Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

bob
Postovi: 4426
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bob » 28 jul 2021, 11:49

enobarca je napisao/la:
28 jul 2021, 11:42
Evo u USK za vikend se astrom od 8 do 18 moze vakcinisati ko hoce bez termina ikakvog. Citam komentare na tu vijest i naravno da se ljudi koji ne znaju sastaviti prostu recenicu sprdaju sa tim, svi skupa nemaju pet razreda skole.U nedjelju planiram otici pa vidjeti hocul doci na red :)
Slucajno procita da imaju dva tipa te AZ jedna priznata u svim zemljama eu druga u 7 :) nadam se da ce ovaj pfizer stici da se zavrsi sve u mjesec :)

Avatar
Lillard
Postovi: 26299
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Lillard » 28 jul 2021, 11:57

Mene danas zovu iz DZ, mozete birat izmedju 2-3cjepiva, navodi ih ona ko da biram sta cu jest danas. A kaze ako ocete bolje Pfizer idite u Hrvatsku😂
Ko je ovdje lud, reko hvala ne bi.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 28 jul 2021, 12:14

bob je napisao/la:
28 jul 2021, 11:49
enobarca je napisao/la:
28 jul 2021, 11:42
Evo u USK za vikend se astrom od 8 do 18 moze vakcinisati ko hoce bez termina ikakvog. Citam komentare na tu vijest i naravno da se ljudi koji ne znaju sastaviti prostu recenicu sprdaju sa tim, svi skupa nemaju pet razreda skole.U nedjelju planiram otici pa vidjeti hocul doci na red :)
Slucajno procita da imaju dva tipa te AZ jedna priznata u svim zemljama eu druga u 7 :) nadam se da ce ovaj pfizer stici da se zavrsi sve u mjesec :)
Kod nas ima i pfizera ali za vikend samo astra sad jer ih imaju 15 hiljada. A nisam cuo za to da imaju dvije vrste, al **** ga, meni pase svaka.

bob
Postovi: 4426
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bob » 28 jul 2021, 12:19

Lillard je napisao/la:
28 jul 2021, 11:57
Mene danas zovu iz DZ, mozete birat izmedju 2-3cjepiva, navodi ih ona ko da biram sta cu jest danas. A kaze ako ocete bolje Pfizer idite u Hrvatsku😂
Ko je ovdje lud, reko hvala ne bi.
Beton :rol: ma ja bi se vakcinisao samo radi toga sto kontam sep.oktobar neko putovanje ganjati pa da se ne peglam na granici a vise radi kafica :D zdravstveno i nije prebolovao je krajem maja laksi simtomi ... mozda fakat skoknuti do splita :D

bob
Postovi: 4426
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bob » 28 jul 2021, 12:25

enobarca je napisao/la:
28 jul 2021, 12:14
bob je napisao/la:
28 jul 2021, 11:49
enobarca je napisao/la:
28 jul 2021, 11:42
Evo u USK za vikend se astrom od 8 do 18 moze vakcinisati ko hoce bez termina ikakvog. Citam komentare na tu vijest i naravno da se ljudi koji ne znaju sastaviti prostu recenicu sprdaju sa tim, svi skupa nemaju pet razreda skole.U nedjelju planiram otici pa vidjeti hocul doci na red :)
Slucajno procita da imaju dva tipa te AZ jedna priznata u svim zemljama eu druga u 7 :) nadam se da ce ovaj pfizer stici da se zavrsi sve u mjesec :)
Kod nas ima i pfizera ali za vikend samo astra sad jer ih imaju 15 hiljada. A nisam cuo za to da imaju dvije vrste, al **** ga, meni pase svaka.
Valjda AZ proizvedena u indiji nije dostavila neke papire pa priznata u 6,7 zemalja austrija, njemacka itd. a ova UK je regulara priznata za ulazak u cijeloj eu mislim ista je vakcina al oko nekih papira problem ma politika i gluposti :)...

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la SPY » 28 jul 2021, 13:47

Još malo kako je krenulo moći ćete se vakcinisat u konzumu. Na sve načine pokušavaju uvaliti vakcine jer ih očigledno dosta ljudi odbija. Ko će pri zdravoj pameti primit eksperimentalnu vakcinu i nadati se najboljem.

minimalisticki
Postovi: 30
Pridružen/a: 20 jul 2021, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la minimalisticki » 28 jul 2021, 13:53

SPY je napisao/la:
28 jul 2021, 13:47
Još malo kako je krenulo moći ćete se vakcinisat u konzumu. Na sve načine pokušavaju uvaliti vakcine jer ih očigledno dosta ljudi odbija. Ko će pri zdravoj pameti primit eksperimentalnu vakcinu i nadati se najboljem.
Ajd barem da ima hajra od toga, nego ti opet valja nositi masku i raditi ostale gluposti i namete, opet možeš završiti u bolnici...doduše oni kažu da sprečava od težih stanja, ali kako onda ljudi završavaju u bolnicama iako uredno vakcinisani. Pa neki i umiru, takođe uredno vakcinisani. Ne primaju se u bolnice osobe sa slabim simptomima. Ako završiš u bolnici, ti se ono baš zaglavio.

Pored toga, mogu prenositi zarazu...

Uglavnom, neka radi šta ko hoće od svog tijela i zdravlja, samo neka ne nameće drugima da to radi.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3284
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RollingPaper » 28 jul 2021, 13:54

Za par mjeseci dzaba ce vakcine bit jer ocigledno plan nije uspio, nisu ljudi tolike ovce

minimalisticki
Postovi: 30
Pridružen/a: 20 jul 2021, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la minimalisticki » 28 jul 2021, 14:21

RollingPaper je napisao/la:
28 jul 2021, 13:54
Za par mjeseci dzaba ce vakcine bit jer ocigledno plan nije uspio, nisu ljudi tolike ovce
Mislim da je prikaz tzv vakcinisanih manji nego se to prikazuje i nastoji prikazati. Ako kažeš da se vakcinisalo 10% ljudi zvuči poražavajuće, ali ako kažeš da je taj broj 65% onda sigurno filozofija krilatice 'Kud svi Turci...' ima veću mogućnost da zaživi, jer večina ljudi je stado i ide baš po tom principu priklanjanja večini.

Kažem jednoj osobi: 'Ma lažu sve preko TV-e', da bi na to dobio odgovor.
'Ne smiju oni lagati'. Šta reći, koju poruku poslati :D

qaa18
Postovi: 3112
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la qaa18 » 28 jul 2021, 14:46

admin je napisao/la:
27 jul 2021, 19:57
BIHfan je napisao/la:
27 jul 2021, 15:49
Većina covid pacijenata u britanskim bolnicama ne bi ni znala da ima koronu da ne boluje od drugih bolesti


Više od polovice pacijenata koji su službeno navedeni kao covid-bolesnici u Velikoj Britaniji zapravo su na testu bili pozitivni tek nakon što su zaprimljeni iz nekog drugog razloga, pokazuju podaci do kojih je došao Telegraph.

Brojke pokazuju kako su oni u bolnice došli iz različitih razloga, ali su rutinski testirani te se ispostavilo da su pozitivni na koronavirus. Stručnjaci smatraju da bi to moglo ukazivati kako su službene brojke o pritisku na zdravstveni sustav uslijed koronavirusa pretjerane.

Podaci koji su iscurili u javnost pokazuju da je, barem od prošlog četvrtka, čak 44 posto pacijenata koji su zaprimljeni u bolnice iz drugih razloga bilo pozitivno na koronavirus. Većina slučajeva nije detektirana sve dok nisu, kada su zaprimljeni u bolnicu, podvrgnuti standardnom testu.

Sveukupno, 56 posto "covid pacijenata" ulazi u ovu kategoriju. Ono što je ključno jest da se u većini slučajeva radilo o drugim ozbiljnim bolestima, za koje se tek u dijelu slučajeva ustanovilo da su izazvane virusom, no većina njih ne bi ni znala da su zaraženi virusom da u bolnice nisu došli iz brojnih drugih razloga.

Prošlog mjeseca zdravstveni dužnosnici instruirali su britanske liječnike da naprave jasnu statističku razliku između pacijenata koji su u bolnici zbog koronavirusa i onih koji su tu iz drugih razloga. National Health Service of England, u slobodnom prijevodu Nacionalna zdravstvena služba Engleske, to još nije prijavila. Ipak, brojke koje su iscurile u javnost pokazuju jasan obrazac. Velik broj ljudi koji se vode kao oboljeli od virusa zapravo boluje od niza drugih bolesti uz virus.

Profesor Carl Henegan, direktor Centra za medicinu baziranu na dokazima na Oxfordu, kaže kako su ovi podaci "nevjerojatno važni".

- Kada ljudi čuju da je netko hospitaliziran s covidom, misle da je virus jedini razlog, ali ove brojke pokazuju da je stvarno stanje sasvim drugačije. Ove bi se brojke trebale objavljivati svakodnevno - rekao je apelirajući na vlasti da češće objavljuju podatke prema kojima bi bilo jasno razlučivo je li virus ili nije primarni razlog zaprimanja u bolnicu.

Dodao je kako bi podaci koji se trenutno objavljuju u javnosti mogli stvoriti lažnu sliku o stvarnom stanju borbe britanskog zdravstvenog sustava s koronavirusom.

Sir Graham Brady, čelnik torijevskog odbora zastupnika 1922, rekao je kako je apsurdno da podaci o hospitaliziranima nisu dostupni ni 18 mjeseci od izbijanja zaraze.

- Pribrojavanje svih pozitivnih pacijenata je očigledno zavaravajuće i daje lažnu sliku o težini situacije - rekao je.

S tim se slaže i Greg Clark, čelnik Odbora za znanost i tehnologiju, koji je rekao da će od ministra zdravstva Sajida Javida zatražiti da se podaci o razlučivosti objavljuju na dnevnoj bazi, javlja Telegraph.

- Ako broj oboljelih na bolničkom liječenju određuje koliko brzo moramo reagirati i koliko će restriktivne biti naše mjere, onda je strašno bitno da te brojke budu poznate i točne - kazao je.

Progovorio je i jedan od analitičara NHS-a rekavši kako objavljenje statističke analize stvaraju dojam da je situacija mnogo teža nego što jest.

- Užasno mi je što su ljudi preplašeni i zabrinuti, a zapravo nemaju pogled na širu sliku.

Glasnogovornik NHS-a kratko je rekao da su mnogi pacijenti koji su zaprimljeni u engleske bolnice imali druge komplikacije, a naknadno im je otkriven i koronavirus.
:problem: :problem: nije da se nije znalo
Nije bilo tako prije zadnjeg vala u kojem medju pozitivnim ima masa vakcinisanih.

Opet vadis stvari iz konteksta i predstavljas ih onakvim kakve nisu.

Clanak u stvari govori o tome kako vakcina radi odlicno. Ljudi ne osjete simptome a ne da zbog njih umiru. Odlicno se uklapa sa promjenom na dijagramima zarazenih i umrlih.

Na kraju u Engleskoj su ocigledno svjesni svega toga i iako brojevi skacu, oni su ukinuli mjere. Jos jedna potvrda da sistem ne pokusava nikog zajebat, nema neke zavjere da se stvori panika, da se ljudi drze u kuci i sta sve niste namastali
Pa mogli su postiti i tokom prvenstva, koja je razlika u ovih 10 dana kad su dozvolili sve a prije 10 zabranjivali skoro sve, preofirno je to od podlaca poput engleza zato im sekunde ne vjerujem da nisu spremili nesto jos gore od svih ovih varijanti
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 28 jul 2021, 16:03

SPY je napisao/la:
28 jul 2021, 13:47
Još malo kako je krenulo moći ćete se vakcinisat u konzumu. Na sve načine pokušavaju uvaliti vakcine jer ih očigledno dosta ljudi odbija. Ko će pri zdravoj pameti primit eksperimentalnu vakcinu i nadati se najboljem.
Pa odbijaju takvi poput tebe i ovog ti havera sa teme, **** mi sve ako vas dvojica skupa znate nabrojati kontinente.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 28 jul 2021, 16:11

Ovaj lik se konstantno registruje samo da moze pisati gluposti na temi. Kakav mozak.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

minimalisticki
Postovi: 30
Pridružen/a: 20 jul 2021, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la minimalisticki » 28 jul 2021, 17:27

Evo i Lauca, inače prodaje krompir na pijaci, sada razapinju po medijima, kao i onog Krešimira od prije koji dan, zato što govori stvari koje nisu dobrodošle plandemičarima.
I u UK su konačno shvatili da treba razlikovati ljude koji su u bolnici zbog COVID-19, od onih koji slučajno imaju virus u nosu, a u bolnici su zbog nečeg drugog. Njihova procjena je da je 56% hospitaliziranih SA, a ne ZBOG COVID-19, tj. da je procjena koliko je COVID-19 opasan (na način da ljudi budu hospitalizirani zbog njega) barem dvostruko pretjerana.
Usporedbom smrtnosti u hrvatskim bolnicama možemo zaključiti da je vrlo sličan udio (nešto više od polovine) preminulih zapravo SA, a ne OD COVID-19.

Kako se onda višak smrtnosti u Hrvatskoj gotovo potpuno poklapa s podatkom o ukupnom broju preminulih? Nažalost čini se da su oko polovine viška smrtnosti ljudi koji su nastradali zbog našeg odgovora na pandemiju, a ne zbog samog virusa. Primjerice akutne upale slijepog crijeva ili prsnuće čira koji nisu na vrijeme operirani jer se čekao rezultat testa na SARS-CoV-2, akutni infarkti koji nisu na vrijeme obrađeni, tumori koji nisu dijagnosticirani i sl. S time da je naravno toga kod nas bilo bitno manje no u zemljama sa strogim mjerama.

Ovo je naravno za sada samo moja okvirna procjena koju treba neovisno potvrditi, no čini se da je već do sada naš (planetarni) odgovor na pandemiju ubio više ljudi od samog virusa, a cijena tog odgovora dolazit će na naplatu još godinama, tako da će konačni omjer biti još gori... Kad sam to spominjao još jesenas pojedini mediji su me satanizirali, no evo sada i službeni podaci u UK potvrđuju da je tako...

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 28 jul 2021, 17:31

Njegova akvirna procjena...

minimalisticki
Postovi: 30
Pridružen/a: 20 jul 2021, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la minimalisticki » 28 jul 2021, 17:32

sljivo je napisao/la:
28 jul 2021, 17:31
Njegova akvirna procjena...
siguran sam da ti bolje znaš...

minimalisticki
Postovi: 30
Pridružen/a: 20 jul 2021, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la minimalisticki » 28 jul 2021, 17:34

Većina covid pacijenata u britanskim bolnicama ne bi ni znala da ima koronu da ne boluje od drugih bolesti

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... v-Bb41doTo

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 28 jul 2021, 17:40

Ne znam, ali tako se ne iznose stavovi o ozbiljnim stvarima i o stvarima o kojima ovisi zivot ljudi. Bukvalno reko lik od oka sam ovo spozno.

Avatar
jozinho
Postovi: 1349
Pridružen/a: 06 dec 2012, 13:58
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la jozinho » 28 jul 2021, 18:28

sljivo je napisao/la:
28 jul 2021, 17:31
Njegova akvirna procjena...
Lauc je zajedno s dr.Primorcem u veljači ove godine proveo serološko istraživanje u Zagrebu kada su ustvrdili da je broj ljudi koji su bili zaraženi puno veći nego što to službene brojke pokazuju.
Tada su ga Đikić i co popljuvali kako je to amaterski izvedeno, a čovjek je se bar potrudio i izdvojio određena novčana sredstva za razliku od njega i "lockdown" Lenhard koji stalno predviđaju nove valove.
Bliže je u svojim prognozama bio Lauc nego ostali "stručnjaci" koji koriste kristalnu kuglu i stalno vide nove valove.

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 28 jul 2021, 18:54

To je ok ako je bilo istrazivanje, a ne ovo otkrilo mu se pa on nesto spozno, i onda hijade ljudi ce reci vidi sta je doktor reko.

minimalisticki
Postovi: 30
Pridružen/a: 20 jul 2021, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la minimalisticki » 28 jul 2021, 19:03

sljivo je napisao/la:
28 jul 2021, 18:54
To je ok ako je bilo istrazivanje, a ne ovo otkrilo mu se pa on nesto spozno, i onda hijade ljudi ce reci vidi sta je doktor reko.
Tako je i sa koronom, zar ne. Sve je manje više šta je rekao neki autoritet, a što sve ne mora biti istina. To što je više plandemičara ne mora značiti da je istina na toj strani.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.