Koronavirus (COVID-19) - općenito - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Hoćete li se vakcinisati?

Da, čim to bude moguće
77
32%
Da, ali ću malo sačekati da vidim da li je sigurno
41
17%
Hoću samo ako budem morao radi posla, putovanja, normalnog života
74
30%
Ne, ni u kom slučaju
52
21%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
Saban123
Postovi: 979
Pridružen/a: 04 nov 2020, 21:09
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Saban123 » 02 maj 2021, 22:45

qaa18 je napisao/la:
02 maj 2021, 21:47
NEZALAGANJE je napisao/la:
02 maj 2021, 21:38
Itekako logicno i postoji lijep video gdje covjek koji je pro vakser objasnjava zasto moze doci do toga. Naravno, taj video @admin ovdje odmah brise.

Ukratko i naglasavam da laicki objasnjavam, covjek kaze da se vakcinacijom protiv COVIDA "van funkcije" stavlja prirodni imunitet covjeka koji bi reagovao na virus korone. Zasto?

Zato sto su te "jedinice" koje treba da se bore protiv korone, a koje udju u organizam putem vakcine, mnogo jace i vece od "jedinica" iz naseg imuniteta.Bukvalno ih izguraju.

U cemu je onda problem? Problem je sto, po tom covjeku, vakcina reaguje na x,y varijantu virusa i to je sasvim ok.Medjutim, sta se desava ako se pojavi varijanta z? Desava se da vakcina i njene "jedinice" nece reagovati na tu varijantu, a prirodni imunitet protiv korone vam je stavljen van funkcije.Nepovratno kad je korona u pitanju. Sami skontajte sta se dalje desava ako virus udje u organizam, a stanje je ovakvo!?

Nadalje, u videu gospodin govori da je trenutna vakcina jako dobra i vrlo efikasna, ali problem mu je sto se one daju dok pandemija jos uvijek traje, dok je stanje "goruce" i postoji ogromna mogucnost mutacija.Ne treba biti previse pametan pa skontati da razvoj vakcine ne moze pratiti razvoj mutacija.

E to je taj problem i zato mi je vrlo moguc scenarij koje je najavilo to gore navedeno istrazivanje.
Bas kontam danas o ovim zabranama a u macesteru ljudi travnjak stadiona ispunili do posljednjeg mjesta, kako se to moze tolerisati o desavati u jednoj engleskoj?
Kod nas se kritikuje sve i svasta a tamo moze se kako se hoce!
A ove varijante ce se ubacivati sve dok ne dovedu populaciju na nivo na koji zele!
Hazime imamo bingo

Avatar
Otelo
Postovi: 33444
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 03 maj 2021, 08:46

https://www.timesofisrael.com/only-13-n ... 14-months/
Only 13 new COVID cases diagnosed in 24 hours, lowest in 14 months
According to the ministry, a total of 9,238 coronavirus tests were conducted Saturday, with 0.1 percent returning positive. While weekend numbers are generally significantly lower due to reduced testing, the new figures still represent a relative drop, with last weekend’s positivity rate at 0.5%.
According to the Health Ministry on Sunday, 5,049,828 second doses were now in Israeli arms, accounting for over 60% of the total population and more than 80% of the eligible population over the age of 16. A total of 5,401,155 people have received at least one shot.
:kafa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 03 maj 2021, 11:33

NEZALAGANJE je napisao/la:
02 maj 2021, 21:38
Itekako logicno i postoji lijep video gdje covjek koji je pro vakser objasnjava zasto moze doci do toga. Naravno, taj video @admin ovdje odmah brise.

Ukratko i naglasavam da laicki objasnjavam, covjek kaze da se vakcinacijom protiv COVIDA "van funkcije" stavlja prirodni imunitet covjeka koji bi reagovao na virus korone. Zasto?

Zato sto su te "jedinice" koje treba da se bore protiv korone, a koje udju u organizam putem vakcine, mnogo jace i vece od "jedinica" iz naseg imuniteta.Bukvalno ih izguraju.

U cemu je onda problem? Problem je sto, po tom covjeku, vakcina reaguje na x,y varijantu virusa i to je sasvim ok.Medjutim, sta se desava ako se pojavi varijanta z? Desava se da vakcina i njene "jedinice" nece reagovati na tu varijantu, a prirodni imunitet protiv korone vam je stavljen van funkcije.Nepovratno kad je korona u pitanju. Sami skontajte sta se dalje desava ako virus udje u organizam, a stanje je ovakvo!?

Nadalje, u videu gospodin govori da je trenutna vakcina jako dobra i vrlo efikasna, ali problem mu je sto se one daju dok pandemija jos uvijek traje, dok je stanje "goruce" i postoji ogromna mogucnost mutacija.Ne treba biti previse pametan pa skontati da razvoj vakcine ne moze pratiti razvoj mutacija.

E to je taj problem i zato mi je vrlo moguc scenarij koje je najavilo to gore navedeno istrazivanje.
Ili se taj nalupetao za sve pare, kao sto obicno bude u slucaju takvih likova, ili ti to nisi dobro shvatio i prenijeo nama.

Ako se pojavi ta varijanta "z", koju organizam ne prepoznaje, to samo znaci da nece doci do brzog odgovora organizma jer je memorijske celije nece prepoznati kao varijantu "x,y". Organizam ce reagovati na nju kao sto reaguje na svaki strani antigen koji udje u njega i to nema veze sa vakcinom niti vakcina moze remetiti taj mehanizam. To su osnovne stvari koje se uce u imunologiji, a ne znam zasto imam neki osjecaj (da ako si ti ispravno napisao sta taj prica) da se radi o nekom doktoru koji je vjerovatno izbacen iz medicinske komore ili o nekom psihijatru tipa Jovana Stojkovic.

Cak i da se pojavi novi mutirani soj virusa na koji vakcina ne djeluje, ona opet ne moze biti losa za organizam.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 maj 2021, 11:36

dscile je napisao/la:
03 maj 2021, 11:33
NEZALAGANJE je napisao/la:
02 maj 2021, 21:38
Itekako logicno i postoji lijep video gdje covjek koji je pro vakser objasnjava zasto moze doci do toga. Naravno, taj video @admin ovdje odmah brise.

Ukratko i naglasavam da laicki objasnjavam, covjek kaze da se vakcinacijom protiv COVIDA "van funkcije" stavlja prirodni imunitet covjeka koji bi reagovao na virus korone. Zasto?

Zato sto su te "jedinice" koje treba da se bore protiv korone, a koje udju u organizam putem vakcine, mnogo jace i vece od "jedinica" iz naseg imuniteta.Bukvalno ih izguraju.

U cemu je onda problem? Problem je sto, po tom covjeku, vakcina reaguje na x,y varijantu virusa i to je sasvim ok.Medjutim, sta se desava ako se pojavi varijanta z? Desava se da vakcina i njene "jedinice" nece reagovati na tu varijantu, a prirodni imunitet protiv korone vam je stavljen van funkcije.Nepovratno kad je korona u pitanju. Sami skontajte sta se dalje desava ako virus udje u organizam, a stanje je ovakvo!?

Nadalje, u videu gospodin govori da je trenutna vakcina jako dobra i vrlo efikasna, ali problem mu je sto se one daju dok pandemija jos uvijek traje, dok je stanje "goruce" i postoji ogromna mogucnost mutacija.Ne treba biti previse pametan pa skontati da razvoj vakcine ne moze pratiti razvoj mutacija.

E to je taj problem i zato mi je vrlo moguc scenarij koje je najavilo to gore navedeno istrazivanje.
Ili se taj nalupetao za sve pare, kao sto obicno bude u slucaju takvih likova, ili ti to nisi dobro shvatio i prenijeo nama.

Ako se pojavi ta varijanta "z", koju organizam ne prepoznaje, to samo znaci da nece doci do brzog odgovora organizma jer je memorijske celije nece prepoznati kao varijantu "x,y". Organizam ce reagovati na nju kao sto reaguje na svaki strani antigen koji udje u njega i to nema veze sa vakcinom niti vakcina moze remetiti taj mehanizam. To su osnovne stvari koje se uce u imunologiji, a ne znam zasto imam neki osjecaj (da ako si ti ispravno napisao sta taj prica) da se radi o nekom doktoru koji je vjerovatno izbacen iz medicinske komore ili o nekom psihijatru tipa Jovana Stojkovic.

Cak i da se pojavi novi mutirani soj virusa na koji vakcina ne djeluje, ona opet ne moze biti losa za organizam.
Dobro sam ja sve shvatio.Covjek i graficki prikazao kako ti uradi offset tvojih celija. Nisam strucnjak, ali znam sta je rekao, a nije laik.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 03 maj 2021, 11:50

Ja ti rekoh sta nauka kaze. I to bas najosnovnije stvari iz imunologije. Zato bih i volio vidjeti kredibilitet tog koji govori takve stvari.

Ali dobro, ti ces svakako vjerovati u sta zelis vjerovati. Imao sam slicnu situaciju u skorije vrijeme gdje sam drugaru morao objasnjavati da mu vakcina ne moze promijeniti DNK, ali on ce svakako povjerovati u bilo sta sledece sto mu serviraju a da mu odgovara. Isto kao sto je u zadnjih godinu vjerovao da se sprema rat, da su Kinezi/Ameri jedni drugima uvalili virus, da se radi depopulacija, da nas prskaju iz aviona.. i ne znam sta jos je pricao u ovih godinu i kusur.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 maj 2021, 11:54

dscile je napisao/la:
03 maj 2021, 11:50
Ja ti rekoh sta nauka kaze. I to bas najosnovnije stvari iz imunologije. Zato bih i volio vidjeti kredibilitet tog koji govori takve stvari.

Ali dobro, ti ces svakako vjerovati u sta zelis vjerovati. Imao sam slicnu situaciju u skorije vrijeme gdje sam drugaru morao objasnjavati da mu vakcina ne moze promijeniti DNK, ali on ce svakako povjerovati u bilo sta sledece sto mu serviraju a da mu odgovara. Isto kao sto je u zadnjih godinu vjerovao da se sprema rat, da su Kinezi/Ameri jedni drugima uvalili virus, da se radi depopulacija, da nas prskaju iz aviona.. i ne znam sta jos je pricao u ovih godinu i kusur.
Ako nadjem video opet, poslacu ti u pp.Pa provjeri kredibilitet i sta covjek govori.Znam da je video trajao oko sat vremena.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 maj 2021, 13:11

Gospodin se zaista bavio vakcinama, napravio svoju ‘univerzalnu vakcinu’ I sad je prodaje preko svoje veterinarske prakse.

Naravno, sve sto nije vakcina koju on prodaje, ne valja.

Kad kupi reklamu na portalu, moci ce se reklamirati, pod uslovom da mu ko odobri registraciju njegove univerzalne vakcine. Do tad, nista.

Ostavio sam taj video na par mjesta, sve drugo je spam i reklama

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RacioEmocionalan » 03 maj 2021, 13:22

Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 17:26
Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Ja sam imao gubitak okusa i mirisa kad mi je stari bio pozitivan. Ostale simptome ništa. Bio u izolaciji 10 dana i na posao. Ima 15 dana da sam izašao iz izolacije i još mi se miris nije vratio.

Mislim da je najbitnije što prije krenuti u neke fizičke aktivnosti nakon izolacije da se organizam vrati. Mene je unazadilo dobro kondicijski baš zbog tog mirovanja. Otišao trčati prvi dan i nisam bio ni na 30% kapaciteta, još syebao tetivu.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 03 maj 2021, 19:11

RacioEmocionalan je napisao/la:
03 maj 2021, 13:22
Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 17:26
Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Ja sam imao gubitak okusa i mirisa kad mi je stari bio pozitivan. Ostale simptome ništa. Bio u izolaciji 10 dana i na posao. Ima 15 dana da sam izašao iz izolacije i još mi se miris nije vratio.

Mislim da je najbitnije što prije krenuti u neke fizičke aktivnosti nakon izolacije da se organizam vrati. Mene je unazadilo dobro kondicijski baš zbog tog mirovanja. Otišao trčati prvi dan i nisam bio ni na 30% kapaciteta, još syebao tetivu.
Dobro si prosao sa blazim simptomima. Sve vise mladih ljudi u dvadesetim umire.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RacioEmocionalan » 03 maj 2021, 19:42

Justin je napisao/la:
03 maj 2021, 19:11
Dobro si prosao sa blazim simptomima. Sve vise mladih ljudi u dvadesetim umire.
Ne znam iskreno i ne pratim toliko. Nisam pio nikakvih tableta, jesam osjećao par dana malo bolove u leđima i to okus-miris. Inače sam fizički dosta aktivan, ne pijem - ne pušim tako da sam imao realne preduslove da se izborim sa tim na neki ne mnogo opasan način.

Inače sam u tridesetim.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la SPY » 03 maj 2021, 20:36

Justin je napisao/la:
03 maj 2021, 19:11
RacioEmocionalan je napisao/la:
03 maj 2021, 13:22
Tritolone je napisao/la:
01 maj 2021, 17:26
Jel ima netko ovdje da ne prebolio ovo? Koliko dugo vam je trebalo da se njuh vrati?
Ja sam imao gubitak okusa i mirisa kad mi je stari bio pozitivan. Ostale simptome ništa. Bio u izolaciji 10 dana i na posao. Ima 15 dana da sam izašao iz izolacije i još mi se miris nije vratio.

Mislim da je najbitnije što prije krenuti u neke fizičke aktivnosti nakon izolacije da se organizam vrati. Mene je unazadilo dobro kondicijski baš zbog tog mirovanja. Otišao trčati prvi dan i nisam bio ni na 30% kapaciteta, još syebao tetivu.
Dobro si prosao sa blazim simptomima. Sve vise mladih ljudi u dvadesetim umire.
Imas li neki relevantan podatak za ovo sto izjavljujes ili samo lupaš ko otvoren prozor.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 maj 2021, 21:15

Npr:

https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.co ... index.html

Govori se o UK varijanti koja je i kod nas bila najzastupljenija tokom posljednjeg vala.

Ne mozes neobrazovan i neinformisan ulaziti u neke rasprave, provaljujes se.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la SPY » 03 maj 2021, 21:34

Kad se informišeš cnn i bbc to je isto da ti SDA daje informacije kako su uspješna stranka i kako su stvorili radna mjesta prosperitet i tako dalje. Režimski medij koji služi za širenje svoje propagande i slično.

Nisu objavili niti jednu vijest vezanu za prosteste protiv represivnih mjera. Toliko o objektivnosti.

Avatar
Lillard
Postovi: 26286
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Lillard » 03 maj 2021, 21:44

SPY je napisao/la:
03 maj 2021, 21:34
Kad se informišeš cnn i bbc to je isto da ti SDA daje informacije kako su uspješna stranka i kako su stvorili radna mjesta prosperitet i tako dalje. Režimski medij koji služi za širenje svoje propagande i slično.

Nisu objavili niti jednu vijest vezanu za prosteste protiv represivnih mjera. Toliko o objektivnosti.
De znalac koji medij nije rezimski
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sviuodbranu » 04 maj 2021, 06:28

U Njemackoj je bio haos za 1 i 2 maj, mnogo povrijedjenih policajaca i naroda.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
samocelik
Postovi: 6008
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la samocelik » 04 maj 2021, 07:15

Koja je svrha policijskog sata ako narod ga neće poštovati a policija provoditi?
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sviuodbranu » 04 maj 2021, 12:18

Evo ovaj portal je objavio zanimljive restrikcije u Svedskoj.
8 ljudi smije na stadion a neogranicen broj na javnim povrsinama.
Znaci na stadion od 20 000 mjesta, osam a u trzni milja ko ga yebe....wtf
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15704
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BosniaBoston » 04 maj 2021, 12:23

Sve je po meni ok i zatvaranje trznih i kafica i maske i stadionu kada je rizična situacija al policijski sat je dehumanizirajući. Jbt ko da smo cuke pa da nam ostanak vani do 22 treba bit šatro oslobodjenje u odnosu na “novu normalu”. Mogu ga razumjeti kad je 800 zaraženih i to u terminima od 22/23 do 5 sati ujutro a ne ko sad. Ukinuti to sranje što prije i dugotrajnije
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 04 maj 2021, 12:30

Policijski sat je zlocin. Ybt maska i distanca, to je valjda normalno u ovim okolnostima. Ali ovaj policijski bas stvara horor atmosferu i ugrozava slobode.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 04 maj 2021, 12:37

evo dobrih vijesti, izgleda da će se krenuti i sa imunizacijom djece.

https://edition.cnn.com/2021/05/03/heal ... index.html

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: leo1946, nerkolfc, RollMan i 15 gostiju.