Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

PatriceKwedi
Postovi: 1317
Pridružen/a: 03 avg 2021, 08:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la PatriceKwedi » 29 nov 2021, 21:56

bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 21:54
PatriceKwedi je napisao/la:
29 nov 2021, 19:30
Ti da znas razmisljati ne bi cistio pelene njemackim metuzalemima.
Tvoj argument na temi korona je nečiji posao ? Pretpostavljam da si ti doktor ?
Nisam, ali pratim uputstva znanstvenika i lijecnika, ne dvozubih baustelaca.
🔹

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la chily-rz » 29 nov 2021, 22:06

admin je napisao/la:
29 nov 2021, 21:40
[
Potrebne su po 2 ili 3 za svakog uposlenika. Kad ih svi prime, onda ih je 100% vakcinisano.

Nekim ljudima matematika bas tesko ide.
Na koliko mjeseci će trajati to 100 % ? Ko garantuje da nema četvrte ili pete,šeste doze ? Kako će to vakcinisanje zaustaviti širenje korona virusa ako znamo da vakcine nemaju takav učinak ?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 29 nov 2021, 22:10

PatriceKwedi je napisao/la:
29 nov 2021, 21:56
bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 21:54
PatriceKwedi je napisao/la:
29 nov 2021, 19:30
Ti da znas razmisljati ne bi cistio pelene njemackim metuzalemima.
Tvoj argument na temi korona je nečiji posao ? Pretpostavljam da si ti doktor ?
Nisam, ali pratim uputstva znanstvenika i lijecnika, ne dvozubih baustelaca.
Pa dobro , prati i on , svi pratimo .

Ja slušam porodičnog prijatelja doktora , on lično vakciniše nanu i dedu već 15-ak godina protiv gripe svake godine , za svaki problema što se tiče liječenja prvo smo njega pitali , uvijek je dao tačnu dijagnozu i odgovarajuću terapiju . Ono baš ga slušamo , i pitali ga za vakcinu za koronu , naravno dedo i nana među prvim vakcinisanima su bili što sam ovdje pisao , i rekao je za roditelje obavezno . Meni je rekao da je to moj izbor naravno , ali da je njegov savjet da "pričekam" još, da vidimo situaciju na ljeto otprilike...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 29 nov 2021, 22:41

chily-rz je napisao/la:
29 nov 2021, 22:06


Na koliko mjeseci će trajati to 100 % ? Ko garantuje da nema četvrte ili pete,šeste doze ? Kako će to vakcinisanje zaustaviti širenje korona virusa ako znamo da vakcine nemaju takav učinak ?
Ne garantuje niko da nema četvrte, pete ili doze svake godine. Postoji dosta vakcina koje su moraju primiti više od dva puta. Ali to nije bitno. Nova tehnologija, novi virus i uspjeh neki postoji.

Nije idealno, ne zna niko ništa 100% i svaki skepticizam mi je okej jer vakcine nisu prošle dugotrajna ispitivanja koja trebaju proći da bi se imali konkretni brojevi, ali pandemija, nema baš vremena da se čeka pet godina.

No, sve je toliko loše iskomunicirano, loše objašnjeno od strane službenih kanala, pa to mediji još gore prenosu, ljudi samo pročitaju naslov i misle da je to to.

Za sada brojevi i prvi podaci govore da su tri doze bolje od dvije, ali kakvo ce stanje biti za pet mjeseci kod ovih sto su prije pet mjeseci primili treću dozu ne zna niko.

Kao za ovu novu varijantu. Rekao bi čovjek po medijima da se umire, da je apokalipsa, a WHO jučer objavio saopštenje da ne zna ništa jer nema podataka.

Također, nema ovdje (u globalnom svijetu) niko pojma. Sve ok, nema slučajeva i onda odjednom val koji traje mjesec dana, pa tri mjeseca ništa, bez obzira na godišnje doba, na vrijeme ili mjere. Ovaj trenutni val je najslabiji po brojevima na worldometers.info i čini se da stagnira jer broj slučajeva ove sedmice u odnosu na prošlu nije gotovo nikako porastao.

Britanci već mjesecima žive sa minimalnim mjerama i sa malim postotkom smrtnosti. Imunitet + vakcine, a sad ćemo vidjeti kako ce booster proći (već su dali preko 17 miliona doza).

Istina je i da su zajebali sa pričama da vakcine spriječavaju širenje virusa i zarazu u onoj mjeri koja se spominjala, ali eto kao neko stopiranje postoji, no kao što vidimo na primjeru UK nije značajno. Sad će ovi zaluđenici reći da su te zaraze zbog nevakcinisane djece, ovih, onih, ali ne mogu stalno biti zbog djece.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 08:05

chily-rz je napisao/la:
29 nov 2021, 22:06
admin je napisao/la:
29 nov 2021, 21:40
[
Potrebne su po 2 ili 3 za svakog uposlenika. Kad ih svi prime, onda ih je 100% vakcinisano.

Nekim ljudima matematika bas tesko ide.
Na koliko mjeseci će trajati to 100 % ? Ko garantuje da nema četvrte ili pete,šeste doze ? Kako će to vakcinisanje zaustaviti širenje korona virusa ako znamo da vakcine nemaju takav učinak ?
Niko ne garantuje nista, ne kupujes televizor. Vakcina smanjuje sirenje, to znamo. Ali to nije uopste bitno za ovu temu. Zakoni u EU idu prema mandatu i mi u BiH cemo to slijediti.

Evo ti primjer za boostere za moje kolege. Nije njima niko rekao da mora booster, niti im iko ista garantuje ili govori o smanjenju sirenja. Ako hoces na utakmicu, moras imati validnu potvrdu o vakcinaciji, ne stariju od 6 mjeseci. Ko se vakcinisao u junu, morace booster u januaru ako hoce validnu potvrdu. Neces booster, ne ides na tekmu. Ima ko hoce ako neces ti, a ako nece niko, ima drugi medij koji hoce, pa ces gledati iz sarajeva umjesto sa terena i taj drugi medij ce imati bolje price. Krajnje jednostavno.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 30 nov 2021, 08:32

Nadam se da ce nasi reagovati na vrijeme jer je omikron pred vratima, a krezuba masa ne zeli da se vakcinise.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

GG3
Postovi: 2755
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la GG3 » 30 nov 2021, 08:39

Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 30 nov 2021, 08:45

GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 08:39
Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Strasno. Pretpostavljam da radi na mjestu gdje je u kontaktu sa mnogo osoba. Nosi li ffp3 masku?
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 30 nov 2021, 09:43

Justin je napisao/la:
30 nov 2021, 08:45
GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 08:39
Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Strasno. Pretpostavljam da radi na mjestu gdje je u kontaktu sa mnogo osoba. Nosi li ffp3 masku?
De bolan ne furaj čovjeka , trudna mu je žena ...
Biće to dobro buraz , biće ona i beba dobro , ne sekiraj se :thumbup:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

1921ferroviere
Postovi: 226
Pridružen/a: 07 maj 2021, 22:23

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la 1921ferroviere » 30 nov 2021, 09:58

Justin je napisao/la:
30 nov 2021, 08:32
Nadam se da ce nasi reagovati na vrijeme jer je omikron pred vratima, a krezuba masa ne zeli da se vakcinise.
Vakcinisat ce se samo tako
Veselim se skorijem uvodjenju covid potvrda

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 nov 2021, 10:20

A mi cemo istrajati, koliko god bili diskriminirani ili mi na vrata dodju da me sutaju, ili mi zabrane ulazak u trzni centar, stadion, dvoranu, zdravstvenu ustanovu.

Ovo je borba za obraz, :kafa:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 10:39

hahaha, čuva obraz od vakcine, a šutaju ga gdje stignu, ismijavaju genocid nad njegovim narodom, slave zločince, finansiraš porezima izgradnju paralelnih drzavnih sistema, djeca ti udisu najgori zrak u evropi, vodu ti otima ko stigne, između ostalih proslavljeni košarkaši koje ukivamo u zvijezde... riječ nisi pisnuo, pola drzave će ti zagaditi kad srbija krene vaditi litijum, a marke nećeš vidjeti... al ćeš ustrajati u borbi da uđeš u trzni centar.

aj nemoj me nasmijavati da ćeš ti neku borbu za nešto voditi.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 30 nov 2021, 10:42

admin je napisao/la:
30 nov 2021, 10:39
hahaha, čuva obraz od vakcine, a šutaju ga gdje stignu, ismijavaju genocid nad njegovim narodom, slave zločince, finansiraš porezima izgradnju paralelnih drzavnih sistema, djeca ti udisu najgori zrak u evropi, vodu ti otima ko stigne, između ostalih proslavljeni košarkaši koje ukivamo u zvijezde... riječ nisi pisnuo, al ćeš ustrajati u borbi da uđeš u trzni centar.

aj nemoj me nasmijavati da ćeš ti neku borbu za nešto voditi.
Pa ti sve to radiš , boli te qrac što tvoje djete sutra može teško oboliti od zagađenog zraka , ali bitno je da je vakcinisano za COVID potvrdu ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 10:43

ja sam svjestan da se mi nećemo pitati ni boriti ni za šta, ne pričam budalaštine po forumima.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 30 nov 2021, 10:48

admin je napisao/la:
30 nov 2021, 10:43
ja sam svjestan da se mi nećemo pitati ni boriti ni za šta, ne pričam budalaštine po forumima.
Možda ovo najavljeno poskupljenje struje to promjeni :bih:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 30 nov 2021, 10:49

Justin je napisao/la:
30 nov 2021, 08:45
GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 08:39
Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Strasno. Pretpostavljam da radi na mjestu gdje je u kontaktu sa mnogo osoba. Nosi li ffp3 masku?
Nema to nikakve veze.
Niti pravila.
Bio sam xxx puta u kontaktu sa osobama koje su poslije bile pozitivne, teško odbolovale, meni ništa.
Koševo Zapad

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 30 nov 2021, 10:50

Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 10:49
Justin je napisao/la:
30 nov 2021, 08:45
GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 08:39
Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Strasno. Pretpostavljam da radi na mjestu gdje je u kontaktu sa mnogo osoba. Nosi li ffp3 masku?
Nema to nikakve veze.
Niti pravila.
Bio sam xxx puta u kontaktu sa osobama koje su poslije bile pozitivne, teško odbolovale, meni ništa.
Ti treba da doniraš krv, za istraživanja. Možda snime i kakav film.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 30 nov 2021, 10:51

Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 10:49
Justin je napisao/la:
30 nov 2021, 08:45
GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 08:39
Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Strasno. Pretpostavljam da radi na mjestu gdje je u kontaktu sa mnogo osoba. Nosi li ffp3 masku?
Nema to nikakve veze.
Niti pravila.
Bio sam xxx puta u kontaktu sa osobama koje su poslije bile pozitivne, teško odbolovale, meni ništa.
Je li moguće da ne kontaš da fura lika ? JE LI MOGUĆE :damn: ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

GG3
Postovi: 2755
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la GG3 » 30 nov 2021, 10:52

bombaysaphire je napisao/la:
30 nov 2021, 09:43
Justin je napisao/la:
30 nov 2021, 08:45
GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 08:39
Joj **** ti Coronu evo Zena mi ove godine treci put pozitivna . Jednom Trudna i dvaput Corona!
U Maju prvi put imala Coronu (Delta) evo opet pozitivna…
Strasno. Pretpostavljam da radi na mjestu gdje je u kontaktu sa mnogo osoba. Nosi li ffp3 masku?
De bolan ne furaj čovjeka , trudna mu je žena ...
Biće to dobro buraz , biće ona i beba dobro , ne sekiraj se :thumbup:
Nije bas jednostavna situacija,
Zena i Kcerka su mi bile u Maju pozitivne a sin pocetkom Novembra, i Zena evo sad opet jos i Trudna. A ja do sad nisam nikako imao…
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 nov 2021, 10:54

Ja se borim u okviru licnog kapaciteta.

Politika, negiranje, zlocini, sve su to neke vece sile gdje, da sam i imucniji ne bi mogao uticati na promjene.

A dijete udise cist zrak, lijepa su Vareska brda :kafa:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.