalnoj disrupciji BiH političke scene, kao i uspostavljanje otvorenog savezništva sa SNSD-om i srbima. Bošnjaci su iz revolta i razbijanje srpsko-hrvatskog savezništva u predsjedništvu izabrali Komšića.

Ja se ne slažem izborom Komšića, i glasanje hrvatskog člana, ali granice trećeg entiteta su toliko sulude da bošnjaci takvo nešto nikada neće prihvatiti. Nema ništa od dizanja ograda u enklavama poput Jajca, Žepča, Vareša itd.

Što se mene tiče, ne zanima me šta se dešava od zapadnog Mostara pa sve do kamenjara, koje zastave nosite, šta pjevate itd i neka tako i ostane. Svoji ste na svom, ali put kojom je krenuo HDZ BiH je savim sigurno u raspad Bosne i srpska politička elita će vas samo iskoristiti jer za njih je njihova granica već iscrtana.

Čim prije bosanski hrvati shvate da smo im mi prirodni saveznici to bolje i za nas i za vas.
Evo pa pogledaj što Nino Raspudić 2017. godine govori o BiH, svi problemi sažeti u sat vremena. Pogledaj pa reci što od ovoga nije istina, odnosno što bi ti drukčije napravio.

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 24 maj 2020, 11:10

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
24 maj 2020, 08:30
Ja se ne slažem izborom Komšića, i glasanje hrvatskog člana, ali granice trećeg entiteta su toliko sulude da bošnjaci takvo nešto nikada neće prihvatiti. Nema ništa od dizanja ograda u enklavama poput Jajca, Žepča, Vareša itd.
Zdravko Marošević (HDZ), načelnik Vareša često zna reći da je izabran “glasovima građana hrvatske i bošnjačke nacionalnosti”. U jeku predizborne kampanje, pričao je o tome koji je njegov recept, pa je on ”Hrvat za kojeg glasaju Bošnjaci”:
Ako netko ima recept da se u Varešu i u BiH na ovako malom području možemo razdvojiti i svatko da radi za sebe, OK. Ali netko me mora ubijediti da je to moguće. Ja u Varešu ne mogu napraviti ništa, nijednu ulicu, zgradu, a što neće uživati i jedni i drugi i treći… Svakodnevnica je zajednička, nemoguće je drugačije. 29.9.2018. - Zdravko Marošević
Zdravko Marošević (HDZ) je nakon izbora promijenio mišljenje, te sada smatra da se na tako malom području poput Vareša stanovništvo ipak može razdvojiti, te da će Željko Komšić, kako kaže, morati otići na područja Vareša gdje je dobio legitimitet. Nejasno je zbog čega upravo on potencira priču ko je izabran čijim glasovima: :kafa:
Znači, morat će otići na područja Općine Vareš tamo gdje je dobio legitimitet, morat će ga sačekati njegova vlastita stranka, koja će mu pojasniti kako-gdje (…) 22.10.2018. - Zdravko Marošević
E ovo je prava slika "legitimnog" Hrvata iz HDZ-a, one hulje i hinje prve klase. Takvi su ti Hrvati, bili oni u Posavini, Centralnoj Bosni ili Hercegovini, čast izuzecima. Da ne govorim da je otišao pokloniti se žrtvama u Stupnom Dolu, govorio je kako to nije u njegovo ime, plakao je. Bile su to krokodilske suze. Ali eto, hvala Bogu pa je danas gotovo nemoguće naći Bošnjaka koji želi ikakav suživot sa "legitimnim" Hrvatima. Sve je izašlo na vidjelo.
:bih:

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 24 maj 2020, 11:50

Hrvati idu politikom uslovljavanja, ako će se Mostar dijelit, onda žele dići ogradu gdje god ima hrvatskog sela i cjepkati općine za svoj koridor vitez kiseljak kreševo.

Žele svaki komad da uđe u treći entitet gdje je hvo držao teritorij (herceg bosna).

@jozo nacrtaj granice da znamo svi na čemu smo.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Osim13 » 24 maj 2020, 11:51

Jel onaj Ferdin HZHB što je do Sebilja bio
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Captain4 » 24 maj 2020, 11:53

Šta će ba dijelit ima ih manje od 10%.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Ukriaga
Postovi: 257
Pridružen/a: 28 apr 2020, 17:49
Kontakt:

Re: Demografija

Post Postao/la Ukriaga » 24 maj 2020, 12:02

Teritorijalna promjena na prostoru Kosova izvedena je 1959. tako što su mu pripojeni srezovi Leposavić i Lešak iz Srbije, gdje su većinom živjeli Srbi. To je urađeno da bi se povećao broj Srba na Kosovu, odnosno obezbjedio dovoljan broj glasova za izbor Srba među delegate Savezne skupštine Kosova.

Hrvatska na isti način moze spasiti Hrvate u BiH. Npr. Ploče i Imotski pripojiti BiH, ionako su naši bili 200 godine prije Osmanlija. Otela ih je Mletačka Republika, papini ratnici. Ne mozete tražiti nešto, a zauzvrat ne dati ništa.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Zaniolo i 14 gostiju.