Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 jul 2021, 21:29

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vakc ... /210730134

Ma hajdeeee ......Nije valjda. Davaj booster da sprijeci ovo do pojave teta soja.

Ode prica "vakcinise se, misli na sebe i druge" niz wc solju.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 jul 2021, 21:42

U pravu si 100%, sto ce mi booster, nije grehota zaraziti glupane koji odbijaju vakcinu. Sam pao, sam se ubio.

Jos samo ukinut da lijecenje pokriva zdravstveno, da ne bacamo pare kad se razbole od izmisljene bolesti

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 30 jul 2021, 21:49

Bolest postoji samo sto je logike za vakcinisanje mladje populacije sve manje i manje ukoliko i dalje jednako brzo prenosimo virus. Vakcinises se iz dva razloga, prvi da zastitis sebe i drugi da ne prenosis drugima. Ako ces i dalje prenositi drugima virus a osoba od 25 godina je 99.99% sigurna da ce prezivjeti i da nece zavrsiti u bolnici nit prouzrokovati neku stetu drzavi onda koji motiv sad ostaje za vakcinisanje mladog covjeka?

Avatar
samoSA
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 jul 2015, 00:16
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la samoSA » 30 jul 2021, 22:04

VGS je napisao/la:
30 jul 2021, 21:49
Bolest postoji samo sto je logike za vakcinisanje mladje populacije sve manje i manje ukoliko i dalje jednako brzo prenosimo virus. Vakcinises se iz dva razloga, prvi da zastitis sebe i drugi da ne prenosis drugima. Ako ces i dalje prenositi drugima virus a osoba od 25 godina je 99.99% sigurna da ce prezivjeti i da nece zavrsiti u bolnici nit prouzrokovati neku stetu drzavi onda koji motiv sad ostaje za vakcinisanje mladog covjeka?
Trenutno je pedijatrija puna djece koja se lijece od post-covida.Znaci sam covid im nije nanio neku stetu al je virus pravio druge vrste stete u organizmu tako da pricati o motivu vakcinisanja je suludo kao i to da osoba od 25 god je sigurna da ce prezivjeti.
Vakcina ne daje 100% zastitu nikome ali sprecava komplikacije ako dodje do zaraze,sto ti daje odgovor na tvoj prvi razlog,a ako se vec moze vakcinisati zasto to odbiti.

Avatar
samoSA
Postovi: 1378
Pridružen/a: 15 jul 2015, 00:16
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la samoSA » 30 jul 2021, 22:08

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 jul 2021, 21:29
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vakc ... /210730134

Ma hajdeeee ......Nije valjda. Davaj booster da sprijeci ovo do pojave teta soja.

Ode prica "vakcinise se, misli na sebe i druge" niz wc solju.
U dokumentu se međutim ukazuje i na to da su vakcinisane osobe sigurnije s obzirom na to da vakcine sprečavaju više od 90 posto teških bolesti.
Treba procitati text do kraja ovo je jako bitno sto pise
Znaci da vakcina u preko 90% slucajeva sprecava pojavu teskih komplikacija,respiratore pa cak i smrtni ishod

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 jul 2021, 22:20

samoSA je napisao/la:
30 jul 2021, 22:08
NEZALAGANJE je napisao/la:
30 jul 2021, 21:29
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vakc ... /210730134

Ma hajdeeee ......Nije valjda. Davaj booster da sprijeci ovo do pojave teta soja.

Ode prica "vakcinise se, misli na sebe i druge" niz wc solju.
U dokumentu se međutim ukazuje i na to da su vakcinisane osobe sigurnije s obzirom na to da vakcine sprečavaju više od 90 posto teških bolesti.
Treba procitati text do kraja ovo je jako bitno sto pise
Znaci da vakcina u preko 90% slucajeva sprecava pojavu teskih komplikacija,respiratore pa cak i smrtni ishod
Taj dio mi je nebitan.Pricam o sirenju virusa.

Do juce je bilo da ove nove talase prouzrokuju nevakcinisani.

Avatar
FKBilder
Postovi: 1677
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FKBilder » 30 jul 2021, 22:30

admin je napisao/la:
30 jul 2021, 21:42
U pravu si 100%, sto ce mi booster, nije grehota zaraziti glupane koji odbijaju vakcinu. Sam pao, sam se ubio.

Jos samo ukinut da lijecenje pokriva zdravstveno, da ne bacamo pare kad se razbole od izmisljene bolesti
Nisam mogao ranije ali evo sada da ti se javim.
Kao sto sam pisao nekidan roditelji mi se vakcinisali, mati je imala bas jake nuspojave hvala Allahu sada je ok.
Medjutim otac je dva dana kasnije, u ponedeljak dozivio srcani udar i do jucer je bio na intenzivnoj u Tuzlanskoj bolnici..Odmah
nakon vakcine u vecernjim satima osjetio je bolove u grudima i glava ga bolila tesko...Da bi sve kulminiralo u ponedeljak ujutro. Za sada je stanje stabilno ali jako je slab, ne hoda niti ima snage. Naravno u posjete se ne moze, doktor kaze da mu je srce jako oslabilo nakon udara i da postoji mogucnost da dobije jos jedan, fatalan.
Sada ti meni reci u svoj svojoj mudrosti koju ovdje nameces silom (vecinom)ko ce meni nadomjestiti oca ukoliko podlegne :?:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 jul 2021, 22:35

FKBilder je napisao/la:
30 jul 2021, 22:30


Nisam mogao ranije ali evo sada da ti se javim.
Kao sto sam pisao nekidan roditelji mi se vakcinisali, mati je imala bas jake nuspojave hvala Allahu sada je ok.
Medjutim otac je dva dana kasnije, u ponedeljak dozivio srcani udar i do jucer je bio na intenzivnoj u Tuzlanskoj bolnici..Odmah
nakon vakcine u vecernjim satima osjetio je bolove u grudima i glava ga bolila tesko...Da bi sve kulminiralo u ponedeljak ujutro. Za sada je stanje stabilno ali jako je slab, ne hoda niti ima snage. Naravno u posjete se ne moze, doktor kaze da mu je srce jako oslabilo nakon udara i da postoji mogucnost da dobije jos jedan, fatalan.
Sada ti meni reci u svoj svojoj mudrosti koju ovdje nameces silom (vecinom)ko ce meni nadomjestiti oca ukoliko podlegne :?:
Druze moj, nije mu to od vakcine.To ne moze biti.

Ali zato ako si imao koronu, pa ti se pojavio neki problem, e onda je sve zbog korone.

U ozbiljnijem tonu, nadam se da ce se otac izvuci i da ce to sve biti ok.Postoje nacini da se sprijeci 2. srcani udar kad vec imas njegu i zato sam optimistican.Ziv bio i ti i tvoji.

Avatar
FKBilder
Postovi: 1677
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FKBilder » 30 jul 2021, 22:39

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 jul 2021, 22:35
FKBilder je napisao/la:
30 jul 2021, 22:30


Nisam mogao ranije ali evo sada da ti se javim.
Kao sto sam pisao nekidan roditelji mi se vakcinisali, mati je imala bas jake nuspojave hvala Allahu sada je ok.
Medjutim otac je dva dana kasnije, u ponedeljak dozivio srcani udar i do jucer je bio na intenzivnoj u Tuzlanskoj bolnici..Odmah
nakon vakcine u vecernjim satima osjetio je bolove u grudima i glava ga bolila tesko...Da bi sve kulminiralo u ponedeljak ujutro. Za sada je stanje stabilno ali jako je slab, ne hoda niti ima snage. Naravno u posjete se ne moze, doktor kaze da mu je srce jako oslabilo nakon udara i da postoji mogucnost da dobije jos jedan, fatalan.
Sada ti meni reci u svoj svojoj mudrosti koju ovdje nameces silom (vecinom)ko ce meni nadomjestiti oca ukoliko podlegne :?:
Druze moj, nije mu to od vakcine.To ne moze biti.

Ali zato ako si imao koronu, pa ti se pojavio neki problem, e onda je sve zbog korone.

U ozbiljnijem tonu, nadam se da ce se otac izvuci i da ce to sve biti ok.Postoje nacini da se sprijeci 2. srcani udar kad vec imas njegu i zato sam optimistican.Ziv bio i ti i tvoji.
Ne znam, ali ovo sto se radi nije dobro.Doktor kaze terapija je ukljucena mi vise nista ne mozemo sve smo uradili..sada je u bozijim rukama..Nece na dobro ne samo kod nas....hiljade ljudi ostaje bez najmilijih direktnom posljedicom vakcinacije. Nekom ce se smraciti pred ocima, ne dao bog.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 jul 2021, 22:45

NEZALAGANJE je napisao/la:
30 jul 2021, 22:29


Sta cemo s ovim u V.Britaniji? Za 1 dan!
Daj nam link.

Bilder, odes fino u medije i podijelis svoju pricu. Nek svi znaju sta se desava.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 30 jul 2021, 22:46

FKBilder je napisao/la:
30 jul 2021, 22:30
admin je napisao/la:
30 jul 2021, 21:42
U pravu si 100%, sto ce mi booster, nije grehota zaraziti glupane koji odbijaju vakcinu. Sam pao, sam se ubio.

Jos samo ukinut da lijecenje pokriva zdravstveno, da ne bacamo pare kad se razbole od izmisljene bolesti
Nisam mogao ranije ali evo sada da ti se javim.
Kao sto sam pisao nekidan roditelji mi se vakcinisali, mati je imala bas jake nuspojave hvala Allahu sada je ok.
Medjutim otac je dva dana kasnije, u ponedeljak dozivio srcani udar i do jucer je bio na intenzivnoj u Tuzlanskoj bolnici..Odmah
nakon vakcine u vecernjim satima osjetio je bolove u grudima i glava ga bolila tesko...Da bi sve kulminiralo u ponedeljak ujutro. Za sada je stanje stabilno ali jako je slab, ne hoda niti ima snage. Naravno u posjete se ne moze, doktor kaze da mu je srce jako oslabilo nakon udara i da postoji mogucnost da dobije jos jedan, fatalan.
Sada ti meni reci u svoj svojoj mudrosti koju ovdje nameces silom (vecinom)ko ce meni nadomjestiti oca ukoliko podlegne :?:
Druze strasno mi je zao da ti se to desilo, nazalost doslo je do toga da poznajem vise privatno slucajeva koji su imali problema nakon vakcine nego koji su imali pozitivan pcr test. Ako ti je otac sada stabilan, i u bolnici, brza intervencija i medicinska usluga su dovoljni da nemas nikakvu brigu.

Potrudi se da tvoj nesretni slucaj dodje do ljudi koji su ti bitni, jer neku siru masu neces dotaci radi cenzure.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 jul 2021, 22:50

Evo prilike i tu cenzuru da dokazemo. Ja garantujem da ce mediji svaku pricu o posljedici vakcine docekati objerucke.

Bihfan, nije cudo sto ti mislis da je ovo zavjera. Ja recimo na prste mogu izbrojati prijatelje koji nisu bili pozitivni.

Avatar
FKBilder
Postovi: 1677
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FKBilder » 30 jul 2021, 22:53

BIHfan je napisao/la:
30 jul 2021, 22:46
FKBilder je napisao/la:
30 jul 2021, 22:30
admin je napisao/la:
30 jul 2021, 21:42
U pravu si 100%, sto ce mi booster, nije grehota zaraziti glupane koji odbijaju vakcinu. Sam pao, sam se ubio.

Jos samo ukinut da lijecenje pokriva zdravstveno, da ne bacamo pare kad se razbole od izmisljene bolesti
Nisam mogao ranije ali evo sada da ti se javim.
Kao sto sam pisao nekidan roditelji mi se vakcinisali, mati je imala bas jake nuspojave hvala Allahu sada je ok.
Medjutim otac je dva dana kasnije, u ponedeljak dozivio srcani udar i do jucer je bio na intenzivnoj u Tuzlanskoj bolnici..Odmah
nakon vakcine u vecernjim satima osjetio je bolove u grudima i glava ga bolila tesko...Da bi sve kulminiralo u ponedeljak ujutro. Za sada je stanje stabilno ali jako je slab, ne hoda niti ima snage. Naravno u posjete se ne moze, doktor kaze da mu je srce jako oslabilo nakon udara i da postoji mogucnost da dobije jos jedan, fatalan.
Sada ti meni reci u svoj svojoj mudrosti koju ovdje nameces silom (vecinom)ko ce meni nadomjestiti oca ukoliko podlegne :?:
Druze strasno mi je zao da ti se to desilo, nazalost doslo je do toga da poznajem vise privatno slucajeva koji su imali problema nakon vakcine nego koji su imali pozitivan pcr test. Ako ti je otac sada stabilan, i u bolnici, brza intervencija i medicinska usluga su dovoljni da nemas nikakvu brigu.

Potrudi se da tvoj nesretni slucaj dodje do ljudi koji su ti bitni, jer neku siru masu neces dotaci radi cenzure.
Takodjer poznajem ljudi i drugih koji su imali probleme, cak i fatalan ishod. Odes da primis vakcinu ko fol da se zastitis i presudis sam sebi. Ovaj admin je bas tezak insan.... :roll:

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 30 jul 2021, 22:56

Pusti vakcine, dokle smo dosli sa argumentacijom da korona ne postoji i da ljudi umiru koji svakako trebaju da umru? vakcine poslije, dok ovo rijesimo

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 jul 2021, 23:16

Cijeli svijet skriva te fatalne posljedice, a ovdje covjek zna ljude koji su umrli od vakcine, a otac mu od nje imao srcani udar. Svaki medij ce tu pricu objaviti. Treba to podijeliti, neka ljudi znaju, **** forum to cita 20 ljudi.

Izvini, ali previse mi je da bih povjerovao u to. Pogotovo uz entuzijazam s kojim pises na drugim temama zadnjih dana i ranije jednake lazne price koje su ovdje pisane

Avatar
FKBilder
Postovi: 1677
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FKBilder » 30 jul 2021, 23:29

admin je napisao/la:
30 jul 2021, 23:16
Cijeli svijet skriva te fatalne posljedice, a ovdje covjek zna ljude koji su umrli od vakcine, a otac mu od nje imao srcani udar. Svaki medij ce tu pricu objaviti. Treba to podijeliti, neka ljudi znaju, **** forum to cita 20 ljudi.

Izvini, ali previse mi je da bih povjerovao u to. Pogotovo uz entuzijazam s kojim pises na drugim temama zadnjih dana i ranije jednake lazne price koje su ovdje pisane
Ma koga briga da li ti vjerujes u nesto, ili ne vjerujes uopste mi nije stalo do toga niti sam te pitao da li vjerujes,pitao sam te nesto drugo....

Evo ja i ti da izvrsimo opkladu, ja ti dam podatke, ti samo trebas poziv obaviti od 2 minute, danas je lako provjeriti sve.
Ako je istina onda ti meni posalji svoje da se nadjemo i razmjenimo misljenja ko ljudi.
Cuj pises po forumu sa entuzijazmom. Pa yebem ti dan

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 31 jul 2021, 00:29

samoSA je napisao/la:
30 jul 2021, 22:04
VGS je napisao/la:
30 jul 2021, 21:49
Bolest postoji samo sto je logike za vakcinisanje mladje populacije sve manje i manje ukoliko i dalje jednako brzo prenosimo virus. Vakcinises se iz dva razloga, prvi da zastitis sebe i drugi da ne prenosis drugima. Ako ces i dalje prenositi drugima virus a osoba od 25 godina je 99.99% sigurna da ce prezivjeti i da nece zavrsiti u bolnici nit prouzrokovati neku stetu drzavi onda koji motiv sad ostaje za vakcinisanje mladog covjeka?
Trenutno je pedijatrija puna djece koja se lijece od post-covida.Znaci sam covid im nije nanio neku stetu al je virus pravio druge vrste stete u organizmu tako da pricati o motivu vakcinisanja je suludo kao i to da osoba od 25 god je sigurna da ce prezivjeti.
Vakcina ne daje 100% zastitu nikome ali sprecava komplikacije ako dodje do zaraze,sto ti daje odgovor na tvoj prvi razlog,a ako se vec moze vakcinisati zasto to odbiti.
Znam desetine mladje raje ukljucujuci i sebe koji smo preboljeli covid maltene na nogama i nismo imali nikakve posljedice poslije. Ne tvrdim da si 100% siguran ako si mladji ali sanse su ogromne da neces imati nikakvih problema i da nema potrebe za vakcinisanjem. Ovo se pogotovo odnosi na one koji su vec preboljeli covid, oni koji se opet zaraze vecinom imaju jos slabije simptome.

Sto se mene tice, ni u jednom momentu nije bilo upitno hocu li se vakcinisati. Ali samo iz razloga jer sam mislio da cu time zasititi druge i da necu moci prenositi virus ljudima kojima je on ozbiljna prijetnja. Sada kada citam da je jedini benefit to sto cu zaobici ozbiljnije simptome, koje bih svakako zaobisao 99% pogotovo jer sam vec prebolio covid a i dalje imam maltene iste sanse za prenosenje virusa kao i nevakcinisani, ja ne vidim poentu za vakcinacijom mladih. Pogotovo onih koji su prebolili, a s obzirom na povecano kretanje vecina je imala simptomatski ili bez.

I koji je fazon sa ovim ogranicenjima putovanja nevakcinisanim? Evo primjer ja vakcinisan mogu prenijeti virus, mozda sam zarazen bez simptoma hvala vakcini i mogu ici kuda hocu bez testa i prenositi virus. Neko drugi ko nije vakcinisan ne moze nigdje maci bez negativnog testa iako on ne prenosi virus nista vise nego ovaj vakcinisani.

Prije bi trebalo traziti PCR onom vakcinisanom jer on mozda ima virus bez ikakvih simptoma zbog vakcine, nego onom nevakcinisanom koji ce prije pokazati simptome osim ako nije u najranijoj fazi prva 2-3 dana.

videoton1
Postovi: 358
Pridružen/a: 25 okt 2010, 15:57
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la videoton1 » 31 jul 2021, 01:18

Sreca pa nije bilo interneta prije sto godina, danas bi nam zivotni vijek i dalje bio oko 30 godina.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 31 jul 2021, 08:15

FKBilder je napisao/la:
30 jul 2021, 23:29
admin je napisao/la:
30 jul 2021, 23:16
Cijeli svijet skriva te fatalne posljedice, a ovdje covjek zna ljude koji su umrli od vakcine, a otac mu od nje imao srcani udar. Svaki medij ce tu pricu objaviti. Treba to podijeliti, neka ljudi znaju, **** forum to cita 20 ljudi.

Izvini, ali previse mi je da bih povjerovao u to. Pogotovo uz entuzijazam s kojim pises na drugim temama zadnjih dana i ranije jednake lazne price koje su ovdje pisane
Ma koga briga da li ti vjerujes u nesto, ili ne vjerujes uopste mi nije stalo do toga niti sam te pitao da li vjerujes,pitao sam te nesto drugo....

Evo ja i ti da izvrsimo opkladu, ja ti dam podatke, ti samo trebas poziv obaviti od 2 minute, danas je lako provjeriti sve.
Ako je istina onda ti meni posalji svoje da se nadjemo i razmjenimo misljenja ko ljudi.
Cuj pises po forumu sa entuzijazmom. Pa yebem ti dan
Sta si pitao, ko ce nadomjestiti tvoje poznanike umrle od vakcine? Pa logicno, Čarobnjak iz Oza koji je moj dobar prijatelj. Reci cu mu da to rijesi kad se vidimo na kafi.

Avatar
Marsal
Postovi: 22610
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marsal » 31 jul 2021, 09:32

U ponedjeljak primam Sinofarm u firmi.

Razmisljao sam da li da čekam neku bolju ali dosadilo mi je više, hoću samo da završim s tim.

I ova štiti od hospitalizacije i teže medicinske slike ili kako se to već kaže. Meni dovoljno.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.