Migrantska kriza u BiH

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,insider,rio_Ferdy88

nebeskasila
Kontakt:

Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 14:56

Ne znam jel moze tema ako ne obrisite

Napravio sam da vidimo kakvo je stanje u kojem gradu ima li problema i te stvari

bombaysaphire
Kontakt:

Post Postao/la bombaysaphire » 07 sep 2020, 15:23

Ima problema , po Sarajevu napadaju ljude i pljačkaju ...
Puhni Israfile

Bosanci i Hercegovci - " Pichke koje šute "

Ja došao sa Zdravkom Stojnićem k'o u "Kumu"
Don Asim Sarajlić

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 07 sep 2020, 15:32

Kod mene u gradu ih ima desetak.

nebeskasila
Kontakt:

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 15:38

ASD je napisao/la:
07 sep 2020, 15:32
I kod nas desetak hiljada

Sage
Kontakt:

Post Postao/la Sage » 07 sep 2020, 15:38

nebeskasila je napisao/la:
07 sep 2020, 15:38
ASD je napisao/la:
07 sep 2020, 15:32
I kod nas desetak hiljada
sexy boys-a
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 07 sep 2020, 15:56

Ova tema je nazalost osudjena na propast, iako bi se svasta moglo napisat. Medjutim, kao i svaka, koja nosi politicke konotacije, bit ce jako brzo uklonjena.

nebeskasila
Kontakt:

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 16:01

AshburtonG je napisao/la:
07 sep 2020, 15:56
Ova tema je nazalost osudjena na propast, iako bi se svasta moglo napisat. Medjutim, kao i svaka, koja nosi politicke konotacije, bit ce jako brzo uklonjena.
Ne vidim razlog da je ukinu jer o tome bas treba pricati jer se pola stvari ne zna. Nit ka znam sta se desava po sarajevu tuzli nit vi sta po bihacu mediji sve lazu

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 07 sep 2020, 16:08

Slazem se, da treba pisati/pricati o tome, ali na prvi val politicke rasprave doci ce admin i zakljucat je.

Moj stav sto se tice migranata je jako precizan i jasan. Svima koji mogu dokazat identitet, a da to nisu krivotvorene isprave, bez ikakvog zivotnog backgrounda i dokaza, bih pruzio mogucnost integracije u drzavu(besplatno ucenje jezika, prilagodjavanje kulturi, mogucnost posla), a sve ostale prvim autobusom/avionom nazad u zemlju iz koje tvrde da dolaze. Nerealno mi je da 95% njih sacuva sve osim bilo kakvog dokaza o identitetu.

BoixosNois1899
Kontakt:

Post Postao/la BoixosNois1899 » 07 sep 2020, 16:11

Samo deportacija. Ne možeš dvojicu naći da imaju dokumente a slobodno se kreću po državi, još i traže neka prava. :lol:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

Crazy Legs

nebeskasila
Kontakt:

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 16:12

Pa zato sto ih je 80posto tamo bilo u zatvorima ubijali silovali i tako te stvari. U Bihacu svako par dana gori kuca koju naravno migranti zapale. Ima ih dobrih ali manjina su. Sve sto rade probleme a niko im nista ne smije jer ih stiti njihova organizacija IOM

dscile
Kontakt:

Post Postao/la dscile » 07 sep 2020, 16:13

07 sep 2020, 16:08
Slazem se, da treba pisati/pricati o tome, ali na prvi val politicke rasprave doci ce admin i zakljucat je.

Moj stav sto se tice migranata je jako precizan i jasan. Svima koji mogu dokazat identitet, a da to nisu krivotvorene isprave, bez ikakvog zivotnog backgrounda i dokaza, bih pruzio mogucnost integracije u drzavu(besplatno ucenje jezika, prilagodjavanje kulturi, mogucnost posla), a sve ostale prvim autobusom/avionom nazad u zemlju iz koje tvrde da dolaze. Nerealno mi je da 95% njih sacuva sve osim bilo kakvog dokaza o identitetu.
Mozda ispadnem neki rasista, ali stvarno ne vidim sto bismo im mi pruzali sve to. Em ni oni ne zele biti u BiH, em mi imamo dovoljno svojih problema i bez davanja poslova migrantima i izdvajanja novca za njihove casove jezika i integraciju. Osim ako se ne radi o ljudima koji mogu znacajno doprinijeti drustvu, odnosno npr. akademskim gradjanima ili ljudima cije je zanimanje deficitarno u BiH.

Za mene jedino rijesenje je strozija kontrola granice, deportacija i zmirenje na jedno oko sto se tice granice sa Hrvatskom.

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 07 sep 2020, 16:21

Mogucnost integracije je kljucna rijec.
Svjestan sam ja da je 99% njih u prolazu, medjutim kao sto si i sam rekao, ima tu i ponekog kvalifikovanog "kadra". Dakle, ako imas ispravne dokumente, ili se izvoli dokazat integracijom u nekom odredjenom periodu(postavljanje nivoa jezika i slicno) ili izvoli sa ostatkom ekipe do Njemacke, ali zaobilaznim putem tj. preko drzave iz koje si navodno dosao. Na kursu jezika sam ovdje u Becu upoznao 2-3 akademika, koji su bukvalno istjerani u Siriji iz svojih stanova, te su ljudi prognani kompletno iz drzave. Takvi ljudi uglavnom imaju svoje diplome i dokumente, te bi ih bilo korisno regrutovat, prije svega zbog neminovno-rastuceg turizma povezanog sa arapskim zemljama.

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 07 sep 2020, 16:23

Taj nije došao da radi, pogotovo ne u BIH. Ako ne mogu ići u EU, vozi i odavde, nemamo mi para da furamo slobodarsko-demokratske fazone.

nebeskasila
Kontakt:

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 16:26

Pa svi oni rade po njemackoj italiji ili francuskoj naravno oni koji se docepaju u njemackoj me cak jedan migrant castio kafom kad sam rekso da ssm iz bosne. Isto bio u bosni dok se nije docepao njemacke i dobio posao pa radi. Mogli bi i kod nas raditi i postovati zakon drzave. U bihacu smo ih sve primili fino hranili oblacili pa su vratili na najgori moguvi nacin

StrikeWarzone
Kontakt:

Post Postao/la StrikeWarzone » 07 sep 2020, 16:32

Pa nije im lose ovdje. Rade po danu,dnevnica oko 100 KM,navece se spucaju i urade spedoom i lutaju to jutra. Cast izuzecima kojih je jako malo
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Kajzer10
Kontakt:

Post Postao/la Kajzer10 » 07 sep 2020, 16:44

dscile je napisao/la:
07 sep 2020, 16:13
07 sep 2020, 16:08

Mozda ispadnem neki rasista, ali stvarno ne vidim sto bismo im mi pruzali sve to. Em ni oni ne zele biti u BiH, em mi imamo dovoljno svojih problema i bez davanja poslova migrantima i izdvajanja novca za njihove casove jezika i integraciju. Osim ako se ne radi o ljudima koji mogu znacajno doprinijeti drustvu, odnosno npr. akademskim gradjanima ili ljudima cije je zanimanje deficitarno u BiH.

Za mene jedino rijesenje je strozija kontrola granice, deportacija i zmirenje na jedno oko sto se tice granice sa Hrvatskom.
Od te tri mjere, dvije nisu moguce because Bosna. Deportacija nije moguca taman da si Njemacka.

alan_kardec
Kontakt:

Post Postao/la alan_kardec » 07 sep 2020, 17:03

Meni samo nije jasno kakvi yebeni migranti iz Pakistana, Alžira, Maroka... Ajd ok Sirijci, država im je razorena, rat, neimaština, shvaćam sve... al ovi ostali... Šta će Marokanci i Alžirci ovdje? Kakav je tamo rat? Hoće u EU, hoće u Njemačku preko Grčke, Mađarske, Hrvatske... a lafo nemaju keša. Pa valjda ako si kokuz ideš najbližim putem u EU, do Španije, Italije, Portugala... Šta koji qrac tražiš na Balkanu?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Captain4
Kontakt:

Post Postao/la Captain4 » 07 sep 2020, 17:28

U Zenici ih ima. Poprilično je yebeno sam se vraćati kući poslije 12 navečer za žensko, nikad ne znaš kad ti mogu izletiti sa klupe u grupama. Ono što sam uočio, uglavnom su pozicionirani uz rijeku Bosnu na Kamberoviću i viđao sam ih par i u koritu Babine rijeke.
"Fear is exciting for me."

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 07 sep 2020, 17:39

Ma samo im manje podapinjati, neka idu za Njemačku, Austriju, ne smetati im.
07 sep 2020, 16:26
Pa svi oni rade po njemackoj italiji ili francuskoj naravno oni koji se docepaju u njemackoj me cak jedan migrant castio kafom kad sam rekso da ssm iz bosne. Isto bio u bosni dok se nije docepao njemacke i dobio posao pa radi. Mogli bi i kod nas raditi i postovati zakon drzave. U bihacu smo ih sve primili fino hranili oblacili pa su vratili na najgori moguvi nacin
Na koji način rade ako odu bez papira?

kraljttbvb
Kontakt:

Post Postao/la kraljttbvb » 07 sep 2020, 17:46

07 sep 2020, 14:56
Ne znam jel moze tema ako ne obrisite

Napravio sam da vidimo kakvo je stanje u kojem gradu ima li problema i te stvari
Ova tema nikoga ne interesuje dok mu migranti ne dodju pred kuću.

Sve je u fazonu, neka ih gore u Krajini, a kad dodju nama pred kuću onda će biti kuku lele.

A tad će vec biti kasno ;)

Nažalost ovako se i država ponaša, umjesto da ih šalje avionima što dalje, u matične zemlje, puštaju ih da budalesaju po Krajini...
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: bavarian_bk, Blejzer10, rio_Ferdy88, sport1234 i 39 gostiju.