IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Aerials » 12 jul 2021, 17:18

Nisam sigurna, al' sumnjam da je to potrebno. Vjerovatno će u Sarajevu do početka ove prakse otvoriti office pa će moći i iz Sarajeva da se radi, al' ne drži me za riječ, stvarno nisam baš 100% upućena, sve je zasnovano na rekla-kazala. :)
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Fudbal
Postovi: 864
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Fudbal » 14 jul 2021, 08:18



Koji program koriste za ovakvo pravljenje slika? Nisam znao gdje drugo da pitam..
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Aerials » 14 jul 2021, 08:31

Ovo se lako može i u Photoshopu napraviti.
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2021, 08:33

Mislim da je Canva, tj za te društvene mreže najlakše preko toga ide, al ima i Adobe alata dosta za takve stvari
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6339
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la AshburtonG » 14 jul 2021, 09:11

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
12 jul 2021, 15:10
Aerials je napisao/la:
10 jul 2021, 19:33
Nije samo za studente, al' se uglavnom studenti prijavljuju jer stariji uglavnom imaju već posao pa ne idu tim putem.
Prijavio sam se ja. Da li se moraš relocirati u Tuzlu ako se prođe?
Imam par drugova i poznanika koji rade duze vrijeme u Virgin Pulsu na raznim pozicijama. Mislim da taj bootcamp ne preko home officea, tako da ako ne bude neki prostor u SA, vjerovatno ces morat u Tuzlu. Trenutno mogu birat normalni radnici, da li ce radit iz firme ili od kuce, dok to sa bootcampom nije slucaj.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Aerials » 14 jul 2021, 09:26

Bootcamp je prošle godine poslat kući kad se zahuktala pandemija, pa ne znam, možda može i remote, mada vjerujem da je lakše iz office-a kad tek počinješ s praksom.

Zna li neko koliko inače plaćaju oni bootcamp?
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6339
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la AshburtonG » 14 jul 2021, 10:39

Aerials je napisao/la:
14 jul 2021, 09:26
Bootcamp je prošle godine poslat kući kad se zahuktala pandemija, pa ne znam, možda može i remote, mada vjerujem da je lakše iz office-a kad tek počinješ s praksom.

Zna li neko koliko inače plaćaju oni bootcamp?
Sad su im ekstra uredili prostor za Bootcamp. Ne vjerujem da bi ulagali novac u nesto sto nece koristit. Kaze prijatelj, 6mjeseci office i onda remote uglavnom ili office u ovisnosti od mjesta i odjela u kojem dobiju posao.

Trenutno je placa oko 1000KM plus topli obrok i prijevoz.

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 14 jul 2021, 11:12

Ima li iko da je ucio i Angular i React da kaze sta je lakse za nauciti i za koliko otprilike se moze savladati da mozes poceti raditi na projektu?
Forzza Velez

Avatar
JHam
Postovi: 9037
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la JHam » 14 jul 2021, 11:42

rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 jul 2021, 14:37
JHam je napisao/la:
10 jul 2021, 12:45
rio_Ferdy88 je napisao/la:
08 jul 2021, 21:50
Jel se isplati ovaj Paragon upisati, nije baš jeftin pa me zanima je li neko to već prošao, pošto Mistral sa Bit Alijansom to organizuje
Jel to ono 5k od Mistrala? Da garantuju posao bar nekom pa hajde, ali nigdje ne vidjoh da su napisali bar da ce najbolji polaznik dobiti posao, jel onda misle da ne znaju prenijeti znanje u roku tih par mjeseci da od polaznika naprave bar juniore spremne za rad... Meni to nekako bzvze, kad toliko platis i kad vec traje, koliko, 6mj?

Evo Virgin Pulse organizuje bootcamp, koga interesuje nek pogleda, ja vidio na linkedinu, prijave do 1. Augusta
Kao dobijes priliku za intervju sa 3 poslodavca, ko ima preko 85 posto, ovi od 70 do 85 isto nesto, al nije garantovano zaposlenje.

Taj bootcamp samo za studente koliko vidim
Klasicna pljacka, cak mozda veca i od IT akademije. Ja sam se zeznuo pa upisao, al evo par info da raja zna ako se odluce zeznuti kao i ja. Prvih mjesec dana kao neka arena. Imas par predavanja i svaki dan dobijas taskove koje moras odraditi. Te taskove mozes slobodno copy/paste sa neta, od nekog kolege ili kako god da se snadjes. Znaci nije im cilj da tu ista naucis. Nakon toga krece paragon. Dobijes 2 videa kao neko predavanje i dobijas taskove isto koje moras odradit. Snadjes se nekako, odradis task, posaljes oni ti odrade review, ako nesto ne valja nema nikakvog hinta, nego ti samo kaze ako hoces bolju ocjenu ispravi. Nema niko da te upiti gdje trebas ici. Doduse posalju ti par kurseva sa udemy-a, pa se snalazi. Znaci 5milja bolje da sam u Miljacku bacio nego njima dao

evo ti sa klixa oko ovog za Mistral praksu

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la RoninX » 14 jul 2021, 12:28

pored toliko platformi za ucenje (udemy, coursera, codeacademy...) leetcodea, hackeranka, knjiga, pa na koncu i yuotubea....i po meni je ovo bacanje para. i to ogromnih para za nase uslove. a dobijes neizvjesnost. tj.nema garancije da ces dobiti ponudu.
valjda je dobar git-portofolio najbolja preporuka.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Blejzer10 » 14 jul 2021, 12:53

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
14 jul 2021, 11:12
Ima li iko da je ucio i Angular i React da kaze sta je lakse za nauciti i za koliko otprilike se moze savladati da mozes poceti raditi na projektu?
Zavisi koliko poznaješ vanilla javascript. Ako imaš tu čvrstu osnovu, i jedno i drugo možeš brzo pohvatati. Ako ne, onda ćeš zapinjati misleći da su R/A teški a zapravo te muči JS.

Rekao bih da je React malo lakši jer se ne moraš navikavati na Typescript plus Angular te više tjera da pišeš struktuiran kod. React je dosta fleksiblniji, dopušta ti da radiš sve na milion načina, što ponekad i nije dobro, jer s lošom praksom veći projekti postanu nepregledni.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41212
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 jul 2021, 12:59

RoninX je napisao/la:
14 jul 2021, 12:28
pored toliko platformi za ucenje (udemy, coursera, codeacademy...) leetcodea, hackeranka, knjiga, pa na koncu i yuotubea....i po meni je ovo bacanje para. i to ogromnih para za nase uslove. a dobijes neizvjesnost. tj.nema garancije da ces dobiti ponudu.
valjda je dobar git-portofolio najbolja preporuka.
Najbolja preporuka je kad te preporuči neko ko već radi u firmi u kojoj apliciraš, posebno ako je senior. Onda ti konkurs i ne treba, a ni git :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
JHam
Postovi: 9037
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la JHam » 14 jul 2021, 13:03

rio_Ferdy88 je napisao/la:
14 jul 2021, 12:59
RoninX je napisao/la:
14 jul 2021, 12:28
pored toliko platformi za ucenje (udemy, coursera, codeacademy...) leetcodea, hackeranka, knjiga, pa na koncu i yuotubea....i po meni je ovo bacanje para. i to ogromnih para za nase uslove. a dobijes neizvjesnost. tj.nema garancije da ces dobiti ponudu.
valjda je dobar git-portofolio najbolja preporuka.
Najbolja preporuka je kad te preporuči neko ko već radi u firmi u kojoj apliciraš, posebno ako je senior. Onda ti konkurs i ne treba, a ni git :mrgreen:
Treba vjeruj, ja znam dosta "preporuka" koje nisu prosle intervju iz nekog razloga. Evo ovaj sto je mene preporucio u firmu, kaze zadnjih 10 prije mene sto je preporucio nije primljeno..Ta preporuka ti je samo da ne cekas 3mj na odgovor od HR-a kao sto sam ja cekao iz CTa :mrgreen:

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la RoninX » 14 jul 2021, 13:04

rio_Ferdy88 je napisao/la:
14 jul 2021, 12:59
RoninX je napisao/la:
14 jul 2021, 12:28
pored toliko platformi za ucenje (udemy, coursera, codeacademy...) leetcodea, hackeranka, knjiga, pa na koncu i yuotubea....i po meni je ovo bacanje para. i to ogromnih para za nase uslove. a dobijes neizvjesnost. tj.nema garancije da ces dobiti ponudu.
valjda je dobar git-portofolio najbolja preporuka.
Najbolja preporuka je kad te preporuči neko ko već radi u firmi u kojoj apliciraš, posebno ako je senior. Onda ti konkurs i ne treba, a ni git :mrgreen:
Ima i toga.

meni krivo sto nisam ostao u kontaktu s jednom curom sto je sad glavna u HR-u za jednu od jacih firmi iz Bit alijanse. ali jbg. samo smo kratko radili zajedno. mogla mi je bar srediti poziv.... mislim ne sada, vec kad budem spreman. ne zelim se brukat.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la jasmin10 » 14 jul 2021, 14:22

Ja sam toliko ocajan u trazenjU bilo kakve konkretne prakse. Barem sat vremena dnevno, makar ja njima placao. :D

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 14 jul 2021, 14:26

Blejzer10 je napisao/la:
14 jul 2021, 12:53
ManciniLevatKlasican je napisao/la:
14 jul 2021, 11:12
Ima li iko da je ucio i Angular i React da kaze sta je lakse za nauciti i za koliko otprilike se moze savladati da mozes poceti raditi na projektu?
Zavisi koliko poznaješ vanilla javascript. Ako imaš tu čvrstu osnovu, i jedno i drugo možeš brzo pohvatati. Ako ne, onda ćeš zapinjati misleći da su R/A teški a zapravo te muči JS.

Rekao bih da je React malo lakši jer se ne moraš navikavati na Typescript plus Angular te više tjera da pišeš struktuiran kod. React je dosta fleksiblniji, dopušta ti da radiš sve na milion načina, što ponekad i nije dobro, jer s lošom praksom veći projekti postanu nepregledni.
Upravo ovo, bez jake podloge u Vanilla JS, besmisleno je učiti React ili Angular.

Što se tiče ovoga, i u Reactu su počeli TypeScript koristiti, onda ćeš opet morati i Redux naučiti, onda dok povežeš kako raditi sa JSX, ima i u Reactu dosta stvari..

Ali slažem se sa ovim da je loše što možeš na milion načina, ja recimo samo znam sa hookovima raditi, a možda da sam par puta pisao kod preko klase.

Evo jedna za raju sa sportsport IT pdf

https://silly-brattain-c5ae07.netlify.app/
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 14 jul 2021, 14:58

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
14 jul 2021, 14:26
Blejzer10 je napisao/la:
14 jul 2021, 12:53
ManciniLevatKlasican je napisao/la:
14 jul 2021, 11:12
Ima li iko da je ucio i Angular i React da kaze sta je lakse za nauciti i za koliko otprilike se moze savladati da mozes poceti raditi na projektu?
Zavisi koliko poznaješ vanilla javascript. Ako imaš tu čvrstu osnovu, i jedno i drugo možeš brzo pohvatati. Ako ne, onda ćeš zapinjati misleći da su R/A teški a zapravo te muči JS.

Rekao bih da je React malo lakši jer se ne moraš navikavati na Typescript plus Angular te više tjera da pišeš struktuiran kod. React je dosta fleksiblniji, dopušta ti da radiš sve na milion načina, što ponekad i nije dobro, jer s lošom praksom veći projekti postanu nepregledni.
Upravo ovo, bez jake podloge u Vanilla JS, besmisleno je učiti React ili Angular.

Što se tiče ovoga, i u Reactu su počeli TypeScript koristiti, onda ćeš opet morati i Redux naučiti, onda dok povežeš kako raditi sa JSX, ima i u Reactu dosta stvari..

Ali slažem se sa ovim da je loše što možeš na milion načina, ja recimo samo znam sa hookovima raditi, a možda da sam par puta pisao kod preko klase.

Evo jedna za raju sa sportsport IT pdf

https://silly-brattain-c5ae07.netlify.app/
Imate li preporuku za neki kurs sa Udemyja za Vanilla JS? Do sada sam uzimao sve od Maximiliana Schwarzmullera.
Forzza Velez

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 14 jul 2021, 15:13

AshburtonG je napisao/la:
14 jul 2021, 09:11
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
12 jul 2021, 15:10
Aerials je napisao/la:
10 jul 2021, 19:33
Nije samo za studente, al' se uglavnom studenti prijavljuju jer stariji uglavnom imaju već posao pa ne idu tim putem.
Prijavio sam se ja. Da li se moraš relocirati u Tuzlu ako se prođe?
Imam par drugova i poznanika koji rade duze vrijeme u Virgin Pulsu na raznim pozicijama. Mislim da taj bootcamp ne preko home officea, tako da ako ne bude neki prostor u SA, vjerovatno ces morat u Tuzlu. Trenutno mogu birat normalni radnici, da li ce radit iz firme ili od kuce, dok to sa bootcampom nije slucaj.
Haj, valjda šta bude, pa da mogu na utakmice TC hehehe.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la meepo » 14 jul 2021, 15:18

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
14 jul 2021, 14:58
Imate li preporuku za neki kurs sa Udemyja za Vanilla JS? Do sada sam uzimao sve od Maximiliana Schwarzmullera.
Pusti se Udemya. Pogledaj ovo https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: IT: Iskustva, savjeti, poslodavci, edukacije...

Post Postao/la Aerials » 14 jul 2021, 15:36

AshburtonG je napisao/la:
14 jul 2021, 10:39
Aerials je napisao/la:
14 jul 2021, 09:26
Bootcamp je prošle godine poslat kući kad se zahuktala pandemija, pa ne znam, možda može i remote, mada vjerujem da je lakše iz office-a kad tek počinješ s praksom.

Zna li neko koliko inače plaćaju oni bootcamp?
Sad su im ekstra uredili prostor za Bootcamp. Ne vjerujem da bi ulagali novac u nesto sto nece koristit. Kaze prijatelj, 6mjeseci office i onda remote uglavnom ili office u ovisnosti od mjesta i odjela u kojem dobiju posao.

Trenutno je placa oko 1000KM plus topli obrok i prijevoz.
Nije to samo prostor za bootcamp, bar koliko ja znam. :D Ima zaposlenih više nego mjesta u firmi čini mi se.

Pa dobro, fino, nije to loše. :thumbup:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.