Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
Soule
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 okt 2021, 18:48

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Soule » 22 okt 2021, 10:51

admin je napisao/la:
22 okt 2021, 10:08
Da nisi ti kolega koji je bio u Australiji pa kaže da je tamo teror neviđeni?
Tebi na obraz takvi komentari. U sustini, nisi nista bolji od nas par na koje se zalis. Uz jednu bitnu razliku - mi se zajebavamo i trolamo. ;)
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 22 okt 2021, 11:00

Pa gdje ćeš to reći :urnebes:
Trolaš na temi o koroni :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
RekoSam
Postovi: 273
Pridružen/a: 10 okt 2021, 13:43
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RekoSam » 22 okt 2021, 11:30

Podrška adminu :salut:

Ne mogu da shvatim pojedine, očito ne žele sebi dobro ili se nisu suočili sa virusom na najgori mogući način. Iako sam u ranim 20im, vakcinisat ću se dokle god bude potrebno jer iz ličnog primjera znam šta covid može uraditi potpuno zdravoj osobi.
Prokleti da su Dragan Šolak, njegova fašistička "Junajted medija", kao i njihovi produkti sport klub, telemach, total tv, n1, nova bh/s/m i ostali❗

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la miki_92 » 22 okt 2021, 17:49

ljudi unistavaju sebi karijere zbog vakcine koja je besplatna :rol:

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Arvid
Postovi: 16627
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Arvid » 22 okt 2021, 18:01

miki_92 je napisao/la:
22 okt 2021, 17:49
ljudi unistavaju sebi karijere zbog vakcine koja je besplatna :rol:

I gle ti, sva ponosna :urnebes: :bow:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Sveti
Postovi: 10132
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 22 okt 2021, 20:30

Na temi nista novo, Admin i sljivo goloruki samaraju neznalice :wave:
naprijed rejal

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2173
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BenjooJutub » 23 okt 2021, 08:35

admin je napisao/la:
20 okt 2021, 10:52
bombaysaphire je napisao/la:
20 okt 2021, 10:44
Koliko ljudi je tada bilo na planeti kada je bio prvi svjetski rat ?
Pa naravno da će se pričati , ne mogu da vjerujem ... A eto o koroni se ništa ne priča , haman niko je ne spominje ...
Priča se i o jednom i o drugom jer su globalni kataklizmički događaji.
Logika sad ima više ljudi, pa život vrijedi manje mi je nako.

A realno, evo kod nas se o koroni više i ne priča. Umre nam 30-40 ljudi dnevno i eto **** ga, nije neka frka.
Stvarno ne znam šta kukate više oko korone, osim što ljudi umiru, apsolutno nikakve promjene nemamo.

Volio bih stvarno da nama vakcinašima i koronašima ovi slobodarski umovi objasne na koja su to ograničenja naišli u BiH u posljednjih mjesec dana.
Ja kad sam pisao da ljudi u BiH osim u martu i aprilu 2020 godine nisu ni osjetili koronu, lockdown, pritisak vlasti i javnosti, mene napraviše budalom ovdje. Svi koji žive na Zapadu i koji su vakcinisani imaju apsolutno pravo da iznose svoje mišljenje pa kako god da ono bilo, jer smo igrali i još igramo prema pandemijskim pravilima. Ako smo već podlegli novom normalnom, novim zakonima i pravilima ne mora da znači da smo izgubili pravo na otvoreno i slobodno razmišljanje.

U Sloveniji npr. je odličan primjer iskorištavanja situacije od strane vlasti a tako je ili će tek da bude širom demokratske Evrope. Kažeš nešto protiv vlasti nevezano za koronu momentalno si etiketiran od strane vlasti i medija kao borac za ljudska prava a normalne ljude, koji normalno razmišljaju i bore se za ljudska prava su kroz medijsku represiju izjednačili sa teoretičarima zavjere, što je apsurd. A dobro znamo gdje danas kotiraju teoreticari zavjere ( sa pravom, zbog silnih gluposti koje iznose) ali daleko od toga da se i iz njihovih izlaganja mogu izvući neke pametne stvari.

Uvijek je bilo tako da pametan čovjek upija savjete sa svih strana i formira normalno mišljenje. Zbog terora u kojem se nalazimo nažalost u medijskom prostoru trenutno ne postoji sredina a dobro znamo da se na voz koji vuče jednostranost pa makar ona bila i ispravna, ukrcaju ljudi koji će to iskoristiti i "civilizaciju odvesti u propast a možda čak i u nestanak".

Sjetite se Evrope prije 10 godina i sada.. Ni u najluđim snovima nisam mogao zamisliti ljude kao što su Orban, Janša, Kurz, vladare kompletnog "EU istocnog bloka" da imaju tolika prava i da im jednostavno niko ništa ne može, pa čak ni ljudska masa koja ne uvijek u demokratiji izlazila kao pobjednik.

A sad neće, jer na protestima protiv vlasti su samo antivakseri. :?

Upravo su vlasti krive što se ljudi ne žele vakcinisati, a to im je vjerovatno i bila namjera jer na taj način mogu doći do zacrtanih ciljeva. Doveli su ljude koji su se smijali Karleuši prije par godina što propagira antivaksere do toga da i oni postanu isti. A Karleuša se vakcinisa sada. Pametnom dosta. Ode ovo sve u helać. :D

Avatar
Sveti
Postovi: 10132
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 23 okt 2021, 10:09

Pa eto objasni, kakva je to represija kroz medije? Svi koji ste protiv mjera de sluzite tom floskulom pa me zivo zanima sta konkretno pod tim mislite.

Mislis da vlada placa medije da objavljuju vijesti o broju umrlih i generalno vijesti o koroni? Zasto bi to tacno cinili?
naprijed rejal

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2173
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BenjooJutub » 23 okt 2021, 11:10

Sveti je napisao/la:
23 okt 2021, 10:09
Pa eto objasni, kakva je to represija kroz medije? Svi koji ste protiv mjera de sluzite tom floskulom pa me zivo zanima sta konkretno pod tim mislite.

Mislis da vlada placa medije da objavljuju vijesti o broju umrlih i generalno vijesti o koroni? Zasto bi to tacno cinili?
Kada kazem represija ne mislim na represiju o Covidu, nego opcenito. Svaka.drzava pod kontrolom drzi vecinu glavnih medija, plasiraju svakojake vijesti koje u konacnici dovode do nezadovoljstva ljudi i na kraju krajeva formiranju nekog svog misljenja koje je u vecini slucajeva pogresno. Kada bi rezimski mediji imali drugaciji pristup, vjerujem da bi broj vakcinisanih bio veci.

Avatar
Sveti
Postovi: 10132
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 23 okt 2021, 13:06

BenjooJutub je napisao/la:
23 okt 2021, 11:10
Sveti je napisao/la:
23 okt 2021, 10:09
Pa eto objasni, kakva je to represija kroz medije? Svi koji ste protiv mjera de sluzite tom floskulom pa me zivo zanima sta konkretno pod tim mislite.

Mislis da vlada placa medije da objavljuju vijesti o broju umrlih i generalno vijesti o koroni? Zasto bi to tacno cinili?
Kada kazem represija ne mislim na represiju o Covidu, nego opcenito. Svaka.drzava pod kontrolom drzi vecinu glavnih medija, plasiraju svakojake vijesti koje u konacnici dovode do nezadovoljstva ljudi i na kraju krajeva formiranju nekog svog misljenja koje je u vecini slucajeva pogresno. Kada bi rezimski mediji imali drugaciji pristup, vjerujem da bi broj vakcinisanih bio veci.
Pa po toj logici vucic drzi medije u srbiji da bi svoje glasacko tijelo drzao pod kontrolom i spinovao sve sto mu ne ide u prilog s cim se u biti i slazem.

Ali kakve logike ima da neko placa medije da pisu o kovidu? Sta se konkretno dobija tim?
naprijed rejal

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2173
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BenjooJutub » 23 okt 2021, 15:22

Sveti je napisao/la:
23 okt 2021, 13:06
BenjooJutub je napisao/la:
23 okt 2021, 11:10
Sveti je napisao/la:
23 okt 2021, 10:09
Pa eto objasni, kakva je to represija kroz medije? Svi koji ste protiv mjera de sluzite tom floskulom pa me zivo zanima sta konkretno pod tim mislite.

Mislis da vlada placa medije da objavljuju vijesti o broju umrlih i generalno vijesti o koroni? Zasto bi to tacno cinili?
Kada kazem represija ne mislim na represiju o Covidu, nego opcenito. Svaka.drzava pod kontrolom drzi vecinu glavnih medija, plasiraju svakojake vijesti koje u konacnici dovode do nezadovoljstva ljudi i na kraju krajeva formiranju nekog svog misljenja koje je u vecini slucajeva pogresno. Kada bi rezimski mediji imali drugaciji pristup, vjerujem da bi broj vakcinisanih bio veci.
Pa po toj logici vucic drzi medije u srbiji da bi svoje glasacko tijelo drzao pod kontrolom i spinovao sve sto mu ne ide u prilog s cim se u biti i slazem.

Ali kakve logike ima da neko placa medije da pisu o kovidu? Sta se konkretno dobija tim?
Ne razumijes sta sam htio da kazem. Mediji koji su glavni izvor informacija većini stanovnista, toliko su izgubili obraz i moral a gledanost je ostala ista. A upravo mediji kao glavni izvor informacija bi trebali da budu enciklopedija za vecinu stanovnista, kao sto su to nekad bile knjige ili ti isti mediji.

Zbog toga većina ljudi ne vjeruje ni mediji ni onima sto se pojavljuju na njima, i sa prethodno formiranim mišljenjem odbijaju da se vakcinisu. A upravo su mediji ( i trebaju da budu) glavni pokretac vakcinacije (ili bilo cega drugog, sto koristi ljudima) ali su zbog gore navedenih stvari izgubili povjerenje i stvaraju kontraefekat.

Sve je ovo povezano i sve je jedan veliki zacarani krug iz kojeg najvise izvlace diktatori (kojih je sve vise i vise u EU) koje boli ona stvar i za covid i za vakcinu i za narod.

Avatar
Sveti
Postovi: 10132
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 23 okt 2021, 15:24

BenjooJutub je napisao/la:
23 okt 2021, 15:22
Sveti je napisao/la:
23 okt 2021, 13:06
BenjooJutub je napisao/la:
23 okt 2021, 11:10


Kada kazem represija ne mislim na represiju o Covidu, nego opcenito. Svaka.drzava pod kontrolom drzi vecinu glavnih medija, plasiraju svakojake vijesti koje u konacnici dovode do nezadovoljstva ljudi i na kraju krajeva formiranju nekog svog misljenja koje je u vecini slucajeva pogresno. Kada bi rezimski mediji imali drugaciji pristup, vjerujem da bi broj vakcinisanih bio veci.
Pa po toj logici vucic drzi medije u srbiji da bi svoje glasacko tijelo drzao pod kontrolom i spinovao sve sto mu ne ide u prilog s cim se u biti i slazem.

Ali kakve logike ima da neko placa medije da pisu o kovidu? Sta se konkretno dobija tim?
Ne razumijes sta sam htio da kazem. Mediji koji su glavni izvor informacija većini stanovnista, toliko su izgubili obraz i moral a gledanost je ostala ista. A upravo mediji kao glavni izvor informacija bi trebali da budu enciklopedija za vecinu stanovnista, kao sto su to nekad bile knjige ili ti isti mediji.

Zbog toga većina ljudi ne vjeruje ni mediji ni onima sto se pojavljuju na njima, i sa prethodno formiranim mišljenjem odbijaju da se vakcinisu. A upravo su mediji ( i trebaju da budu) glavni pokretac vakcinacije (ili bilo cega drugog, sto koristi ljudima) ali su zbog gore navedenih stvari izgubili povjerenje i stvaraju kontraefekat.

Sve je ovo povezano i sve je jedan veliki zacarani krug iz kojeg najvise izvlace diktatori (kojih je sve vise i vise u EU) koje boli ona stvar i za covid i za vakcinu i za narod.
Slazem se.
naprijed rejal

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 okt 2021, 15:52

Razlika izmedju sad i nekad nije u rezimskim medijima. Oni su postajali konstantno oduvijek ili Eto bar zadnjih 300 godina.

Upravo suprotno, razlika je u ‘slobodarskim medijima’, gdje kao nikad ranije u istoriji svaka budala moze anonimno napisati sta god hoce i ako zna to malo upakovati moze dosegnuti do milion ljudi.

Zelimo li objektivno gledati, to je jedina razlika. E sad, jesul rezimski i mainstream mediji uvijek lagali ljude a oni to ranije nisu znali, ili sad ublehasi pricaju gluposti koje mnogi slusaju iako to nema veze s realnoscu.., vjerovatno ima i jednog i drugog.

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 23 okt 2021, 16:27

Mediji ne smiju biti izvor ili temelj bilo čijeg ili kakvog stava. Osoba ako svoje uvjerenja kreira ili ih potvrđuje na tome šta mediji prenose i šta ne prenose ima problem jedino sa sobom. To je tako, i na žalost to je nepopravljivo, nit se ljudi mogu (preko noći) mijenjati nit će se politika poslovanja medija promjeniti. Mediji da bi opstali moraju prikazivati (promovisati) mišljenja koja su popularna, a takva ne znače nužno da su tačna, ili da govore generalno o nekoj pojavi, čak naprotiv. Ljudi se mogu izgraditi kroz obrazovanje da takve pojave primjete i da znanje nauče tamo gdje jeste, bez obzira koliko ono bilo sterilno i nepopularno. Eto da su jednu lekciju naučili dok su bili djeca - da izolovan, jedan slučaj ne govori u prilog teoriji i generalnom zaključku, ili, da svaki argument, broj, slučaj mora imati kontekst - danas bi svi imali manje problema u kontekstu borbe protiv teorija zavjera, a na kraju praktično, prilikom ove borbe za zdravlje i živote koju iste te zavjere otežavaju.

FratEU
Postovi: 14
Pridružen/a: 16 okt 2021, 23:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FratEU » 23 okt 2021, 16:47

Sveti je napisao/la:
23 okt 2021, 10:09
Pa eto objasni, kakva je to represija kroz medije? Svi koji ste protiv mjera de sluzite tom floskulom pa me zivo zanima sta konkretno pod tim mislite.

Mislis da vlada placa medije da objavljuju vijesti o broju umrlih i generalno vijesti o koroni? Zasto bi to tacno cinili?
Vrlo jednostavno. Strah. Strah je najmoćnije oružje da pokoriš nekog pojedinca ili skupinu. Ne trebaš biti genije da skontaš da negativne vijesti loše utječu na mentalno zdravlje pojedinca ili u naš slučaju skupine.

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 23 okt 2021, 16:53

Da, strah jeste jedan od alata. A samo nam objasni šta se treba da pokori i šta se time dobija.

FratEU
Postovi: 14
Pridružen/a: 16 okt 2021, 23:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FratEU » 23 okt 2021, 17:39

Zašto bih ja vama išta objašnjavao. I da ti objasnim ici ce ona klasicna prica "eto baš će pratit Muju gdje ide šta radi, čipovi 5g mreža itd" i tako ti fazoni. Stvari koje služe samo da diskredituju neku osobu ili organizaciju. I kad bi napisao esej o tome, došao bi admin i rekao daj neku studiju ili te banujem zbog širenja laži čega li već. A on ko ubacuje neke krivulje i tim dokazuje nesto i to je kao studija. Bjez bolan.

Nemojte mi samo trubit kako je vakcinacija protiv korona virusa društveno odgovorna stvar i to. Kako nije društveno odgovorno da se brinemo za djecu bez roditelja ili teške socijalne slucajeve. Da svi imaju ravnopravne uslove za školovanje, da nije to samo za one materijalno zbrinute. Smijem se kladit da se ovdje polovina vakcinisala zbog toga da moze ici na more a ne zbog zzdravlja i slicno. Šuplja vam priča.

Neće ni ovaj fašizam zauvjek trajati, istina će kad tad izaci na vidjelo.

Zamisli bolesnika žele i djecu da vakcinisu iako ne znam da ima ijedan slucaj da je umrlo dijete. Kakvo bolan zdravlje samo profit je njima bitan. Nosite maske ovce!

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 23 okt 2021, 18:27

Ne, ne mozes objasniti jer ti objasnjenje ne pije vode. Sve sto zavjerasi govore da ce biti vecina toga nije bilo i sto jeste ukida se kako drzave pobjedjuju zarazu. Sta se to u BiH promjenilo? Da nema onih 5% ljudi koji nose maske ne bih ni znao da je pandemija. Jedina prica koja ima smisla kod zavjerasa je da se preko vakcina pokusava cipovati populacija radi neke kontrole ili sta vec, jedino to djeluje kao neki smislen krajnji cilj i nesto sto se uklapa u pricu zavjerasa, sve drugo je stroga besmislica ili nesto sto je privremenog karaktera. Ali, slozit ces se da ta jedino smislena prica ima milion mana i prepreka - prakticnih, tehnoloskih. Za nesto sto se vec zove smartphone i drustvena mreza ona je, malo je reci, nepotrebna.

FratEU
Postovi: 14
Pridružen/a: 16 okt 2021, 23:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FratEU » 23 okt 2021, 18:50

Zašto se onda tjera ucjenama, restrikcijama, prijetnjama lockdownima i slicnim na vakcinaciju? Ja nisam nikakav zavjeraš kako ti tvrdiš. Korona virusi postoje, postojali su i prije samo se nije pričalo o njima kao što je sad aktuelno. Shvatite da ovaj virus neće nestat nikada i da će biti tu sa nama dovijeka sa tim se treba pomirit i nastavit živit. Mlatite praznu slamu sa vakcinacijom jer kakve fajde od vakcina kad se moras vakcinisat svako 6 mjeseci? I dalje mozes prenositi virus, mozes obolit ali eto imaš manju šansu da umres. Umjesto 90% da prezivis imas 95% Velika razlika vala nema šta. To naravno važi za zdrave ljude. Ovi koji se osjecaju ugrozeni i spadaju u tu kategoriju ponuditi im ako žele svojom voljom a ne prisilom ili ucjenom. Meni to jedino smeta što se tjera sve da se vakciniše nekim zabranama i slicno bez obzira jesi li zdrav ili nisi. Ja ću rađe placati test kad mi treba nego da se bocam protiv neceg sto mi ne predstavlja realnu opasnost.

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 23 okt 2021, 19:01

Ovdje sam objasnio 10 puta sta je razlika i sta se dobija vakcinacijom i da su pozitivni ucinci vakcinacije potvrdjeni. Ti si ocigledno to preskocio, namjerno ili ne, ili ne mozes shvatiti sta se dobija time. Vidi moje postove sa stategabri pa zakljuci.
Tebi ocigledno kao i njemu ne predstavlja nista razlika od 5% a to je na nekoliko milijardi ljudi, bar nekoliko stotina hiljada mrtvih ako ne i milion, o ucincima na ekonomiju da ne govorimo.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.