Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 28 jul 2021, 19:32

minimalisticki je napisao/la:
28 jul 2021, 17:34
Većina covid pacijenata u britanskim bolnicama ne bi ni znala da ima koronu da ne boluje od drugih bolesti

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... v-Bb41doTo
Reci kako jest, potpunu recenicu.

Vecina VAKCINISANIH covid pacijenata u britanskim bolnicama ne bi ni znali da imaju koronu.

I posto je tako, ljudi sve otvorili. Sta vise od toga hoces??
Cak kod njih i pada broj zarazenih, ocigledno nema transmisije toliko. S druge strane indonezija, Brazil, rusija... pokazuju kako je opasno kad se ne vakcinises. Nadam se da cemo i mi nekako izbjeci njihov scenarij

Nevjerovatno, ovi naucnici sto su otkrili zavjeru, sutra kad pobijedimo bolest (ne zahvaljujuci njima jer nas opstruiraju), reci ce ‘Eto vidis da nema pandemije i da se Nije ni trebalo vakcinisati, ti glup vakcinisao se, a virusa nema’

Kakvi bezmozgovici 🤪
Kakva ambicija da ispadnes vjestacki pametan kad nisi u stanju to postici normalnim putem.

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 29 jul 2021, 08:45

Koja je svrha ovog lockdowna u sidniju. Koliko znam podavno sam procitao da uvode opet lockdown a evo danas najveci porast zarazenih. Koliko je kod njih stanovnistva vakcinisano?

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7417
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la kraljttbvb » 29 jul 2021, 09:46

enobarca je napisao/la:
29 jul 2021, 08:45
Koja je svrha ovog lockdowna u sidniju. Koliko znam podavno sam procitao da uvode opet lockdown a evo danas najveci porast zarazenih. Koliko je kod njih stanovnistva vakcinisano?
Kod njih kad se pojavi 5 slucajeva korone, odmah ide zatvaranje grada od milion ljudi u karantenu.

Budalesaju, treba im poslati ove nase sa foruma antivaksere, da im otovre oci :kafa:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 29 jul 2021, 09:47

enobarca je napisao/la:
29 jul 2021, 08:45
Koja je svrha ovog lockdowna u sidniju. Koliko znam podavno sam procitao da uvode opet lockdown a evo danas najveci porast zarazenih. Koliko je kod njih stanovnistva vakcinisano?
Malo. 13% potpuno, 30% sa jednom dozom.

Prvi komsija im je Indonezija, a tamo je katastrofa

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 29 jul 2021, 10:27

Premalo, s obzirom na nas status i njihov gori su od nas sto se tice vakcinacije :mrgreen: a taj lockdown im ne pomaze bas mnogo, al nije pomagao ni prije cini mi svabama i ostalima.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 29 jul 2021, 12:31

Kako im ne pomaze kad imaju minimalan broj slucajeva?

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 29 jul 2021, 12:55

Kako im pomaze ako biljeze rast, zar ne bi trebali biljeziti pad zarazenih. Kad god naletim na vijest o njima brojevi skocili a oni zatvoreni ima mjesec dana.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 29 jul 2021, 15:43

Brojevi skocili sa 150 na 250 zarazenih na 25 miliona stanovnika. Ko kad bi nama skocilo sa 20 na 30. A umrli skocili na 2 dnevno. Ko kad bi kod nas bio jedan svakih 4-5 dana. Znaci rade nesto dobro, cijelo vrijeme.

U komsiluku u indoneziji, 2000 mrtvih u jednom danu

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 29 jul 2021, 15:53

Tako ima logike onda da im pomaze, hajd valjda im i ostane tako. To za Indoneziju nisam znao, prestrasno.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 29 jul 2021, 16:04

enobarca je napisao/la:
29 jul 2021, 15:53
Tako ima logike onda da im pomaze, hajd valjda im i ostane tako. To za Indoneziju nisam znao, prestrasno.
Jako siromasna drzava,vecina umrlih bez zdravstvene njege umiru kod kuce. Imaju neke timove koji ih idu kupiti po kucama...
Meni je cudno da se Delta soj jos nije razmahao kod nas sa obzirom da se puno lakse prenosi.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la SPY » 29 jul 2021, 17:34

Ta deluzija sa brojem zaraženih je čista manipulacija brojevima. I dalje iste metode pcr testiranje kojim se moze detektovati mrtav virus i kao takvi ulaze u statistiku zaraženih i na kraju eventualno umrlih. Čim su na početku pandemije zabranili obdukcije sve vam treba biti jasno. U pitanju je projekat a ne pandemija.

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Otelo » 29 jul 2021, 17:40

enobarca je napisao/la:
29 jul 2021, 10:27
Premalo, s obzirom na nas status i njihov gori su od nas sto se tice vakcinacije :mrgreen: a taj lockdown im ne pomaze bas mnogo, al nije pomagao ni prije cini mi svabama i ostalima.
Oni valjda čekaju da proizvedu svoje vakcine jer smatraju da mogu biti bez njih i kontrolirati broj slučajeva, što im donekle i uspijeva. Sad, imaš tu problem što nemaju antitijela i nisu vakcinisani, pa se drže tog lockdowna. Dok su ostali sjedili kući oni su hodali i obratno. Al' haj ga znaj šta je pametno i koja strategija im je najbolja.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 29 jul 2021, 17:53

Marvin je napisao/la:
29 jul 2021, 16:04
enobarca je napisao/la:
29 jul 2021, 15:53
Tako ima logike onda da im pomaze, hajd valjda im i ostane tako. To za Indoneziju nisam znao, prestrasno.
Jako siromasna drzava,vecina umrlih bez zdravstvene njege umiru kod kuce. Imaju neke timove koji ih idu kupiti po kucama...
Meni je cudno da se Delta soj jos nije razmahao kod nas sa obzirom da se puno lakse prenosi.
Nisu puno siromasniji od nas, 4500 usd gdp, a mi 6000.
Cinjenica je da su lose organizovani, ali ko smo mi bilo kome da pricamo o organizaciji.

Ovaj Spy bas nenormalan lik, kakva bolan manipulacija ako ljudi umiru. Mislim da bi veci projekat bilo tebe nauciti gradivo iz osmog osnovne nego izvarati cijeli svijet.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 29 jul 2021, 19:05

admin je napisao/la:
29 jul 2021, 17:53
Marvin je napisao/la:
29 jul 2021, 16:04
enobarca je napisao/la:
29 jul 2021, 15:53
Tako ima logike onda da im pomaze, hajd valjda im i ostane tako. To za Indoneziju nisam znao, prestrasno.
Jako siromasna drzava,vecina umrlih bez zdravstvene njege umiru kod kuce. Imaju neke timove koji ih idu kupiti po kucama...
Meni je cudno da se Delta soj jos nije razmahao kod nas sa obzirom da se puno lakse prenosi.
Nisu puno siromasniji od nas, 4500 usd gdp, a mi 6000.
Cinjenica je da su lose organizovani, ali ko smo mi bilo kome da pricamo o organizaciji.

Ovaj Spy bas nenormalan lik, kakva bolan manipulacija ako ljudi umiru. Mislim da bi veci projekat bilo tebe nauciti gradivo iz osmog osnovne nego izvarati cijeli svijet.
Pa i nismo mi toliko lose organizovani,doduse varira od ustanove do ustanove.
Mi smo pratili sta kolege iz svijeta koje su to vec prosle pricaju i savjetuju. Onoliko koliko smo mogli.
Nikom nije uskraceno lijecenje,a ja i moje kolege iz intezivne znamo sta radimo. Sa obzirom na nedostatak inventara i svih ostalih otezavajucih faktora za koje nismo mi odgovorni,dobar se posao odradio i jos uvijek radi.
Od kako su nijemci primjetili da se pacijenti naglo ugase zbog ugrusaka kontrola faktora koagulacije je postala redovna u proceduri i prije nego je covid i dosao kod nas.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 29 jul 2021, 19:15

Imamo skoro pa najvise umrlih na svijetu, na broj stanovnika naravno. Mislim da su samo Peru i Madjarska ispred nas. Tako da nismo bas ni dobri.

Ali da se razumijemo, misljenja sam da nam se to ne desava zbog ljudi koji rade u zdravstvu, pogotovo onih koji direktno rade s covid pacijentima. Ono sto sam vidio licno, mogu ljudima samo da se naklonim.

Problem je u neukom stanovnistvu koje se kasno javi, ova Spy filozofija ‘nema korone u mom selu’, te u neprganizovanoj vlasti koja ni jednu mjeru ne moze i ne pokusava sprovesti na cijelom teritoriju drzave niti Moze nabaviti neophodne resursa. Urbani centri su jos i OK, al nedo ti bog da fasujes u SBK, dok te izvozaju od prozora, do travnika, preko zenice do sarajeva, gotovo je. I onda to u kombinaciji sa zdravstvom koje nije bas ono africko da se umrli ni ne broje vec zafrljace nizastranu, dobijemo grozne brojeve.

Vidjecemo sad kad se raja vrati s mora i donese novi val. Daj boze da smo svoje ispucali u martu i da imamo neki kakav takav imunitet krda. Kod nas u firmi recimo jedan kolega vec po drugi put pozitivan, vidjecemo kako ce se to dalje razvijati

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 29 jul 2021, 23:32

Pa sad,dosta tih brojki i statistike su kontextualne. Nema teorije da je zdravstvo u BIH losije od metar drzava koje imaju kao manju smrtnost.
Do nacina vodjenja statistike je.
Naravno dosta toga sto si naveo stoji,ali niti jedan pacijent u BIH nije umro jer nije imao O2 potporu kao u Indiji i jos sijasetu siromasnih drzava.
Mi smo gledali da ispostujemo sve sto su kolege iz svijeta primjetile i primjenile,od antikoagulacijske terapije do vrlo specificnih postavki na respiratorima kako bi se ocuvalo vec osteceno tkivo a saturacija(kolicina kisika u krvi) bila ok.
Terapija je simptomatska,cak smo izbjegavali i kortikosteroidne lijekove koji uticu na imunitet.
Medjutim,nekada se nista ne moze napraviti.
Ja licno sam misljenja da nema ponovnog zarazavanja jer nije dokazano niti moze biti bez 100% tacnog testa kojeg nemamo,misljenja sam da je imunitet puno duzi i da je prirodno steceni imunitet u BIH solidan.
Odsustvo 100% tacnog testa kao temelja za sve je pogodno tlo za predpostavke i manipulacije,kako politicke tako i finansijske,a vidjamo ih na sve strane.
Vidio sam sve strane covida,i sto iz vise uglova ovo sve gledas to si vise zbunjen jer toliko stvari nemaju smisla da se evo ovde raja dijeli na dva totalna opozita,svako sa svojim argumentima zasnovanim na zapazanjima iz svog ugla.
Moje zapazanje zasnovano na nazalost velikom iskustvu sa virusom kroz posao i privatno,je da toliko toga nema nikakvog smisla.
Kao zdr radniku mozak mi je explodirao kada sam procitao da je moguci uzrok koagulacije krvi nakon vakcinacije apliciranje sadrzaja u krvni sud jer se ne aspirira nakon uboda. Koji to zdravstveni radnik na planeti ne zna i nije dobio upute da kod intramuskularme aplikacije lijeka je obavezno aspirirati?? I sta ako je to zaista razlog smrti nakon vakcine?? Poremecaj faktora koagulacije nakon vakcine nije nuspojava,nuspojava su temperatura,otok,bol na mjestu uboda itd.
Toliko toga se ne zna da je to strasno.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 30 jul 2021, 02:37

admin je napisao/la:
29 jul 2021, 19:15
Vidjecemo sad kad se raja vrati s mora i donese novi val. Daj boze da smo svoje ispucali u martu i da imamo neki kakav takav imunitet krda. Kod nas u firmi recimo jedan kolega vec po drugi put pozitivan, vidjecemo kako ce se to dalje razvijati
Jel vakcinisan kolega?
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 30 jul 2021, 09:03

Justin je napisao/la:
30 jul 2021, 02:37
admin je napisao/la:
29 jul 2021, 19:15
Vidjecemo sad kad se raja vrati s mora i donese novi val. Daj boze da smo svoje ispucali u martu i da imamo neki kakav takav imunitet krda. Kod nas u firmi recimo jedan kolega vec po drugi put pozitivan, vidjecemo kako ce se to dalje razvijati
Jel vakcinisan kolega?
Nije, vakcinisani su nam samo terenci za sad. On trebao ici na vakcinu bas ove sedmice i razboli se. Simptomi su mu i prvi put bilo laki, sad jos laksi, mlad momak 20 godina.

A imam jos jednog prijatelja koji je dva puta prelezao. Prvi put prosle godine uhvati na moru, ove godine ode na more na isto mjesto i opet ga zakaci. Prvi put upala pluca, ovaj put samo glavobolje, gubitak cula, isl... lakse uglavnom. Nije ni on vakcinisan, 45-50 godina.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 30 jul 2021, 09:46

Joj naricanja, ko da citam Kona i njegova predvidjanja nove apokalipse

meho-medo
Postovi: 3490
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la meho-medo » 30 jul 2021, 18:13

Ljudi kakve su ove nove mjere u CG, jel po ovom da bih mogao sjest i na otvorenom u kafić ili restoran moras svaka 3 dana radit PCR ili svaka 2 dana brzi antigenski test?
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.