Chat - ARHIVA POSTOVA 2

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Otelo
Postovi: 33493
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Otelo » 16 apr 2021, 19:37

Meni ta IT Academija djeluje baš scamerski nekako. Ne vjerujem da te mogu naučiti ništa što već nemaš sam na netu, a naplaćuju previše. Jedino mi tu dobro djeluje da te mogu zaposliti negdje dalje, preko poznanstava ili preporuke, al' to je IT svijet, ako znaš raditi neće ti trebati preporuka, nit' išta.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bombaysaphire » 16 apr 2021, 19:45

Jedna od većih ubleha je IT Academija , ko god je završio isto misli = bacanje para .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la EC3 » 16 apr 2021, 20:01

Ma cista prevara, navodno mozes dobiti certifikat za dva mjeseca ako vec imas predzadnje.
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

Avatar
forza_juve
Postovi: 2226
Pridružen/a: 06 nov 2010, 15:52
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la forza_juve » 16 apr 2021, 20:04

Sve po pravilima i po zakonu, bez stela naravno hehehhe

slika
❤️1946❤️
Na tronu može biti samo jedan

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Captain4 » 16 apr 2021, 20:32

Onaj lockdown prošlogodišnji mi nije 2% naudio i naštetio kao ovaj sad policijski sat.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la VGS » 16 apr 2021, 20:39

Dovoljno im je otvoriti sajt na racunaru i vidis flashback na 2005u i oni bi nekoga da uce o web dizajnu npr

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 apr 2021, 20:43

forza_juve je napisao/la:
16 apr 2021, 20:04
Sve po pravilima i po zakonu, bez stela naravno hehehhe

slika
Narod ga izabrao i njegove saradnike, sve legalno nema se sta reci covjeku jer narod voli njegove metode.

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 16 apr 2021, 20:44

bombaysaphire je napisao/la:
16 apr 2021, 19:45
Jedna od većih ubleha je IT Academija , ko god je završio isto misli = bacanje para .
Kod mene buraz je zavrsio IT akademiju danas radi kao programer za spance(mislim, nisam siguran majke mi),neka Webimpacto firma. Bio je i kod nas u Leftoru, Imelu...u tim pocetcima svojim, zakleo se posle nikada vise u nasoj firmi ne znam sta mu je bilo :D
Dobro,koliko znam skolovao se jos u Microverse kasnije,skoro 2 godine.
Ali ta akademija moze biti ljep pocetak, ko hoce da se bavi tim poslom.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 16 apr 2021, 20:45

EC3 je napisao/la:
16 apr 2021, 19:34
Navodno se može plaćati na rate, ne znam stvarno nisam jos odlucio.
Ukoliko nemaš neku tehničko/informatčku školu dobro ti dođe da poturiš kao papir da si išao negdje i nešto učio u vezi IT. A što se tiče znanja, mimo te akademije treba dosta da se uči i radi, i ako te to zanima, već jučer si trebao početi nešto učiti ili raditi privatno (ako nisi). Kažem, danas ti malo ko gleda diplome, samo možda državne firme, a ovo drugo samo znanje. Bez papira ne bi vjerovatno dogurao više od developera, što je za naše podneblje i više nego dobro, ali vremenom ko zna, kursevi, specijalizacije, moguće je onda i više.
Zadnja izmjena: sljivo, dana/u 16 apr 2021, 20:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 apr 2021, 20:45

slusalica je napisao/la:
16 apr 2021, 19:01
:mrgreen: Ovog "dr." Kurtcehajica bih tako volio osamariti
A doktoricu Kurtcehajic? :thumbup:

Avatar
forza_juve
Postovi: 2226
Pridružen/a: 06 nov 2010, 15:52
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la forza_juve » 16 apr 2021, 21:07

tuzlak1987 je napisao/la:
16 apr 2021, 20:43
forza_juve je napisao/la:
16 apr 2021, 20:04
Sve po pravilima i po zakonu, bez stela naravno hehehhe

slika
Narod ga izabrao i njegove saradnike, sve legalno nema se sta reci covjeku jer narod voli njegove metode.
To stoji i neka ih sada yebe u zdrav mozak
27% izlaznost taman da ovce opet budu u toru na broju a vuk sit
❤️1946❤️
Na tronu može biti samo jedan

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bob » 16 apr 2021, 21:33

sljivo je napisao/la:
16 apr 2021, 20:45
EC3 je napisao/la:
16 apr 2021, 19:34
Navodno se može plaćati na rate, ne znam stvarno nisam jos odlucio.
Ukoliko nemaš neku tehničko/informatčku školu dobro ti dođe da poturiš kao papir da si išao negdje i nešto učio u vezi IT. A što se tiče znanja, mimo te akademije treba dosta da se uči i radi, i ako te to zanima, već jučer si trebao početi nešto učiti ili raditi privatno (ako nisi). Kažem, danas ti malo ko gleda diplome, samo možda državne firme, a ovo drugo samo znanje. Bez papira ne bi vjerovatno dogurao više od developera, što je za naše podneblje i više nego dobro, ali vremenom ko zna, kursevi, specijalizacije, moguće je onda i više.
sto se IT tice, diploma je jedino bila bitna ako se vani ganjao posao radi radne dozvole i slicno.. kod domacih firmi manje vazno tj. nebitno :D u drzavnim jest jer kod njih su koeficijenti strucna sprema i te gluposti kod privatnika svako za sebe dogovara satnicu tj. obicno je to neka prevara sistema gdje si il prijavljen na minimalcu a primas 3,4 puta vecu platu ili te registruje kao neki obrt pa ne placa nista na tebi al jbga zato dobijas 3 puta vecu platu od prosjeka :D ... nema puno kadra IT u BiH, te ove vece firme samo traze nove radnike, danas da nesto malo znas primit ce te na probno 3 mjeseca ostatak na tebi da se zadrzis ...

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 16 apr 2021, 21:47

bob je napisao/la:
16 apr 2021, 21:33
sljivo je napisao/la:
16 apr 2021, 20:45
EC3 je napisao/la:
16 apr 2021, 19:34
Navodno se može plaćati na rate, ne znam stvarno nisam jos odlucio.
Ukoliko nemaš neku tehničko/informatčku školu dobro ti dođe da poturiš kao papir da si išao negdje i nešto učio u vezi IT. A što se tiče znanja, mimo te akademije treba dosta da se uči i radi, i ako te to zanima, već jučer si trebao početi nešto učiti ili raditi privatno (ako nisi). Kažem, danas ti malo ko gleda diplome, samo možda državne firme, a ovo drugo samo znanje. Bez papira ne bi vjerovatno dogurao više od developera, što je za naše podneblje i više nego dobro, ali vremenom ko zna, kursevi, specijalizacije, moguće je onda i više.
sto se IT tice, diploma je jedino bila bitna ako se vani ganjao posao radi radne dozvole i slicno.. kod domacih firmi manje vazno tj. nebitno :D u drzavnim jest jer kod njih su koeficijenti strucna sprema i te gluposti kod privatnika svako za sebe dogovara satnicu tj. obicno je to neka prevara sistema gdje si il prijavljen na minimalcu a primas 3,4 puta vecu platu ili te registruje kao neki obrt pa ne placa nista na tebi al jbga zato dobijas 3 puta vecu platu od prosjeka :D ... nema puno kadra IT u BiH, te ove vece firme samo traze nove radnike, danas da nesto malo znas primit ce te na probno 3 mjeseca ostatak na tebi da se zadrzis ...
Ja koliko znam ovako je prije bilo, sad uglavnom svi prijavljuju kako treba. Sve zavisi i koliko je ozbiljna firma.
Što se satnice tiče, naravno da će svako za sebe dogovarati. Pa ne dolaze svi sa istim iskustvom. Ni pregovaračkim, ni onim radnim. :D
IT akademiju treba bataliti. Posvetit se učenju sa kojekakvih kurseva na Udemy, ako nemaš nikakvog iskustva pogledaj poslove i requiremente za QA inžinjere, dosta se traže, a ne trebaš imati ogromno znanje programiranja. Kad se zaposliš, tad možeš učiti dalje što ti treba da se prebaciš na software inžinjera tj. developera.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 16 apr 2021, 21:56

Ima sad neka skolaprogramiranja.ba, vidim imaju u dosta gradova i jaku kampanju, bilbordi svako malo
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Vettel5
Postovi: 511
Pridružen/a: 20 mar 2021, 11:30
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Vettel5 » 16 apr 2021, 22:05

Otelo je napisao/la:
16 apr 2021, 12:03
Vettel5 je napisao/la:
16 apr 2021, 11:01
Ljudi jedno pitanje. Trebam danas otvoriti račun u nekoj banci, imao sam Raiffeisenov i nisu mi se svidjeli nikako. Prijedlog za neku drugu banku da ima veći broj bankomata i da su korektni što se naknada tiče? Hvala.
Moj savjet je UniCredit. Naknade su svugdje slične, no prednost UniCredit je ta što su njihovi bankomati svugdje u Bosni i Hercegovini i ima ih više, dok ove manje banke nisu toliko rasprostranjene. Ja imam račun u UniCredit već oko šest, sedam godina (studentski račun je u pitanju) i nikad nikakvih problema.

Ako putuješ / planiraš putovati van države isto je UniCredit dobar jer je svugdje po Evropi.
Ti uvijek tu kad treba drug. :thumbup:

Vidjet ću do ponedjeljka, danas nisam stigao mislim da ću u UniCredit ili Sberbank. Ne može biti nikako lošije nego u Raiffeisen.

Nego ja stigoh do A2 skoro sa njemačkim, intenzivni kurs je u pitanju, dobro su došli oni savjeti i aplikacije. :thumbup:
"Osvajao sam titule jer sam dodavao gas tamo gdje su drugi kočili."

M.SCHUMACHER

Greatest of all time.

☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la TheChief » 16 apr 2021, 22:20

jasmin10 je napisao/la:
16 apr 2021, 18:25
tuzlak1987 je napisao/la:
16 apr 2021, 17:44
Na današnji dan 1993. godine pripadnici Hrvatskog vijeća odbrane izvršili su ratni zločin u bosanskom selu Ahmići gdje su ubili 116 osoba.

U tom selu živio je Hazim Ahmić. Svojevremeno je svojim komšijama Hrvatima poklonio 2000 kvadratnih metara zemljišta za izgradnju katoličkog groblja "Topola" u Ahmićima, a za izgradnju crkve u Donjoj Dubravici poklonio je 20000 maraka. Hazim Ahmić je u svom selu izgradio džamiju, a zločinci su Hazima razapeli na prozore te džamije, te džamiju zajedno s njim minirali.
Sto bi rekli ustaše, četnici i zatucani moderni Bošnjaci, ma svi su ubijali.
Ili sto bi Irma Baralija rekla "u 5 deka".

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la RacioEmocionalan » 16 apr 2021, 22:27

Vettel5 je napisao/la:
16 apr 2021, 22:05
Nego ja stigoh do A2 skoro sa njemačkim, intenzivni kurs je u pitanju, dobro su došli oni savjeti i aplikacije. :thumbup:
Izvini što se ja ubacih. Početi ću i ja sad da učim njemački jezik, pa da li meni možeš proslijediti nazive tih app koje si koristio. Unaprijed zahvaljujem.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bombaysaphire » 16 apr 2021, 22:28

TheChief je napisao/la:
16 apr 2021, 22:20
jasmin10 je napisao/la:
16 apr 2021, 18:25
tuzlak1987 je napisao/la:
16 apr 2021, 17:44
Na današnji dan 1993. godine pripadnici Hrvatskog vijeća odbrane izvršili su ratni zločin u bosanskom selu Ahmići gdje su ubili 116 osoba.

U tom selu živio je Hazim Ahmić. Svojevremeno je svojim komšijama Hrvatima poklonio 2000 kvadratnih metara zemljišta za izgradnju katoličkog groblja "Topola" u Ahmićima, a za izgradnju crkve u Donjoj Dubravici poklonio je 20000 maraka. Hazim Ahmić je u svom selu izgradio džamiju, a zločinci su Hazima razapeli na prozore te džamije, te džamiju zajedno s njim minirali.
Sto bi rekli ustaše, četnici i zatucani moderni Bošnjaci, ma svi su ubijali.
Ili sto bi Irma Baralija rekla "u 5 deka".
Zašto si obrisao svoj post ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la dscile » 16 apr 2021, 22:28

TheChief je napisao/la:
16 apr 2021, 22:20
jasmin10 je napisao/la:
16 apr 2021, 18:25
tuzlak1987 je napisao/la:
16 apr 2021, 17:44
Na današnji dan 1993. godine pripadnici Hrvatskog vijeća odbrane izvršili su ratni zločin u bosanskom selu Ahmići gdje su ubili 116 osoba.

U tom selu živio je Hazim Ahmić. Svojevremeno je svojim komšijama Hrvatima poklonio 2000 kvadratnih metara zemljišta za izgradnju katoličkog groblja "Topola" u Ahmićima, a za izgradnju crkve u Donjoj Dubravici poklonio je 20000 maraka. Hazim Ahmić je u svom selu izgradio džamiju, a zločinci su Hazima razapeli na prozore te džamije, te džamiju zajedno s njim minirali.
Sto bi rekli ustaše, četnici i zatucani moderni Bošnjaci, ma svi su ubijali.
Ili sto bi Irma Baralija rekla "u 5 deka".
Sigurno ste se vi "nezatucani" sjetili i Grabovice i slicnih mjesta.

Avatar
RacioEmocionalan
Postovi: 1493
Pridružen/a: 10 feb 2020, 10:06
Lokacija: Rheinland-Pfalz
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la RacioEmocionalan » 16 apr 2021, 22:43

dscile je napisao/la:
16 apr 2021, 22:28
Sigurno ste se vi "nezatucani" sjetili i Grabovice i slicnih mjesta.
Ko god je zločine pravio bilo gdje nad civilnim stanovništvom, kao i u logorima nad vojnicima a bio je član ARBiH u to vrijeme, ima moje najveće osude. Za takve stvari nema opravdanja.

Onda kad svaka strana prizna svoja nedjela, možemo pričati o suživotu. Ali sve su to već izlizane fraze.
The willingness to be a fool is a precursor to a transformation.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 39 gostiju.