Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
armando
Postovi: 1296
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la armando » 20 jan 2022, 21:42

VGS je napisao/la:
20 jan 2022, 21:37
litijum je napisao/la:
20 jan 2022, 21:28
VGS je napisao/la:
20 jan 2022, 21:27


Strasan zakljucak xaxaxxa
A ako i to ne mogne, onda ko kerove pohvatat i pobacat u kombi i prisilno.
Sto admin dopusta ovom liku da trola vec mjesec dana xaxax
Isprovociraj ga da ti opsuje i odmah ide lakše
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la litijum » 20 jan 2022, 21:58

Nisam nikad opsovao nista na forumu, nisam kocijas zao mi je.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 jan 2022, 21:58

samoposteno je napisao/la:
20 jan 2022, 21:41
NEZALAGANJE je napisao/la:
20 jan 2022, 20:01
samoposteno je napisao/la:
20 jan 2022, 19:49
@NEZALAGANJE sto se mene tice ja nikad ne bi nikog prisiljavo ali ga ne bi ni lijecio......eto kod nas je slab procenat vakcinisanih pa kakvo je stanje vise nego odlicno
Ni ja ne bih lijecio nikog ko NE PLACA osiguranje. Dokle god se meni i svakome uzimaju pare za zdravstveno osiguranje silom zakona dotle je obaveza zdravstvene institucije da me lijeci za moje pare bez obzira na moje stavove.
Moli samo boga da ne dodjes da te oni lijece svojim usranim metodama ako im odes vece su sanse da ti vise nikad nece trebat lijecenje
Nazalost, sve mi je to i vise nego poznato u zadnjih 7-8 godina. 100 puta sam rekao, nedo Bog da neko mora ici na KCUS. Dno dna.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 20 jan 2022, 22:00

Drosten najavio kraj pandemiji do kraja godine. Ministar Lauterbach se ne slaze s tom konstatacijom. Struka se digla protiv ministra sa rijecima, parafraziram struka eto ne zna sta govori.

Ovaj ministar je zanimljiv ali tu i tamo ima ispada kao da je iz Bosne.

Inace skracen “oporavak” od korone sa 6 na samo 3 mjeseca.

Avatar
Sveti
Postovi: 10164
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 20 jan 2022, 23:19

AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2022, 18:26
Sveti je napisao/la:
20 jan 2022, 16:34
Sta kaze brat

SAMO 67% je umrlo direktno od korone i njenih posljedica.
Nisi ti brate intelektualno dovoljnog kapaciteta, da razumijes o cemu se prica. :)

Pokusaj jos koji put, pa ako shvatis, citiraj me.
Evo vidis npr. Antivakseri na forumu guraju pricu da ih se vrijedja na licnoj osnovi dok oni „samo“ stoje iza svog misljenja. Ja kazem da „samo“ 67% je idalje mnogo ljudi ti govoris nisam inteligentan :rol:

Dvostruki arsini, ali yebaiga, ubilo vas ono iskrcavanje americke mornarice u italiji :urnebes:
naprijed rejal

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la AshburtonG » 20 jan 2022, 23:41

Brate, ja ti kazem da nisi dovoljan kapacitet za raspravu u kojoj treba razmisljat. To nije uvreda, nego moj sud citajuci tvoje postove i odgovore. Tvoj vrhunac je slozit par smajlija i nakacit se na postove inteligentnijih sugovornika, cije misljenje dijelis, pa zamisljat da si neki faktor u raspravi.

Da imas pojma o statistici, znao bi da je standard tacnosti ovakvih medicinskih podataka dozvoljava 1-2% odstupanja, dok je generalni oko 5%, da bi se uzeo za relevantan. Ovdje imas 33% svjesno krivo uvedenih podataka, a na osnovu kojih su se dovodile odredbe. Dakle, krivotvorenje podataka, koje je direktno utjecalo na odluke u borbi protiv pandemije. To nije SAMO 67%, nego je CAK 33% pogresnih informacija. To cak pokazuje i da je vakcina uspjesnija, nego sto se predstavlja, ali isto tako i da je virus znatno manje smrtan od onoga sto se javnosti serviralo.
Na milion oficijalnih stranica imas podatke da je broj zarazenih najmanje 5-6x veci od prikazanog zbog asimptomatskih pacijenata i netestiranih iz bilo kojeg razloga, a ako uzmes da su prijavljene zrtve barem 15% pogresno uvedene( ako je u Njemackoj ovoliko propusta, zamisli onda nerazvijene zemlje i njihovu "tacnost" podataka) onda dobijes bukvalno pandemiju "gripe", a ne ubervirusa sa smrtnoscu od 10%, kraj civilizacije i ostale notorne gluposti.

Vakcina radi dobar posao sto se tice smanjenja smrtnosti, ali je teski fail u prevenciji prenosenja i samoj prevenciji virusa. Medjutim, ako ne planiraju otvorit sve, onda nema potrebe ni za vakcinom, jer zatvaranje i vakcinacija istodobno, imaju smisla samo ako vakcinises odjednom cijelu populaciju u kratkom vremenskom periodu, ovako samo unistavas stvaranje kolektivnog imuniteta. Ovi sa slabim imunitetom i osobe iznad 60god bih ja natjerao da se vakcinisu, a ostali bujrum.

Avatar
Bobadilla
Postovi: 2358
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:42
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Bobadilla » 21 jan 2022, 04:14

I mene je haman ufatio omikron :D
3 4 dana malaksalost, malo kašlja, radio onaj test iz apoteke, negativan. Kad popijem dexomen preznojim se i jedno 8h budem bez ikakvih smetnji, čim popusti tableta sabere me nemoć opet i temperatura.

Ima li ko kakav prijedlog za oporavak i jačanje imuniteta. Pijem čajeve, voće unosim, neke vitamine pijem. Kad je vas popustilo ko je kuburio s tim. I šta vam propišu doktori osim izolacije.
Inače sam prebolio koronu onaj prvi soj, drugi zaraženi u gradu bio 😅
"Krene Ronaldo u kontranapad a Nesta i ja sami u odbrani" Siniša Mihajlović
El Fenomeno <3
"Never underestimate a heart of a champion" LBJ

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 21 jan 2022, 12:30

AshburtonG je napisao/la:
20 jan 2022, 23:41
Brate, ja ti kazem da nisi dovoljan kapacitet za raspravu u kojoj treba razmisljat. To nije uvreda, nego moj sud citajuci tvoje postove i odgovore. Tvoj vrhunac je slozit par smajlija i nakacit se na postove inteligentnijih sugovornika, cije misljenje dijelis, pa zamisljat da si neki faktor u raspravi.

Da imas pojma o statistici, znao bi da je standard tacnosti ovakvih medicinskih podataka dozvoljava 1-2% odstupanja, dok je generalni oko 5%, da bi se uzeo za relevantan. Ovdje imas 33% svjesno krivo uvedenih podataka, a na osnovu kojih su se dovodile odredbe. Dakle, krivotvorenje podataka, koje je direktno utjecalo na odluke u borbi protiv pandemije. To nije SAMO 67%, nego je CAK 33% pogresnih informacija. To cak pokazuje i da je vakcina uspjesnija, nego sto se predstavlja, ali isto tako i da je virus znatno manje smrtan od onoga sto se javnosti serviralo.
Na milion oficijalnih stranica imas podatke da je broj zarazenih najmanje 5-6x veci od prikazanog zbog asimptomatskih pacijenata i netestiranih iz bilo kojeg razloga, a ako uzmes da su prijavljene zrtve barem 15% pogresno uvedene( ako je u Njemackoj ovoliko propusta, zamisli onda nerazvijene zemlje i njihovu "tacnost" podataka) onda dobijes bukvalno pandemiju "gripe", a ne ubervirusa sa smrtnoscu od 10%, kraj civilizacije i ostale notorne gluposti.

Vakcina radi dobar posao sto se tice smanjenja smrtnosti, ali je teski fail u prevenciji prenosenja i samoj prevenciji virusa. Medjutim, ako ne planiraju otvorit sve, onda nema potrebe ni za vakcinom, jer zatvaranje i vakcinacija istodobno, imaju smisla samo ako vakcinises odjednom cijelu populaciju u kratkom vremenskom periodu, ovako samo unistavas stvaranje kolektivnog imuniteta. Ovi sa slabim imunitetom i osobe iznad 60god bih ja natjerao da se vakcinisu, a ostali bujrum.
Nema se sta dodati!! :clap: :clap:

Inace, jutrosnji podaci za KS:

Trenutno su na bolničkom liječenju 192 pacijenta, od kojih je 181 sa akutnom infekcijom.

Udio nevakcinisanih osoba u broju hospitaliziranih je 60 posto.

Cak 40% pacijenata sa tezom klinickom slikom je vakcinisano!! :o Zvanicni podatak.

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 21 jan 2022, 13:15

Razlog tome je sto nakon par mjeseci mozes guzicu obrisati onom potvrdom o vakcini, booster ili zastita drasticno opada. Astra se jedina pokazala malo duzom zastitom. Sad se povecava broj tezih slucajeva kod vakcinisanih jer je vec proslo dosta vremena kod ovih sto su se ljetos vakcinisali a nisu primili booster.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 21 jan 2022, 14:46

VGS je napisao/la:
21 jan 2022, 13:15
Razlog tome je sto nakon par mjeseci mozes guzicu obrisati onom potvrdom o vakcini, booster ili zastita drasticno opada. Astra se jedina pokazala malo duzom zastitom. Sad se povecava broj tezih slucajeva kod vakcinisanih jer je vec proslo dosta vremena kod ovih sto su se ljetos vakcinisali a nisu primili booster.
Pa ne treba biti doktor da bi shvatio kako s prestankom djelovanja vakcine imuni sistem ostaje bez prirodne zaštite.
U tu svrhu se i prima booster. E sad, i to je za neko vrijeme. Onda treba novi booster. I dokad tako? Pa dok misliš da ti treba zaštita.
Koševo Zapad

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 21 jan 2022, 17:08

ZBOG EPIDEMIOLOŠKE SITUACIJE
SKB Mostar opet obustavlja hladni program. Odgođena i prva transplatacija srca koja je urađena prošle godine

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 22 jan 2022, 00:53

Juce sam se nakasljo, dal da zovem rahmet?

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la litijum » 22 jan 2022, 13:10

Istekla i meni izolacija, D dimer i svi nalazi okej, nisam imao nikakvih komplikacija. Miris i okus se vratili potpuno za nekih 10 dana.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 24 jan 2022, 10:28

Ulazak u Austriju za nevakcinisane ili osobe koje nisu preležale covid 19 u turističke svrhe nije moguć.
Zdravim osobama zabranjen ulazak u državu.


slika
Koševo Zapad

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54014
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la MortemHz » 24 jan 2022, 11:07

Shategabri je napisao/la:
24 jan 2022, 10:28
Ulazak u Austriju za nevakcinisane ili osobe koje nisu preležale covid 19 u turističke svrhe nije moguć.
Zdravim osobama zabranjen ulazak u državu.


slika
:rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Padovan
Postovi: 12632
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Padovan » 24 jan 2022, 14:32

Na osnovu toga su zaključili da ne predstavlja opasnost po okolinu, jer ima visok nivo antitijela.

"Istina je da je Karabatić imao pozitivan test nakon meča protiv Nizozemske. Naši liječnički stručnjaci pregledali su njegovu historiju bolesti, jer je ranije bio zaražen koronom. Na temelju nivoa antitijela procijenili smo da smije igrati", odgovorili su.
:roll:
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 24 jan 2022, 15:14

NEZALAGANJE je napisao/la:
21 jan 2022, 12:30

Cak 40% pacijenata sa tezom klinickom slikom je vakcinisano!! :o Zvanicni podatak.
Slicno je i u Tuzli.
Shategabri je napisao/la:
21 jan 2022, 14:46
VGS je napisao/la:
21 jan 2022, 13:15
Razlog tome je sto nakon par mjeseci mozes guzicu obrisati onom potvrdom o vakcini, booster ili zastita drasticno opada. Astra se jedina pokazala malo duzom zastitom. Sad se povecava broj tezih slucajeva kod vakcinisanih jer je vec proslo dosta vremena kod ovih sto su se ljetos vakcinisali a nisu primili booster.
Pa ne treba biti doktor da bi shvatio kako s prestankom djelovanja vakcine imuni sistem ostaje bez prirodne zaštite.
U tu svrhu se i prima booster. E sad, i to je za neko vrijeme. Onda treba novi booster. I dokad tako? Pa dok misliš da ti treba zaštita.
Tj ne treba biti pametan da skuzis da vakcina ne radi ni pola posla kojeg treba da radi,a mandatorna je sve cesce.
Ne prestaje djelovanje vakcine nego ista ne izaziva dovoljan imuni odgovor pa dosta raje ima nizak broj antitijela,ili ih nema nikako. A oni koji razviju antitijela ista te stite od prve varijante virusa,tj malog dijela siljastog proteina. A zasto na to sve i razvijeni broj antitijela tako brzo opada nije toliki belaj koliki je to sto u slucaju ponovnog kontakta organizam ne "proizvede" dovoljan broj istih. Tj osnovna funkcija imuniteta na virus je reducirana.

bob
Postovi: 4412
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bob » 24 jan 2022, 17:50

neki dan izasao iz izolacio tj. bio pozitivan drugi put u 6 mjeseci, od simptoma dan i po temparatura, malo grlo nista spec. i to je to ostale dane netflix i po stanu hodanje da naglasim vakcinisan s dvije doze :rol: u pricu sa doktoricom ona nekih 60 pacijenata vodi i kaze svi vakcinisani a samo dvoje teza slika tj bolnica ostali kucno lijecenje blazi simtomi :D

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Beduin » 24 jan 2022, 21:09

Nisam u zadnje vrijeme pratio ove nove sojeve, Omikron, a prelezao sam koronu prije godinu dana sa teskim simptomima.
Eh sad, prije par dana prva mi je curica od 2god imala temperaturu i nesmosljiva bila s ponasanjem, nervozna, samo hoce da se nosi, prekjucer zena s posla dosla slomljena i malaksala da bi uvecer je groznica pocela tresti, zima joj bilo da su joj se mosici grcili. Pila paracetamole i preznojila se preko noci i ujutro se dobro osjecala. Evo i danas je odlicno uz rijetke mucnine.
Mene opet sinoc isto to sve uhvatilo, groznica i malaksalost, stomak me bolio i muka cijeli dan, preznojio se preko noci uz paracetamole i danas sam odlicno. Apetit nam je oboma nikakav, cak ni kafa nam se ne pije, bas se lijeno osjecamo.

A evo i ocu i sestri isti simptomi, dok mati samo stomak i glava je bole. Ne znam dal' je neki stomacni virus ili sta vec, jer nemamo temperaturu, a jucer smo uzeli brzi test i negativan je.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la slusalica » 25 jan 2022, 00:17

Beduin je napisao/la:
24 jan 2022, 21:09
Nisam u zadnje vrijeme pratio ove nove sojeve, Omikron, a prelezao sam koronu prije godinu dana sa teskim simptomima.
Eh sad, prije par dana prva mi je curica od 2god imala temperaturu i nesmosljiva bila s ponasanjem, nervozna, samo hoce da se nosi, prekjucer zena s posla dosla slomljena i malaksala da bi uvecer je groznica pocela tresti, zima joj bilo da su joj se mosici grcili. Pila paracetamole i preznojila se preko noci i ujutro se dobro osjecala. Evo i danas je odlicno uz rijetke mucnine.
Mene opet sinoc isto to sve uhvatilo, groznica i malaksalost, stomak me bolio i muka cijeli dan, preznojio se preko noci uz paracetamole i danas sam odlicno. Apetit nam je oboma nikakav, cak ni kafa nam se ne pije, bas se lijeno osjecamo.

A evo i ocu i sestri isti simptomi, dok mati samo stomak i glava je bole. Ne znam dal' je neki stomacni virus ili sta vec, jer nemamo temperaturu, a jucer smo uzeli brzi test i negativan je.
Ne znam brate sta da ti kazem. Svakim novim danom mi sve ovo cudnije postaje. A nisam fakat sklon teoretisanju bez osnova. Vi ste vjerovatno zarazeni, ovaj soj je kao najblazi od svih. Gro ljudi s kojim komuniciram u zadnjih 15 dana je pozitivno bilo. Uglavnom ponovljeni antigenski a u svakom slucaju PCR ga pokaze.
Mati mi je pozitivna, nema neke sad simptome, ali danas radila nalaze d dimer u tacci. Fuj.
Kao koagulacija krvi losa.
Odlican temelj za (tobejarabi) plucni emboliju i slicno.
Klexana slabo gdje ima, naci cemo hajde, ali hajde budi pametan.
I trecu dozu zena ispostovala. :hmmmm:
tz tz tz tz tz tz

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.