IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2021, 15:44

Ima se resursa, ja pola dana ucim Python, sa Jet Brains projektima, a onda na Frontend masters i tamo sam od osnova krenuo, sad prelazim CSS pa onda ide JS.

A ima i Briliant.org za neke koncepte koje je teze shvatiti, vezano za matematiku i programiranje.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la jasmin10 » 14 jul 2021, 15:57

rio_Ferdy88 je napisao/la:
14 jul 2021, 15:44
Ima se resursa, ja pola dana ucim Python, sa Jet Brains projektima, a onda na Frontend masters i tamo sam od osnova krenuo, sad prelazim CSS pa onda ide JS.

A ima i Briliant.org za neke koncepte koje je teze shvatiti, vezano za matematiku i programiranje.
Kako ti ide Python ? S ovom nekom teorijom na Academy i djecijim primjerima smoriše.

thulkazal
Postovi: 2531
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la thulkazal » 14 jul 2021, 16:00

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
14 jul 2021, 11:12
Ima li iko da je ucio i Angular i React da kaze sta je lakse za nauciti i za koliko otprilike se moze savladati da mozes poceti raditi na projektu?
Ako imaš znanje o HTML/CSS i dobro znanje o Javascript osnovama onda možeš preći na naredni stepen - učenje framework-a.

React definitivno kao početak. Kao prvo React nije klasični framework kao Angular, nego library - mnogo je fleksibiljniji i možeš napraviti istu stvar kroz razne dependencies. Drugo newbie friendly, lakše setup i teže odrzavati(ali to tebe ne zanima) i nećeš zapeti negdje dok u Angularu hoćeš. Angular ima svoj 'box'/dependencies i nije preporučljivo da se iz njega izlazi ako baš ne moraš. Plus Angular te tjera da koristis RxJS i njegove operatore što je uzaš za početnike.

Možeš početi i sa Angular ali budi spreman da prođeš neki basic tutorijal za TypeScript i Angular. Ako kreneš sa Angularom, moj savjet je kada dođeš do RxJS, odgledaj ali zapamti da će ti za operatore trebati više vremena i da nećeš odmah 'kliknuti' sa njima.

Za React tutorijale preprucio bi YT channel - https://www.youtube.com/c/TraversyMedia/videos
Nešto konkretno za React, vjerovatno ima i boljih/jednostavnijih, ali sjećam se da je meni mnogo pomogao kada sam počinjao - https://www.udemy.com/course/modern-rea ... 1EC8218FC9

Istina ovaj tutorijal uključuje i dio za backend (node, express i DB) ali dobro objašnjava React i dio o state-u (tj. Redux) što je neophodno za rad i u Angular-u.

Za Angular tutorijali Maximiliana Schwarzmüllera. Ovo je njegov Angular kurs od 34 sata na Udemy :D https://www.udemy.com/course/the-comple ... angular-2/

Koliko dugo ti treba da savladaš sve ovo sve ovisi... Nema neke magične formule da kaže tebi treba 6 ili 12 mjeseci. Imaš onda i pitanje poput znanja o JS-u, kako brzo ćeš razumiti neke stvari ili kako ćeš se snaći u pronalaženju rješenja na internetu jer svi ovi problemi iz kurseva se mogu naći na stackoverflow-u. Onda da li ćeš odustajati kada zapneš, da li imaš nekoga da ti pomogne kada zapneš...

Ne znam gdje se nalaziš ali generalno neka priča za front end u Bosni je da većina firmi radi sa Angularom dok su projekti koji koriste React u manjini.

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la meepo » 14 jul 2021, 16:08

thulkazal je napisao/la:
14 jul 2021, 16:00
Ne znam gdje se nalaziš ali generalno neka priča za front end u Bosni je da većina firmi radi sa Angularom dok su projekti koji koriste React u manjini. Sretno!
Ne znam bas za ovo. Ja sam stekao dojam da je vise React zastupljen. Angular je izgubio popularnost onim prepisivanjem. Mislim sad da me pitas da ti nadjem nekog ko radi React , mogao bi naci jedno 50 ljudi , ali za Angular tesko jednu osobu.

thulkazal
Postovi: 2531
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la thulkazal » 14 jul 2021, 16:18

meepo je napisao/la:
14 jul 2021, 16:08
Ne znam bas za ovo. Ja sam stekao dojam da je vise React zastupljen. Angular je izgubio popularnost onim prepisivanjem. Mislim sad da me pitas da ti nadjem nekog ko radi React , mogao bi naci jedno 50 ljudi , ali za Angular tesko jednu osobu.
Ovisi od mjesta do mjesta. Npr. za Tuzlu sigurno mogu potvrditi da većina firmi ima Angular projekt-e za front end a za React JS slabo...

Za Sarajevo i Mostar nisam siguran jer dugo nisam pričao sa prijateljima koji tamo rade na tu temu ali prije nekih 5 godina kada sam ja počinjao svi su mi govorili Angular>React.

Da ne bi bilo zabune React Native je druga stvar, pričam o React JS-u...

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la meepo » 14 jul 2021, 16:45

thulkazal je napisao/la:
14 jul 2021, 16:18
meepo je napisao/la:
14 jul 2021, 16:08
Ne znam bas za ovo. Ja sam stekao dojam da je vise React zastupljen. Angular je izgubio popularnost onim prepisivanjem. Mislim sad da me pitas da ti nadjem nekog ko radi React , mogao bi naci jedno 50 ljudi , ali za Angular tesko jednu osobu.
Ovisi od mjesta do mjesta. Npr. za Tuzlu sigurno mogu potvrditi da većina firmi ima Angular projekt-e za front end a za React JS slabo...

Za Sarajevo i Mostar nisam siguran jer dugo nisam pričao sa prijateljima koji tamo rade na tu temu ali prije nekih 5 godina kada sam ja počinjao svi su mi govorili Angular>React.

Da ne bi bilo zabune React Native je druga stvar, pričam o React JS-u...
Mislim okej prije 5 godina je definitivno bilo dosta Angulara i onda se tad nekad i desio Angular 2.0 i dosta ljudi je bilo frustrirano jer je u biti to bio rewrite framework. Danas fkt dosta ljudi u Sarajevu fura React JS.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 14 jul 2021, 17:09

JHam je napisao/la:
14 jul 2021, 11:42
rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jul 2021, 14:37
JHam je napisao/la:
10 jul 2021, 12:45


Jel to ono 5k od Mistrala? Da garantuju posao bar nekom pa hajde, ali nigdje ne vidjoh da su napisali bar da ce najbolji polaznik dobiti posao, jel onda misle da ne znaju prenijeti znanje u roku tih par mjeseci da od polaznika naprave bar juniore spremne za rad... Meni to nekako bzvze, kad toliko platis i kad vec traje, koliko, 6mj?

Evo Virgin Pulse organizuje bootcamp, koga interesuje nek pogleda, ja vidio na linkedinu, prijave do 1. Augusta
Kao dobijes priliku za intervju sa 3 poslodavca, ko ima preko 85 posto, ovi od 70 do 85 isto nesto, al nije garantovano zaposlenje.

Taj bootcamp samo za studente koliko vidim
Klasicna pljacka, cak mozda veca i od IT akademije. Ja sam se zeznuo pa upisao, al evo par info da raja zna ako se odluce zeznuti kao i ja. Prvih mjesec dana kao neka arena. Imas par predavanja i svaki dan dobijas taskove koje moras odraditi. Te taskove mozes slobodno copy/paste sa neta, od nekog kolege ili kako god da se snadjes. Znaci nije im cilj da tu ista naucis. Nakon toga krece paragon. Dobijes 2 videa kao neko predavanje i dobijas taskove isto koje moras odradit. Snadjes se nekako, odradis task, posaljes oni ti odrade review, ako nesto ne valja nema nikakvog hinta, nego ti samo kaze ako hoces bolju ocjenu ispravi. Nema niko da te upiti gdje trebas ici. Doduse posalju ti par kurseva sa udemy-a, pa se snalazi. Znaci 5milja bolje da sam u Miljacku bacio nego njima dao

evo ti sa klixa oko ovog za Mistral praksu
Baš mi je žao druže. I ja sam se na to prijavljivao, potpisao sve i onda kad su me na zadnji dan zvali da predam ugovor, rekoh ma hebiga neću.

To je više eto da se upoznam sa nekim iz tog svijeta, da neko prepozna potencijal pa da preko toga mogu dobiti priliku.

Njima i odgovara da im dolaze početnici, jer početnike možeš lakše levatiti i držati na udicu. Najgore je što nema garancije za praksu/posao.

Najbolje je grajndat, sjesti raditi, praviti projekte i malo malo na GH pushati sve što si radio.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 14 jul 2021, 17:10

thulkazal je napisao/la:
14 jul 2021, 16:00
ManciniLevatKlasican je napisao/la:
14 jul 2021, 11:12
Ima li iko da je ucio i Angular i React da kaze sta je lakse za nauciti i za koliko otprilike se moze savladati da mozes poceti raditi na projektu?
Ako imaš znanje o HTML/CSS i dobro znanje o Javascript osnovama onda možeš preći na naredni stepen - učenje framework-a.

React definitivno kao početak. Kao prvo React nije klasični framework kao Angular, nego library - mnogo je fleksibiljniji i možeš napraviti istu stvar kroz razne dependencies. Drugo newbie friendly, lakše setup i teže odrzavati(ali to tebe ne zanima) i nećeš zapeti negdje dok u Angularu hoćeš. Angular ima svoj 'box'/dependencies i nije preporučljivo da se iz njega izlazi ako baš ne moraš. Plus Angular te tjera da koristis RxJS i njegove operatore što je uzaš za početnike.

Možeš početi i sa Angular ali budi spreman da prođeš neki basic tutorijal za TypeScript i Angular. Ako kreneš sa Angularom, moj savjet je kada dođeš do RxJS, odgledaj ali zapamti da će ti za operatore trebati više vremena i da nećeš odmah 'kliknuti' sa njima.

Za React tutorijale preprucio bi YT channel - https://www.youtube.com/c/TraversyMedia/videos
Nešto konkretno za React, vjerovatno ima i boljih/jednostavnijih, ali sjećam se da je meni mnogo pomogao kada sam počinjao - https://www.udemy.com/course/modern-rea ... 1EC8218FC9

Istina ovaj tutorijal uključuje i dio za backend (node, express i DB) ali dobro objašnjava React i dio o state-u (tj. Redux) što je neophodno za rad i u Angular-u.

Za Angular tutorijali Maximiliana Schwarzmüllera. Ovo je njegov Angular kurs od 34 sata na Udemy :D https://www.udemy.com/course/the-comple ... angular-2/

Koliko dugo ti treba da savladaš sve ovo sve ovisi... Nema neke magične formule da kaže tebi treba 6 ili 12 mjeseci. Imaš onda i pitanje poput znanja o JS-u, kako brzo ćeš razumiti neke stvari ili kako ćeš se snaći u pronalaženju rješenja na internetu jer svi ovi problemi iz kurseva se mogu naći na stackoverflow-u. Onda da li ćeš odustajati kada zapneš, da li imaš nekoga da ti pomogne kada zapneš...

Ne znam gdje se nalaziš ali generalno neka priča za front end u Bosni je da većina firmi radi sa Angularom dok su projekti koji koriste React u manjini.
Hvala puno na ovako detaljnom odgovoru.

Sto se tice HTML-a, CSS-a i JS-a, to radim vec skoro pa 7 godina u istoj firmi. Poceo sam raditi za ovu firmu kada sam imao 20 godina i jos sam tu sa 27 u "prknu". Znam da mnogima to zvuci cudno (da ne kazem smijesno), ali jbg-a ovdje me drzi pozicija (manager i team lead) i plata vise manje, cijenjen sam hajmo tako reci i imam veliki broj "povlastica". Sada je vec doslo do zasicenja pa mi pozicija vise nije ni bitna, plata vise manje, presao bih negdje i za manju za pocetak samo da pocnem uciti i raditi na nekim novim stvarima. S obzirom da imam dosta raje u Comtrade-u, cilj mi je da tu upadnem jer mi se svidjaju projekti i okruzenje, mozda cak i Infobip.

Sto se samih kurseva tice, kupio sam vec 3 kursa od Maximiliana:

1. Javascript - volio bih jos jednom detaljno proci sve stvari jer JS dosta manje koristim na poslu nego HTML i CSS
2. Typescipt - upravo zbog Angulara da mogu lakse pratiti
3. Angular - taj kurs koji si poslao

Planiram raditi na sebi otprilike do kraja godine i onda predati u te dvije firme pa vidjeti kako ce se dalje stvari odvijati, mozda se pokusa cak i do Njemacke otici jer imam porodicu gore.
Forzza Velez

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la JHam » 14 jul 2021, 17:21

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 jul 2021, 17:09
JHam je napisao/la:
14 jul 2021, 11:42
rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jul 2021, 14:37

Kao dobijes priliku za intervju sa 3 poslodavca, ko ima preko 85 posto, ovi od 70 do 85 isto nesto, al nije garantovano zaposlenje.

Taj bootcamp samo za studente koliko vidim
Klasicna pljacka, cak mozda veca i od IT akademije. Ja sam se zeznuo pa upisao, al evo par info da raja zna ako se odluce zeznuti kao i ja. Prvih mjesec dana kao neka arena. Imas par predavanja i svaki dan dobijas taskove koje moras odraditi. Te taskove mozes slobodno copy/paste sa neta, od nekog kolege ili kako god da se snadjes. Znaci nije im cilj da tu ista naucis. Nakon toga krece paragon. Dobijes 2 videa kao neko predavanje i dobijas taskove isto koje moras odradit. Snadjes se nekako, odradis task, posaljes oni ti odrade review, ako nesto ne valja nema nikakvog hinta, nego ti samo kaze ako hoces bolju ocjenu ispravi. Nema niko da te upiti gdje trebas ici. Doduse posalju ti par kurseva sa udemy-a, pa se snalazi. Znaci 5milja bolje da sam u Miljacku bacio nego njima dao

evo ti sa klixa oko ovog za Mistral praksu
Baš mi je žao druže. I ja sam se na to prijavljivao, potpisao sve i onda kad su me na zadnji dan zvali da predam ugovor, rekoh ma hebiga neću.

To je više eto da se upoznam sa nekim iz tog svijeta, da neko prepozna potencijal pa da preko toga mogu dobiti priliku.

Njima i odgovara da im dolaze početnici, jer početnike možeš lakše levatiti i držati na udicu. Najgore je što nema garancije za praksu/posao.

Najbolje je grajndat, sjesti raditi, praviti projekte i malo malo na GH pushati sve što si radio.
Nije ovo moj slucaj, nego prepisao sa klixa, a pisao sam prije par stranica bas zbog tog sto ne garantuju nikom nista, da ja ne bih uplacivao. Ako ti za pola godine ne mozes spremiti 5 ljudi, od 100, da im das siguran posao, zajebi svoja predavanja...pogotovo za 5k km.. A ja sam vec u struci, kao Automation QA

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2021, 17:29

jasmin10 je napisao/la:
14 jul 2021, 15:57
rio_Ferdy88 je napisao/la:
14 jul 2021, 15:44
Ima se resursa, ja pola dana ucim Python, sa Jet Brains projektima, a onda na Frontend masters i tamo sam od osnova krenuo, sad prelazim CSS pa onda ide JS.

A ima i Briliant.org za neke koncepte koje je teze shvatiti, vezano za matematiku i programiranje.
Kako ti ide Python ? S ovom nekom teorijom na Academy i djecijim primjerima smoriše.
Onako, nije lose, nisam nista previse komplikovano radio, neke igrice tipa Hangmana ili iks oks i sl, pa ih nabacio na github.

Nije toliko tezak za razumjeti. Presao sam teorijski vecinu koncepata kroz onaj MIT kurs, i sad radim praksu kroz ove projekte.

A imam i materijale sa ETFa, tj pristup njihovom servisu pozajmio sifru od rodjaka, pa onda tu imas sve sa smjera RI od skripti, knjiga, predavanja, zadataka, parcijala, labova i sl, svi predmeti, cak imaju i ovaj novo smjer od 2 godine vezano samo za programiranje.

Ima tu hrpu stvari, kod njih je vise fokus na C i C++, al to sam samo preletio da vidim neke osnovne stvari.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Blejzer10 » 14 jul 2021, 17:37

@Rio ti planiraš bataliti trenutni posao ili?

Malo ko će primiti part-time/remote juniora. Da ne kažem niko.

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la sljivo » 14 jul 2021, 17:40

Rio se zado opasno, ja u toku studija nisam preso toliko stvari

Avatar
meepo
Postovi: 4094
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la meepo » 14 jul 2021, 17:57

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 jul 2021, 17:09
Njima i odgovara da im dolaze početnici, jer početnike možeš lakše levatiti i držati na udicu. Najgore je što nema garancije za praksu/posao.

Najbolje je grajndat, sjesti raditi, praviti projekte i malo malo na GH pushati sve što si radio.

Nigdje ti nema garancije za posao. Znaci onaj ko ulazi u ovu industriju treba da shvati da do godinu dana mora da daje ne 100% vec 150% , 12-14 sati dnevno da uči i radi, da pokazuje zelju i da bude proaktivan. Nažalost dosta raje upisuje kojekakve kurseve , akademije i razno jer kontaju sto vise para uložiš veće su šanse za poslom. Najgori su mi ovi sto pitaju certifikate. Certifikati su glupost za ovu branšu ili znas ili ne znas , ili si produktivan ili nisi , treće nema.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la AshburtonG » 14 jul 2021, 18:40

Aerials je napisao/la:
14 jul 2021, 15:36
AshburtonG je napisao/la:
14 jul 2021, 10:39
Aerials je napisao/la:
14 jul 2021, 09:26
Bootcamp je prošle godine poslat kući kad se zahuktala pandemija, pa ne znam, možda može i remote, mada vjerujem da je lakše iz office-a kad tek počinješ s praksom.

Zna li neko koliko inače plaćaju oni bootcamp?
Sad su im ekstra uredili prostor za Bootcamp. Ne vjerujem da bi ulagali novac u nesto sto nece koristit. Kaze prijatelj, 6mjeseci office i onda remote uglavnom ili office u ovisnosti od mjesta i odjela u kojem dobiju posao.

Trenutno je placa oko 1000KM plus topli obrok i prijevoz.
Nije to samo prostor za bootcamp, bar koliko ja znam. :D Ima zaposlenih više nego mjesta u firmi čini mi se.

Pa dobro, fino, nije to loše. :thumbup:
Taj prostor je trenutno namijenjen za Bootcampere, a sad za sta ce ga koristit u buduce, nisam se raspitivao.
Njima svakako makar 80% radnika moze radit uvijek od kuce. Prostor nije problem. Zato i primaju konstantno nove ljude.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11402
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Aerials » 14 jul 2021, 18:42

Ima i toga. :D
Malo mi je nevjerovatno kako stalno imaju oglase za razne pozicije, a ne čujem da iko napušta. :crazy:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la AshburtonG » 14 jul 2021, 18:45

Pa imaju solidne plate, a vecina radnika su im ETF studenti, koji nemaju sansu da nadju ni priblizno placen posao u svojoj struci. Posao je relativno lagan, dosta automatizacije zadataka, zbog toga im i treba kvantitet, a ne presudno kvalitet.

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la JHam » 14 jul 2021, 22:13

meepo je napisao/la:
14 jul 2021, 17:57
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 jul 2021, 17:09
Njima i odgovara da im dolaze početnici, jer početnike možeš lakše levatiti i držati na udicu. Najgore je što nema garancije za praksu/posao.

Najbolje je grajndat, sjesti raditi, praviti projekte i malo malo na GH pushati sve što si radio.

Nigdje ti nema garancije za posao. Znaci onaj ko ulazi u ovu industriju treba da shvati da do godinu dana mora da daje ne 100% vec 150% , 12-14 sati dnevno da uči i radi, da pokazuje zelju i da bude proaktivan. Nažalost dosta raje upisuje kojekakve kurseve , akademije i razno jer kontaju sto vise para uložiš veće su šanse za poslom. Najgori su mi ovi sto pitaju certifikate. Certifikati su glupost za ovu branšu ili znas ili ne znas , ili si produktivan ili nisi , treće nema.
Mislim da certifikati mogu pomoci za nekog ko hoce da upadne kao QA, a da nema neke veze sa ITem, bar da ima ISTQB polozen da se uzme u razmatranje

honda
Postovi: 8
Pridružen/a: 17 mar 2021, 17:20
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la honda » 14 jul 2021, 22:22

pozdrav, znam da nije vezano za temu al mi treba mala pomoc ako se neko razumije

jel zna neko dal je dovoljan samo onaj desetocifreni kontrolni broj da bi mogao podignut pare preko western uniona

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la bombaysaphire » 14 jul 2021, 22:45

honda je napisao/la:
14 jul 2021, 22:22
pozdrav, znam da nije vezano za temu al mi treba mala pomoc ako se neko razumije

jel zna neko dal je dovoljan samo onaj desetocifreni kontrolni broj da bi mogao podignut pare preko western uniona
Lična karta ( tvoja ) i ime i prezime onoga ko ti je poslao , najbolje bi bilo da ti taj ko ti je poslao pošalje shotscreen .

I sljedeći put slobodno na temi CHAT postavi šta god treba .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2021, 23:34

Blejzer10 je napisao/la:
14 jul 2021, 17:37
@Rio ti planiraš bataliti trenutni posao ili?

Malo ko će primiti part-time/remote juniora. Da ne kažem niko.
Ako bih uspio dobiti tu poziciju juniora zasto da ne, al ne ocekujem barem jos dvije godine da apliciram jer ne zelim da se sramotim po intervjuima ako dobacim do njih, jer imam jos dosta toga za nauciti, cak sam i FIT planirao, onaj DL pa pokusati kombinirati, jer je opet tako lakse upasti na juniora, kad kazes da studiras tako nesto plus jos sto ovo samostalno radim. Jer te IT akademije kostaju skoro isto a ni blizu isti kvalitet i status.

Koliko si se ti bavio aktivno prije nego sto si ovo u ZGu dobio?
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.