Koronavirus (COVID-19)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koliko ćemo imati zaraženih do juna 2020.?

Anketa je završila: 22 maj 2020, 23:53.

Manje od 1.000
72
28%
1.000 - 5.000
120
47%
5.000 - 9.000
27
11%
Više od 9.000
38
15%

Ukupno glasova: 257

Husika
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Husika » 30 jun 2020, 00:41

Virtu4l je napisao/la:
30 jun 2020, 00:28
Ministra zdravlja Srbije popularno zovu doktor smrt, uhvaćen u laži i petljanju bezbroj puta. Čovjek u februaru rekao da će Srbija napraviti vakcinu za koronu. Jedan od Vučićevih najvažnijih ljudi i normalno da će lagati da je sve u redu, nije mu prvi put.

Ovo je o njegovoj kriminalnoj karijeri,

KRIK-ova priča o kriminalnim vezama ministra Lončara osvojila EU nagradu
https://www.krik.rs/krik-ova-prica-o-kr ... u-nagradu/

A ovo je samo jedan primjer njegovih laži,

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-eko ... vstvu.html

I mani se više tih tabloida koje čitaš, poopili su ti mozak.

Čitaj šta piše običan narod, šta postavljaju na društvene mreže, a ne šta objavljuje Vučićeva mašinerija.

Tvoj stav je stav uvrijeđenog djeteta, kao i svaki koji imaš.
Zar ti mislis da ja njemu vjerujem? Vras se, ne, ne vjerujem mu ni rijeci...
Ali imamo problem ministar tvrdi jedno XY likovi drugo... Zakljucak = Nesto tu ne stima... Zakljucak 2 = Da je zaista nesto ozbiljno ne bi on ovakvom izjavom direktno izasao u javnost... :nene:
Zakljucak 3 = Sve je ovo izmisljeno jer -1 i 1 daju nista!

Da se dotaknem i tog vjerovanja narodu, da, vjerujem ja narodu, receno im je da su pozitvni i da su nahebali, gerijatriji naravno, vjerujem i da je panika,vjerujem i da su navale u Domovima Zdravlja vece, sve je to moguce...
Ali opet imamo problem, pa zar nas(narod) mediji nisu upravo programirali proteklih 4 mjeseca da ovakvo odreagujemo kad nam test kaze pozitivan si ;)

Bro slusaj sta ti budala Husika kaze ovo je atak na nasu slobodu a ne na nase zdravlje ;)
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 30 jun 2020, 00:46

Virtu4l je napisao/la:
30 jun 2020, 00:28
Ministra zdravlja Srbije popularno zovu doktor smrt, uhvaćen u laži i petljanju bezbroj puta. Čovjek u februaru rekao da će Srbija napraviti vakcinu za koronu. Jedan od Vučićevih najvažnijih ljudi i normalno da će lagati da je sve u redu, nije mu prvi put.

Ovo je o njegovoj kriminalnoj karijeri,

KRIK-ova priča o kriminalnim vezama ministra Lončara osvojila EU nagradu
https://www.krik.rs/krik-ova-prica-o-kr ... u-nagradu/

A ovo je samo jedan primjer njegovih laži,

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-eko ... vstvu.html

I mani se više tih tabloida koje čitaš, poopili su ti mozak.

Čitaj šta piše običan narod, šta postavljaju na društvene mreže, a ne šta objavljuje Vučićeva mašinerija.

Tvoj stav je stav uvrijeđenog djeteta, kao i svaki koji imaš.
„Ne želim nikoga ni da plašim, ali ni da smanjujem tenziju. Međutim, jasno je da je razlika od bolesti srca i zaražnih koronavirusom ogromna. I da od srca na onaj svet godišnje ode 35.000 ljudi, a od korone je umrlo, za sada, nešto više od 250. Zašto ovo govorim. Zato što je jasno da su sada počele priče o tome kako narod ponovo treba vratiti u izolaciju. A to je nemoguće. Moraju da se sklope sve kockice jer postoje i ozbiljni ekonomski problemi. Pa i oni psihološke prirode. Narod je izdržao da oko tri meseca bude potpuno izolovan, sada kada se vratio u normalu, teško može to opet da prihvati. Jer, ukoliko bi se to dogodilo posledice bi bile katastrofalne, ne bi bilo posla, samim tim ni novca, život bi se sveo na puko preživljavanje. Ne treba biti stručnjak pa znati da bismo 100 odsto bili sigurni samo ukoliko apsolutno nema kontakta jer bi samo na taj način mogla da se spreči socijalna distanca. Život, jednostavno,ne može da stane, mora da se nađe mera“.

Kardiohirurg prof.dr. Miljko Ristić

Što se tiče one priče da je zaraženo 20 ljekara i 40 sestara evo ti na tu temu od istog doktora :

„Imali smo nedavno zakazanu operaciju srca. Naravno, kontrolisali smo sve, propusta nije ni smelo da bude jer se radilo o ozbiljnoj operaciji. Pacijent je ležao u bolnici tri dana, urađeni su svi pregledi i sve je bilo pod kontrolom. I tri dana nakon operacije, dakle, punih šest dana ukupno nije bilo nikakvih tegoba. A onda su se pojavile. Pokazalo se da je pacijent zaražen virusom, a što je najgore zaraženo je još 250 ljudi. Sestre, doktori, spremačice... Niko nije umro, samo je jedan tehničar koji je inače u penziji priključen na respirator. I on je izlečen i već radi, a operisani pacijent je takođe u odličnom stanju“

Evo ti i link :
"Srce je opasnost broj jedan, a ne korona" http://sportklub.rs/Blog/Blog-ostalo/a3 ... orona.html

Husika jeste kiksao što spominje Lončara to je lik nivoa Esada Radeljaša , i još gore što čita tabloide to si u pravu 100%.

Samo jesi li siguran da to što ga ti savjetuješ da čita što piše običan narod , a pogotovo šta postavljaju na društvene mreže da je to tačno 100% ?
Misliš da oni ne mogu biti plaćeni da šire laži?
Ne kažem za ove slučajeve u Sandžaku što se dešava sad , ali savjetovati nekoga da vjeruje u ono što "običan" narod postavlja na društvene mreže nema nikakve logike ...
Puhni Israfile

Bosanci i Hercegovci - " Pichke koje šute "

Ja došao sa Zdravkom Stojnićem k'o u "Kumu"
Don Asim Sarajlić

GOAT
Kontakt:

Post Postao/la GOAT » 30 jun 2020, 00:51

Jaran mi mora na operaciju koljena pa je radio test prije par dana i bio je negativan da bi danas bio pozitivan a nije nigdje hodao.

Zakljucak : Od 1000 testova,50 ce pokazati koronu pa makar testirali svih 1000 na jednom covjeku.
“Bucksa se bojim malo,Clippersa nimalo, a Houstona k'o dorata svoga”

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 30 jun 2020, 00:58

bombaysaphire je napisao/la:
30 jun 2020, 00:46
Samo jesi li siguran da to što ga ti savjetuješ da čita što piše običan narod , a pogotovo šta postavljaju na društvene mreže da je to tačno 100% ?
Ne kažem za ove slučajeve u Sandžaku što se dešava sad , ali savjetovati nekoga da vjeruje u ono što "običan" narod postavlja na društvene mreže nema nikakve logike ...
Ne savjetujem ja nikoga, ali smatram da svako treba biti bar toliko pametan da sam istraži i provjeri informacije. On je zauzeo svoj stav prije pola godine, krenulo je kao bezazlen komentar, pa su se onda ljudi sprdali sa njim i onda mu je ego proradio kao bezbroj puta do sad. To što on objavljuje je na nivou sedmogodišnjeg djeteta, lik postavlja 9/11 kao argument u odbrani svoje teorije.

Običan narod postavlja ovo,
slika
slika
slika
Dakle ljudi koji tamo žive, pod svojim imenom i prezimenom i niko tu nije plaćen da bi širio paniku, niti ima razloga za to. Ljudi objavljuju potresne komentare o tome kako su izgubili članove porodice, kako ne mogu da ih sahrane i nema tu nikakve manipulacije.
👏 A kako pravilnije oprati ruke nego uz dobru pjesmu?
🎶 Otpjevaj strofu i operi ruke
❗️ Za one pažljivije preporuka je da krenu od prve strofe naše himne.

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 30 jun 2020, 01:08

Virtu4l je napisao/la:
30 jun 2020, 00:58
30 jun 2020, 00:46
Ne savjetujem ja nikoga, ali smatram da svako treba biti bar toliko pametan da sam istraži i provjeri informacije. On je zauzeo svoj stav prije pola godine, krenulo je kao bezazlen komentar, pa su se onda ljudi sprdali sa njim i onda mu je ego proradio kao bezbroj puta do sad. To što on objavljuje je na nivou sedmogodišnjeg djeteta, lik postavlja 9/11 kao argument u odbrani svoje teorije.

Običan narod postavlja ovo,
slika
slika
slika
Dakle ljudi koji tamo žive, pod svojim imenom i prezimenom i niko tu nije plaćen da bi širio paniku, niti ima razloga za to. Ljudi objavljuju potresne komentare o tome kako su izgubili članove porodice, kako ne mogu da ih sahrane i nema tu nikakve manipulacije.
Ja sam ti napisao da moje mišljenje nije vezano za ovo što se dešava u Sandžaku, tu je jasna situacija.

Nisi mi komentarisao mišljenje ovog doktora što sam ti link postavio , već drugi put jer sam ti i danas link postavio ...
Čudno mi je to sa tvoje strane , jer uredno sve odgovoriš ...
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

GOAT
Kontakt:

Post Postao/la GOAT » 30 jun 2020, 01:14

Nije cudno sto se bas u np ovo desava.Od svih gradova u srbiji oni udarili na bosnjacko leglo. Komentarisati se moze i sa laznih profila,vise citulja dnevno imas na elidzu, ovi sto leze po podu su vec bolesni od prije( bolesni su i u glavu) a sad se nagomilalo retarda pa moraju lezati po radijatorima.A pazi ovog u sredini,noga mu teza od mene cjelog i onda on treba biti neki parametar zdravog covjeka koji sad lezi zbog virusa ?
“Bucksa se bojim malo,Clippersa nimalo, a Houstona k'o dorata svoga”

Husika
Kontakt:

Post Postao/la Husika » 30 jun 2020, 01:14

Zasto mi se obracas u trecem licu?
O kakvom ti egu pricas? Ja od 92(rata) god nevjerujem gotovo nista sto dolazi od medija...Ako ti mislis da sam ja razvio ego bas za ovaj specijalni "pdf" onda imas ozbiljan socioloski problem...
A tog 9/11 se dobro sjecam kako si izbjegavao barem 10 dana da odgovris i das stav o njemu i sad isti taj 9/11 koristis da bi me degradirao :tokralju: :thumbup:

Taj level(godine) moje argumetacije bih preskocio...Nije vrijedno tipkanja... :thumbup:

Vidi moj dragi VIrtu kako si sa par rijeci pucao sebi u koljena vezano za ove osmrtnice...
Uzivaj u paljbi:
Virtu4l je napisao/la:
30 jun 2020, 00:58
kako ne mogu da ih sahrane
:wave:
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 30 jun 2020, 01:20

30 jun 2020, 01:08
Nisi mi komentarisao mišljenje ovog doktora što sam ti link postavio , već drugi put jer sam ti i danas link postavio ...
Ne znam šta se tu ima komentarisati? Legitimno mišljenje, kako vidim, veoma uglednog doktora. Poziva na oprez, govori da ne treba praviti veliku paniku i pretjerivati sa mjerama. I sam sam takvog mišljenja.

Ali ono o čemu doktor ne govori su kapaciteti našeg zdravstva koje ne može podnijeti prevelik broj inficiranih i hospitalizovanih. To je problem, nije problem smrtnost koja je relativno mala. Niko u regionu, a malo ko i u svijetu ima kapacitet da podnese veliki broj inficiranih, jer ostale bolesti neće čekati zbog korone, a liječenje pacijenata sa koronom je malo specifično i potreban je izolatorij. To povlači mnogo resursa, ljudskih prije svega.

To je problem sa ovim virusom, paraliza zdravstvenog sistema.

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 30 jun 2020, 01:32

Virtu4l je napisao/la:
30 jun 2020, 01:20
30 jun 2020, 01:08
Ne znam šta se tu ima komentarisati? Legitimno mišljenje, kako vidim, veoma uglednog doktora. Poziva na oprez, govori da ne treba praviti veliku paniku i pretjerivati sa mjerama. I sam sam takvog mišljenja.

Ali ono o čemu doktor ne govori su kapaciteti našeg zdravstva koje ne može podnijeti prevelik broj inficiranih i hospitalizovanih. To je problem, nije problem smrtnost koja je relativno mala. Niko u regionu, a malo ko i u svijetu ima kapacitet da podnese veliki broj inficiranih, jer ostale bolesti neće čekati zbog korone, a liječenje pacijenata sa koronom je malo specifično i potreban je izolatorij. To povlači mnogo resursa, ljudskih prije svega.

To sam i ja pisao kad je sve ovo krenulo , kad su se ljudi pisali kako ćemo mi tek nayebati kad su talijani ovako nayebali , a njihovo zdravstvo je TOP5 u svijetu ili Evropi tako nešto...
Haj kad je krenulo, pa nisi znao kako liječiti, kako postupati ali već je prošlo dosta vremena i ne bi se smjela desiti paraliza zdravstvenog sistema ..
Neki dan mi se drug koji je bio pozitivan drugi put testirao i bio je negativan, jedini simptom mu je bio kad je rekao da nije nešto pileći sendvič u Dvoru gdje redovno jede :rol:
Puhni Israfile

Don Asim Sarajlić

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 30 jun 2020, 01:38

30 jun 2020, 01:32
jedini simptom mu je bio kad je rekao da nije nešto pileći sendvič u Dvoru gdje redovno jede :rol:
To je kažu trajna posljedica infekcije i da će ogroman broj onih koji preboluju zauvijek imati problem sa čulom ukusa. :mrgreen: bez zezancije :lol:

90minut
Kontakt:

Post Postao/la 90minut » 30 jun 2020, 01:40

Glupa vam je rasprava malo je reci nema pobjednika, husika k'o papagaj ponavlja samo kolika je jacina virusa dobro Husika znaju i ptice na grani da targetira samo starije koji su vec puni bolesti samo uozbilji se.

Husika
Kontakt:

Post Postao/la Husika » 30 jun 2020, 01:56

90minut je napisao/la:
30 jun 2020, 01:40
Glupa vam je rasprava malo je reci nema pobjednika, husika k'o papagaj ponavlja samo kolika je jacina virusa dobro Husika znaju i ptice na grani da targetira samo starije koji su vec puni bolesti samo uozbilji se.
Dobro malina kako ti kazes!
Neka si ti liznuo prst pa da prebacis na drugu stranu, da sakrijes ovaj pucanj u koljena :kafa:

Ovako sad izgleda Virtuova "avlija" u molitvenom plesu da se sto prije "prevrne stranica"!
On je ovaj najnizi i najsporiji a razlog je nemanje vremena za jelo i slaba fizicka aktivnost da ne bi nastetio internet karijeri :P
slika

90minut
Kontakt:

Post Postao/la 90minut » 30 jun 2020, 02:25

Rekoše kad dođe toplo vrijeme zaustavice se mi u najgoroj poziciji trenutno.

kraljttbvb
Kontakt:

Post Postao/la kraljttbvb » 30 jun 2020, 07:54

Virtu4l je napisao/la:
30 jun 2020, 01:20

U Mostaru nema korone ima vec dosta vremena, odavno niko ni zarazen, ni na respiratoru, pa kad odes u bolnicu, zdravstveni sistem je paralizovan.

Nece vise niko nista da radi, svi se izvlace na koronu. I doktori i sestre.

Ljudi koji trebaju na kemoterapiju, ne mogu da prime terapiju, jer im je stalno odgadjau - a sve sa pravdanjem straha od korone :crazy:

Cini se da je nekima ovo dobro doslo da nista ne rade, a da i dalje primaju platu i da sami svojim neradom paraliziraju zdravstveni sistem :oops:

Prica o strasnoj koroni ce stotine ljudi poslati ranije pod zemlju, jer isti ne mogu da primaju redovne terapije, a sve zato jer se doktori boje da korona ne udje u bolnicu :roll:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

Drape
Kontakt:

Post Postao/la Drape » 30 jun 2020, 14:04

Na UKC Tuzla preminulo 17 osoba zaraženih koronom, najmlađa 1962. godište a najstarija 1929. godište. "Kod većina pacijenata bila su udružena oboljenja sa osnovnim oboljenjem." U dvije minute je nekoliko puta naglasio čestu pretilost kod onih koji su umrli ili su u teškom stanju. Kaže da imaju na respiratoru pacijenta "mlađe životne dobi, mada je velike tjelesne težine".

Husika
Kontakt:

Post Postao/la Husika » 30 jun 2020, 14:35

WHO je upravo poslala prijedlog "dress code-a" Sandzaku, koji je sa odusevljenjem prihvacen!
slika

leorey
Kontakt:

Post Postao/la leorey » 30 jun 2020, 17:14

Eto fino Tegeltija rece nema ni njima u Bosnu dok ne otvore granice, pogotovo sto nismo ni priblizno u najgoroj situaciji.

Yebenoj Srbiji dopustili putovanja a nama nisu.
PACOVE MRŠ IZ SVETINJE!

Husika
Kontakt:

Post Postao/la Husika » 30 jun 2020, 17:18

>>>>>Državljani Ruande mogu u EU a Bosanci i Hercegovci ne mogu!<<<<<

Da smo jasno ovi iz Ruande imaju puno vece Penise od nas a to je jedan o glavnih kriterija prilikom donosenja odluke punopravni(ji)h zena u EU!

Plavac87
Kontakt:

Post Postao/la Plavac87 » 30 jun 2020, 18:06

Šta se dešava u Srbiji, umiru li na cesti kao muhe od ove opake bolesti?
Naprijed Željo, četo plava
Nek se čuje tvoja slava
Nek se čuju sve sirene
Kad mašina tvoja krene

Maxi
Kontakt:

Post Postao/la Maxi » 30 jun 2020, 18:15

Da li će Amerika pustiti letove prema Europi?
Plavo je srce u meni! FKŽ 1921

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Lillard, Serha i 20 gostiju.