Chat - ARHIVA POSTOVA 2

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Marsal
Postovi: 22590
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 16 maj 2021, 13:40

tuzlak1987 je napisao/la:
16 maj 2021, 13:33
Marsal je napisao/la:
16 maj 2021, 13:30
Da mi je platu 1000 maraka, dobro zdravstvo i solidnu infrastrukturu pa nek se otcijepi svaki kanton za sebe, bmk.
1000 je isto da se patis.

Tesko je i sa 1500 ako imas kredit. Eto da bacimo racunicu, 200 racuni, 500 hrana, 150 gorivo, kredit 400-500, ostale potrebe 150. To je plata od 1500.

1000 je ono ok za momka ako zivi kod roditelja, moze biti da se provodi :D

Ovo ljudi sto znam da imaju jedno dijete i mozda i nemaju kredita, dobro im je sa 3000 +.

Ovo ko ima dijete i prima ispod 1000 svaka mu cast, majstor je divim mu se.
Sad imam 750 bez ikakve nade da ću u skorije vrijeme imat više tako da mi ta famozna "i 1000 je malo" djeluje kao sci-fi priča.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 maj 2021, 13:44

Ma znam ali onda je jedina logicna opcija Njemacka. Jer preko toga se moze ovdje kupiti stan, tamo dobro auto, napraviti neka ustedjevina, ozeniti, dobiti dijete. Sve ono sto treba da sljeduje covjeka.

Ovdje kada to krenes da radis 1500 je malo s obzirom na cijene. Jednostavno kada krenes jedno po jedno skontas da je malo.

A ima i dese se stvari neke nepredvidjene, nekakvi kvarovi, lijekovi, sudari, zubari.. Svaki mjesec nesto izbije pare

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5304
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la GracanicaAA » 16 maj 2021, 14:00

Marsal je napisao/la:
16 maj 2021, 13:40
tuzlak1987 je napisao/la:
16 maj 2021, 13:33
Marsal je napisao/la:
16 maj 2021, 13:30
Da mi je platu 1000 maraka, dobro zdravstvo i solidnu infrastrukturu pa nek se otcijepi svaki kanton za sebe, bmk.
1000 je isto da se patis.

Tesko je i sa 1500 ako imas kredit. Eto da bacimo racunicu, 200 racuni, 500 hrana, 150 gorivo, kredit 400-500, ostale potrebe 150. To je plata od 1500.

1000 je ono ok za momka ako zivi kod roditelja, moze biti da se provodi :D

Ovo ljudi sto znam da imaju jedno dijete i mozda i nemaju kredita, dobro im je sa 3000 +.

Ovo ko ima dijete i prima ispod 1000 svaka mu cast, majstor je divim mu se.
Sad imam 750 bez ikakve nade da ću u skorije vrijeme imat više tako da mi ta famozna "i 1000 je malo" djeluje kao sci-fi priča.
Ha ya.
slika

Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rosicky » 16 maj 2021, 14:14

tuzlak1987 je napisao/la:
16 maj 2021, 13:33
Marsal je napisao/la:
16 maj 2021, 13:30
Da mi je platu 1000 maraka, dobro zdravstvo i solidnu infrastrukturu pa nek se otcijepi svaki kanton za sebe, bmk.
1000 je isto da se patis.

Tesko je i sa 1500 ako imas kredit. Eto da bacimo racunicu, 200 racuni, 500 hrana, 150 gorivo, kredit 400-500, ostale potrebe 150. To je plata od 1500.

1000 je ono ok za momka ako zivi kod roditelja, moze biti da se provodi :D

Ovo ljudi sto znam da imaju jedno dijete i mozda i nemaju kredita, dobro im je sa 3000 +.

Ovo ko ima dijete i prima ispod 1000 svaka mu cast, majstor je divim mu se.
I ja sam mislio da je 1000km ok plata ali ovim zadnjim poskupljenjima je to plata kao nekad 700 :D
Ako zaradujes do 700km ti prakticki ne postojis,prezivljajes

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Otelo » 16 maj 2021, 14:21

Ma 700 maraka, pa i 1000 maraka je ništa. Sitnica, tamo, sitnica vamo. Pokupiš ti sve ove osnovne stvari sa ti, platiš režije, uzmeš hranu, gorivo. Al' ne možeš sa ostatkom ništa puno, nemaš prostora da sebi nešto priuštiš. Jednostavno, kad pokriješ ove osnovne troškove ne ostaje ti nikakva kupovna moć da kažeš "e ode sad uzeti majicu od 50KM, ode uzeti naočale, patike", naravno, nećeš svakog mjeseca uzimati nešto od odjeće, ali bi uzeo nešto. Uzeo bi možda video igru, uzeo bih poklon, knjigu. Nešto, a ne da ostane 150KM od plate i da to čuvaš u slučaju za ne daj bože i kontaš nije bilo ništa, sad ću uzeti nešto i onda te zaboli zub i ode sve u qrac. Normalan život sa normalnim poslom treba da bude da se ne sikiraš od 20. do 01. kako ćeš i moliš boga da se ne desi ništa mimo planova, nego da ti financije u tom nekom normalnom stanju nisu u mislim. Možda skupljaš za nešto skuplje, za stan, tamo vamo, al' to je druga priča.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la 90minut » 16 maj 2021, 14:23

Prestanite pisati unosite mi depresivu u pripito tijelo

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la TheChief » 16 maj 2021, 14:28

Rosicky je napisao/la:
16 maj 2021, 13:20
Ne znam zasto se raspravljate o kretenima s bliskog istoga.
Ovo su ti kreteni ?


Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rosicky » 16 maj 2021, 14:31

TheChief je napisao/la:
16 maj 2021, 14:28
Rosicky je napisao/la:
16 maj 2021, 13:20
Ne znam zasto se raspravljate o kretenima s bliskog istoga.
Ovo su ti kreteni ?

Pa nego?

Sami sebi zagorčaju život isto kao danas sutra da Rs i FBih uđu u sukob..barem se ja ne bi raspravljao na forumu i zauzimao strane kada taj sukob seže unazad dosta godina i nemaju namjeru da ga riješe.

Avatar
EC3
Postovi: 691
Pridružen/a: 21 nov 2020, 22:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la EC3 » 16 maj 2021, 14:47

Ja živim u Sarajevu tj u Hrasnici i ovde rijetko koji bracni par ima zajedno 2000KM mjesecno pa žive normalno i ništa im ne fali. E sad zavisi od toga kakva su tvoja ocekivanja. Ako maštaš o ljetovanjima, zimovanjima, skupom autu, markiranoj garderobi da mijenjaš namještaj svake godine onda ti je i 3000KM mjesecno malo.
Zadnja izmjena: EC3, dana/u 16 maj 2021, 15:04, ukupno mijenjano 4 puta.
Otto Hightower: You only lost one eye. How could you be so blind?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14193
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 16 maj 2021, 14:54

AjsKjub je napisao/la:
16 maj 2021, 13:06
Asteriks je napisao/la:
16 maj 2021, 12:21
Stoljecima su manjina i svaka pobuna je prirodna reakcija.
Za vrijeme 7-8 stoljeća i nisu. Svaki pokušaj alije (prije i poslije toga) bi eventualno značio ponovno raseljavanje. Mamluci recimo nisu bili ništa bolji po pitanju levanta od bizanta ili rimljana. Da ne pričamo o neljudskim aktima džihada i križara. Židovi definitivno imaju pravo na ovu zemlju koliko i arapi. Sada ne znam na šta aludiraš pod "rehabilitaciju" ovdje. Ako je to pokušaj Izraela da stvori etnodržavu, onda se slažem. Ovakve stvari jednostavno ne mogu biti stvar u modernom društvu.
slika
Izvor - Sergio Della Pergola.

Stvar je u tome da ne mozes neki narod na osnovu podataka iz antike te ranog srednjeg vijeka masovno naseljavati u zemlju u kojoj su stoljecima drugi narodi pustili korijen. Pogotov gledajuci onaj plan podjele UN-a iz 1947.

Buna je sasvim normalna pojava ili mislis da ce bilo gdje neko domace stanovnistvo prihvatiti otimacinu...
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Sviuodbranu » 16 maj 2021, 15:23

Rosicky je napisao/la:
16 maj 2021, 14:31
TheChief je napisao/la:
16 maj 2021, 14:28
Rosicky je napisao/la:
16 maj 2021, 13:20
Ne znam zasto se raspravljate o kretenima s bliskog istoga.
Ovo su ti kreteni ?

Pa nego?

Sami sebi zagorčaju život isto kao danas sutra da Rs i FBih uđu u sukob..barem se ja ne bi raspravljao na forumu i zauzimao strane kada taj sukob seže unazad dosta godina i nemaju namjeru da ga riješe.
Pa kako da ga rijese kada Izrael nece da ga rijesi....Zidovi ih uopste ne zele tu, ne zele da postoje uopste. Palestinski zvanicnici su nekoliko puta pristajali na dvodrzavno uredjenje, dobrovoljno napustali teritorije da bi nakon toga Izrael izvodio napade i povlacio se iz sporazuma...Krajnji cilj zidova je prostor izmedju Nila i Eufrata, njihov san zbog kojeg ce gaziti preko mrtvih. Kazes koristi Hamas civilne zgrade, zivi stit...Znas li ti kolika je Gaza, koliko ljudi zivi tamo....Nema mjesta za posten wc a ne vojni objekat.
Pretpostavljam da su za vas ova djeca "hamasovi fundsmentalisti "....Sta mislis da dodje 100 000 migranata u Hrvatsku i uz pomoc Amerike, Britanije, Francuske krenu da ubijaju, protjeruju, i prave svoju drzavu....Bas me zanima da li bi tako pricali....Zapadna obala je takodjer logor, sa stotinama punktova, vojnih racija i ubistava svaki dan.....Bi li ti odustao od svoje zemlje, svog praga....
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 996
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ArtemisFowl » 16 maj 2021, 15:29

Ja bih se pokupio i odselio u Beč

Avatar
Rosicky
Postovi: 8249
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rosicky » 16 maj 2021, 15:34

Sviuodbranu je napisao/la:
16 maj 2021, 15:23
Rosicky je napisao/la:
16 maj 2021, 14:31
TheChief je napisao/la:
16 maj 2021, 14:28

Ovo su ti kreteni ?

Pa nego?

Sami sebi zagorčaju život isto kao danas sutra da Rs i FBih uđu u sukob..barem se ja ne bi raspravljao na forumu i zauzimao strane kada taj sukob seže unazad dosta godina i nemaju namjeru da ga riješe.
Pa kako da ga rijese kada Izrael nece da ga rijesi....Zidovi ih uopste ne zele tu, ne zele da postoje uopste. Palestinski zvanicnici su nekoliko puta pristajali na dvodrzavno uredjenje, dobrovoljno napustali teritorije da bi nakon toga Izrael izvodio napade i povlacio se iz sporazuma...Krajnji cilj zidova je prostor izmedju Nila i Eufrata, njihov san zbog kojeg ce gaziti preko mrtvih. Kazes koristi Hamas civilne zgrade, zivi stit...Znas li ti kolika je Gaza, koliko ljudi zivi tamo....Nema mjesta za posten wc a ne vojni objekat.
Pretpostavljam da su za vas ova djeca "hamasovi fundsmentalisti "....Sta mislis da dodje 100 000 migranata u Hrvatsku i uz pomoc Amerike, Britanije, Francuske krenu da ubijaju, protjeruju, i prave svoju drzavu....Bas me zanima da li bi tako pricali....Zapadna obala je takodjer logor, sa stotinama punktova, vojnih racija i ubistava svaki dan.....Bi li ti odustao od svoje zemlje, svog praga....
Moj post je išao u smjeru toga da ste ovdje razvili animozitet između sebe radi političke situacije na Bliskom istoku i mislim da to nije vrijedno prepucavanja i svađe između ljudi koji nikako ne utječu na tu situaciju.
Meni je također žao svih žrtava ali sve rasprave na svim platformama ništa ne riješavaju i ne vidim smisao međusobnih uvreda zbog toga.

Što se tiče te cijele situacije nisam na strani Izraela i mislim da bi pod pritiskom svih drugih clanica UN trebao promjeniti svoje odredbe i jednostavno staviti tačku na taj dio svijeta.
Eh sad to je kada Izrael ne bi bio baza Una za taj dio svijeta.

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 996
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ArtemisFowl » 16 maj 2021, 15:37

United nothings

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 16 maj 2021, 15:43

Sviuodbranu je napisao/la:
16 maj 2021, 15:23
Rosicky je napisao/la:
16 maj 2021, 14:31
TheChief je napisao/la:
16 maj 2021, 14:28

Ovo su ti kreteni ?

Pa nego?

Sami sebi zagorčaju život isto kao danas sutra da Rs i FBih uđu u sukob..barem se ja ne bi raspravljao na forumu i zauzimao strane kada taj sukob seže unazad dosta godina i nemaju namjeru da ga riješe.
Pa kako da ga rijese kada Izrael nece da ga rijesi....Zidovi ih uopste ne zele tu, ne zele da postoje uopste. Palestinski zvanicnici su nekoliko puta pristajali na dvodrzavno uredjenje, dobrovoljno napustali teritorije da bi nakon toga Izrael izvodio napade i povlacio se iz sporazuma...Krajnji cilj zidova je prostor izmedju Nila i Eufrata, njihov san zbog kojeg ce gaziti preko mrtvih. Kazes koristi Hamas civilne zgrade, zivi stit...Znas li ti kolika je Gaza, koliko ljudi zivi tamo....Nema mjesta za posten wc a ne vojni objekat.
Pretpostavljam da su za vas ova djeca "hamasovi fundsmentalisti "....Sta mislis da dodje 100 000 migranata u Hrvatsku i uz pomoc Amerike, Britanije, Francuske krenu da ubijaju, protjeruju, i prave svoju drzavu....Bas me zanima da li bi tako pricali....Zapadna obala je takodjer logor, sa stotinama punktova, vojnih racija i ubistava svaki dan.....Bi li ti odustao od svoje zemlje, svog praga....
Pa samo rješenje dvije države nije kompletno rješenje jer bi se pooštrile granice i puno teže bi Palestinci išli na posao u Izrael.
Osjetio bi to i Izrael ekonomski, bez daljnjeg, ali bi Zapadna obala osjetila još više.
Za 5 godina bi imao val novih ekonomskih izbjeglica.

Ja sam upoznao par palestinskih studenata u Tuzli. Malo ko se zamišlja u Palestini. Najviše bi volili kad bi na Zapad otišli kad bi mogli.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24165
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Derdiyok » 16 maj 2021, 16:53

® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Mokes » 16 maj 2021, 17:05

slika
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la AjsKjub » 16 maj 2021, 17:19

Asteriks je napisao/la:
16 maj 2021, 14:54

slika
Izvor - Sergio Della Pergola.
Nema historijske tačnosti od ovoga, a statističke tačnosti kroz srednjeg vijek su memečina i po.

Izvor- par čašova historije u osnovnoj
Onda imaš i mišljenja likova poput Israel Cohena i Moshe Gila koji će tvrditi suprotno ovakvim podacima.
Dalje, ovdje niko nije "pustio korijen", već su godinama i godinama vršena sistematska raseljavanja. Taj narod nije dolazio iz nasumičnih mjesta, već se vraćao nazad. Država Izrael jednostavno NIJE mogla postojati zbog sukoba interesa zapada i bliskog istoka/islama i krišćanstva. Mnogi lokalni arapi nije da se suprostavljaju nepravdi, već ne žele postojanje Izraela i većeg broja tog naroda na području koje im podjednako pripada pa na kraju to postaje natjecanje "Ko će biti veći terorista". Ili ćemo negirati da je ovo istina i davati kredibilitet raznim teorijama zavjere? Ne znam koliko ćeš još vršiti mentalne gimnastike da guraš ovu retoriku. Nemoj molim te.
Opet, ovo nije problem levanta. Kao što rekoh, potiskivanje etnodržave u 21. vijeku će uvijek rezultirati nepotrebnim krvoprolićem i nestabilnošću. Izrael je ovo pokušao, i time sam sebe upucao u koljeno.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Asteriks
Postovi: 14193
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 16 maj 2021, 18:09

Ajmo ovako, od 1880. do pocetka WW2 naseljeno je preko 370 000 Jevreja. Zna se njihov procenat u 18. vijeku, zna u 19. itd.

Ranije imas osamske deftere (od polovine 16. stoljeca) gdje se popisuju pripadnici neke religije radi poreza, a tu su okvirno prikazali brojke kroz odredjene periode, sto je jedan od izvora ljudi koji se bave ovom problematikom.

Inace, ako zelis znati nesto vise uopce o tim kretanjima te generalno njihovoj istoriji , raseljavanju te zivotu pod cizmom raznih okupatora, predlazem ti Kratku istoriju jevreskog naroda - Simon Dubnov (Jewish-born Russian historian). U Palestini se u 16. stoljecu naselio odredjen broj Jevreja koji su protjerani iz Spanije. Pored Spanije, bilo ih je naseljenih u Italiji, Francuskoj, prostoru danasnje Njemacke itd. Kada je 1789. izbila revolucija u Francuskoj ih je bilo oko 50k. Rusija je u krajem 18. stoljeca upravljala oblastima sa blizu milion Jevreja. Znaci u velikom broju lutali po Evropi.
Bežeći iz Nemačke, Jevreji su se sklanjali u najbliže krajeve susedne Poljske. Međutim, znatan broj Jevreja preselio se u slovenske zemlje — u Češku (Prag) i Poljsku —već za vreme prvog krstaškog rata. U granicama Velikopoljske nailazimo na jevrejska naseljau Kališu, Gnjeznu, Poznanju i drugim mestima već u XIII veku. Godine 1264. veliki vojvodaBoleslav od Kališa izdao je statut o položaju Jevreja u njegovoj zemlji, iz koje se vidi da jeočekivao da će mu dolazak Jevreja doneti zamašne koristi
Svi podaci do kojih dolazim su rezultat dugog istrazivanja odredjenih autora. Della Pregola je odlicno upoznat sa istorijom pomenutog naroda (izraelski demograf i statisticar) i nije proizvoljno lupao. Osvojio nagradu Marshall Sklare, koju dobije strucnjak za odredjeni doprinos u drustveno-naucnom proucavanju Jevreja.

Toliko.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Puma » 16 maj 2021, 20:12

Kako je prosao Ricard na izborima ?
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: numanumaye22 i 12 gostiju.