Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la fera » 04 avg 2021, 21:25

Neutral je napisao/la:
04 avg 2021, 16:02
Otac je jutros primio AstraZenecu pa je otisao na posao. Pitanje za raju koja je primila tu vakcinu, koliko dugo da pije aspirin? Njemu nisu nista rekli vec da popije paracetamol, aspirin i hladne vode i to je to. Nisu rekli vremenski rok niti bilo sta drugo. Bio bih zahvalan na neki komentar, hvala.
Kod mene zena primila u subotu eno je jos lose ja digao ruke od nje halalio joj sve i odlucio da sacekam neku drugu vakcinu.
Sve su to nagadjanja al cini mi se da ima veze s genetikom jer njena cijela porodica je bas lose podnijela vakcinu a ne znam jesu li svi astru primili.
Dosta poznanika mojih je primilo niko nikakvih problema nije imao.
Opet bolje nego covid jer ovo bukvalno mozes isplanirati kad ti odgovara da primis vakcinu uzeti par slobodnih dana da dođes sebi...
You are someone else I am still right here

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Apolon » 04 avg 2021, 21:27

fera je napisao/la:
04 avg 2021, 21:25
Neutral je napisao/la:
04 avg 2021, 16:02
Otac je jutros primio AstraZenecu pa je otisao na posao. Pitanje za raju koja je primila tu vakcinu, koliko dugo da pije aspirin? Njemu nisu nista rekli vec da popije paracetamol, aspirin i hladne vode i to je to. Nisu rekli vremenski rok niti bilo sta drugo. Bio bih zahvalan na neki komentar, hvala.
Kod mene zena primila u subotu eno je jos lose ja digao ruke od nje halalio joj sve i odlucio da sacekam neku drugu
Brzo si je prebolio :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la fera » 04 avg 2021, 21:28

Apolon je napisao/la:
04 avg 2021, 21:27
fera je napisao/la:
04 avg 2021, 21:25
Neutral je napisao/la:
04 avg 2021, 16:02
Otac je jutros primio AstraZenecu pa je otisao na posao. Pitanje za raju koja je primila tu vakcinu, koliko dugo da pije aspirin? Njemu nisu nista rekli vec da popije paracetamol, aspirin i hladne vode i to je to. Nisu rekli vremenski rok niti bilo sta drugo. Bio bih zahvalan na neki komentar, hvala.
Kod mene zena primila u subotu eno je jos lose ja digao ruke od nje halalio joj sve i odlucio da sacekam neku drugu
Brzo si je prebolio :yawn:
hahahah zivot ide dalje
You are someone else I am still right here

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Apolon » 04 avg 2021, 21:29

fera je napisao/la:
04 avg 2021, 21:28
Apolon je napisao/la:
04 avg 2021, 21:27
fera je napisao/la:
04 avg 2021, 21:25


Kod mene zena primila u subotu eno je jos lose ja digao ruke od nje halalio joj sve i odlucio da sacekam neku drugu
Brzo si je prebolio :yawn:
hahahah zivot ide dalje
Ma ja ba, nije tvoja krv :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la fera » 04 avg 2021, 21:30

Apolon je napisao/la:
04 avg 2021, 21:29
fera je napisao/la:
04 avg 2021, 21:28
Apolon je napisao/la:
04 avg 2021, 21:27


Brzo si je prebolio :yawn:
hahahah zivot ide dalje
Ma ja ba, nije tvoja krv :yawn:
a nisam joj sve ni halalio to se samo tako kaze :mrgreen:
You are someone else I am still right here

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RoninX » 04 avg 2021, 22:51

ne kontam ovoliki broj testiranih u sarajevu (500+) a samo 20 pozitivnih? niko ne dolazi bez nekih simptoma. evo i u mene roditelji radili antigen test nakon 5-6 dana temperature, i negativni su. propisani antibiotici...stara upucena da radi jos neke nalaze, vjerovatno sedimentaciju jer mozda ima nesto na plucima...najgora joj je nemoc koju osjeca.

da li ima aktivan neki drugi virus koji nije covid19? tzv prehlade, sez.gripe...

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 04 avg 2021, 23:05

RoninX je napisao/la:
04 avg 2021, 22:51
ne kontam ovoliki broj testiranih u sarajevu (500+) a samo 20 pozitivnih? niko ne dolazi bez nekih simptoma. evo i u mene roditelji radili antigen test nakon 5-6 dana temperature, i negativni su. propisani antibiotici...stara upucena da radi jos neke nalaze, vjerovatno sedimentaciju jer mozda ima nesto na plucima...najgora joj je nemoc koju osjeca.

da li ima aktivan neki drugi virus koji nije covid19? tzv prehlade, sez.gripe...
Ja mislim da u rezultate ulaze i testovi iz privatnih klinika. Ako je tako onda je to normalno, sezona godisnjih, ljudi se testiraju, putuju itd.

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bob » 04 avg 2021, 23:06

RoninX je napisao/la:
04 avg 2021, 22:51
ne kontam ovoliki broj testiranih u sarajevu (500+) a samo 20 pozitivnih? niko ne dolazi bez nekih simptoma. evo i u mene roditelji radili antigen test nakon 5-6 dana temperature, i negativni su. propisani antibiotici...stara upucena da radi jos neke nalaze, vjerovatno sedimentaciju jer mozda ima nesto na plucima...najgora joj je nemoc koju osjeca.

da li ima aktivan neki drugi virus koji nije covid19? tzv prehlade, sez.gripe...
ma dosta tih testiranih je radi puta, sve ide u statistiku a nema podatak koliko zdravstvo radi testiranja radi simtoma i slicno ...

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RoninX » 04 avg 2021, 23:13

u pravu ste. dosta se radi zbog odlaska u Hr.

vidjecemo da li ce stara imati upalu pluca. sto ne znaci da ima koronu? mislim...bilo je upala pluca i prije korone, valjda. :roll:
svakako trosi antibiotike. jedino joj mogu dati jace, odnosno sumamed ako trebalo.

sta ja znam...u njihovom slucaju (ako ipak bude korona) ova kineska vakcina nije toliko efikasna. temperature idu i do 38.2.
hajd znace se vise ovih dana...

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 04 avg 2021, 23:49

Otkad to privatni laboratoriji ulaze u statistiku zaraženih?

Žene su “osjetljivije” na astrazenecu, tako sam čitao u njemačkim medijima. A genetika je sve, nikomkoga poznajem nije imao ozbiljnije nuspojave poslije vakcine.

bob
Postovi: 4422
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bob » 05 avg 2021, 00:19

Neutral je napisao/la:
04 avg 2021, 23:49
Otkad to privatni laboratoriji ulaze u statistiku zaraženih?

Žene su “osjetljivije” na astrazenecu, tako sam čitao u njemačkim medijima. A genetika je sve, nikomkoga poznajem nije imao ozbiljnije nuspojave poslije vakcine.
nekad u aprilu sam se testirao u privatnim i rekose mi da moraju sve slati inf. bar u Sarajevu... a nekad polovinom juna sam pcr radio bio pozitivan i tad su izlazili podaci brojke oko 1000 testiranih 10 pozitivnih a vjeruj mi nigdje nikog na onim mjestima za testiranje niti u domovima zdravlja :D

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Murga » 05 avg 2021, 05:31

VGS je napisao/la:
04 avg 2021, 10:15
Murga je napisao/la:
04 avg 2021, 06:50
Mozda reakcija ima veze sa tim kako bi to tijelo reagovalo da se susretne sa virusom? Jace reakcije na vakcinu = tezi slucaj da je u pitanju Covid-19?
Moguce. Otac kad je imao covid se nije posteno ni 2 puta nakasljao, isto tako nakon astra zenece mu nista nije bilo. Mati imala jedan dan temperaturu i slabost i kod covida i kod astre prve doze. Identicno kao kod zaraze.
Moj otac je isto fasovo Covid i to ni manje ni vise nego u bolnicu kad je otisao par dana. Ovaj 'zimmer' sto je bio sa njim, vratio se u Hercegovinu, culi se nakon 7 dana, obojica pozitivni. Otac je imao blage simptome, miris samo jedan dan nije imao i onda se vratilo sve. Mama isto testirana na antitijela, negativna, dok je on imao. Hajd sad objasni to :crazy:
Kasnije kad su vakcine primili (AstraZ), otac sve 5 i prva i druga doza, mama glavobolju kod druge i modrica neki 10 cm na mjestu uboda. Kod prve nista nije imala.

Zena i ja oboje primili J&J u aprilu, meni manja glavobolja, ona je imala veliku glavobolju i bol u tijelu. Nismo nista htjeli uzimati, da ne 'ometamo' mozda reakciju tijela. Sutradan sve normala.

Drago mi je da su i tvoji takodje prosli bez problema :thumbup:
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 05 avg 2021, 07:43

Ima i ljudi koji slazu simptome da bi se besplatno testirali u javnim ustanovama, onda idu na more s tim testom.

A ima i dosta onih koji se prehlade po ovim vrucinama, a citaju o novim simptomima delta varijante (recimo grlobolja i curenje nosa), pa se testiraju.

U svakom slucaju bolje je da se ljudi sto vise testiraju.

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 05 avg 2021, 10:23

Murga je napisao/la:
05 avg 2021, 05:31
VGS je napisao/la:
04 avg 2021, 10:15
Murga je napisao/la:
04 avg 2021, 06:50
Mozda reakcija ima veze sa tim kako bi to tijelo reagovalo da se susretne sa virusom? Jace reakcije na vakcinu = tezi slucaj da je u pitanju Covid-19?
Moguce. Otac kad je imao covid se nije posteno ni 2 puta nakasljao, isto tako nakon astra zenece mu nista nije bilo. Mati imala jedan dan temperaturu i slabost i kod covida i kod astre prve doze. Identicno kao kod zaraze.
Moj otac je isto fasovo Covid i to ni manje ni vise nego u bolnicu kad je otisao par dana. Ovaj 'zimmer' sto je bio sa njim, vratio se u Hercegovinu, culi se nakon 7 dana, obojica pozitivni. Otac je imao blage simptome, miris samo jedan dan nije imao i onda se vratilo sve. Mama isto testirana na antitijela, negativna, dok je on imao. Hajd sad objasni to :crazy:
Kasnije kad su vakcine primili (AstraZ), otac sve 5 i prva i druga doza, mama glavobolju kod druge i modrica neki 10 cm na mjestu uboda. Kod prve nista nije imala.

Zena i ja oboje primili J&J u aprilu, meni manja glavobolja, ona je imala veliku glavobolju i bol u tijelu. Nismo nista htjeli uzimati, da ne 'ometamo' mozda reakciju tijela. Sutradan sve normala.

Drago mi je da su i tvoji takodje prosli bez problema :thumbup:
Ma ovo skroz random ide. Ja najmladji imao najteze simptome kod zaraze. Nakon temperature 2-3 dana i ostalih standardnih simptoma, borba sa 24-satnim kasljem iducih mjesec dana, manja upala pluca itd, a kao sto vec rekoh stari se zakasljao dva puta i kaze nesto me ko grlo boljelo jutros :urnebes:

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la fera » 05 avg 2021, 10:37

admin je napisao/la:
05 avg 2021, 07:43
Ima i ljudi koji slazu simptome da bi se besplatno testirali u javnim ustanovama, onda idu na more s tim testom.

A ima i dosta onih koji se prehlade po ovim vrucinama, a citaju o novim simptomima delta varijante (recimo grlobolja i curenje nosa), pa se testiraju.

U svakom slucaju bolje je da se ljudi sto vise testiraju.
Ma ima neki virus jer evo od sinoc imam temperaturu, glavobolja vec sedam dana bar, naravno i nos curi hahaha
Sumnjam da sam vec opet mogao nakon par mjeseci covid pokupiti al vidjecemo ovih dana.
You are someone else I am still right here

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 05 avg 2021, 10:44

Opet moram ponoviti da su mi fascinantni ljudi koji ce zbog curenja nosa ili grlobolje otici doktoru.

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la fera » 05 avg 2021, 10:56

dscile je napisao/la:
05 avg 2021, 10:44
Opet moram ponoviti da su mi fascinantni ljudi koji ce zbog curenja nosa ili grlobolje otici doktoru.
Istog sam misljenja, imam druga oduvijek cim ga malo grlo zaboli ili pocne slinati on ode kod doktora, svako malo na antibioticima i stalno bolestan.
You are someone else I am still right here

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 05 avg 2021, 11:15

Zar sad curenje iz nosa i grlobolja nisu simptomi zaraze delta sojem, i to među glavnim, uz glavobolju? Ko ima te simptome trebao bi da se ozbiljnije posveti tome.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 05 avg 2021, 11:22

dscile je napisao/la:
05 avg 2021, 10:44
Opet moram ponoviti da su mi fascinantni ljudi koji ce zbog curenja nosa ili grlobolje otici doktoru.
Ne idu doktoru, nego se testiraju. Test se ne radi kod doktora.

Meni su fascinantni likovi koji s blagim simptomima korone, bez testa, dodju na posao ili hodaju po gradu jer se oni solidno osjecaju. Moras biti bas dobar komad balvana da za godinu i po ovo ne naucis

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 05 avg 2021, 11:24

Citav zivot imam problema sa grloboljom. Sto virus, sto zbog gastritisa koji mi sprzi sve. Jednom me preko mjesec dana boljelo grlo, antibiotici nisu pomogli, morao sam primiti 10 injekcija, ako se dobro sjecam jednu izjutra, jednu navecer. Koja je to muka bila. Da nisam otisao doktoru i dan danas bi me boljelo, ha ja.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.