Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 04 dec 2021, 14:56

dscile je napisao/la:
04 dec 2021, 13:49
cala je napisao/la:
04 dec 2021, 11:25
admin je napisao/la:
04 dec 2021, 11:16
Pisem na svim temama koje me zanimaju, osim na sportskim gdje ne smijem pisati.

Poskupljenja me ne zabrinjavaju, ko radi ne boji se gladi
Sa ovom zadnjom izjavom si ga usrao momacki. Plate su takve da se jedva prezivljavalo i prije korone i poskupljenja, a kamo li sad...
Zamisliti napisati takvo nesto u Bosni, gdje dobar dio ljudi radi za 600-800. Ja prvi, zbog fakulteta, imam sasvim dobru platu i ne brinu me previse trenutna poskupljenja, ali svakako necu biti ogranicen ko balkon i gledati kratkovido na takvo nesto.
evo ni tebe ne zabrinjavaju poskupljenja, znači govoriš isto ko i ja.

Što se tiče japana i irske, ne znam koji dio nekom nije jasan, mozda da pojasnite gdje vidite nešto čudno. Nivo vakcinacije im je haman isti, to nije neka stvar koja je upitna. U irskoj, državi od 5 miliona stanovnika prosječno umire 5 ljudi dnevno. Znači sistem koji imaju je dobar, treba da nastave istim tempom, a mi gdje na skoro duplo manje stanovnika umire prosječno 8 puta više ljudi bismo trebali da ih kopiramo, a ne da izmišljamo toplu vodu.

Japan trenutno prolazi bolje što se tiče broja zaraženih zbog drastičnijih mjera (trenutno im je granica potpuno zatvorena) na ulasku u zemlju i dobrog praćenja kontakata, te geografske pozicije - jedni su u EU gdje je epicentar trenutno i gdje si otvoren prema rumunima, bugarima isl, a drugi u dijelu svijeta gdje nikad nije bilo previše problematično, gdje se cijelo vrijeme strogo kontrolišu granice isl.



slika

119500
Postovi: 102
Pridružen/a: 16 mar 2020, 12:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la 119500 » 04 dec 2021, 18:16

admin je napisao/la:
04 dec 2021, 14:56
dscile je napisao/la:
04 dec 2021, 13:49
cala je napisao/la:
04 dec 2021, 11:25

Sa ovom zadnjom izjavom si ga usrao momacki. Plate su takve da se jedva prezivljavalo i prije korone i poskupljenja, a kamo li sad...
Zamisliti napisati takvo nesto u Bosni, gdje dobar dio ljudi radi za 600-800. Ja prvi, zbog fakulteta, imam sasvim dobru platu i ne brinu me previse trenutna poskupljenja, ali svakako necu biti ogranicen ko balkon i gledati kratkovido na takvo nesto.
evo ni tebe ne zabrinjavaju poskupljenja, znači govoriš isto ko i ja.

Što se tiče japana i irske, ne znam koji dio nekom nije jasan, mozda da pojasnite gdje vidite nešto čudno. Nivo vakcinacije im je haman isti, to nije neka stvar koja je upitna. U irskoj, državi od 5 miliona stanovnika prosječno umire 5 ljudi dnevno. Znači sistem koji imaju je dobar, treba da nastave istim tempom, a mi gdje na skoro duplo manje stanovnika umire prosječno 8 puta više ljudi bismo trebali da ih kopiramo, a ne da izmišljamo toplu vodu.

Japan trenutno prolazi bolje što se tiče broja zaraženih zbog drastičnijih mjera (trenutno im je granica potpuno zatvorena) na ulasku u zemlju i dobrog praćenja kontakata, te geografske pozicije - jedni su u EU gdje je epicentar trenutno i gdje si otvoren prema rumunima, bugarima isl, a drugi u dijelu svijeta gdje nikad nije bilo previše problematično, gdje se cijelo vrijeme strogo kontrolišu granice isl.



slika
Ne govorim o broju umrlih nego zarazenih.

119500
Postovi: 102
Pridružen/a: 16 mar 2020, 12:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la 119500 » 04 dec 2021, 18:18

119500 je napisao/la:
04 dec 2021, 18:16
admin je napisao/la:
04 dec 2021, 14:56
dscile je napisao/la:
04 dec 2021, 13:49


Zamisliti napisati takvo nesto u Bosni, gdje dobar dio ljudi radi za 600-800. Ja prvi, zbog fakulteta, imam sasvim dobru platu i ne brinu me previse trenutna poskupljenja, ali svakako necu biti ogranicen ko balkon i gledati kratkovido na takvo nesto.
evo ni tebe ne zabrinjavaju poskupljenja, znači govoriš isto ko i ja.

Što se tiče japana i irske, ne znam koji dio nekom nije jasan, mozda da pojasnite gdje vidite nešto čudno. Nivo vakcinacije im je haman isti, to nije neka stvar koja je upitna. U irskoj, državi od 5 miliona stanovnika prosječno umire 5 ljudi dnevno. Znači sistem koji imaju je dobar, treba da nastave istim tempom, a mi gdje na skoro duplo manje stanovnika umire prosječno 8 puta više ljudi bismo trebali da ih kopiramo, a ne da izmišljamo toplu vodu.

Japan trenutno prolazi bolje što se tiče broja zaraženih zbog drastičnijih mjera (trenutno im je granica potpuno zatvorena) na ulasku u zemlju i dobrog praćenja kontakata, te geografske pozicije - jedni su u EU gdje je epicentar trenutno i gdje si otvoren prema rumunima, bugarima isl, a drugi u dijelu svijeta gdje nikad nije bilo previše problematično, gdje se cijelo vrijeme strogo kontrolišu granice isl.



slika
Ne govorim o broju umrlih nego zarazenih. Valjda je poredjenje Irske i Japana dokaz da vakcinisani sire virus.
Ne znam kako ja koji nisam vakcinisan, a u skupini sam gdje 99.9% ljudi prezivi predstavljam nekome opasnost.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 04 dec 2021, 19:19

Haj malo razmisli sam, pa ako nisi sam skontao razliku između Japana i Irske i razloge većeg broja zaraženih u Irskoj, onda pitaj.

znači jednak je procenat vakcinisanih, u tome nije razlika.
Razlika je u kontroli ulazaka i vrsti stranaca koji dolaze na otok i praćenju kontakata. Lokaciji, okruženju, sistemu...
Naravno, potpun lockdown uz vakcinu bio bi najbolji, ali pokazalo se da ekonomski i socijalno, to nije izdrživ princip.

Ne treba biti previše inteligentan da se skonta da sad čak i u BiH svako ima kućni test i može se testirati kad god se nakašlje. Zbog velikog broja vakcinisanih, među tim ljudima koji se testiraju kao pozitivni, imaš masu kojim u biti nije ništa koji se ne bi ni testirali prije godinu dana. Nema više lockdowna i logično ima daleko više pozitivnih.

Ti gledaš samo sebe iz svog sebičnog ugla, misliš da si nekom bitan i da neko tebe vidi kao pojedinca i ima kapaciteta da razmišlja o tebi. U drzavi gdje ne postoji sistem, tako svako sam sebe može gledati i procjenivati sam svoj rizik za okolinu i onda imaš ovo što se dešava u Bosni i Hercegovini gdje je smrtnost najveća na svijetu. U uređenim društvima, niko te ne pita ništa, statistika pokazuje da uz visok procenat vakcinasanih ide i daleko niža smrtsnost. To je sasvim dovoljno. Ti si tu samo jedno malo statističko zrno, nebitan si. Al eto, izgleda da treba da shvatimo svi da je bolji sistem u BiH nego u Njemačkoj i da se i oni ugledaju na nas, a ne mi na njih.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 04 dec 2021, 21:18

Evo što je rekla Alemka Markotić:

"Cjepivo se mora ispitati na nečijoj djeci da bi moje dijete bilo sigurno. Jako je važno da shvatimo da nitko nikoga sad ne tjera, ali kažu da treba ispitati cjepiva. A na čijoj ćemo djeci ispitati cjepiva? Dakle, brojna cjepiva rađena u zapadnim zemljama ispitivana su u siromašnim područjima Azije i Afrike. Na sirotinjskoj djeci, na nečijoj djeci se to mora ispitati da bi moje dijete bilo sigurno, kad primi. Na čijoj ćemo? Dakle, ovo je prvi put. Ovaj COVID je svašta izvlačio, neke stvari stavlja u red. Dakle, sada se ispituje i na europskoj i na američkoj i na drugoj djeci, a ne samo na afričkoj i azijskoj", zaključila je doktorica, koja je apelirala na ljude da prihvate na sebe i svoju djecu mali postotak rizika u trenutku kada čitav svijet pokušava dokučiti kako odnijeti pobjedu nad virusom.


Bravo za COVID , konačno sva djeca svijeta su jednaka :clap: :clap: :clap:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

119500
Postovi: 102
Pridružen/a: 16 mar 2020, 12:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la 119500 » 04 dec 2021, 21:23

admin je napisao/la:
04 dec 2021, 19:19
Haj malo razmisli sam, pa ako nisi sam skontao razliku između Japana i Irske i razloge većeg broja zaraženih u Irskoj, onda pitaj.

znači jednak je procenat vakcinisanih, u tome nije razlika.
Razlika je u kontroli ulazaka i vrsti stranaca koji dolaze na otok i praćenju kontakata. Lokaciji, okruženju, sistemu...
Naravno, potpun lockdown uz vakcinu bio bi najbolji, ali pokazalo se da ekonomski i socijalno, to nije izdrživ princip.

Ne treba biti previše inteligentan da se skonta da sad čak i u BiH svako ima kućni test i može se testirati kad god se nakašlje. Zbog velikog broja vakcinisanih, među tim ljudima koji se testiraju kao pozitivni, imaš masu kojim u biti nije ništa koji se ne bi ni testirali prije godinu dana. Nema više lockdowna i logično ima daleko više pozitivnih.

Ti gledaš samo sebe iz svog sebičnog ugla, misliš da si nekom bitan i da neko tebe vidi kao pojedinca i ima kapaciteta da razmišlja o tebi. U drzavi gdje ne postoji sistem, tako svako sam sebe može gledati i procjenivati sam svoj rizik za okolinu i onda imaš ovo što se dešava u Bosni i Hercegovini gdje je smrtnost najveća na svijetu. U uređenim društvima, niko te ne pita ništa, statistika pokazuje da uz visok procenat vakcinasanih ide i daleko niža smrtsnost. To je sasvim dovoljno. Ti si tu samo jedno malo statističko zrno, nebitan si. Al eto, izgleda da treba da shvatimo svi da je bolji sistem u BiH nego u Njemačkoj i da se i oni ugledaju na nas, a ne mi na njih.
Japanaca 125 miliona, a Iraca 9 miliona s turistima.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8192
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la chily-rz » 04 dec 2021, 21:43

Čovjek koji izjavi da ga ne zabrinjavaju poskupljenja nekog naziva sebičnim i govori mu da misli samo na sebe, da nije malo licemjerno ?

Mi smo imali veću smrtnost i dok su vakcine još bile u planu, U Irskoj vjerovatno nisu obustavili hladne operacije i ne čekaju mjesecima da im se neko smiluje na pregled i snimanje. Vjerovatno nemaju dvije medicinske sestre na dvadeset pacijenata,o uslovima na radu i smještaju pacijenata, opremi u zdravstvenim institucijama pa i stručnosti da ne govorim.

Nije moguće da je samo korona razlog što ljudi kod nas više umiru nego u toj Irskoj i nema te statistike koja ce me uvjeriti u to. Ne može se zanemariti uopšteno kvalitet života kod nas, malo gdje u Evropi su radnici obespravljeni kao ovdje, znaju mnogi ovdje i za rad i za glad. Glad nije samo prazan stomak.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 04 dec 2021, 22:45

119500 je napisao/la:
04 dec 2021, 21:23
admin je napisao/la:
04 dec 2021, 19:19
Haj malo razmisli sam, pa ako nisi sam skontao razliku između Japana i Irske i razloge većeg broja zaraženih u Irskoj, onda pitaj.

znači jednak je procenat vakcinisanih, u tome nije razlika.
Razlika je u kontroli ulazaka i vrsti stranaca koji dolaze na otok i praćenju kontakata. Lokaciji, okruženju, sistemu...
Naravno, potpun lockdown uz vakcinu bio bi najbolji, ali pokazalo se da ekonomski i socijalno, to nije izdrživ princip.

Ne treba biti previše inteligentan da se skonta da sad čak i u BiH svako ima kućni test i može se testirati kad god se nakašlje. Zbog velikog broja vakcinisanih, među tim ljudima koji se testiraju kao pozitivni, imaš masu kojim u biti nije ništa koji se ne bi ni testirali prije godinu dana. Nema više lockdowna i logično ima daleko više pozitivnih.

Ti gledaš samo sebe iz svog sebičnog ugla, misliš da si nekom bitan i da neko tebe vidi kao pojedinca i ima kapaciteta da razmišlja o tebi. U drzavi gdje ne postoji sistem, tako svako sam sebe može gledati i procjenivati sam svoj rizik za okolinu i onda imaš ovo što se dešava u Bosni i Hercegovini gdje je smrtnost najveća na svijetu. U uređenim društvima, niko te ne pita ništa, statistika pokazuje da uz visok procenat vakcinasanih ide i daleko niža smrtsnost. To je sasvim dovoljno. Ti si tu samo jedno malo statističko zrno, nebitan si. Al eto, izgleda da treba da shvatimo svi da je bolji sistem u BiH nego u Njemačkoj i da se i oni ugledaju na nas, a ne mi na njih.
Japanaca 125 miliona, a Iraca 9 miliona s turistima.
Broj je nebitan ako govorimo o postotcima. Nisam siguran sta si ti htio time reci.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 04 dec 2021, 22:55

chily-rz je napisao/la:
04 dec 2021, 21:43
Čovjek koji izjavi da ga ne zabrinjavaju poskupljenja nekog naziva sebičnim i govori mu da misli samo na sebe, da nije malo licemjerno ?

Mi smo imali veću smrtnost i dok su vakcine još bile u planu, U Irskoj vjerovatno nisu obustavili hladne operacije i ne čekaju mjesecima da im se neko smiluje na pregled i snimanje. Vjerovatno nemaju dvije medicinske sestre na dvadeset pacijenata,o uslovima na radu i smještaju pacijenata, opremi u zdravstvenim institucijama pa i stručnosti da ne govorim.

Nije moguće da je samo korona razlog što ljudi kod nas više umiru nego u toj Irskoj i nema te statistike koja ce me uvjeriti u to. Ne može se zanemariti uopšteno kvalitet života kod nas, malo gdje u Evropi su radnici obespravljeni kao ovdje, znaju mnogi ovdje i za rad i za glad. Glad nije samo prazan stomak.
Slazem se s tobom, slaba vakcinacija je samo dio naseg prelezernog pristupa kod nas (diskutovali smo mi i prije vakcina, i tad sam ja bio papak sto mislim da bolest postoji i da je opasna).

Isti pristup nam je donio i ostale probleme o kojim pises. Zagadjenost, uzasnu ishranu i stil zivota, obespravljenost radnika, duhovnu i moralnu glad. Tradicionalno, vecinski smo birali da ignorisemo postojanje problema (bolesti) u nadi da ce on sam od sebe nestati.

Ima raznih prostupa svakom problemu, ali uglavnom covjek vecinom odabere jedan i primjenjuje ga svuda. Neko ce djelovati da izadje iz problema i to radi od osnovne skole, a neko palamuditi kako ga zle sile sprijecavaju da pokaze svoj raskosni potencijal, od ucitelja, nastavnika, profesora, sudije, pa politicara, sefa na poslu, lopova iz stranke, gatesa...

Avatar
KSG
Postovi: 2985
Pridružen/a: 25 jan 2021, 17:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la KSG » 05 dec 2021, 12:34

Jesmo dovoljno sposobna drzava da drugu dozu dobijem u drugom gradu?
Ten toes, I done laps in the trench
And when they need more, I'm right back like I'm Trent

Avatar
soxx
Postovi: 13558
Pridružen/a: 25 jul 2012, 16:56
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la soxx » 05 dec 2021, 14:14

Jesmo. Jednu mozes u Nišu, a drugu u Beogradu

Avatar
KSG
Postovi: 2985
Pridružen/a: 25 jan 2021, 17:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la KSG » 05 dec 2021, 14:34

soxx je napisao/la:
05 dec 2021, 14:14
Jesmo. Jednu mozes u Nišu, a drugu u Beogradu
Mashallah.
Ten toes, I done laps in the trench
And when they need more, I'm right back like I'm Trent

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Mancini » 05 dec 2021, 17:46

ASD je napisao/la:
24 nov 2021, 11:04
Mirnes Ajanović i Sanin Musa heroji antivaksera.
A šta si ti?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Mancini » 05 dec 2021, 17:56

GG3 je napisao/la:
30 nov 2021, 13:25
Ja da sam vlast, nebi uveo obaveznu vakcinaciju vec u slucaju da si pozitivan a nisi se vakcinisao osiguranje ti ne pokriva troskove tezeg lijecenja.
Kao kod auta, Vozis pijan al ako naskradas fino placaj.
Srećom nisi vlast, ti bi naplaćivao liječenje iako je mnogim ljudima decenijama uplaćivano zdravstveno osiguranje. :rol:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Arvid
Postovi: 16711
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Arvid » 05 dec 2021, 18:00

ASD je napisao/la:
24 nov 2021, 11:04
Mirnes Ajanović i Sanin Musa heroji antivaksera.
Šta kaže ta plaćena botina Sanin? Mirnes je vjerujem digao tužbu protiv nekog.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la ASD » 05 dec 2021, 22:07

Mancini je napisao/la:
05 dec 2021, 17:46
ASD je napisao/la:
24 nov 2021, 11:04
Mirnes Ajanović i Sanin Musa heroji antivaksera.
A šta si ti?
Ne razumijem pitanje?
Arvid je napisao/la:
05 dec 2021, 18:00
Šta kaže ta plaćena botina Sanin? Mirnes je vjerujem digao tužbu protiv nekog.
Dijeli Mirnesa, poziva na proteste protiv Covida, naziva ljude fašistima i tako to.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Mancini » 06 dec 2021, 02:50

ASD je napisao/la:
05 dec 2021, 22:07
Mancini je napisao/la:
05 dec 2021, 17:46
ASD je napisao/la:
24 nov 2021, 11:04
Mirnes Ajanović i Sanin Musa heroji antivaksera.
A šta si ti?
Ne razumijem pitanje?
Evo jasnije: "Jesi li ti vakser"?
Vidim da "pljuješ" po ljudima bez razloga.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la ASD » 06 dec 2021, 05:56

Ja sam za nauku i ne pljujem po ljudima.

VenamaHrabrih
Postovi: 2419
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VenamaHrabrih » 06 dec 2021, 07:14

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
02 dec 2021, 16:36
Šta velite na ovo što sportisti u posljednje vrijeme kolapsiraju?

Neka korelacija sa vakcinom? Mišljenje?
Kolapsiraju??!? Sigurno dožive infRakt, pa se moraju aperisat..
Sad bez zeze... Kako možeš pisati na primarno medicinskoj temi, a napisati kolapsiraju?!
Za tvoju informaciju - kolabiraju. Nema na čemu.
Garant si protiv vakcina.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 06 dec 2021, 08:09

VenamaHrabrih je napisao/la:
06 dec 2021, 07:14
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
02 dec 2021, 16:36
Šta velite na ovo što sportisti u posljednje vrijeme kolapsiraju?

Neka korelacija sa vakcinom? Mišljenje?
Kolapsiraju??!? Sigurno dožive infRakt, pa se moraju aperisat..
Sad bez zeze... Kako možeš pisati na primarno medicinskoj temi, a napisati kolapsiraju?!
Za tvoju informaciju - kolabiraju. Nema na čemu.
Garant si protiv vakcina.
Umro je sinoć srpski košarkaš koji je imao moždani udar prije dvije sedmice , 32 godine je imao .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.