Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 11:27

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 11:16
Ja koliko sam skuzio ne postoje antivaxeri.
Postoje ljudi kojima je svejedno hocu li ja ici da se vakcinisem i oni koji bi nekog tjerali da se vakcinise.
Zanimljivo. Bas si to skuzio vrhunski. Kojim ti pripadas?

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 11:29

Onima sto nisu fašisti.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 11:31

VenamaHrabrih je napisao/la:
24 nov 2021, 11:27
Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 10:54
Tom analogijom mozes rec i otidji nek ti stave dildo od pola metra u pakas, sta je to 5 min....
Il lakse je mozda odmah sve stavit u zatvore nego poslije trazit ko je pocinio neki određeni zločin.
Hej, Džoni Džoni...
Ako tebi na spomen virusa, prvo na pamet padaju dildo, pakaš, zatvor..., trebao bi preispitati svoju sexualno orjentaciju. Mada, ja podržavam i aktivno učestvujem u odbrani manjinskih prava i poštujem tvoje pravo na izbor, nemoj banalizovati temu priprostim komentarima.
Promjeni nick prijatelju, epitet "hrabar" nikako ne ide s tobom.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 11:32

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 10:54
Tom analogijom mozes rec i otidji nek ti stave dildo od pola metra u pakas, sta je to 5 min....
Il lakse je mozda odmah sve stavit u zatvore nego poslije trazit ko je pocinio neki određeni zločin.
Kad bi 90% stanovnistva planete bilo za zatvora, uprabo to bi bilo rjesenje. Medjutim, nije tako pa ti je analogija besmislena.

Ako zelimo povlaciti analogije s nekim kaznama, a nema bas puno poveznica, al eto... Postoji stara izreka: tuci dijete jednom dnevno, ako ti ne znas zasto, ono zna.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 11:36

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 11:29
Onima sto nisu fašisti.
Rekao si da si skuzio da postoje dvije vrste, a antivaxeri ne postoje. Pa me zanima koji si, onaj kojem je svejedno hoces li se ti vakcinisati ili onaj koji bi te na silu vakcinisao,

Ili si skuzio da si napisao glupost opet, pa sad pokusavas kreveljenjem da se izvuces?

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Blejzer10 » 24 nov 2021, 11:46

Ljudi marširaju zajedno s neonacistima i druge nazivaju fašistima je.bem ti r/selfawarewolves :tokralju:

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 11:50

admin je napisao/la:
24 nov 2021, 11:36
Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 11:29
Onima sto nisu fašisti.
Rekao si da si skuzio da postoje dvije vrste, a antivaxeri ne postoje. Pa me zanima koji si, onaj kojem je svejedno hoces li se ti vakcinisati ili onaj koji bi te na silu vakcinisao,

Ili si skuzio da si napisao glupost opet, pa sad pokusavas kreveljenjem da se izvuces?
Ja sam na strani onih koji nikog ne prisiljavaju na bilo što (uvijek).
Na strani onih koji svoje neistomisljenike ne nazivaju glupanima i ostalim pogrdnim riječima.
Stav vas (ne nuzno tvoj) je da su svi ostali koji ne misle kao vi obicni glupani zapeli u paleolitu i svaki dan sve agresivnije i agresivnije nastupate.

Moj stav je isključivo moj, nije već formirano mišljenje koje sam prisvojio i sad ga zastupam kao svoje.

Imam dovoljno godina da neke stvari mogu da zakljucim na osnovu iskustva ili mozda istorije koja se konstantno ponavlja.
Nebitno, nikom ga ne namecem i nemam nikakav problem ako ti sutra odes da primis kombinaciju svih dostupnih vakcina.

@blejzeru fašisti nego šta.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 11:56

Znaci, imaju ipak i treci? Oni kojim nije svejedno i imaju stav koji je samo njihov, nije izveden iz niza tudjih (strucnih) misljenja. Oni zakljucuju na osnovu vlastitih iskustava, bez uvida u dosadasnja znanja drugih (princip zakljucivanja kojim se sluzio pracovjek)

U narodu popularno nazvani - antivaxeri.

Ipak je pojava pisma koja je covjeku omogucila da koristi i tudja znanja a ne samo vlastita iskustva prekretnica izmedju istorije i praistorije. Tako da je paleolit poprilicno dobro objasnjenje

VenamaHrabrih
Postovi: 2436
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VenamaHrabrih » 24 nov 2021, 12:03

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 11:31
VenamaHrabrih je napisao/la:
24 nov 2021, 11:27
Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 10:54
Tom analogijom mozes rec i otidji nek ti stave dildo od pola metra u pakas, sta je to 5 min....
Il lakse je mozda odmah sve stavit u zatvore nego poslije trazit ko je pocinio neki određeni zločin.
Hej, Džoni Džoni...
Ako tebi na spomen virusa, prvo na pamet padaju dildo, pakaš, zatvor..., trebao bi preispitati svoju sexualno orjentaciju. Mada, ja podržavam i aktivno učestvujem u odbrani manjinskih prava i poštujem tvoje pravo na izbor, nemoj banalizovati temu priprostim komentarima.
Promjeni nick prijatelju, epitet "hrabar" nikako ne ide s tobom.
Nemoj se samo zayebat, a ostslo ćemo lako...

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 12:04

admin je napisao/la:
24 nov 2021, 11:56
Znaci, imaju ipak i treci? Oni kojim nije svejedno i imaju stav koji je samo njihov, nije izveden iz niza tudjih (strucnih) misljenja. Oni zakljucuju na osnovu vlastitih iskustava, bez uvida u dosadasnja znanja drugih (princip zakljucivanja kojim se sluzio pracovjek)

U narodu popularno nazvani - antivaxeri
Narod je uvijek volio da lijepi etikete, to mi nije strano.
Isto tako narod je uvijek bio mainstream, ono sto je trenutno popularno jest jednako kao pravilo.
Tako je bilo i prije korone i bice jos zadugo.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 24 nov 2021, 12:14

Kakve veze ima etiketa sa koronom, kakve veze ima klix i medij sa koronom? Ili sa vakcinacijom? Kakve veze ima necije etiketiranje na forumu sa koronom i vakcinacijom? Valjda smo odrasli ljudi da znamo sta je ozbijno a sta ne. Valjda znamo razmisljat ozbiljno da znamo sta je problem i kako se rjesava. Ja ne vidim neki drugi problem kod antivaksera osim predrasuda i inacenja.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la ASD » 24 nov 2021, 12:15

Ako marširaš s fašistima ti si antifašista.
ako si protiv tih fašista, ti si fašista.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21316
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Epidaurus » 24 nov 2021, 12:16

Da znaju razmisljati ne bi im se svako malo nekakav fasizam i nacizam prividjao.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 12:36

Zasto sam ja fasista?
Ja se samo zalazem da u demokratskom drustvu svako ima pravo na izbor.
Jesmo li demokratsko drustvo ili nismo?
Na stranu svidja li se to vama ili meni.

Ovdje pricamo o osnovnim ljudskim slobodama koje nam je neko privremeno ukinuo/zeli opet da nam ukine, i pričamo o ljudskom tijelu kao necemu sto covjek jedino posjeduje na ovom svijetu i ako se neko ne osjeca komforno oko toga odkud nekom pravo da ga tjera na bilo sto.
Nije bas da pricamo hoces li prec sa windows 10 na 11.

Meni je recimo bilo frapantno da su ljudi nakon ukidanja policijskog sata (tj. prava na slobodan život) kukali oko toga i trazili da se te "mjere" vrate.
Nevjerica.
Al nisam dolazio da te iste ljude nazivam glupanima, retardima itd.

Opet kažem, ko želi da se zastiti neka to uradi.
Nek energiju koju ulaze ovdje na forumu preusmjeri na svoje najmilije i njih pokusa da (ukoliko ima kakav ne daj Boze neistomisljenik) zastiti.
Rijesen problem.

Mi ostali ćemo da izumremo ko dinosaurusi i moći se o nama pravi park iz doba korone.
Vise dijelova.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la YaSSaL » 24 nov 2021, 12:56

Dzoni, druze, mislim da im dzaba objasnjavas...

Kad uporedim tvoj nacin obracanja i komunikacije sa njihovim replikama u kojima je obavezno ubacen jedan ili vise elemenata vrijedjanja, tacno mi bude zao sto im poklanjas paznju i vrijeme...

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 12:58

YaSSaL je napisao/la:
24 nov 2021, 12:56
Dzoni, druze, mislim da im dzaba objasnjavas...

Kad uporedim tvoj nacin obracanja i komunikacije sa njihovim replikama u kojima je obavezno ubacen jedan ili vise elemenata vrijedjanja, tacno mi bude zao sto im poklanjas paznju i vrijeme...
Nema veze na poslu sam :D

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 24 nov 2021, 13:07

Demokratsko društvo ili društvo u kojem smo mi sad je ono društvo i uređenje koje treba da zaštiti svakog građanina od uticaja koji mu šteti, bez obzira šta to bilo. To znači da ukoliko bilo ko svojim stavovima ili djelovanjem dovodi do toga da drugom ugrožava zdravlje, život ili imovinu taj isti treba biti opomenut, kažnjen ili spriječen da radi to isto. To je demokratija. Moje je pravo da tražim da me društvo štiti od takvih, jer ga u konačnici i plaćam za to, boli me qrc hoće li se taj koji me ugrožava uvrijediti ili ne. Nije demokratija da ti radiš šta hoćeš.
Nevakcinacijom ti direktno ugrožavaš nečije zdravlje, bez obzira u kojoj efikasnosti radi vakcina, osim ako nije 0% (uglavnom radi bolje nego nevakcinacija inače se to ne bi ni spominjalo). Ugrožavaš na način da svakim odbijanjem utičeš direktno na rast zaraženih (dokazano je), njihovim pritiskom na zdravstvo i onda uskraćivanjem usluga svima drugim. Ugrožavaš da iz tih razloga države moraju donositi mjere koje negativno utiču na ekonomiju. Ugrožavaš tako što rastom broja zaraženih proizvodnja i posao trpe a onda i ekonomija. Epidemija je specifičan slučaj gdje rezerviranost ili nečinjenje bilo kakvih djela utiče na to da se ugrozi nečije ovo gore pobrojano. I ovdje ne stoji priča pomogao si sebi i eto to je to, pusti mene da radim šta hoću. Svak je uključen u priču, htio ili ne, bez obzira kojem taboru pripada.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 13:18

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 12:04
admin je napisao/la:
24 nov 2021, 11:56
Znaci, imaju ipak i treci? Oni kojim nije svejedno i imaju stav koji je samo njihov, nije izveden iz niza tudjih (strucnih) misljenja. Oni zakljucuju na osnovu vlastitih iskustava, bez uvida u dosadasnja znanja drugih (princip zakljucivanja kojim se sluzio pracovjek)

U narodu popularno nazvani - antivaxeri
Narod je uvijek volio da lijepi etikete, to mi nije strano.
Isto tako narod je uvijek bio mainstream, ono sto je trenutno popularno jest jednako kao pravilo.
Tako je bilo i prije korone i bice jos zadugo.
Kako sad narod?

Ti si napisao post o dvije vrste ljudi, ja se na njega nadovezao. Sad ispade neko tamo etiketira a ti si iznad toga.

Ti si napisao da je tvoje misljenje samo tvoje i da ga ne gradis na stavovima i analizama drugih. Kad ti covjek skrene paznju da je to filozofija pracovjeka, pricas o mainstreamu.

Slabo si ti to promislio

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 13:25

sljivo je napisao/la:
24 nov 2021, 13:07
Demokratsko društvo ili društvo u kojem smo mi sad je ono društvo i uređenje koje treba da zaštiti svakog građanina od uticaja koji mu šteti, bez obzira šta to bilo. To znači da ukoliko bilo ko svojim stavovima ili djelovanjem dovodi do toga da drugom ugrožava zdravlje, život ili imovinu taj isti treba biti opomenut, kažnjen ili spriječen da radi to isto. To je demokratija. Moje je pravo da tražim da me društvo štiti od takvih, jer ga u konačnici i plaćam za to, boli me qrc hoće li se taj koji me ugrožava uvrijediti ili ne. Nije demokratija da ti radiš šta hoćeš.
Nevakcinacijom ti direktno ugrožavaš nečije zdravlje, bez obzira u kojoj efikasnosti radi vakcina, osim ako nije 0% (uglavnom radi bolje nego nevakcinacija inače se to ne bi ni spominjalo). Ugrožavaš na način da svakim odbijanjem utičeš direktno na rast zaraženih (dokazano je), njihovim pritiskom na zdravstvo i onda uskraćivanjem usluga svima drugim. Ugrožavaš da iz tih razloga države moraju donositi mjere koje negativno utiču na ekonomiju. Ugrožavaš tako što rastom broja zaraženih proizvodnja i posao trpe a onda i ekonomija. Epidemija je specifičan slučaj gdje rezerviranost ili nečinjenje bilo kakvih djela utiče na to da se ugrozi nečije ovo gore pobrojano. I ovdje ne stoji priča pomogao si sebi i eto to je to, pusti mene da radim šta hoću. Svak je uključen u priču, htio ili ne, bez obzira kojem taboru pripada.
Ti imas pravo da te demokratija štiti, ja imam pravo na to da me se ne ugrožava.
Ako ja, hipotetički, mislim da ce vakcina da me ugrozi sta onda?
Zasto si ti vise demokratskiji od mene?

Na koji nacin ja ugrozavam tvoje zdravlje ako si ti prethodno ispunio sve mjere prevencije i ako se kao osvjescen gradjanin pridrzavas svih pravila koja se ticu ovog virusa?


Kako to ja utičem, nevakcinisanjem, na rast zarazenih vise nego ti koji si vakcinisan?
(ako je tqcno da su i vakcinisani prenosioci)

Ekonomija negativno utice na mene, jer evo vec godinama placam poreze i zdravstvo koje nikad ne koristim. :D

To je bila jos jedna od tema:
Ukinut ljudima pravo na liječenje iako isti godinama placaju zdravstveno osiguranje.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 13:31

admin je napisao/la:
24 nov 2021, 13:18
Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 12:04
admin je napisao/la:
24 nov 2021, 11:56
Znaci, imaju ipak i treci? Oni kojim nije svejedno i imaju stav koji je samo njihov, nije izveden iz niza tudjih (strucnih) misljenja. Oni zakljucuju na osnovu vlastitih iskustava, bez uvida u dosadasnja znanja drugih (princip zakljucivanja kojim se sluzio pracovjek)

U narodu popularno nazvani - antivaxeri
Narod je uvijek volio da lijepi etikete, to mi nije strano.
Isto tako narod je uvijek bio mainstream, ono sto je trenutno popularno jest jednako kao pravilo.
Tako je bilo i prije korone i bice jos zadugo.
Kako sad narod?

Ti si napisao post o dvije vrste ljudi, ja se na njega nadovezao. Sad ispade neko tamo etiketira a ti si iznad toga.

Ti si napisao da je tvoje misljenje samo tvoje i da ga ne gradis na stavovima i analizama drugih. Kad ti covjek skrene paznju da je to filozofija pracovjeka, pricas o mainstreamu.

Slabo si ti to promislio
Ma ne filozofiram i ne promisljam ciljano da bih ovdje nekom solio pamet.
Napisem sta mislim u datom trenutku.
Ne naoruzavam se tudjim stavovima koje cu sutra da bacim na nekog kao produkt "mog" dubokoumlja.
Nit se vozim kroz ovdje prisutni sablon po kojem svi pricaju isto.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.