Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 13:03

znao sam da je to odgovor.

evo pusti to, hajmo diskutovati. Jel realno to što ti govoriš: znači u anketi na ovoj stranici 73 osobe se nisu ni vakcinisale niti su prebolili. Evo nek je više od pola prebolilo a da nije znalo. Ostaju 33 forumaša koji su kao ti "imuni". Odbij više od pola na one što nisu nikako izlazili iz kuća, ne znaju nikog zaraženog i zadnje dvije godine su proveli u balonu. Znači na forumu imamo 15 ljudi koji su medicinski fenomeni - "imuni na koronu". I taj "imunitet" niko do sad nije otkrio, a pola svijeta radi na tome.

I naravno, pošto su takvi ljudi imuni, sutra među novozaraženim u BiH, biće ih recimo 700, svi će biti neki koji su već preležali. Jer ovi koji do sad nisu bolovali imaju imunitet i sutra se nikako ne mogu razboliti.

To ti tvrdiš? Stojiš i dalje iza toga ili si se predomislio, pa ćeš se kreveljenjem izvlačiti?

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 30 nov 2021, 13:03

admin je napisao/la:
30 nov 2021, 12:56
Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 12:49
sljivo je napisao/la:
30 nov 2021, 12:44
Nije istina šta lik piše. Kaže ovo: nisam se zarazio u dvije godine, nemam antitijela -> moje tijelo je imuno na virus. Garant ima imuni sistem koji fata patogene na metar oko tijela. Ono dahne i iz usta izleti milion mikro specijalaca koji taru sve što gmiže oko tijela.
Ma ti vjeruj šta hoćeš.
Činjenica je da se super osjećam i da nalazi ne pokazuju ništa što bi impliciralo da sam podložan koroni ili bilo kakvoj bolesti.
Ti baš ne kontaš šta su virusi, bolesti i kako to sve funkcioniše.

kako bi ti nazvao nekog ko veze nema o nekoj temi, a stalno se javlja da nešto o tome govori. I sve što kaze netačnije i besmislenije od prethodnog. Jel to glupan, duduk ili šta je onako korektan i neuvrjedljiv način da se iznese činjenično stanje?
Jesi li ti bar neki medicinski brat?
Ili možda doktor?
Da ne kažem kakav akademik medicinskih nauka?
Ako nisi ništa od toga, onda si u ovom laik kao i ja.
Misliš da si pokupio svu pamet svijeta jer si malo čitao o tome po netu, gledaš raznorazne stručnjake, puna ti je glava i u svemu vidiš samo koronu.
Ohladi malo čovječe, odi na planinu, vidi snijeg pao, čist zrak.
Nemoj ba ljude kvalifikovati po tome jesu li vakcinisani ili nisu.
Koševo Zapad

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 30 nov 2021, 13:04

Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 12:47

2. vidi u Austriji jesu li svedene na minimum
3. tačno i neće nikad ni biti, nema ništa 100% efikasno
4. možda, no i dalje sam stava da se ne trebaju svi vakcinisati, da bi se moralo bar sad kad je prošla dobrovoljna vakcinacija raditi na kritičnim skupinama
5. što bi značilo šta, da smo svi vakcinisani, imamo kolektivni imunitet i korona isparila? Teško, virus gripe ne funkcioniše baš tako
6. A ovaj zadnji, omirkron ili kako se zove? Kakvog uticaja imaju dosadašnje vakcine na njega?

Mi nismo refer nizašta. Pitanje je koliko je i vakcinisanih ispravno vakcinisano. Ja sam iz prve ruke čuo da su neki ljudi primili vakcinu pro forme, dakle nije im jasno kako doza vakcine sadrži toliko malo, kao da si stavio par kapi. Jel to normalno? Ne znam fakat, pošto nisam svojim očima gledao.
Jel ti fakat vjeruješ našim podacima? Kod nas imaš slučaj da nema rezultata za neki dan jer je eto bila recimo nedelja.
Onda spoje rezultate za dva dana i objave za jedan.
I dalje mi nije jasno jesu li riješili pitanje utvrđivanja od čega je neko umro.
Je li normalno da mi brojimo umrle svaki dan?
Jesmo li ih brojali prije korone?
Ima li neko podatke koliko je ljudi umiralo dnevno prije?
2. Sad nisu ali već je kasno kad je šteta napravljena, sad se mjerama pokušava to iskontrolisati.
3. Pa što onda sereš na vakcine a argument je upravo to ne-100%?
4. Svi se moraju vakcinisati (oni koji smiju) bez obzira je li kao ti bio natčovjek, ili kao ovi drugi, biološki jadov.
5. Da imamo kolektivni imunitet virus ne bi nestao ali bi kolao na prostoru od 10% a ne na prostoru od 50% ljudi. Ako kola na 10% onda imaš 100 zaraženih dnevno kad je najgore, a ako kola na 50% onda 2000. Onda se 5% tih natovari na zdravstvo a 1% umre.
6. Još nije ništa potvrđeno za omikron, vidjet ćemo.

Ne vjerujem podacima, vjerujem očima, vjerujem smrtovnicama, vjerujem da su to stvarni ljudi.
Nebitno, nek spoje i u dva to je opet, 15-20 umrlih dnevno.
Često spominjem skok broja umrlih jer to sve objašnjava. Sve da su ih doktori podavili, oni su umrli. Taj broj umrlih je u skoku i umrli nije izmišljen, i u skoku je otkad je korone.
Zadnja izmjena: sljivo, dana/u 30 nov 2021, 13:05, ukupno mijenjano 1 put.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 13:05

Idi ti na planinu, ja sam na forumu na poslu. Obaveza mi je da sam tu.

Ono što ja pišem uči se u osnovnoj školi. Tako da ne treba neka posebna pamet. Dovoljno je bilo malo pratiti na času prije 30 godina.

A šta ti radiš? Prosipaš svjetske gluposti i budalaštine, provaljuješ se i ne posustaješ. I to u radno vrijeme, satima, danima, mjesecima. A kao opušten si, normala, nezainteresovan za temu čak.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 30 nov 2021, 13:08

admin je napisao/la:
30 nov 2021, 13:03
znao sam da je to odgovor.

evo pusti to, hajmo diskutovati. Jel realno to što ti govoriš: znači u anketi na ovoj stranici 73 osobe se nisu ni vakcinisale niti su prebolili. Evo nek je više od pola prebolilo a da nije znalo. Ostaju 33 forumaša koji su kao ti "imuni". Odbij više od pola na one što nisu nikako izlazili iz kuća, ne znaju nikog zaraženog i zadnje dvije godine su proveli u balonu. Znači na forumu imamo 15 ljudi koji su medicinski fenomeni - "imuni na koronu". I taj "imunitet" niko do sad nije otkrio, a pola svijeta radi na tome.

I naravno, pošto su takvi ljudi imuni, sutra među novozaraženim u BiH, biće ih recimo 700, svi će biti neki koji su već preležali. Jer ovi koji do sad nisu bolovali imaju imunitet i sutra se nikako ne mogu razboliti.

To ti tvrdiš? Stojiš i dalje iza toga ili si se predomislio, pa ćeš se kreveljenjem izvlačiti?
Nikog ne zanima da radi na tome.
Zašto? Zato što su naštancali vakcina i lakše je sve vakcinisati nego se baviti kritičnim skupinama.
Ništa ja neću, rasprava s tobom svakako nema smisla.
Nema ni sa mnom, jer ja svoj stav neću promjeniti.
Džabe krečimo i ti i ja.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 30 nov 2021, 13:11

admin je napisao/la:
30 nov 2021, 13:05
Idi ti na planinu, ja sam na forumu na poslu. Obaveza mi je da sam tu.

Ono što ja pišem uči se u osnovnoj školi. Tako da ne treba neka posebna pamet. Dovoljno je bilo malo pratiti na času prije 30 godina.

A šta ti radiš? Prosipaš svjetske gluposti i budalaštine, provaljuješ se i ne posustaješ. I to u radno vrijeme, satima, danima, mjesecima. A kao opušten si, normala, nezainteresovan za temu čak.
Poneseš telefon, tablet, nešto.
Ja idem kad sam slobodan. Danas radim.
Ma ja, u vrtiću se uči. Svi znaju sve o virusima, o vakcinama, o sojevima, mutacijama.
Ništa se ja ne provaljujem. Bar se ne pravim pametan kao da sam neki ober doktor medicine kao neki od vas.
Ja ovdje napišem nekoliko postova mjesečno.
Prilično nezainteresovan. Mene kad bi sikiralo pisanje na forumu ne bih se nikad više prijavio.
Što se tiče same korone, ni najmanje bojazni nemam.
Da se ne ponavljam što.
Koševo Zapad

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 13:12

jaooo...

znači postoji dobar dio populacije koji je potpuno imun na koronu, samo što zbog globalne zavjere da se prodaju vakcine to niko neće da prizna i objavi.

to je tvoj stav?

Druže, 7. razred osnovne škole:


admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 13:16

Ovdje ćeš pronaći još više detalja na temu koju si u svom školovanju propustio. Samo pripazi, ovo je gradivo 8. razreda osnovne škole, možda je malo teže razumljivo za one koji su propustili da se kvalitetno obrazuju u nižim razredima.

https://edutorij.e-skole.hr/share/proxy ... index.html

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 30 nov 2021, 13:17

sljivo je napisao/la:
30 nov 2021, 13:04
Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 12:47

2. vidi u Austriji jesu li svedene na minimum
3. tačno i neće nikad ni biti, nema ništa 100% efikasno
4. možda, no i dalje sam stava da se ne trebaju svi vakcinisati, da bi se moralo bar sad kad je prošla dobrovoljna vakcinacija raditi na kritičnim skupinama
5. što bi značilo šta, da smo svi vakcinisani, imamo kolektivni imunitet i korona isparila? Teško, virus gripe ne funkcioniše baš tako
6. A ovaj zadnji, omirkron ili kako se zove? Kakvog uticaja imaju dosadašnje vakcine na njega?

Mi nismo refer nizašta. Pitanje je koliko je i vakcinisanih ispravno vakcinisano. Ja sam iz prve ruke čuo da su neki ljudi primili vakcinu pro forme, dakle nije im jasno kako doza vakcine sadrži toliko malo, kao da si stavio par kapi. Jel to normalno? Ne znam fakat, pošto nisam svojim očima gledao.
Jel ti fakat vjeruješ našim podacima? Kod nas imaš slučaj da nema rezultata za neki dan jer je eto bila recimo nedelja.
Onda spoje rezultate za dva dana i objave za jedan.
I dalje mi nije jasno jesu li riješili pitanje utvrđivanja od čega je neko umro.
Je li normalno da mi brojimo umrle svaki dan?
Jesmo li ih brojali prije korone?
Ima li neko podatke koliko je ljudi umiralo dnevno prije?
2. Sad nisu ali već je kasno kad je šteta napravljena, sad se mjerama pokušava to iskontrolisati.
3. Pa što onda sereš na vakcine a argument je upravo to ne-100%?
4. Svi se moraju vakcinisati (oni koji smiju) bez obzira je li kao ti bio natčovjek, ili kao ovi drugi, biološki jadov.
5. Da imamo kolektivni imunitet virus ne bi nestao ali bi kolao na prostoru od 10% a ne na prostoru od 50% ljudi. Ako kola na 10% onda imaš 100 zaraženih dnevno kad je najgore, a ako kola na 50% onda 2000. Onda se 5% tih natovari na zdravstvo a 1% umre.
6. Još nije ništa potvrđeno za omikron, vidjet ćemo.

Ne vjerujem podacima, vjerujem očima, vjerujem smrtovnicama, vjerujem da su to stvarni ljudi.
Nebitno, nek spoje i u dva to je opet, 15-20 umrlih dnevno.
Često spominjem skok broja umrlih jer to sve objašnjava. Sve da su ih doktori podavili, oni su umrli. Taj broj umrlih je u skoku i umrli nije izmišljen, i u skoku je otkad je korone.
Ne serem ja na vakcine, ja sam od početka da se vakcinišu oni kojima je potrebno i oni koji smatraju da se trebaju vakcinisati.
To moraju nema nikakvo uporište.
Da, opet se vraćamo na tu teoriju da su nevakcinisani razlog za mutaciju virusa.
I za glad u Africi. I ko zna šta još. Ma za sve nedaće na svijetu.

Šta ima biti potvrđeno, kako može biti vakcina garancija za mutaciju koja je došla poslije?
Za nove varijacije treba i nova vakcina. Znači padaju u vodu dosadašnje vakcine, treba nanovo istaživati, treba je prilagoditi?
Aha, da su ih podavili i piše korona, to je to.
Daš im vakcine pa ih neće daviti.
Treba uzeti brojeve umrlih dnevno prije korone i sad. Pa da vidimo koliko je to stvarno razlika. Ima li negdje ta statistika?
Koševo Zapad

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 13:23

Naravno da ima statistika.


slika

Vidi šta je raje bez urođenog imuniteta...

GG3
Postovi: 2703
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la GG3 » 30 nov 2021, 13:25

Ja da sam vlast, nebi uveo obaveznu vakcinaciju vec u slucaju da si pozitivan a nisi se vakcinisao osiguranje ti ne pokriva troskove tezeg lijecenja.
Kao kod auta, Vozis pijan al ako naskradas fino placaj.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 nov 2021, 13:32

On gradivo iz osnovne ne zna, a misli da je otkrio zavjeru pa trazi da se uporede brojevi... kao niko se drugi na svijetu toga nije sjetio, pa sad kad se izvuče broj mrtvih, a ono isto kako je i bilo, pa će on nama ovdje napisati "A-HA! šta sad?!"

joj cirkusa.

Avatar
sljivo
Postovi: 14281
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 30 nov 2021, 13:50

Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 13:17


Ne serem ja na vakcine, ja sam od početka da se vakcinišu oni kojima je potrebno i oni koji smatraju da se trebaju vakcinisati.
To moraju nema nikakvo uporište.
Da, opet se vraćamo na tu teoriju da su nevakcinisani razlog za mutaciju virusa.
I za glad u Africi. I ko zna šta još. Ma za sve nedaće na svijetu.

Šta ima biti potvrđeno, kako može biti vakcina garancija za mutaciju koja je došla poslije?
Za nove varijacije treba i nova vakcina. Znači padaju u vodu dosadašnje vakcine, treba nanovo istaživati, treba je prilagoditi?
Aha, da su ih podavili i piše korona, to je to.
Daš im vakcine pa ih neće daviti.
Treba uzeti brojeve umrlih dnevno prije korone i sad. Pa da vidimo koliko je to stvarno razlika. Ima li negdje ta statistika?
Evo:
2017.: 37 979
2018.: 37 744
2019.: 38 829
2020.: 44 427 (4050 umrlo od korone)
2021.: (za 6 mjeseci): 25.243 (5203 umrlo od korone).
Ukupno do sada u 2021. umrlo 8505 od korone. Znači 2021 će izaći na oko 50 000 umrlih.

Ako 38 hilj -> 44 i 44 -> 50 (u odnosu na 37->-37 i 37->38) nisu skokovi onda ne znam šta je. I to u obje godine skokovi (što je i logično jer smo u 2011 imali dva talasa ili talas više, a ovaj zadnji traje od kraja avgusta).

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 nov 2021, 13:52

Tesko je braco, ne znam za vas ali ja polahko posustajem. Previse su solidni argumenti za vakcinaciju, javim vam do veceras sta odlucim.
Borba,
obraz :kafa:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la TheChief » 30 nov 2021, 19:44

Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 13:17
Treba uzeti brojeve umrlih dnevno prije korone i sad. Pa da vidimo koliko je to stvarno razlika. Ima li negdje ta statistika?
TheChief je napisao/la:
08 sep 2021, 19:26
slika

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 30 nov 2021, 19:49

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
30 nov 2021, 13:52
Tesko je braco, ne znam za vas ali ja polahko posustajem. Previse su solidni argumenti za vakcinaciju, javim vam do veceras sta odlucim.
Borba,
obraz :kafa:
Pureblood? :think:
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 30 nov 2021, 19:51

TheChief je napisao/la:
30 nov 2021, 19:44
Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 13:17
Treba uzeti brojeve umrlih dnevno prije korone i sad. Pa da vidimo koliko je to stvarno razlika. Ima li negdje ta statistika?
TheChief je napisao/la:
08 sep 2021, 19:26
slika
Ne razumiju ti oni ovo bez objasnjenja.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 01 dec 2021, 08:52

TheChief je napisao/la:
30 nov 2021, 19:44
Shategabri je napisao/la:
30 nov 2021, 13:17
Treba uzeti brojeve umrlih dnevno prije korone i sad. Pa da vidimo koliko je to stvarno razlika. Ima li negdje ta statistika?
TheChief je napisao/la:
08 sep 2021, 19:26
slika
Zašto kriva za 2021. ovoliko pada i približava se stanju koje odgovara godinama prije korone?
Koševo Zapad

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 01 dec 2021, 09:47

Hahahahahah ovaj lik ne odustaje

Kae pisem samo par postova mjesecno a sedmicama jase temu :bow:
naprijed rejal

4za1
Postovi: 116
Pridružen/a: 29 okt 2021, 20:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la 4za1 » 01 dec 2021, 09:57

Ovo vrli stručnjak DuljHar sada postao i doktor, njegov napredak je eksponencijalan :hmmmmm: :tokralju:

Shategabri vrti jedno te isto i ne znam kako mu ne dosadi :rol:

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semrush [Bot] i 3 gosta.