Migrantska kriza u BiH

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 14:56

Ne znam jel moze tema ako ne obrisite

Napravio sam da vidimo kakvo je stanje u kojem gradu ima li problema i te stvari

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la bombaysaphire » 07 sep 2020, 15:23

Ima problema , po Sarajevu napadaju ljude i pljačkaju ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la ASD » 07 sep 2020, 15:32

Kod mene u gradu ih ima desetak.

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 15:38

ASD je napisao/la:
07 sep 2020, 15:32
Kod mene u gradu ih ima desetak.
I kod nas desetak hiljada

Avatar
Sage
Postovi: 5343
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la Sage » 07 sep 2020, 15:38

nebeskasila je napisao/la:
07 sep 2020, 15:38
ASD je napisao/la:
07 sep 2020, 15:32
Kod mene u gradu ih ima desetak.
I kod nas desetak hiljada
sexy boys-a
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la AshburtonG » 07 sep 2020, 15:56

Ova tema je nazalost osudjena na propast, iako bi se svasta moglo napisat. Medjutim, kao i svaka, koja nosi politicke konotacije, bit ce jako brzo uklonjena.

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 16:01

AshburtonG je napisao/la:
07 sep 2020, 15:56
Ova tema je nazalost osudjena na propast, iako bi se svasta moglo napisat. Medjutim, kao i svaka, koja nosi politicke konotacije, bit ce jako brzo uklonjena.
Ne vidim razlog da je ukinu jer o tome bas treba pricati jer se pola stvari ne zna. Nit ka znam sta se desava po sarajevu tuzli nit vi sta po bihacu mediji sve lazu

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la AshburtonG » 07 sep 2020, 16:08

Slazem se, da treba pisati/pricati o tome, ali na prvi val politicke rasprave doci ce admin i zakljucat je.

Moj stav sto se tice migranata je jako precizan i jasan. Svima koji mogu dokazat identitet, a da to nisu krivotvorene isprave, bez ikakvog zivotnog backgrounda i dokaza, bih pruzio mogucnost integracije u drzavu(besplatno ucenje jezika, prilagodjavanje kulturi, mogucnost posla), a sve ostale prvim autobusom/avionom nazad u zemlju iz koje tvrde da dolaze. Nerealno mi je da 95% njih sacuva sve osim bilo kakvog dokaza o identitetu.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 07 sep 2020, 16:11

Samo deportacija. Ne možeš dvojicu naći da imaju dokumente a slobodno se kreću po državi, još i traže neka prava. :lol:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 16:12

Pa zato sto ih je 80posto tamo bilo u zatvorima ubijali silovali i tako te stvari. U Bihacu svako par dana gori kuca koju naravno migranti zapale. Ima ih dobrih ali manjina su. Sve sto rade probleme a niko im nista ne smije jer ih stiti njihova organizacija IOM

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la dscile » 07 sep 2020, 16:13

AshburtonG je napisao/la:
07 sep 2020, 16:08
Slazem se, da treba pisati/pricati o tome, ali na prvi val politicke rasprave doci ce admin i zakljucat je.

Moj stav sto se tice migranata je jako precizan i jasan. Svima koji mogu dokazat identitet, a da to nisu krivotvorene isprave, bez ikakvog zivotnog backgrounda i dokaza, bih pruzio mogucnost integracije u drzavu(besplatno ucenje jezika, prilagodjavanje kulturi, mogucnost posla), a sve ostale prvim autobusom/avionom nazad u zemlju iz koje tvrde da dolaze. Nerealno mi je da 95% njih sacuva sve osim bilo kakvog dokaza o identitetu.
Mozda ispadnem neki rasista, ali stvarno ne vidim sto bismo im mi pruzali sve to. Em ni oni ne zele biti u BiH, em mi imamo dovoljno svojih problema i bez davanja poslova migrantima i izdvajanja novca za njihove casove jezika i integraciju. Osim ako se ne radi o ljudima koji mogu znacajno doprinijeti drustvu, odnosno npr. akademskim gradjanima ili ljudima cije je zanimanje deficitarno u BiH.

Za mene jedino rijesenje je strozija kontrola granice, deportacija i zmirenje na jedno oko sto se tice granice sa Hrvatskom.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la AshburtonG » 07 sep 2020, 16:21

Mogucnost integracije je kljucna rijec.
Svjestan sam ja da je 99% njih u prolazu, medjutim kao sto si i sam rekao, ima tu i ponekog kvalifikovanog "kadra". Dakle, ako imas ispravne dokumente, ili se izvoli dokazat integracijom u nekom odredjenom periodu(postavljanje nivoa jezika i slicno) ili izvoli sa ostatkom ekipe do Njemacke, ali zaobilaznim putem tj. preko drzave iz koje si navodno dosao. Na kursu jezika sam ovdje u Becu upoznao 2-3 akademika, koji su bukvalno istjerani u Siriji iz svojih stanova, te su ljudi prognani kompletno iz drzave. Takvi ljudi uglavnom imaju svoje diplome i dokumente, te bi ih bilo korisno regrutovat, prije svega zbog neminovno-rastuceg turizma povezanog sa arapskim zemljama.

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la sljivo » 07 sep 2020, 16:23

Taj nije došao da radi, pogotovo ne u BIH. Ako ne mogu ići u EU, vozi i odavde, nemamo mi para da furamo slobodarsko-demokratske fazone.

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la nebeskasila » 07 sep 2020, 16:26

Pa svi oni rade po njemackoj italiji ili francuskoj naravno oni koji se docepaju u njemackoj me cak jedan migrant castio kafom kad sam rekso da ssm iz bosne. Isto bio u bosni dok se nije docepao njemacke i dobio posao pa radi. Mogli bi i kod nas raditi i postovati zakon drzave. U bihacu smo ih sve primili fino hranili oblacili pa su vratili na najgori moguvi nacin

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la StrikeWarzone » 07 sep 2020, 16:32

Pa nije im lose ovdje. Rade po danu,dnevnica oko 100 KM,navece se spucaju i urade spedoom i lutaju to jutra. Cast izuzecima kojih je jako malo
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la Kajzer10 » 07 sep 2020, 16:44

dscile je napisao/la:
07 sep 2020, 16:13
AshburtonG je napisao/la:
07 sep 2020, 16:08
Slazem se, da treba pisati/pricati o tome, ali na prvi val politicke rasprave doci ce admin i zakljucat je.

Moj stav sto se tice migranata je jako precizan i jasan. Svima koji mogu dokazat identitet, a da to nisu krivotvorene isprave, bez ikakvog zivotnog backgrounda i dokaza, bih pruzio mogucnost integracije u drzavu(besplatno ucenje jezika, prilagodjavanje kulturi, mogucnost posla), a sve ostale prvim autobusom/avionom nazad u zemlju iz koje tvrde da dolaze. Nerealno mi je da 95% njih sacuva sve osim bilo kakvog dokaza o identitetu.
Mozda ispadnem neki rasista, ali stvarno ne vidim sto bismo im mi pruzali sve to. Em ni oni ne zele biti u BiH, em mi imamo dovoljno svojih problema i bez davanja poslova migrantima i izdvajanja novca za njihove casove jezika i integraciju. Osim ako se ne radi o ljudima koji mogu znacajno doprinijeti drustvu, odnosno npr. akademskim gradjanima ili ljudima cije je zanimanje deficitarno u BiH.

Za mene jedino rijesenje je strozija kontrola granice, deportacija i zmirenje na jedno oko sto se tice granice sa Hrvatskom.
Od te tri mjere, dvije nisu moguce because Bosna. Deportacija nije moguca taman da si Njemacka.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la alan_kardec » 07 sep 2020, 17:03

Meni samo nije jasno kakvi yebeni migranti iz Pakistana, Alžira, Maroka... Ajd ok Sirijci, država im je razorena, rat, neimaština, shvaćam sve... al ovi ostali... Šta će Marokanci i Alžirci ovdje? Kakav je tamo rat? Hoće u EU, hoće u Njemačku preko Grčke, Mađarske, Hrvatske... a lafo nemaju keša. Pa valjda ako si kokuz ideš najbližim putem u EU, do Španije, Italije, Portugala... Šta koji qrac tražiš na Balkanu?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la Captain4 » 07 sep 2020, 17:28

U Zenici ih ima. Poprilično je yebeno sam se vraćati kući poslije 12 navečer za žensko, nikad ne znaš kad ti mogu izletiti sa klupe u grupama. Ono što sam uočio, uglavnom su pozicionirani uz rijeku Bosnu na Kamberoviću i viđao sam ih par i u koritu Babine rijeke.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la ASD » 07 sep 2020, 17:39

Ma samo im manje podapinjati, neka idu za Njemačku, Austriju, ne smetati im.
nebeskasila je napisao/la:
07 sep 2020, 16:26
Pa svi oni rade po njemackoj italiji ili francuskoj naravno oni koji se docepaju u njemackoj me cak jedan migrant castio kafom kad sam rekso da ssm iz bosne. Isto bio u bosni dok se nije docepao njemacke i dobio posao pa radi. Mogli bi i kod nas raditi i postovati zakon drzave. U bihacu smo ih sve primili fino hranili oblacili pa su vratili na najgori moguvi nacin
Na koji način rade ako odu bez papira?

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Migrantska kriza u BiH

Post Postao/la kraljttbvb » 07 sep 2020, 17:46

nebeskasila je napisao/la:
07 sep 2020, 14:56
Ne znam jel moze tema ako ne obrisite

Napravio sam da vidimo kakvo je stanje u kojem gradu ima li problema i te stvari
Ova tema nikoga ne interesuje dok mu migranti ne dodju pred kuću.

Sve je u fazonu, neka ih gore u Krajini, a kad dodju nama pred kuću onda će biti kuku lele.

A tad će vec biti kasno ;)

Nažalost ovako se i država ponaša, umjesto da ih šalje avionima što dalje, u matične zemlje, puštaju ih da budalesaju po Krajini...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 41 gost.