Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 16 okt 2021, 18:32

admin je napisao/la:
16 okt 2021, 17:09
Treba da budu izlozeni ‘tiraniji’ tek nakon sto pocnu umirati najvise na svijetu kao mi?

Kod nas evo nema tiranije, haj nam ti objasni sta da radimo pa da ne umire 30 ljudi dnevno od korone?

Italijani glupi a bosanci pametni :)

Kako je kolega isao u Australiju ako su im granice zatvorene? Cini mi se da ti hoces malo lagucnut?


slika
Cini mi se da ti ili radis za Pfizera ili se trebas maknuti sa teme,mentalnog zdravlja radi.


Avatar
redbull93
Postovi: 14402
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la redbull93 » 16 okt 2021, 19:44

Samo presaltajmo ovu temu na chat, moramo negdje, sta ces. :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 16 okt 2021, 19:47

Marvin je napisao/la:
16 okt 2021, 18:32
admin je napisao/la:
16 okt 2021, 17:09
Treba da budu izlozeni ‘tiraniji’ tek nakon sto pocnu umirati najvise na svijetu kao mi?

Kod nas evo nema tiranije, haj nam ti objasni sta da radimo pa da ne umire 30 ljudi dnevno od korone?

Italijani glupi a bosanci pametni :)

Kako je kolega isao u Australiju ako su im granice zatvorene? Cini mi se da ti hoces malo lagucnut?


slika
Cini mi se da ti ili radis za Pfizera ili se trebas maknuti sa teme,mentalnog zdravlja radi.
Radim na tome da provalim osobe koje na ovoj temi lazu. Eto nek bude da ja radim za Pfizera, a za koga ti radis i zasto izmisljas stvari?

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 16 okt 2021, 19:48

redbull93 je napisao/la:
16 okt 2021, 19:44
Samo presaltajmo ovu temu na chat, moramo negdje, sta ces. :mrgreen:
Ovo ti je drugi pokusaj. Prvo sam ti samo obrisao, drugi put te upozoravam, treci put ces biti banovan bez upozorenja

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 16 okt 2021, 19:53

bombaysaphire je napisao/la:
16 okt 2021, 17:42
admin je napisao/la:
16 okt 2021, 17:34
bombaysaphire je napisao/la:
16 okt 2021, 17:16


Boli tebe ona stvar , realno imao si samo onaj početni udar "mjera" , kad je to prošlo većina ljudi živi normalno ...

Tamo ima ljudi koji su već 270 dana pod žestokim mjerama ,vidio bi tebe da li bi tako pisao da si tamo ...

Lako je odavde biti pametan ...
Mislis iz drzave sa najvecom smrtnosti na svijetu?

To je uspjeh nase politike, otpipis sve, vakcine ne promovises i pustis ljude da umiru. Cujem priprema se masovan val imigranata iz Svicarske ka slobodarskoj Bosni
Iz države sa vjerovatno najblažim mjerama na svijetu kroz čitavu pandemiju , o tome pišem .

Što se tiče smrtnosti , nema mi smisla ... Opet ponavljam, imao sam koronu u prije godinu ne znam koji je val bio ,
ambulanta Vojničko red ljudi do kružnog toka koliko je bilo zaraženih , u martu slično , a sad kad prođem svako jutro , podne nebitno ima 2-3 čovjeka ...

Znaš i sam da vlast mulja gdje god stigne , što im slijepo vjeruješ kada je u pitanju brojke koje objavljuju ?
Najblaze mjere - najveca smrtnost - najvece siromastvo u evropi. Bas smo za primjera.

Eto nasi lazu brojeve a pri tome imaju najblaze mjere - tj. Ti veliki brojevi im ne sluze ni za sta osim za brukanje i da imaju radi cega izgubit na narednim izborima.

Koji bi bio interes nase drzave da laze brojeve vise od drugih? Nit kakve mjere uvode, nit koga vakcinisu, ti brojevi samo svima stete

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 16 okt 2021, 20:05

Zavjerasi uzmu dvije najpopularnije cinjenice, sklope trecu jos popularniju da je to sve zavjera a ignorisu bar njih 10, nepopularnih ili skrivenih. A kao da naslucujem da ima onih koji misle da je admin ukino chat da bi ovom temom natjero vise ljudi da se vakcinisu ili da ova bude vise citana, da ovom bude sto vise "opranih" mozgova ili ovaca. Nadam se da se zaje.bajete kad to sve sklopite u glavi.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 16 okt 2021, 20:42

Admin je dio zavjere. A nije zavjera kad se frajer registruje da bi lagao samo na ovoj temi, ovom lafo kolega bio na kongresu u Australiji i tamo ljudi pate, i ko zna sta jos

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 16 okt 2021, 21:22

Kada covjek primi vakcinu za gripu, u prevodi ne znaci da ce ga sacuvati vakcina od same gripe koja moze rezultirati zarazom i smrcu. Ne zivi se vjecno. Covjeku 76 godina, primio dvije doze vakcine i sada superman? Kako mi je ta argumentacija smijesna.

Prekucer od kolege umro tetak, 63 godine, od dijabetisa, nije bio pozitivan na koronu. Lezao nekoliko dana i bolnici, godinama se mucio s tim. Da je dobio koronu, vjerovatno bi ranije umro, bio vakcinisan ili ne.

Isto gripa, ne vakcinise se svako, starija populacija da se potencijalno zastiti jer mogu umrijeti od zaraze. Da ih potpuno stiti, ne bi gripa kao bolest ni postojala vise.

Tako ce isto sa koronom biti, vremenom ce se vakcinisati samo starija populacija i kriticne grupe. Za sve treba vremena, tako i za pandemiju.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 16 okt 2021, 21:48

admin je napisao/la:
16 okt 2021, 19:53
bombaysaphire je napisao/la:
16 okt 2021, 17:42
admin je napisao/la:
16 okt 2021, 17:34


Mislis iz drzave sa najvecom smrtnosti na svijetu?

To je uspjeh nase politike, otpipis sve, vakcine ne promovises i pustis ljude da umiru. Cujem priprema se masovan val imigranata iz Svicarske ka slobodarskoj Bosni
Iz države sa vjerovatno najblažim mjerama na svijetu kroz čitavu pandemiju , o tome pišem .

Što se tiče smrtnosti , nema mi smisla ... Opet ponavljam, imao sam koronu u prije godinu ne znam koji je val bio ,
ambulanta Vojničko red ljudi do kružnog toka koliko je bilo zaraženih , u martu slično , a sad kad prođem svako jutro , podne nebitno ima 2-3 čovjeka ...

Znaš i sam da vlast mulja gdje god stigne , što im slijepo vjeruješ kada je u pitanju brojke koje objavljuju ?
Najblaze mjere - najveca smrtnost - najvece siromastvo u evropi. Bas smo za primjera.

Eto nasi lazu brojeve a pri tome imaju najblaze mjere - tj. Ti veliki brojevi im ne sluze ni za sta osim za brukanje i da imaju radi cega izgubit na narednim izborima.

Koji bi bio interes nase drzave da laze brojeve vise od drugih? Nit kakve mjere uvode, nit koga vakcinisu, ti brojevi samo svima stete
Interes je da je narod u strahu , konstantnom strahu . U početku pandemije kada smo se većina ukenjali ( barem ja , i dosta raje što znam ) , kada smo se pogotovo bojali za naše roditelje , kada se slabo znalo o virusu naša vlast je gledala kako da se "ugradi" na respiratorima , a vlast drugog entiteta kako da opere pare kroz šatorsku hajmo reći bolnicu ...

Eto ti si novinar , kako to da konstantno se svaki dan izbacuju brojke zaraženih i umrlih , a nikako oporavljenih ? Kako i zašto ?

Evo poskupilo je sve što može , i dalje će poskupljivati , a plate naravno ostaju iste ...
Ma ko to šiša , bitno je broj zaraženih i umrlih ..


Je li Vučić u Srbiji prošle godine smanjivao brojke da se održe izbori ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Derdiyok » 16 okt 2021, 22:15

Je li iko primio treću dozu ?
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 16 okt 2021, 22:29

Ne znam nikoga ko je primio treću dozu.

Inače je Bild ukinuo baner za Corona vijesti na naslovnici, lijepo da se malo po malo vraćamo u normalu. U Njemačkoj dnevno bude oko 8k zaraženih ali je smrnost minorna u odnosu na broj oboljelih. Zabrinjava stanje u Singapuru, veliki broj vakcinisanih ali također i veliki broj novih slučajeva. I tu je smrtnost relativno mala u odnosu na broj oboljelih.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2972
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Pensioner26 » 16 okt 2021, 22:31

Sveti je napisao/la:
16 okt 2021, 12:35
Drzava u kojoj je zakon da se u zatvor zatvaraju ljudi koji su postali ateisti ili promijenili vjeru je drzava kozoyeba.
Da, oni su kozoyebi a zapitaš li se šta si ti? Ti si kao nešto iznad ili? Po čemu si ti vrijedniji, je li ti ko rekao da si vrijedniji šta, ili imaš samo subjektivno mišljenje za sebe?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 16 okt 2021, 22:45

Neutral je napisao/la:
16 okt 2021, 22:29
Ne znam nikoga ko je primio treću dozu.

Inače je Bild ukinuo baner za Corona vijesti na naslovnici, lijepo da se malo po malo vraćamo u normalu. U Njemačkoj dnevno bude oko 8k zaraženih ali je smrnost minorna u odnosu na broj oboljelih. Zabrinjava stanje u Singapuru, veliki broj vakcinisanih ali također i veliki broj novih slučajeva. I tu je smrtnost relativno mala u odnosu na broj oboljelih.
Pa i to je veoma malo , mislim da Njemačka ima 80+ miliona stanovnika koliko se sjećam ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 17 okt 2021, 09:42

bombaysaphire je napisao/la:
16 okt 2021, 21:48
admin je napisao/la:
16 okt 2021, 19:53
bombaysaphire je napisao/la:
16 okt 2021, 17:42

Iz države sa vjerovatno najblažim mjerama na svijetu kroz čitavu pandemiju , o tome pišem .

Što se tiče smrtnosti , nema mi smisla ... Opet ponavljam, imao sam koronu u prije godinu ne znam koji je val bio ,
ambulanta Vojničko red ljudi do kružnog toka koliko je bilo zaraženih , u martu slično , a sad kad prođem svako jutro , podne nebitno ima 2-3 čovjeka ...

Znaš i sam da vlast mulja gdje god stigne , što im slijepo vjeruješ kada je u pitanju brojke koje objavljuju ?
Najblaze mjere - najveca smrtnost - najvece siromastvo u evropi. Bas smo za primjera.

Eto nasi lazu brojeve a pri tome imaju najblaze mjere - tj. Ti veliki brojevi im ne sluze ni za sta osim za brukanje i da imaju radi cega izgubit na narednim izborima.

Koji bi bio interes nase drzave da laze brojeve vise od drugih? Nit kakve mjere uvode, nit koga vakcinisu, ti brojevi samo svima stete
Interes je da je narod u strahu , konstantnom strahu . U početku pandemije kada smo se većina ukenjali ( barem ja , i dosta raje što znam ) , kada smo se pogotovo bojali za naše roditelje , kada se slabo znalo o virusu naša vlast je gledala kako da se "ugradi" na respiratorima , a vlast drugog entiteta kako da opere pare kroz šatorsku hajmo reći bolnicu ...

Eto ti si novinar , kako to da konstantno se svaki dan izbacuju brojke zaraženih i umrlih , a nikako oporavljenih ? Kako i zašto ?

Evo poskupilo je sve što može , i dalje će poskupljivati , a plate naravno ostaju iste ...
Ma ko to šiša , bitno je broj zaraženih i umrlih ..


Je li Vučić u Srbiji prošle godine smanjivao brojke da se održe izbori ?
Ja nisam novinar.

Prvo je broj testiranih i pozitivnih lakse pratiti, nego broj oporavlkenih, jer se bar pola oporavljenih nikome ne prijavi kad se oporavi.

Drugo, prati se i broj oporavljenih, na worldmeter.

Trece, smanjivanje brojeva iz politickih razloga mi je jasno. Povecavanje mi je nejasno. Sto bi sabiji odgovaralo da Bakir izgubi izbore jer narod umire. To nikako ne moze biti plus za vladajucu garnituru.

Cetvrto, afera respiratori je onako popularna, ali tih par miliona su kap u moru u odnosu na ono sto se zavrnulo na autoputevima, gasu, rudnicima, svercu, nabavkama za vozila, za bilo kakve javne usluge, esencijalne liste lijekova... bezveze realno, sica

Peto, stvari su poskupile globalno. I mnogome zbog odnosa kine i zapada, od toga vlast u BiH nema nikakve korosti, a jos manje uticaja. Cak ima problem jer je narod nezadovoljniji. Nasa vlast nema apsolutno nikakve koristi da laze brojeve umrlih u vecoj mjeri nego druge drzave.

Na kraju, eto bas svi novinari u talu, nijedan se u godinu i po dana nije sjetio da provjeri te brojke i otkrije pricu stoljeca, jbg Ako neko umre, mora biti i dzenaza, nije bas toliko tesko upratiti broj dzenaza u bih i primjetiti ako ih ima manje ili se odrzavaju lazne dzenaze. Prebrojis smrtovnice u avazu i vidis odgovara li to brojevima. Ili mislis da se objavljuju lazne smrtovnice?

Sad ce on reci ‘pisu da je korona, a nije’, al ce ignorisati cinjenicu da je prosjek umrlih taman toliko narastao koliko je upisano umrlih od korone.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 17 okt 2021, 11:46

Sta kaze struka, koliko se preporucujete cekati na vakcinisanje poslije preboljelog covida. Tj dva puta preboljelog :D

Avatar
Sveti
Postovi: 10178
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Sveti » 17 okt 2021, 12:04

Pensioner26 je napisao/la:
16 okt 2021, 22:31
Sveti je napisao/la:
16 okt 2021, 12:35
Drzava u kojoj je zakon da se u zatvor zatvaraju ljudi koji su postali ateisti ili promijenili vjeru je drzava kozoyeba.
Da, oni su kozoyebi a zapitaš li se šta si ti? Ti si kao nešto iznad ili? Po čemu si ti vrijedniji, je li ti ko rekao da si vrijedniji šta, ili imaš samo subjektivno mišljenje za sebe?
Normalno da sam vredniji od ljudi koji smatraju smrtnu kaznu normalnom za nekoga ko istupi iz religije.
naprijed rejal

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 17 okt 2021, 12:18

slika

slika

slika

Avatar
redbull93
Postovi: 14402
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la redbull93 » 17 okt 2021, 12:41

Haj pustite ukrajinu, nego dobija li se 'qr kod' kod nas kad se neko vakcinise?
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 17 okt 2021, 13:21

Dobija, ali ne vazi u EU

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.