Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
brig
Postovi: 2230
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la brig » 14 jan 2022, 22:30

Neutral je napisao/la:
14 jan 2022, 16:56
50% zarazenih od testiranih, plus oni sto ne rade pcr test. Dakle 3.1 zvanicno, 5k nezvanicno, kao sto sam najavljivao. Polnocka pokazuje efikasnost :thumbup:
Za sve je kriva polnocka :clap:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 14 jan 2022, 23:05

Neutral je napisao/la:
14 jan 2022, 21:12
Pisali smo ranije o tome, naveo sam slučaj Njemačke :thumbup:

Nadam se da je ovo završna godina u kojoj je korona izazvala ovoliko haos u društvu.
Ja se prepao da ti se nije šta desilo , nema te više od sedmice na NBA temi , napisao tamo đe je Neutral , kad imam šta da vidim
ti "dominiraš" na ovoj temi ...
I ja budala baš :damn:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Neutral
Postovi: 37804
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 14 jan 2022, 23:08

bombaysaphire je napisao/la:
14 jan 2022, 23:05
Neutral je napisao/la:
14 jan 2022, 21:12
Pisali smo ranije o tome, naveo sam slučaj Njemačke :thumbup:

Nadam se da je ovo završna godina u kojoj je korona izazvala ovoliko haos u društvu.
Ja se prepao da ti se nije šta desilo , nema te više od sedmice na NBA temi , napisao tamo đe je Neutral , kad imam šta da vidim
ti "dominiraš" na ovoj temi ...
I ja budala baš :damn:
Promijenio posao, ne mogu gledati Nba aktivno. I ne pisem osim ovdje gdje napisem izvjestaj o koroni koji objave portali jer se tice teme.

Mene je briga da se zarazi dnevno 50,000 ljudi, nisam Krizni stab niti imam bilo kakvu nadleznost u vodjenju procesa oko korone. Samo znam da je BiH ostala bez 13k ljudi, to je vise stanovnika nego sto ima jedna Jablanica. Pravit cemo se da je sve normalno.

Malo jaci virus. Dodaj uz to prirodni negativni izvjestaj prije korone, pa da stavimo za 10 godina kljuc u bravu u ovoj drzavi penzionera.

Neutral
Postovi: 37804
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 14 jan 2022, 23:11

brig je napisao/la:
14 jan 2022, 22:30
Neutral je napisao/la:
14 jan 2022, 16:56
50% zarazenih od testiranih, plus oni sto ne rade pcr test. Dakle 3.1 zvanicno, 5k nezvanicno, kao sto sam najavljivao. Polnocka pokazuje efikasnost :thumbup:
Za sve je kriva polnocka :clap:
Nije drug.

Od većih gradova polnoćka jedino u Mostaru.

Dodaj uz to novu godinu, krcate diskoteke i dobijes ovo stanje koje sada imamo u Mostaru.

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la litijum » 14 jan 2022, 23:16

Morate znati da je duplo toliko onih sto preboluju u kuci, sto se ne testiraju nikako da ne bi isli u izolaciju. Licno znam takva dva primjera a koliko ih samo ima.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 14 jan 2022, 23:34

Neutral je napisao/la:
14 jan 2022, 23:08
bombaysaphire je napisao/la:
14 jan 2022, 23:05
Neutral je napisao/la:
14 jan 2022, 21:12
Pisali smo ranije o tome, naveo sam slučaj Njemačke :thumbup:

Nadam se da je ovo završna godina u kojoj je korona izazvala ovoliko haos u društvu.
Ja se prepao da ti se nije šta desilo , nema te više od sedmice na NBA temi , napisao tamo đe je Neutral , kad imam šta da vidim
ti "dominiraš" na ovoj temi ...
I ja budala baš :damn:
Promijenio posao, ne mogu gledati Nba aktivno. I ne pisem osim ovdje gdje napisem izvjestaj o koroni koji objave portali jer se tice teme.

Mene je briga da se zarazi dnevno 50,000 ljudi, nisam Krizni stab niti imam bilo kakvu nadleznost u vodjenju procesa oko korone. Samo znam da je BiH ostala bez 13k ljudi, to je vise stanovnika nego sto ima jedna Jablanica. Pravit cemo se da je sve normalno.

Malo jaci virus. Dodaj uz to prirodni negativni izvjestaj prije korone, pa da stavimo za 10 godina kljuc u bravu u ovoj drzavi penzionera.
Sve to stoji , nego ove sezone si baš bio aktivan na NBA pa te htio nešto pitati u vezi GSW-a , ali yebi ga ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Neutral
Postovi: 37804
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 15 jan 2022, 15:36

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo KS, proteklog dana u Kantonu Sarajevo potvrđeno je 947 novih slučajeva zaraze koronavirusom, nakon što je laboratorijski testirano 2.748 uzoraka.

Uskoro kolektivni imunitet. Do ljeta bi trebalo biti sve ok.

Pitaj tamo :)

Avatar
armando
Postovi: 1314
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la armando » 15 jan 2022, 19:45

Ejj :roll:
Sve znate a ne vidite dalje od nosa

Ne znaš šta će biti za 2 sedmice a pucaju predviđanja do početka ljeta
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Unofficialpage » 15 jan 2022, 20:09

Neutral je napisao/la:
15 jan 2022, 15:36
Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo KS, proteklog dana u Kantonu Sarajevo potvrđeno je 947 novih slučajeva zaraze koronavirusom, nakon što je laboratorijski testirano 2.748 uzoraka.

Uskoro kolektivni imunitet. Do ljeta bi trebalo biti sve ok.

Pitaj tamo :)
Što kaže Rihtman ako nismo sa alfom, deltom dostigli kolektivni teško da ćemo i sa omikronom, nema logike. Ovdje svaki soj ko nova pandemija i taj novi soj nema neke veze sa prethodnim sojem i vrijede neka nova pravila. Šta će biti za par mjeseci ko će ga znati i kakav nas novi soj čeka.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Neutral
Postovi: 37804
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 15 jan 2022, 22:38

Unofficialpage je napisao/la:
15 jan 2022, 20:09
Neutral je napisao/la:
15 jan 2022, 15:36
Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo KS, proteklog dana u Kantonu Sarajevo potvrđeno je 947 novih slučajeva zaraze koronavirusom, nakon što je laboratorijski testirano 2.748 uzoraka.

Uskoro kolektivni imunitet. Do ljeta bi trebalo biti sve ok.

Pitaj tamo :)
Što kaže Rihtman ako nismo sa alfom, deltom dostigli kolektivni teško da ćemo i sa omikronom, nema logike. Ovdje svaki soj ko nova pandemija i taj novi soj nema neke veze sa prethodnim sojem i vrijede neka nova pravila. Šta će biti za par mjeseci ko će ga znati i kakav nas novi soj čeka.
S tim da prijašnji sojevi nisu ni blizu zarazni kao omicron, i još važnije, smrtnost nije ni blizu velika, kao i pacijenti na intenzivnoj. Sada se polemiše oko toga da li su vakcine doprinjeli svemu, logično da jesu.

Ovo je kraj pandemije, historijski tri godine, s tim da ponavljam, putne komunikacije su milion puta veće nego u vremenu drugih pandemija, ali se opet nadam da je došao kraj pandemije. Treba pratiti ks, zhk, hnk pa ćemo vidjeti pravo stanje na terenu u zemlji gdje je zdravstveni sistem ispod nule.

Neutral
Postovi: 37804
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 15 jan 2022, 23:56

Zbog pogoršanog epidemiološkog stanja u Hercegovi se vrtoglavo pune bolnički kapaciteti, a zbog velikih izostanaka učenika i nastavnog osoblja škole prelaze na online nastavu, dok se uvođenje restriktivnijih mjera ne razmatra.

Glasnogovornik Kriznog štaba Ministarstva zdravstva i socijalne zaštite HNK Pero Pavlović za naš portal kaže kako se škole ponašaju na tragu odluke resornog Ministarstva obrazovanja HNK, nakon preporuke Kriznog štaba da se škola prolongira.

"Ministarstvo obrazovanja je u dogovoru s direktorima škola usvojilo preporuku da svaka škola zajedno s Kriznim štabom lokalne samouprave u kojoj je smještana prosudi kako i na koji način će izvoditi nastavu. Jedna škola u Čitluku je donijela odluku i već prešla na online nastavu, a škole u Općini Prozor-Rama su također imale sastanak njihovog Kriznog štaba i škole te donijeli odluku da od ponedjeljka izvodite online nastavu", kaže Pavlović za Klix.ba.

Hoće li uskoro još neke škole prijeći na online nastavu, kako kaže to je stvar njihove prosudbe.

"Krizni štab Ministarstva zdravstva i socijalne zaštite HNK je dao preporuku i Ministarstvo obrazovanja je u dogovoru s direktorima obrazovnih ustanova prepustilo školama koje imaju svoje operativne timove i krizne štabove u školama i općinama ili gradovima da donose takve odluke", pojasni je Pavlović.

Napominje da škole o odluke promjene načina izvođenja nastave obavještavaju resorno ministarstvo i imaju mogućnost da se organiziraju onako procjene da je najbolje u skladu s epidemiološkom situacijom.

Što se tiče općih epidemioloških preporuka i uvođenje restrikcija kako naglašava Pavlović Krizni štab HNK ih donosi u skladu s onima s Federalnog nivoa.

"U ovom trenutku još nije bilo razmatranja o tome da se uvedu neke rigoroznije mjere, jer mi imamo mogućnost donijeti samo rigoroznije mjere od onih koje su na snazi", kazao je Pavlović.

Naglašava da Krizni štab HNK poziva građane da se poštuju mjere koje su na snazi, jer one mogu usporiti širenje koronavirusa barem donekle i ponoći opterećenom zdravstvenom sistemu da malo prodiše.

U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB Mostar 14. januara je testirano 1148 uzoraka, od kojih je u HNK 338 osoba pozitivnih na koronavirus. Od toga je 214 soba iz Mostara, 31 iz Čapljine, 58 iz Čitluka, 5 iz Jablanice, 10 iz Stoca, 2 iz Ravnog i 18 iz Konjica.

U HNK je na snazi je 3096 rješenja o samoizolaciji koja su izdali kantonalni i općinski inspektori.

Dramatičan je porast Covid pozitivnih osoba i u Zapadnohercegovačkom kantonu, gdje je u protekla 24 sata zaključeno 15. januara tokom popodneva zabilježeno 219 osoba pozitivnih na prisustvo koronavirusa, od kojih je 97 iz Ljubuškog , 93 iz Širokog Brijega , 16 iz Posušja, te 13 iz Gruda.

Prema posljednjim podacima u mostarskoj Covid bolnici je na liječenju 125 bolesnika, od kojih je 18 na respiratoru, a ljekari svakodnevno pozivaju građane na vakcinaciju, koja je kako napominju jedina prava metoda za suzbijanje koronavirusa.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16501
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la gaston » 16 jan 2022, 08:30

Kako me je od jutros poderala vakcina, strasno. :yawn:

slika

Explicitni video mog jutrosnjeg dolaska u smjenu.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la ASD » 16 jan 2022, 12:30

gaston je napisao/la:
16 jan 2022, 08:30
Kako me je od jutros poderala vakcina, strasno. :yawn:

slika

Explicitni video mog jutrosnjeg dolaska u smjenu.
Koja doza?

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16501
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la gaston » 16 jan 2022, 13:55

ASD je napisao/la:
16 jan 2022, 12:30
gaston je napisao/la:
16 jan 2022, 08:30
Kako me je od jutros poderala vakcina, strasno. :yawn:

slika

Explicitni video mog jutrosnjeg dolaska u smjenu.
Koja doza?
Prebolio, a ovo mi je drugi booster.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
brig
Postovi: 2230
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la brig » 17 jan 2022, 08:39

Izraelska znanstvenica: Broj antitijela nakon četvrte doze cjepiva je dobar, ali nedovoljan
:hmmmmm:

Avatar
Saurman
Postovi: 29478
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Saurman » 17 jan 2022, 09:31

brig je napisao/la:
17 jan 2022, 08:39
Izraelska znanstvenica: Broj antitijela nakon četvrte doze cjepiva je dobar, ali nedovoljan
:hmmmmm:

Ide lagano 4 doza.

Grob te yebo kad oni misle napraviti vakcinu. :?:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

litijum
Postovi: 476
Pridružen/a: 19 dec 2021, 15:33
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la litijum » 17 jan 2022, 13:57

Ovo sad definitivno nije rjesenje. 4 vakcine godisnje, to je apsolutno nenormalno. Vakcinisan sam 2 puta i evo i prebolovao, eventualno za 6 mj jos booster uzmem i to je to. Ne pada mi na pamet da se 4 puta godisnje vakcinisem, ni mrtav. Sta treca doza sad vrijedi 6 mj? Kad bi sad uzeo, znaci na ljeto da odem na more, treba cetvrta? Daj bolan. Nek brate naprave bar godisnje jedna, citao sam da japanci rade na vakcini gdje ce se imati dozivotna antitijela.

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la xavi26 » 17 jan 2022, 14:44

litijum je napisao/la:
17 jan 2022, 13:57
Ovo sad definitivno nije rjesenje. 4 vakcine godisnje, to je apsolutno nenormalno. Vakcinisan sam 2 puta i evo i prebolovao, eventualno za 6 mj jos booster uzmem i to je to. Ne pada mi na pamet da se 4 puta godisnje vakcinisem, ni mrtav. Sta treca doza sad vrijedi 6 mj? Kad bi sad uzeo, znaci na ljeto da odem na more, treba cetvrta? Daj bolan. Nek brate naprave bar godisnje jedna, citao sam da japanci rade na vakcini gdje ce se imati dozivotna antitijela.
majstore, ako si pristao na tri, pristaces i na svaku narednu..
Volim te Bosno!!!

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 17 jan 2022, 22:01

xavi26 je napisao/la:
17 jan 2022, 14:44
litijum je napisao/la:
17 jan 2022, 13:57
Ovo sad definitivno nije rjesenje. 4 vakcine godisnje, to je apsolutno nenormalno. Vakcinisan sam 2 puta i evo i prebolovao, eventualno za 6 mj jos booster uzmem i to je to. Ne pada mi na pamet da se 4 puta godisnje vakcinisem, ni mrtav. Sta treca doza sad vrijedi 6 mj? Kad bi sad uzeo, znaci na ljeto da odem na more, treba cetvrta? Daj bolan. Nek brate naprave bar godisnje jedna, citao sam da japanci rade na vakcini gdje ce se imati dozivotna antitijela.
majstore, ako si pristao na tri, pristaces i na svaku narednu..
Skinuo bi i gaće da mu narede poglavari.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24185
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Derdiyok » 18 jan 2022, 00:52

Hoćemo se bosti čitav život :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.