Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
PointBlank
Postovi: 659
Pridružen/a: 21 apr 2019, 15:52
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la PointBlank » 18 okt 2021, 23:27

bombaysaphire je napisao/la:
18 okt 2021, 09:23
PointBlank je napisao/la:
18 okt 2021, 06:30
Derdiyok je napisao/la:
18 okt 2021, 05:46
Kadaa se u Njemačkoj može srediti da si lafo vakcinisan šta se imam čuditi za Bosnu :mrgreen:
Ja gdje god cujem za nekog da je to uradio, prijavim na gesundheitsamt. Cista opasnost za sve ostale
Šta ti je to ? Slobodno napiši, ne znamo svi njemački...
Halali, navika. Nesto kao ministarstvo zdravstva, ugl reguliraju sve oko covid pandemije. Nikad nisam imao problema do sad..

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 19 okt 2021, 08:13

FratEU je napisao/la:
18 okt 2021, 21:15
Ali pazi ovog non sensa. Nije svugdje ali eto u "zapadu". Potrebno se vackinisati bez obzira sto si prirodno prebolovao kovid. Toliko su napravi nerazumnih koraka tokom pandemije da je vecini naroda dopizdilo više i slušati vijesti o koroni. Bilo je "zanimljivo" u pocetku ali nakon mjesec dana počeli su da smaraju i peru mozak svaki dan svaku noc. Zamisli da nas izvještavaju svaki dan o svim bolestima, smrtima na vijestima. Na šta bi to ličilo?

Pogledajte samo Australiju i teror koji preživljavaju dole obicni ljudi. A to je navodno "leglo demokratije i napredak civilizacije". Kako imaju samo retardirane "mjere". Ej ne smijes bez valjanog razloga izaci iz vlastite kuce. NE smijes 5 km biti udaljen od mjesta stanovanja. Oj boze koja hrpa govana od pravila. Kakva je to struka kruh ti ljubim.
Mogli su im i one robijaške ogrlice oko noge. Čim se makneš dalje od 5 km, zasvira.
Koševo Zapad

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 19 okt 2021, 09:00

FratEU je napisao/la:
18 okt 2021, 21:15
Ali pazi ovog non sensa. Nije svugdje ali eto u "zapadu". Potrebno se vackinisati bez obzira sto si prirodno prebolovao kovid. Toliko su napravi nerazumnih koraka tokom pandemije da je vecini naroda dopizdilo više i slušati vijesti o koroni. Bilo je "zanimljivo" u pocetku ali nakon mjesec dana počeli su da smaraju i peru mozak svaki dan svaku noc. Zamisli da nas izvještavaju svaki dan o svim bolestima, smrtima na vijestima. Na šta bi to ličilo?

Pogledajte samo Australiju i teror koji preživljavaju dole obicni ljudi. A to je navodno "leglo demokratije i napredak civilizacije". Kako imaju samo retardirane "mjere". Ej ne smijes bez valjanog razloga izaci iz vlastite kuce. NE smijes 5 km biti udaljen od mjesta stanovanja. Oj boze koja hrpa govana od pravila. Kakva je to struka kruh ti ljubim.
Pa niko te ne tjera da zivis na ‘zapadu’.

Ko hoce da koristi sve prednosti njihovih pravila, mora ih i postovati. Ko nece, mislim da nije toliko tesko dobiti radnu dozvolu u Bangladesu.

Ocekujem rijeke ljudi sada u drugom pravcu. Slobodarski narod kojem su licne slobode na prvom mjestu. Austrijanci, Nijemci, najvise Italijana koji prodaju maramice na semaforu u Kaknju. Iz Australije ce ljudi masovno u Indoneziju, pogotovo u Papuu Novu Gvineju, tamo su slobode najvece.

Svi imaju slobodu izbora, sto da ne

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 19 okt 2021, 09:02

Neće, eto ih zimus na Jahorinu.
Ah da, uvodi se obavezna vakcinacija za skijaše.
Koševo Zapad

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Finn » 19 okt 2021, 10:26

FratEU je napisao/la:
18 okt 2021, 21:22

Nametnut je takav narativ k'o god ne zeli da se cijepi protiv korona virusa odjednom se lijepe etikete antivaksera, teoreticara zavjere, ravnozemljasta itd. Samo da se diskredituju takvi ljudi i proglase ludim. Svi mi vecina smo vakcinisani kao djeca protiv standardnih bolesti i tu nema nikakvog problema. Te vakcine su provjerene davnih dana jer su se razvijala godinama. Vršile raznorazne studije nezavisne. A mi danas kakve studije imamo o ovim mRNA vackinama? Studije koje su nam plasirali oni koji su te vakcine napravili? :mrgreen: :urnebes: Dobro svijet jest poglup, ali nije toliko baš. Nema niti jedne srednjoročne, dugoročne studije o mogucim posljedicama. Zato je dosta ljudi skepticno za vakcinu i naravno da je ne zeli primit. Baš je žalosno sto se ljudi osuđuju i proganjaju zbog odluke da se ne zele vakcinisati. Odmah te zaskacu glupim teorijama joj kakav si ti antivakser bla bla kako su vakcine radile protiv drugi bolesti i slicno. Da radile su protiv drugih bolesti. Vakcinises se jednom i miran citav zivot. Ovo **** zele da ture ti svakih 6 mjeseci. Kakva je to hebena vakcina i "95% efikasnost". To je samo biznis nista vise.
Imaš i vakcine s deaktiviranim virusom koje nisu mRNA i rađene su po staroj metodi, što ne primiš tu?

Avatar
sljivo
Postovi: 14263
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 19 okt 2021, 10:49

Neće, jer nije došao da nešto sazna i primjeni već da pljuje po vakcinama.

Avatar
delinjo
Postovi: 24109
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la delinjo » 19 okt 2021, 14:47

Ali ovdje nista novo,jedni za drugi protiv i udriii :urnebes:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 19 okt 2021, 14:59

delinjo je napisao/la:
19 okt 2021, 14:47
Ali ovdje nista novo,jedni za drugi protiv i udriii :urnebes:
Tako je sve u životu, što bi ovo bilo drugačije :D
Koševo Zapad

soko
Postovi: 3706
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la soko » 19 okt 2021, 19:32

FratEU je napisao/la:
18 okt 2021, 21:22
geronimo je napisao/la:
18 okt 2021, 21:11
Justin je napisao/la:
18 okt 2021, 18:24


Meni nikako ne ide u glavu da je neke ljude toliko strah. Valjda bude ubrzo ova opcija u obliku tableta da se antivakseri smire.
Meni nikako ne ide u glavu da neko isto ponavlja godinu dana.
Nije valjda da misliš da je boca razlog odbijanja i da bi sa tabletom bio veći odziv. :crazy:
Ma pusti lika, vec godinu dana piše jednu te istu recenicu. Fakat mi nekad dođe da opalim monitor kad vidim njegov post. :urnebes: :mrgreen:

Nametnut je takav narativ k'o god ne zeli da se cijepi protiv korona virusa odjednom se lijepe etikete antivaksera, teoreticara zavjere, ravnozemljasta itd. Samo da se diskredituju takvi ljudi i proglase ludim. Svi mi vecina smo vakcinisani kao djeca protiv standardnih bolesti i tu nema nikakvog problema. Te vakcine su provjerene davnih dana jer su se razvijala godinama. Vršile raznorazne studije nezavisne. A mi danas kakve studije imamo o ovim mRNA vackinama? Studije koje su nam plasirali oni koji su te vakcine napravili? :mrgreen: :urnebes: Dobro svijet jest poglup, ali nije toliko baš. Nema niti jedne srednjoročne, dugoročne studije o mogucim posljedicama. Zato je dosta ljudi skepticno za vakcinu i naravno da je ne zeli primit. Baš je žalosno sto se ljudi osuđuju i proganjaju zbog odluke da se ne zele vakcinisati. Odmah te zaskacu glupim teorijama joj kakav si ti antivakser bla bla kako su vakcine radile protiv drugi bolesti i slicno. Da radile su protiv drugih bolesti. Vakcinises se jednom i miran citav zivot. Ovo **** zele da ture ti svakih 6 mjeseci. Kakva je to hebena vakcina i "95% efikasnost". To je samo biznis nista vise.
To tad niko nije znao. Dodjes kod doktora, kaze ti trebas primiti vakcinu i vecina ljudi pristane. Prije si morao otici do bibljoteke, ili ne daj boze u skolu i zavrsiti nesto skole, procitita koju knjigu.
Sad je era interneta, pa svaki idiot ima pristup istom. Moze jedan 14godisnjak napraviti blog, neku stranicu i pisati kakvo god smece zeli. Onda ti dodje neki npr neki baustelac ili peroguzac sto je jedva srednju zavrsio, procita par clanaka i sad eto on je ekspert.

Avatar
armando
Postovi: 1288
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la armando » 19 okt 2021, 19:51

A sta si ti procitita u toj bibljoteki :urnebes:
Slabo nesto moj sokole

I taj sa srednjom skolom ako je neki majstor treba drustvu treba tebi jer vjerovatno ne znas saraf zavrnuti

Nije skola pod mus da si nesto posebno inteligentan, siroko je to moj sokole
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

soko
Postovi: 3706
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la soko » 19 okt 2021, 20:11

armando je napisao/la:
19 okt 2021, 19:51
A sta si ti procitita u toj bibljoteki :urnebes:
Slabo nesto moj sokole

I taj sa srednjom skolom ako je neki majstor treba drustvu treba tebi jer vjerovatno ne znas saraf zavrnuti


Nije skola pod mus da si nesto posebno inteligentan, siroko je to moj sokole
Lutko moja, nisi skontao sta hocu da kazem.
Otprlike ovako, zavrsio zanat u njemackoj kao kfz mehanicar u roku od tri godine, inace je 3.5. Onda BS masinstva pa onda magistrirao masinstvo u Americi, smjer combustion, fluid dynamics.
Medicinu ne znam, zato se i ne mjesam u tu. Isto kao sto nisam elektricar pa ako mi nesto treba, zovnem majstora(elektricara), koji je zavrsio tu skolu.
Necu valjda zvati onog sto radi u trafici sto prodaje cigare da mi radi elektriku..
Nisam ja rekao da neko sa srednjom skolom ne treba drustvu, nego taj sa srednjom skolom je tu da zavrne seraf a ne da pametuje o medicini, niti ovaj sto je studirao medicinu ne treba pametovati ako mu ja npr radim na autu.

FratEU
Postovi: 14
Pridružen/a: 16 okt 2021, 23:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FratEU » 19 okt 2021, 22:19

Finn je napisao/la:
19 okt 2021, 10:26

Imaš i vakcine s deaktiviranim virusom koje nisu mRNA i rađene su po staroj metodi, što ne primiš tu?
Vjerovatno zato što ne osjecam potrebu da se vakcinišem protiv neceg sto mi ne predstavlja realnu opasnost. Vjerujem više prirodnom imunitetu nego vještackom. To se odnosi naravno na ovaj korona virus.
soko je napisao/la:
19 okt 2021, 19:32
To tad niko nije znao. Dodjes kod doktora, kaze ti trebas primiti vakcinu i vecina ljudi pristane. Prije si morao otici do bibljoteke, ili ne daj boze u skolu i zavrsiti nesto skole, procitita koju knjigu.
Sad je era interneta, pa svaki idiot ima pristup istom. Moze jedan 14godisnjak napraviti blog, neku stranicu i pisati kakvo god smece zeli. Onda ti dodje neki npr neki baustelac ili peroguzac sto je jedva srednju zavrsio, procita par clanaka i sad eto on je ekspert.
Znaci samo zato što imamo veći pristup informacijama ne trebamo to korisitit nego trebamo sve slijepo slijediti sta nam se kaže? To zelis da kazes? Što su informacije koje mozes naci na internetu manje vrijedne od onih u knjigama? Misliš da ne postoje knjige koje šire dezinformacije? Sad u ovom našem vrremenu imaš mnogo više izvora informacija i na neki nacin mozes sam donijet neke zakljucke. Sad ti bi samo da bude jednoumlje i to je to. Kontam ja sta ti zelis da kazes da svako radi svoj posao. Ali to ne znaci da možeš silom nekog tjerat da uradi nešto što ne želi. U tome je poenta. Neko voli cugat i svjestan je da šteti zdravlju tim i sta sad treba hodat za tim ljudima i govorit im nemoj cugat bolan otiće ti jetra. Svako ima pravo da unosi u svoje tijelo sta zeli. Faking non sens. Nikom ne smeta to, ali vam smeta zato sto neko nece da se vakcinise protiv korona virusa. :damn:
admin je napisao/la:
19 okt 2021, 09:00

Pa niko te ne tjera da zivis na ‘zapadu’.

Ko hoce da koristi sve prednosti njihovih pravila, mora ih i postovati. Ko nece, mislim da nije toliko tesko dobiti radnu dozvolu u Bangladesu.

Ocekujem rijeke ljudi sada u drugom pravcu. Slobodarski narod kojem su licne slobode na prvom mjestu. Austrijanci, Nijemci, najvise Italijana koji prodaju maramice na semaforu u Kaknju. Iz Australije ce ljudi masovno u Indoneziju, pogotovo u Papuu Novu Gvineju, tamo su slobode najvece.

Svi imaju slobodu izbora, sto da ne
Tebi je ovo "normalno" i dostignuce civilizacije da se ucjenom tjera ljude da se vakciniše? :mrgreen: Ovo samo doprinosi kontra efekat i ljudi se nece da vakcinisu skoro pa iz inata što ih se tjera raznim ucjenama. Do prije godinu dana su aplaudirali medicinskim radnicima kako su u hrabri heroji u bijelom u jeku pandemije bla bla. Sad kad se nece da vakcinisu dijele im otkaze? :crazy: Daj ba ne moras biti neki mozak da vidiš da tu nešto ne štima i da to nije nimalo moralno. Nije li malkice čudno zašto se ti doktori, sestre itd ne zele da vakcinišu? Iako su oni tu citavo vrijeme ljudi vide da to ne štima i ne zele jednostavno. Baš čudno.


Meni je iskreno sumljivo bilo od samog početka pandemije. Medijske hajke, propaganda straha itd.. Sve najednom nije bitno nego samo korona korona. Ispiranje mozda 24 sata dnevno 365 dana u godini nije stalo. Evo prema stranici worldometar do sad je od korone umrlo 5 miliona ljudi. Umrlo je 6 miliona djece ispod 5 godina. Koliko ste puta tu čuli informaciju u zadnju godinu dana? 4 miliona od cigareta, 2 miliona od alkohola itd itd. Zašto nam o tome ne pišu 24 sata dnevno?

Pita li se iko od vas zašto se samo piše o koroni? Čisto onako da razmislite malo. Da li je korona toliko bitna na svijetu da je najveci problem i da nas moraju prati vijestima konstantno?

soko
Postovi: 3706
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la soko » 19 okt 2021, 23:04

FratEU je napisao/la:
19 okt 2021, 22:19
soko je napisao/la:
19 okt 2021, 19:32
To tad niko nije znao. Dodjes kod doktora, kaze ti trebas primiti vakcinu i vecina ljudi pristane. Prije si morao otici do bibljoteke, ili ne daj boze u skolu i zavrsiti nesto skole, procitita koju knjigu.
Sad je era interneta, pa svaki idiot ima pristup istom. Moze jedan 14godisnjak napraviti blog, neku stranicu i pisati kakvo god smece zeli. Onda ti dodje neki npr neki baustelac ili peroguzac sto je jedva srednju zavrsio, procita par clanaka i sad eto on je ekspert.
Znaci samo zato što imamo veći pristup informacijama ne trebamo to korisitit nego trebamo sve slijepo slijediti sta nam se kaže? To zelis da kazes? Što su informacije koje mozes naci na internetu manje vrijedne od onih u knjigama? Misliš da ne postoje knjige koje šire dezinformacije? Sad u ovom našem vrremenu imaš mnogo više izvora informacija i na neki nacin mozes sam donijet neke zakljucke. Sad ti bi samo da bude jednoumlje i to je to. Kontam ja sta ti zelis da kazes da svako radi svoj posao. Ali to ne znaci da možeš silom nekog tjerat da uradi nešto što ne želi. U tome je poenta. Neko voli cugat i svjestan je da šteti zdravlju tim i sta sad treba hodat za tim ljudima i govorit im nemoj cugat bolan otiće ti jetra. Svako ima pravo da unosi u svoje tijelo sta zeli. Faking non sens. Nikom ne smeta to, ali vam smeta zato sto neko nece da se vakcinise protiv korona virusa. :damn:




Ovako nekako, informacije na internetu moze postaviti bilo ko, znaci neki 14godisnjak koji dobro barata sa kompjuterima moze napraviti stranice i stavljati sta hoce i to sigurno ne mozes porediti sa knjigama koje se koriste na fakultetima.
Jel mi mozes reci sta imas od skole?
ide mi pravo na onu stvar to vase slijepo slijediti, ili kao sto jedan moj bivsi jaro kaze da on nije ovca da vjeruje u to. Lik 40 godina u guz.ci, zivi sa roditeljima, ima 3-4 godine radnog staza. U kojoj god firmi je radio dobio je nogu, al eto on nije ovca i sve zna. Po njegovom ja sam ovca
Pricamo mi o koroni i ljekovima, imao jedan nas lik iz Bihaca. Inace lik je doktor farmacije, zena mu ima doktorat u bio hemiji.
I sad ovaj bivsi jaro, mene hoce da ubjedi da ovaj lik iz Bihaca ne zna, on samo zna sto mu "ONI" kazu. Reko ko su to ONI, pa jbt ovaj studirao 10 godina, valjda je ON taj koji zna. Nisi ti sto palamudas po internetu par sati. Ja mu rekao da on nije ovca nego tele, da je glup, i lik se naljuti na mene.
Onda za kraj, ja sam primio vakcinu jer sam pricao sa doktorom. Imam i dvije rodice koje su doktorice, jedna u minhenu, jedna u chicagu.
Sigurno necu pitati nekog sto je proveo par sati na internetu.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 20 okt 2021, 00:58

soko je napisao/la:
19 okt 2021, 23:04
FratEU je napisao/la:
19 okt 2021, 22:19
soko je napisao/la:
19 okt 2021, 19:32
To tad niko nije znao. Dodjes kod doktora, kaze ti trebas primiti vakcinu i vecina ljudi pristane. Prije si morao otici do bibljoteke, ili ne daj boze u skolu i zavrsiti nesto skole, procitita koju knjigu.
Sad je era interneta, pa svaki idiot ima pristup istom. Moze jedan 14godisnjak napraviti blog, neku stranicu i pisati kakvo god smece zeli. Onda ti dodje neki npr neki baustelac ili peroguzac sto je jedva srednju zavrsio, procita par clanaka i sad eto on je ekspert.
Znaci samo zato što imamo veći pristup informacijama ne trebamo to korisitit nego trebamo sve slijepo slijediti sta nam se kaže? To zelis da kazes? Što su informacije koje mozes naci na internetu manje vrijedne od onih u knjigama? Misliš da ne postoje knjige koje šire dezinformacije? Sad u ovom našem vrremenu imaš mnogo više izvora informacija i na neki nacin mozes sam donijet neke zakljucke. Sad ti bi samo da bude jednoumlje i to je to. Kontam ja sta ti zelis da kazes da svako radi svoj posao. Ali to ne znaci da možeš silom nekog tjerat da uradi nešto što ne želi. U tome je poenta. Neko voli cugat i svjestan je da šteti zdravlju tim i sta sad treba hodat za tim ljudima i govorit im nemoj cugat bolan otiće ti jetra. Svako ima pravo da unosi u svoje tijelo sta zeli. Faking non sens. Nikom ne smeta to, ali vam smeta zato sto neko nece da se vakcinise protiv korona virusa. :damn:




Ovako nekako, informacije na internetu moze postaviti bilo ko, znaci neki 14godisnjak koji dobro barata sa kompjuterima moze napraviti stranice i stavljati sta hoce i to sigurno ne mozes porediti sa knjigama koje se koriste na fakultetima.
Jel mi mozes reci sta imas od skole?
ide mi pravo na onu stvar to vase slijepo slijediti, ili kao sto jedan moj bivsi jaro kaze da on nije ovca da vjeruje u to. Lik 40 godina u guz.ci, zivi sa roditeljima, ima 3-4 godine radnog staza. U kojoj god firmi je radio dobio je nogu, al eto on nije ovca i sve zna. Po njegovom ja sam ovca
Pricamo mi o koroni i ljekovima, imao jedan nas lik iz Bihaca. Inace lik je doktor farmacije, zena mu ima doktorat u bio hemiji.
I sad ovaj bivsi jaro, mene hoce da ubjedi da ovaj lik iz Bihaca ne zna, on samo zna sto mu "ONI" kazu. Reko ko su to ONI, pa jbt ovaj studirao 10 godina, valjda je ON taj koji zna. Nisi ti sto palamudas po internetu par sati. Ja mu rekao da on nije ovca nego tele, da je glup, i lik se naljuti na mene.
Onda za kraj, ja sam primio vakcinu jer sam pricao sa doktorom. Imam i dvije rodice koje su doktorice, jedna u minhenu, jedna u chicagu.
Sigurno necu pitati nekog sto je proveo par sati na internetu.
Da te rodice možda nisu peroguzice , ne znam kako vi tamo popularno zovete ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 20 okt 2021, 09:07

FratEU je napisao/la:
19 okt 2021, 22:19
Finn je napisao/la:
19 okt 2021, 10:26

Imaš i vakcine s deaktiviranim virusom koje nisu mRNA i rađene su po staroj metodi, što ne primiš tu?
Vjerovatno zato što ne osjecam potrebu da se vakcinišem protiv neceg sto mi ne predstavlja realnu opasnost. Vjerujem više prirodnom imunitetu nego vještackom. To se odnosi naravno na ovaj korona virus.
soko je napisao/la:
19 okt 2021, 19:32
To tad niko nije znao. Dodjes kod doktora, kaze ti trebas primiti vakcinu i vecina ljudi pristane. Prije si morao otici do bibljoteke, ili ne daj boze u skolu i zavrsiti nesto skole, procitita koju knjigu.
Sad je era interneta, pa svaki idiot ima pristup istom. Moze jedan 14godisnjak napraviti blog, neku stranicu i pisati kakvo god smece zeli. Onda ti dodje neki npr neki baustelac ili peroguzac sto je jedva srednju zavrsio, procita par clanaka i sad eto on je ekspert.
Znaci samo zato što imamo veći pristup informacijama ne trebamo to korisitit nego trebamo sve slijepo slijediti sta nam se kaže? To zelis da kazes? Što su informacije koje mozes naci na internetu manje vrijedne od onih u knjigama? Misliš da ne postoje knjige koje šire dezinformacije? Sad u ovom našem vrremenu imaš mnogo više izvora informacija i na neki nacin mozes sam donijet neke zakljucke. Sad ti bi samo da bude jednoumlje i to je to. Kontam ja sta ti zelis da kazes da svako radi svoj posao. Ali to ne znaci da možeš silom nekog tjerat da uradi nešto što ne želi. U tome je poenta. Neko voli cugat i svjestan je da šteti zdravlju tim i sta sad treba hodat za tim ljudima i govorit im nemoj cugat bolan otiće ti jetra. Svako ima pravo da unosi u svoje tijelo sta zeli. Faking non sens. Nikom ne smeta to, ali vam smeta zato sto neko nece da se vakcinise protiv korona virusa. :damn:
admin je napisao/la:
19 okt 2021, 09:00

Pa niko te ne tjera da zivis na ‘zapadu’.

Ko hoce da koristi sve prednosti njihovih pravila, mora ih i postovati. Ko nece, mislim da nije toliko tesko dobiti radnu dozvolu u Bangladesu.

Ocekujem rijeke ljudi sada u drugom pravcu. Slobodarski narod kojem su licne slobode na prvom mjestu. Austrijanci, Nijemci, najvise Italijana koji prodaju maramice na semaforu u Kaknju. Iz Australije ce ljudi masovno u Indoneziju, pogotovo u Papuu Novu Gvineju, tamo su slobode najvece.

Svi imaju slobodu izbora, sto da ne
Tebi je ovo "normalno" i dostignuce civilizacije da se ucjenom tjera ljude da se vakciniše? :mrgreen: Ovo samo doprinosi kontra efekat i ljudi se nece da vakcinisu skoro pa iz inata što ih se tjera raznim ucjenama. Do prije godinu dana su aplaudirali medicinskim radnicima kako su u hrabri heroji u bijelom u jeku pandemije bla bla. Sad kad se nece da vakcinisu dijele im otkaze? :crazy: Daj ba ne moras biti neki mozak da vidiš da tu nešto ne štima i da to nije nimalo moralno. Nije li malkice čudno zašto se ti doktori, sestre itd ne zele da vakcinišu? Iako su oni tu citavo vrijeme ljudi vide da to ne štima i ne zele jednostavno. Baš čudno.


Meni je iskreno sumljivo bilo od samog početka pandemije. Medijske hajke, propaganda straha itd.. Sve najednom nije bitno nego samo korona korona. Ispiranje mozda 24 sata dnevno 365 dana u godini nije stalo. Evo prema stranici worldometar do sad je od korone umrlo 5 miliona ljudi. Umrlo je 6 miliona djece ispod 5 godina. Koliko ste puta tu čuli informaciju u zadnju godinu dana? 4 miliona od cigareta, 2 miliona od alkohola itd itd. Zašto nam o tome ne pišu 24 sata dnevno?

Pita li se iko od vas zašto se samo piše o koroni? Čisto onako da razmislite malo. Da li je korona toliko bitna na svijetu da je najveci problem i da nas moraju prati vijestima konstantno?
Sasvim normalno, čak i vrlo blago za sad. Sve u svijetu se oduvijek postiže ucjenama: nemoj ubit čovjeka - ući ćeš u zatvor, nemoj vozit brzo - uzećemo ti vozačku, nemoj pišat na sred ulice - platićeš kaznu, nemoj preskakat časove u školi - radićeš cijeli život na skeli, nemoj vakcinisati djecu - neće moći upisati školu...

Doktori se vakcinišu masovno, medicinske sestre i braća manje. I to je za mene logično. Ljudi koji nisu neki veliki umni kapaciteti, vide jedan mali dio nečeg i misle da su pokupili svu pamet svijeta - sasvim prirodan tok stvari. Da medicinska sestra može naučiti i shvatiti sve uzročno-posljedične veze u medicini, bila bi doktor a ne medicinska sestra. Zato nema nikakvog razloga da glumata da nešto shvata, jer bi joj puno bolje bilo da to svoje shvatanje usmjeri na diplomu. Naravno, čast izuzecima, ali u prosjeku je tako.

Ne slažem se da "ljudi neće da se vakcinišu sad iz principa". Svaki mandat za vakcine donio je dobre rezultate. A svako povećanje procenta vakcinisanih donijelo je isto tako dobre rezultate u smanjenju broja umrlih. Ne znam šta sad još tu treba biti pametan, dovoljno je pogledati brojeve.

Od korone je umrlo 5 milona ljudi - uz sve mjere, lockdowne, vakcinaciju... Zato se govori o tome. Plus, uticaj na ekonomiju je ogroman. U prvom svjetskom ratu umrlo 20 miliona ljudi a evo sto godina nakon njega, još se o njemu priča. Ovdje 5 i nije gotovo, al eto tebi nije dosta da bude značajna tema. Pogledaj malo statistike u zadnjoj godini, da se u zapadnoj evropi ponovilo stanje od prije vakcine, taj broj bi već bio haman na 10 miliona.

al bitno je da tebi od početka nešto smrdi :clap: :clap:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 20 okt 2021, 10:44

Koliko ljudi je tada bilo na planeti kada je bio prvi svjetski rat ?
Pa naravno da će se pričati , ne mogu da vjerujem ... A eto o koroni se ništa ne priča , haman niko je ne spominje ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 20 okt 2021, 10:52

bombaysaphire je napisao/la:
20 okt 2021, 10:44
Koliko ljudi je tada bilo na planeti kada je bio prvi svjetski rat ?
Pa naravno da će se pričati , ne mogu da vjerujem ... A eto o koroni se ništa ne priča , haman niko je ne spominje ...
Priča se i o jednom i o drugom jer su globalni kataklizmički događaji.
Logika sad ima više ljudi, pa život vrijedi manje mi je nako.

A realno, evo kod nas se o koroni više i ne priča. Umre nam 30-40 ljudi dnevno i eto **** ga, nije neka frka.
Stvarno ne znam šta kukate više oko korone, osim što ljudi umiru, apsolutno nikakve promjene nemamo.

Volio bih stvarno da nama vakcinašima i koronašima ovi slobodarski umovi objasne na koja su to ograničenja naišli u BiH u posljednjih mjesec dana.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14495
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 20 okt 2021, 10:55

BiH je slobodarska oaza, što jest jest.
Koševo Zapad

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 21 okt 2021, 10:07

admin je napisao/la:
16 okt 2021, 19:47
Marvin je napisao/la:
16 okt 2021, 18:32
admin je napisao/la:
16 okt 2021, 17:09
Treba da budu izlozeni ‘tiraniji’ tek nakon sto pocnu umirati najvise na svijetu kao mi?

Kod nas evo nema tiranije, haj nam ti objasni sta da radimo pa da ne umire 30 ljudi dnevno od korone?

Italijani glupi a bosanci pametni :)

Kako je kolega isao u Australiju ako su im granice zatvorene? Cini mi se da ti hoces malo lagucnut?


slika
Cini mi se da ti ili radis za Pfizera ili se trebas maknuti sa teme,mentalnog zdravlja radi.
Radim na tome da provalim osobe koje na ovoj temi lazu. Eto nek bude da ja radim za Pfizera, a za koga ti radis i zasto izmisljas stvari?

Ti prijatelju se makni sa ove teme za svoje dobro.

thulkazal
Postovi: 2531
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la thulkazal » 21 okt 2021, 10:17

Sve više i više vijesti da kod mladih i Pfizer pored Moderne izaziva upalu srčanog mišića.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.