Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 26 okt 2021, 13:05

Prema Biltenu vakcinacije Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, do danas je u potpunosti vakcinisano ukupno 158.887 stanovnika našeg kantona protiv koronavirusa, što čini 47,8 posto punoljetnih građana.

FratEU
Postovi: 14
Pridružen/a: 16 okt 2021, 23:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FratEU » 26 okt 2021, 22:23

PointBlank je napisao/la:
23 okt 2021, 19:54

Ne razumijem? Ne vakcinises se sto si zdrav i sto je to eto podmoranje tek tako, nego zato sto postoji sansa da obolis ili da prenosis virus bez simptoma cineci tako “uslugu” drugim ljudima. Vakcinises se ne samo radi sebe, nego radi drustva u cjelini.

Sto se mene tice, ja bih tu bio najradikalniji, pa me proglasite psihopatom. Ko god ne zeli da se vakcinise (a nema neko zdravstveno utemeljenje tipa opasnost od reaktivacije neke autoimune bolesti koja je trenutno u remisiji), bio bi izolovan do daljnjeg i udaljen izvan drustva. Ja da citav zivot strahujem radi jedne budale koja je vukla vjv bijelo jednom u zivotu, unosila cudne alkoholne supstance, probala travu i svasta nesto, a sad odbija vakcinu - e boga mi ne moze. Cuj molim te cime ono pravdaju nevakcinisanje - njihov izbor. Pa i moj izbor je da hodam bez gaca, pa ne mogu, ponasam se u skladu s drustvenim normativima, al hajd. Oni bajagi borci za neka svoja prava. Sve vas treba vratiti u doba ww2 pa da vidite sta je borba, a ne ove moderne gluposti
Čuj ne razumiješ. Kako ne razumiješ nakon 2 godine pandemije. Jesi li svijestan da je ovo respiratorni virus, praktično ga je nemoguće zaustaviti u njegovom širenju. Baš kao i gripu. Svi virusi koji imaju animalno porijeklo odnosno mogu doci sa druge vrste na covjeka su bukvalno nezaustavljivi i to je borba sa vjetrenjacama. A to za asimptomaticne slucajeve. To su vrlo mali postoci i ti ljudi nikad nisu bili "drivers of epidemic" kao sto bi americki doktor Fauci rekao u nekim svojim izjavama. Koji btw je bezbroj puta mjenjao i sam sebe demantirao.

Kad procitav ovako banalna i neuporediva poređenja samo da načaprkaš nekih gluposti da bi ispao moralna gromada. Ko si ti da nekome nesto odrediš šta će radit i konzumirati u svoje tijelo? Sreća pa se ne pita takvih kao sto su ti i upravo zbog takvih psihopata postoje neka osnovna ljudska prava i slobode koje su nam zagarantovane. Strah te za svoju guzicu pa te uhvatila prpa. Eto vaksinisao si se i poveco si sebi šanse za preživljavanje? U čemu je sad problem? Ide vam treća doza, četvrta peta. Boga pitaja kada će to ludilo stati. Koliko se samo izbjegava prica o prirodnom imunitetu protiv virusa pa skoro da ne mozes cuti ni rijec o tome na vijestima. Samo boca boca i boca. A umire se i sa njom i bez nje. Samo što vas strahom tjeraju da vjerujete u vakcinu kao da je jedini spas. Nevjerovatno koliko su ljudi isprepadani i okrenuli se jedni protiv drugih sve zbog pandemije.

Najsmješnije od svega ovog jeste sama činjenica da koriste PCR test kao 100% vjerodostojan i na tome se temelje svi brojevi koje vidite u medijima. Ali eto vjerujte šta želite.

Ja jednostavno ne želim da primam eksperimentalnu vakcinu i to mi niko ne moze pravo oduzeti. A vi se bocajte do mile volje

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3092
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Slatinash_7 » 26 okt 2021, 23:14

kad će po vama "antivakserima" ta vakcina prestati biti eksperimentalna? ko to određuje, spram kojih parametara? znate li koliko su dugo istrazivane druge vrste vakcina?
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Sage
Postovi: 5319
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sage » 26 okt 2021, 23:23

Antivakseri je izlizan termin...sto kaze ona amerikanka-Trumpovka, ja sam "pure-blood" :rol:
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 27 okt 2021, 00:31

Slatinash_7 je napisao/la:
26 okt 2021, 23:14
kad će po vama "antivakserima" ta vakcina prestati biti eksperimentalna? ko to određuje, spram kojih parametara? znate li koliko su dugo istrazivane druge vrste vakcina?
Ne znaju , de im ti stručni "vakseru" sve objasni . Hajde doktore , pucaj :thumbup:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
PointBlank
Postovi: 662
Pridružen/a: 21 apr 2019, 15:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la PointBlank » 27 okt 2021, 06:20

FratEU je napisao/la:
26 okt 2021, 22:23
Čuj ne razumiješ. Kako ne razumiješ nakon 2 godine pandemije. Jesi li svijestan da je ovo respiratorni virus, praktično ga je nemoguće zaustaviti u njegovom širenju. Baš kao i gripu. Svi virusi koji imaju animalno porijeklo odnosno mogu doci sa druge vrste na covjeka su bukvalno nezaustavljivi i to je borba sa vjetrenjacama. A to za asimptomaticne slucajeve. To su vrlo mali postoci i ti ljudi nikad nisu bili "drivers of epidemic" kao sto bi americki doktor Fauci rekao u nekim svojim izjavama. Koji btw je bezbroj puta mjenjao i sam sebe demantirao.

Kad procitav ovako banalna i neuporediva poređenja samo da načaprkaš nekih gluposti da bi ispao moralna gromada. Ko si ti da nekome nesto odrediš šta će radit i konzumirati u svoje tijelo? Sreća pa se ne pita takvih kao sto su ti i upravo zbog takvih psihopata postoje neka osnovna ljudska prava i slobode koje su nam zagarantovane. Strah te za svoju guzicu pa te uhvatila prpa. Eto vaksinisao si se i poveco si sebi šanse za preživljavanje? U čemu je sad problem? Ide vam treća doza, četvrta peta. Boga pitaja kada će to ludilo stati. Koliko se samo izbjegava prica o prirodnom imunitetu protiv virusa pa skoro da ne mozes cuti ni rijec o tome na vijestima. Samo boca boca i boca. A umire se i sa njom i bez nje. Samo što vas strahom tjeraju da vjerujete u vakcinu kao da je jedini spas. Nevjerovatno koliko su ljudi isprepadani i okrenuli se jedni protiv drugih sve zbog pandemije.

Najsmješnije od svega ovog jeste sama činjenica da koriste PCR test kao 100% vjerodostojan i na tome se temelje svi brojevi koje vidite u medijima. Ali eto vjerujte šta želite.

Ja jednostavno ne želim da primam eksperimentalnu vakcinu i to mi niko ne moze pravo oduzeti. A vi se bocajte do mile volje
Ja bih tebe na silu bocnuo samo jer se opires i to tri puta. Svim vakcinama svijeta, ne bi li ti se nalilo iz guzice u glavu

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3092
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Slatinash_7 » 27 okt 2021, 08:20

bombaysaphire je napisao/la:
27 okt 2021, 00:31
Slatinash_7 je napisao/la:
26 okt 2021, 23:14
kad će po vama "antivakserima" ta vakcina prestati biti eksperimentalna? ko to određuje, spram kojih parametara? znate li koliko su dugo istrazivane druge vrste vakcina?
Ne znaju , de im ti stručni "vakseru" sve objasni . Hajde doktore , pucaj :thumbup:
sta cu ja objašnjavati, bocnuo se dva puta,dobar bomba :D kočnice na autu pa otkazu i to u većem % nego "eksperimentalne" vakcine pa nikom nije palo na pamet da se ne vozi više autom al eto..ti si taj koji govori da su vakcine eksperimentalne pa te pitam kad će prestati to biti, na kome se treba to testirati ako ne na ljudima, ne razumijem te teze..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la SMR187 » 27 okt 2021, 08:33

Slatinash_7 je napisao/la:
26 okt 2021, 23:14
kad će po vama "antivakserima" ta vakcina prestati biti eksperimentalna? ko to određuje, spram kojih parametara? znate li koliko su dugo istrazivane druge vrste vakcina?
How long it takes to develop and manufacture vaccines – particularly those designed to protect against COVID-19.

To address those questions, we spoke with Jennifer Pancorbo, director of industry programs and research at NC State’s Biomanufacturing Training and Education Center. Pancorbo is an expert in vaccine manufacturing, with particular expertise in viral vector vaccine development and production processes.

The Abstract: How long does it take to make vaccines?

Jennifer Pancorbo: There are two ways to interpret this question. Do you mean actually manufacturing a vaccine that is already created? Or do you mean designing a new vaccine?

Developing a new vaccine from scratch takes considerable time. It depends a lot on how much information is available about the disease itself, how the disease infects people and spreads, and so on. But it traditionally has taken 5-10 years to get a new vaccine. That makes it truly amazing that we already have one authorized vaccine for COVID-19, and are evaluating stage 3 clinical trial data on others. It speaks volumes about the efforts put into pandemic preparedness and response.
Misljenje vecine strucnjaka je 3 do 5 godina.
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
godrina
Postovi: 2709
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la godrina » 27 okt 2021, 08:45

Veci su problem sad vakcinisani. Ulaze svugdje bez ikakvih pregleda a mogu prenosit virus. Ja kao ne vakcinisan nmg nigdje maknut bez testa, imas virus imas i zabranu ici i to je to.
Kvazinovinari vam isprali mozak.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 27 okt 2021, 08:50

mRNA vakcina odnosno tehnologija razvija se od 90tih, a ove druge su jos starije. Vakcinacija vec traje godinu i vise sa hiljadama testova i sa par milijardi vakcinisanih. Ne znam sta se jos moze i treba testirati, i kakvu havariju da ocekujemo pa da se nesto provjerava. Svaka vakcina ima javnon izbacenu listu komponenti i valjda se zna sta sve to moze da napravi a sta ne. Naravno od toliko ljudi mora biti neko kome nesto ne odgovara od tih komponenti i ko ima takvo stanje da moze zijanit, kao sto moze od bilo cega, ali sad generalno da vakcine ubijaju ljude to nije istina niti moze biti. Ako spocitas vakcinama nesto onda bi tom logikom trebao za bilo kakav lijek ili terapiju, bez izuzetka.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21793
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 27 okt 2021, 08:53

Od tih 3-5 godina, 70% vremena provedu u čekanju i moljakanju. Prvo trebaš moliti da dobiješ finansijska sredstva, pa onda moraš čekati da se zarazi odreeni broj ljudi u testnoj i kontrolnoj grupi, pa moraš čekati da se sastanu FDA i EMA i preuzmu tvoje podatke pa dok ih preglesaju. Sad su se odmah našla finansijska sredstva, pošto je pandemija nisu morali čekati dugo da se zaraze (ne mogu se namjerno zaraziti), pa opet pošto je pandemija FDA i EMA su odmah zasjedali i plus nisu proizvođači vakcina prvo skupili cijelu dokumentaciju pa tako slali već su to parcijalno radili. Dođeš do nekog zaključka i to odmah šalju na provjeru FDA i EMA i oni odmah provjere. Sve je ovo mnogo ubrzalo proces i plus mnoge stvari su se iskoristile od istraživanja za SARS virus pa nisu baš od nule kretali.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 27 okt 2021, 08:59

SMR187 je napisao/la:
27 okt 2021, 08:33
Slatinash_7 je napisao/la:
26 okt 2021, 23:14
kad će po vama "antivakserima" ta vakcina prestati biti eksperimentalna? ko to određuje, spram kojih parametara? znate li koliko su dugo istrazivane druge vrste vakcina?
How long it takes to develop and manufacture vaccines – particularly those designed to protect against COVID-19.

To address those questions, we spoke with Jennifer Pancorbo, director of industry programs and research at NC State’s Biomanufacturing Training and Education Center. Pancorbo is an expert in vaccine manufacturing, with particular expertise in viral vector vaccine development and production processes.

The Abstract: How long does it take to make vaccines?

Jennifer Pancorbo: There are two ways to interpret this question. Do you mean actually manufacturing a vaccine that is already created? Or do you mean designing a new vaccine?

Developing a new vaccine from scratch takes considerable time. It depends a lot on how much information is available about the disease itself, how the disease infects people and spreads, and so on. But it traditionally has taken 5-10 years to get a new vaccine. That makes it truly amazing that we already have one authorized vaccine for COVID-19, and are evaluating stage 3 clinical trial data on others. It speaks volumes about the efforts put into pandemic preparedness and response.
Misljenje vecine strucnjaka je 3 do 5 godina.
Prestala je biti eksperimentalna u Americi nakon što je dobila full approval od FDA. Kad lijek dobije full approval, to je to, nema daljeg testiranja i podnošenja molbi, isl. To je sve što ima svaki drugi lijek koji se koristi, ništa dodatno.

U BIH se svakako sve prepisuje tako da je besmisleno pričati o nekim našim odobravanjima.
godrina je napisao/la:
27 okt 2021, 08:45
Veci su problem sad vakcinisani. Ulaze svugdje bez ikakvih pregleda a mogu prenosit virus. Ja kao ne vakcinisan nmg nigdje maknut bez testa, imas virus imas i zabranu ici i to je to.
Kvazinovinari vam isprali mozak.
Kako ne možeš. Možeš kući u Bosnu i onda svuda hodati, niko te apsolutno ništa neće pitati. Ne znam zaista što to ne uradiš ako ti se već ne dopada način na koji je urađeno društvo kojem si se priključio na vlastitu molbu?

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1072
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Ozymandias » 27 okt 2021, 09:05

sljivo je napisao/la:
27 okt 2021, 08:50
mRNA vakcina odnosno tehnologija razvija se od 90tih, a ove druge su jos starije. Vakcinacija vec traje godinu i vise sa hiljadama testova i sa par milijardi vakcinisanih. Ne znam sta se jos moze i treba testirati, i kakvu havariju da ocekujemo pa da se nesto provjerava. Svaka vakcina ima javnon izbacenu listu komponenti i valjda se zna sta sve to moze da napravi a sta ne. Naravno od toliko ljudi mora biti neko kome nesto ne odgovara od tih komponenti i ko ima takvo stanje da moze zijanit, kao sto moze od bilo cega, ali sad generalno da vakcine ubijaju ljude to nije istina niti moze biti. Ako spocitas vakcinama nesto onda bi tom logikom trebao za bilo kakav lijek ili terapiju, bez izuzetka.
Niko i ne prica generalno o vakcinama, kamaru ljudi koji se guraju u antivaksere su primili neku vakcinu u zivotu. Na kraju krajeva, niko ne tjera potpuno zdrave pojedince da uzimaju lijekove ili neke terapije ko sto je slucaj s ovim vakcinama.

Avatar
godrina
Postovi: 2709
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la godrina » 27 okt 2021, 09:05

Ja funkcionisem i ovdje tako. Kad trebam negdje posebno uradim test nisam zarazen i odem. Nisam hvala Bogu bolovao upale pluća, nisam rizicna grupa i niko me ne tjera.
Vakcinisana osoba pokaze kod da je vakcinisana i pici gdje god hoce bez ikakvih problema a moze prenosit virus isto tako bez problema. Logika na nivou.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 27 okt 2021, 09:08

Ozymandias je napisao/la:
27 okt 2021, 09:05
sljivo je napisao/la:
27 okt 2021, 08:50
mRNA vakcina odnosno tehnologija razvija se od 90tih, a ove druge su jos starije. Vakcinacija vec traje godinu i vise sa hiljadama testova i sa par milijardi vakcinisanih. Ne znam sta se jos moze i treba testirati, i kakvu havariju da ocekujemo pa da se nesto provjerava. Svaka vakcina ima javnon izbacenu listu komponenti i valjda se zna sta sve to moze da napravi a sta ne. Naravno od toliko ljudi mora biti neko kome nesto ne odgovara od tih komponenti i ko ima takvo stanje da moze zijanit, kao sto moze od bilo cega, ali sad generalno da vakcine ubijaju ljude to nije istina niti moze biti. Ako spocitas vakcinama nesto onda bi tom logikom trebao za bilo kakav lijek ili terapiju, bez izuzetka.
Niko i ne prica generalno o vakcinama, kamaru ljudi koji se guraju u antivaksere su primili neku vakcinu u zivotu. Na kraju krajeva, niko ne tjera potpuno zdrave pojedince da uzimaju lijekove ili neke terapije ko sto je slucaj s ovim vakcinama.
vakcine uvijek primaju zdravi ljudi i u većini uređenih društava pojedine vakcine su obavezne. tako da je to što si napisao poprilično besmisleno.

@godrina,
ne znam što kukaš? imaš izbor i to više njih i napravio si svoj izbor. Šta bismo trebali reći mi koji u BiH nemamo izbor da izbjegnemo kretanje među rizičnim osobama?

Avatar
godrina
Postovi: 2709
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la godrina » 27 okt 2021, 09:13

Ma ne kukam ja vec komentarišem, Jel zabranjeno uc u diskusiju sa vama koji znate vise. Pa ista je stvar sa rizicnim osobama svugdje, jel shvatas da mozes bit i zarazen i prenosioc iako si vakcinisan.
Uzmes koji aspirin radi cirkulacije, moze i rakija. Cuvas pluca i ne mislis samo na to, ne treba sam prizivat.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Konzerva
Postovi: 2223
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Konzerva » 27 okt 2021, 09:19

Prirodni lijek protiv Korone , naucne studije sa Curokutom, Nigela Sativa

A promising new treatment for COVID-19 infection
https://www.uts.edu.au/news/health-scie ... -infection

The seeds of the plant, Nigella Sativa, have been used for centuries as a traditional remedy for multiple medical conditions, including inflammation and infections. Now, an Australian-first research review article has found it could be used to treat COVID-19.

“There is growing evidence from modelling studies that thymoquinone, an active ingredient of Nigella Sativa, more commonly known as the Fennel Flower, can stick to the COVID- 19 virus spike protein and stop the virus from causing a lung infection.

It may also block the ‘cytokine’ storm that affects seriously ill patients who are hospitalised with COVID-19,” said Professor Kaneez Fatima Shad, lead author of a recently published comprehensive review article in the prestigious journal, Clinical and Experimental Pharmacology and Physiology.



Study - Honey and Nigella Sativa For COVID-19
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 27 okt 2021, 09:37

godrina je napisao/la:
27 okt 2021, 09:13
Ma ne kukam ja vec komentarišem, Jel zabranjeno uc u diskusiju sa vama koji znate vise. Pa ista je stvar sa rizicnim osobama svugdje, jel shvatas da mozes bit i zarazen i prenosioc iako si vakcinisan.
Uzmes koji aspirin radi cirkulacije, moze i rakija. Cuvas pluca i ne mislis samo na to, ne treba sam prizivat.
Naravno, moze sve da se desi.

Ali puno je gore živjeti sa saznanjem da imaš veliku mogućnost da nakon što budeš taj jedan od rijetkih nesretnika koji i vakcinisan zaglavi u bolnici, tamo zatekneš ogromnu gužvu i pretrpanost, nedostatak kisika, lijekova, kreveta zbog mudrijaša koje niko ničim nije obavezao na vakcinu (tj. na smanjenje procenta hospitaliziranih).

Daleko ugodnije je znati da je društvo uradilo sve što može da smanji pritisak na bolnice i da kad već zaglaviš, dobiješ maksimalnu moguću njegu. E u tom okreuženju, lako je biti cool i pametovati o aspirinu i rakiji, boriti se protiv sistema, a naravno ne pomišljati da taj sistem slobodom izbora napustiš.

Avatar
godrina
Postovi: 2709
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la godrina » 27 okt 2021, 09:41

Jbg ti sad udrobi svega i svačega. Pomijesa sve zivo.
Raja vakcinisite se, komsije pod ruku natjerat i njih i eto. Ha ja.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 27 okt 2021, 09:49

Žao mi je ako je koncept previše komplikovan za tebe :(
Vjerovatno zbog toga i nisi došao do zaključka da bi se trebao vakcinisati.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.