Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 13:33

Sto je onda uvreda kad ti neko kaze da si antivakser koji je principima pracovjeka zakljucio da nece da se vakcinise?

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 24 nov 2021, 13:36

Ne misliš ti o tome šta te ugrožava već struka i bliske institucije. Niti ja mislim o tome. Ja se vodim strukom, ako ona kaže ne valja onda i ja odbijam. Mislim na naučnu zajednicu a ne na Mirnesa, Semira ili nekog doktora željnog pažnje. Ako treba kaciga onda treba, ako treba pojas ok, ako ne smijem nositi oružje ok.

Ne ugrožavaš moje ako sam se vakcinisao, konkretno toga radi. Ugrožavaš one koji ne smiju. Ugrožavaš tako što tvoja odluka pravi veći pritisak na zdravstvo, i što pravi veći pritisak na ekonomiju.

I vakcinisani mogu prenijeti ali u manjem odnosu neko nevakcinisani, to je razlika. To je ono što pravi razliku između 10 i 20 mrtvih. Između 100 popunjenih kreveta i 200. Između 100 ljudi na bolovanju i 200.

A vidim moj slučaj, ja plaćam 10 godina zdravstvo, dva puta sam bio kod doktora, i vakcinisao sam se, otišao sam lično, potrošio za prevoz, primio bocu. Hoću da se riješim ovog problema. A onda nedavno sam sam se razbolio, i nisam mogao pola dana da dobijem doktora na telefon, u redovima sam stajao satima a ispred mene su bili oni što ne plaćaju i što nisu vakcinisani. Gdje je moje pravo? U porodici imam osobu za operaciju, plaćala je godinama zdravstvo, vakcinisala se, i ne može na operaciju zbog korone i gužve, gdje su naša jbn prava!

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 13:37

admin je napisao/la:
24 nov 2021, 13:33
Sto je onda uvreda kad ti neko kaze da si antivakser koji je principima pracovjeka zakljucio da nece da se vakcinise?
Zasto mislis da me to vrijedja?
Doduse mozda si krivo protumačio ili sam se ja krivo izrazio.
Ja nisam protiv vakcine.
Kako mogu bit?
Na taj nacin bi ugrozio tvoja prava.

Avatar
Juventinissimo
Postovi: 299
Pridružen/a: 04 nov 2021, 10:23
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Juventinissimo » 24 nov 2021, 13:50

Dzoni, bi gud.

Vidis sta se desi kad na forum udjes nenapusen. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 14:02

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 13:37
admin je napisao/la:
24 nov 2021, 13:33
Sto je onda uvreda kad ti neko kaze da si antivakser koji je principima pracovjeka zakljucio da nece da se vakcinise?
Zasto mislis da me to vrijedja?
Doduse mozda si krivo protumačio ili sam se ja krivo izrazio.
Ja nisam protiv vakcine.
Kako mogu bit?
Na taj nacin bi ugrozio tvoja prava.
Pa konstatno se govori da antivaxere vrijedjamo jer im govorimo da su praljudi. I ti si o paleozoiku pisao par postova ranije, zar ne?

Nisi dobro shvatio sta je ‘antivaxer’

Niko ne misli da su antivaxeri protiv vakcine, to bi znacilo da hodaju okolo i razbijaju vakcine ili pale fabrike? Antivaxer je osoba koja se ne zeli vakcinisati (ili roditelj koji odbija vakcinisati dijete) zbog nerealnih i izmisljenih razloga.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 24 nov 2021, 14:09

admin je napisao/la:
24 nov 2021, 10:43
Shategabri je napisao/la:
24 nov 2021, 10:03
VenamaHrabrih je napisao/la:
24 nov 2021, 08:29

Ovde se misli na općenitu slobodu.
Polio, hepatitis, meningits, velike boginje... Sve su to bolesti iskorjenjene vakcinom. Zamisli da ta imunizacija nije provedena, zbog toga što su neke onodobne skupine sumnjale u sastav vakcine? Danas bi bio u lokdaunu svake dvije godine zbog epidemije pertusisa i/ili sličnih oboljenja. S tim u vezi, vakcine su donijele ogromnu slobodu kretanja, razmjenu ljudi i dobara, protok robe, nova otkrića i dostignuća.
Po mome skromnom mišljenju, ignorisanje, ili odbijanje preporuka struke i davanje prostora likovima poput Ajanovića, vraća nas baš u tu eru neznanja i zatvorenosti, kao i cjelokupnog nazatka.
Što se tiče slobodne volje, odnosno navodnog prava na vakcinisanje, ili nevakcinisanje, isto proizilazi iz ispunjenja obaveze. Dakle, niko ne spori postojanje tvog prava na nevakcinisanje, međutim moraš biti spreman na posljedice te i takve odluke zbog neispunjenja obaveze. Obaveze su ti propisane zakonom o zdr. zaštiti. Znači, tek nakon ispunjenja obaveza, možeš crpiti pravo iz postojećih zakonskih okvira. Paušalne tvrdnje tipa; imam ja pravo! su za nanijskog sijela i ne priliče iole ozbiljnijem sagovorniku.
Ok, te su bolesti iskorjenjene vakcinama trajno, je li tako? Dakle, vakcinu koju sam primio kao dijete mi je za čitav život.
Ove vakcine funkcionišu na principu vakcina za sezonske gripe. Štiti te određeni period. Kad prođe, trebaš opet.
Činjenica je da se ide sa vakcinacijom djece iako to nije smatrano neophodnim u početku.
Nije vjerovatno ni sad, jer nema nikakvog pokazatelja da djeca teže oboljevaju od korona virusa.

Meni nije jasno zašto se zagovara 100% vakcinacija ili bar približno tih 100%?! Zašto nikog ne zanima da li stvarno neko ne bi trebao primiti vakcinu recimo zbog stanja svog imunog sistema? Jel moguće da je tu struka zakazala? Da su prešutno prešli preko toga. Lakše sve vakcinisati nego se baviti uzrocima i posljedicama.
Nije problem u obavezi. Problem je u tome što je to upitna obaveza. Obaveza nametnuta, a mnogih odgovora na nju nema.
Ako su sve snage fokusirane na to, ako se medicina bacila isključivo na istraživanja kako amortizovati koronu (jer je istrijebiti nećemo sigurno), šutnja na određena pitanja i stvara sumnjičavost i odbijanje vakcinacije.
na 9 milijardi ljudi, naravno da je lakše sve vakcinisati nego popričati sa svakim šta on misli bil trebao primiti ili ne.

korijen problema je u tome što se namaštali da je vakcina štetna i da postoje neka tajna društva koja kroz vakcine pokušavaju da preuzmu svijet.
šta te košta otići i primiti je, to je 5 minuta posla. Da nema filozofije neke o nekim čipovima, kontrolama i slično, rasprava bi bila potpuno suvišna.

Problem je u ljudima kao ti koji neće, a ne znaju što neće. Pa jedan dan pričaju da će umrijeti od vakcine, sutra kažu "neće meni niko određivati, borim se protiv sistema", treći dan neće jer nakon dvije ide treća, isl. U biti, svi vi (99%) se bojite neke tajne masonske podvale, a sve vas je više stid to na glas izgovoriti.

Puno više cijenim nekog ko neće da primi vakcinu zato što se boji da će umrijeti od nje ili zato što je uvjeren da je u njoj čip, nego lika koji kao ti kaže "eto neću, to je moje pravo". poserem ti se na pravo.
Ko je namaštao?
Tačno je da nekom može biti štetna. Jel i struka rekla da nuspojave mogu da budu. I da niko nije odgovoran za to.
Nikakva tajna društva, al zar nije činjenica da se društveni poredak promijenio od početka korona perioda?
Jel ti prije 3 godine bilo i zamislivo dosta toga što se sad dešava?
Naravno, iz ovog konteksta, teško je očekivati neki odgovor, jer si se ti fiksirao za ideju i ne gledaš ni desno ni lijevo.
Ja ne pričam da ću umrijeti od vakcine. Ne borim se ni protiv kakvog sistema.
Meni vakcina ne treba. Ništa mi neće promijeniti.
Naravno, u nedostatku argumenata, treba se posrati na moja prava.
Pa nije isključeno, možda oni koji su na vlasti i dođu do toga da se ljudima poseru po pravima.
Šta ima veze, još jedna alibi odluka, nije da nismo navikli.
Koševo Zapad

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 14:11

sljivo je napisao/la:
24 nov 2021, 13:36
Ne misliš ti o tome šta te ugrožava već struka i bliske institucije. Niti ja mislim o tome. Ja se vodim strukom, ako ona kaže ne valja onda i ja odbijam. Mislim na naučnu zajednicu a ne na Mirnesa, Semira ili nekog doktora željnog pažnje. Ako treba kaciga onda treba, ako treba pojas ok, ako ne smijem nositi oružje ok.

Ne ugrožavaš moje ako sam se vakcinisao, konkretno toga radi. Ugrožavaš one koji ne smiju. Ugrožavaš tako što tvoja odluka pravi veći pritisak na zdravstvo, i što pravi veći pritisak na ekonomiju.

I vakcinisani mogu prenijeti ali u manjem odnosu neko nevakcinisani, to je razlika. To je ono što pravi razliku između 10 i 20 mrtvih. Između 100 popunjenih kreveta i 200. Između 100 ljudi na bolovanju i 200.

A vidim moj slučaj, ja plaćam 10 godina zdravstvo, dva puta sam bio kod doktora, i vakcinisao sam se, otišao sam lično, potrošio za prevoz, primio bocu. Hoću da se riješim ovog problema. A onda nedavno sam sam se razbolio, i nisam mogao pola dana da dobijem doktora na telefon, u redovima sam stajao satima a ispred mene su bili oni što ne plaćaju i što nisu vakcinisani. Gdje je moje pravo? U porodici imam osobu za operaciju, plaćala je godinama zdravstvo, vakcinisala se, i ne može na operaciju zbog korone i gužve, gdje su naša jbn prava!
Ne znam hoćes li mi vjerovati ili ne, nebitno...
Odkako je sve ovo pocelo, mozda da sam pogledao pola sata materijala (teorija zavjere ako ti je draže)
Ne zanima me nista oko toga, nit pricam sa prijateljima oko toga.

Zivimo zivot ovakvi neosvjesteni, hodamo zajebajemo se kako sad tako i pocetkom 2020.
Sve kao i svaki dan.
I svi smo zdravi hvala Bogu, i zdravi su nam i roditelji i nekima su zivi i roditelji roditelja.
Kad se neko prehladi ili ga zaboli grlo, kaze:"e necu danas/sutra nigdje los sam.
Prodju 2-3 dana covjek se vrati dobar, bez da je igdje ostavljao panicne upise kako ga je pazi sad" bolilo grlo".
Jer ono, bolilo me grlo do sad 3 miliona puta u zivotu.

Isto tako nismo isli da se bijemo po marketima za brašno, kad su isti ovi mediji kojima danas slijepo vjerujemo aktivirali primal mod kod velikog broja stanovnistva.
Kako kaze Snoop:"ladi dadi we likes the party we dont call trouble we dont bother nobody".

Sto se tice ugrozavnja tih koji ne mogu da prime vakcinu, eto i sam si rekao ugrozavas ih i ti koji si vakcinisan.
U manjoj mjeri?
Ma odkud znas.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14540
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 24 nov 2021, 14:14

VenamaHrabrih je napisao/la:
24 nov 2021, 11:13

Dakle, svaka imunizacija, odnosno rješavanje problema, zahtjeva drugačiji pristup. Postoje bakterijske i virusne infekcije. Sve su one po pristupu, dijagnozi, terapiji i načinu liječenja drugačije. Masovna imunizacija od potencijalno smrtonosnih oboljenja, provodi se kroz sve slojeve društva. Rizične skupine, a o tome smo već razgovarali, jesu imuno-kompromitovane grupe. Tvoja obaveza kao zdrave osobe, jest zaštiti osobe koje se ne mogu zdravstveno zaštiti ni u kom slučaju. Da ne nabrajam koje su to skupine. Ako ti za sebe tvrdiš da si zdrav, onda u okviru svojih mogućnosti, pomažeš meni koji sam bolestan. To je tvoja obaveza. Ona nije nametnuta, nego je civilzacijska tekovina. Zato postoji kompletan sistem koji se bavi javnim zdravljem. Ti, kao pojedinac, dužan si unaprjeđivati javno zdravlje, na način za koji misliš da je najbolji i koji je u okviru zakona. To je tvoja obaveza. Pravo koje iz toga crpiš, jest pravo na zdr. zaštitu, zdr. osiguranje, lično i preneseno, pravo na liječenje itd. Pravo je integralno. Ako tvoje odbijanje obaveze ugrožava moje pravo, ti si u prekršaju, ili čak u činjenju krivičnog djela.
Da rezimiramo; tvoj perfektni imuni sistem nije prepreka za vakcinu, nego baš obratno. Ratnom analogijom; na prvu liniju ne idu bolesni i đuturumi, nego zdravi i jaki, a sistem je u obavezi na svaki mogući način zaštiti sve svoje pojedince, a napose one najzdravije, jer u nekom lošem scenariju, oni podnose najveći teret.
Zašto se vakcina daje sezonski? Covid-19 nije nepoznat virus. On već dugo egzistira u prirodi i organizmu. Virus djeluje i razmnožava se multipliciranjem. Iz nekog razloga, a to ostavljam stručnjacima, dolazi do aberacije ili mutacije u sekvenci dna virusa. Promatranjem "ponašanja" virusa, pretpostavlja se njegov rast i razvoj. S tim u vezi, donosi se najbolja moguća odluka u vezi suzbijanja virusa. Pojednostavljeno; ako naučni tim procijeni da će virus i pored svih epidemioloških mjera, egzistirati i narednu sezonu, donosi odluku o količini i načinu primjene mjera. Ako je rješenje sezonska vakcina kao mjera suzbijanja virusa dok ovaj opet stalnim multipliciranjem toliko ne oslabi da se vrati u svoje prvobitno stanje, odnosno kad opet postane virus obične prehlade, onfa to rješenje si u obavezi prihvatiti baš zato što si zdrav i nosilac borbe protiv virusa.
Nadam se, da sam ti, ovako pojednostavljeno, uspio odgovoriti na tvoja pitanja.
Ako imaš još neka, stojim ti na raspolaganju.
Jesi i zahvaljujem.
Konstruktivno pišeš i ima dosta toga što se vidi da znaš o čemu pišeš.
Najbitnije, ne ideš odmah đonom sa glup si i vidi mu glave :thumbup:
Koševo Zapad

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 14:17

admin je napisao/la:
24 nov 2021, 14:02
Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 13:37
admin je napisao/la:
24 nov 2021, 13:33
Sto je onda uvreda kad ti neko kaze da si antivakser koji je principima pracovjeka zakljucio da nece da se vakcinise?
Zasto mislis da me to vrijedja?
Doduse mozda si krivo protumačio ili sam se ja krivo izrazio.
Ja nisam protiv vakcine.
Kako mogu bit?
Na taj nacin bi ugrozio tvoja prava.
Pa konstatno se govori da antivaxere vrijedjamo jer im govorimo da su praljudi. I ti si o paleozoiku pisao par postova ranije, zar ne?

Nisi dobro shvatio sta je ‘antivaxer’

Niko ne misli da su antivaxeri protiv vakcine, to bi znacilo da hodaju okolo i razbijaju vakcine ili pale fabrike? Antivaxer je osoba koja se ne zeli vakcinisati (ili roditelj koji odbija vakcinisati dijete) zbog nerealnih i izmisljenih razloga.
Hahah joj ja tebe...
Znam sta znaci naravno.
Ma ne govorite im samo da su praljudi govorite mnogo sta ;)
Samo ne znam odkud vam pravo?

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 14:53

Pa tvoj stav je da imamo svi pravo na svoje mišljenje, zar ne?
Prema tvom stavu, nema veze kako se to mišljenje odrazava na druge, bitno je da je moje i samim tim imam slobodu da ga širim. Tako ti vidiš stvari, a ne ja.

Moje mišljenje je vezano za način na koje ti formiraš svoje mišljenje. Smatram da je taj način gdje ne konsultuješ struku dostojan pračovjeka (jer je od otkrića prvog pisma, ljudski rod napredovao gradeći mišljenja na ranijim dostignućima, a ne svako za sebe - vidiš, argumentiram), te da je to jako neinteligentno.

Također, mišljenja sam da vrlo neinteligentno mijenjaš ono što govoriš. Sad kažeš nisam antivaxer jer nisam protiv da ko želi primi vakcinu, a post kasnije da znaš šta znači antivaxer i da ti je jasno da je to osoba koja se ne želi vakcinisati. Sam sebe demantuješ konstantno što su po mom mišljenju odlike neinteligentnih ljudi.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11298
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 24 nov 2021, 14:59

Ne vec samo se zajebajem i spinujem.
To bi tebi valjda trebalo bit jasno.
Ti si majstor u tome.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 nov 2021, 15:05

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 14:59
Ne vec samo se zajebajem i spinujem.
To bi tebi valjda trebalo bit jasno.
Ti si majstor u tome.
Ok, onda te banujem na heftu zbog trolanja.

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 24 nov 2021, 15:10

Dzoni je napisao/la:
24 nov 2021, 14:11

Ne znam hoćes li mi vjerovati ili ne, nebitno...
Odkako je sve ovo pocelo, mozda da sam pogledao pola sata materijala (teorija zavjere ako ti je draže)
Ne zanima me nista oko toga, nit pricam sa prijateljima oko toga.

Zivimo zivot ovakvi neosvjesteni, hodamo zajebajemo se kako sad tako i pocetkom 2020.
Sve kao i svaki dan.
I svi smo zdravi hvala Bogu, i zdravi su nam i roditelji i nekima su zivi i roditelji roditelja.
Kad se neko prehladi ili ga zaboli grlo, kaze:"e necu danas/sutra nigdje los sam.
Prodju 2-3 dana covjek se vrati dobar, bez da je igdje ostavljao panicne upise kako ga je pazi sad" bolilo grlo".
Jer ono, bolilo me grlo do sad 3 miliona puta u zivotu.

Isto tako nismo isli da se bijemo po marketima za brašno, kad su isti ovi mediji kojima danas slijepo vjerujemo aktivirali primal mod kod velikog broja stanovnistva.
Kako kaze Snoop:"ladi dadi we likes the party we dont call trouble we dont bother nobody".

Sto se tice ugrozavnja tih koji ne mogu da prime vakcinu, eto i sam si rekao ugrozavas ih i ti koji si vakcinisan.
U manjoj mjeri?
Ma odkud znas.
Isto tako živim samo sa dvije razlike:
1. Želim da pomognem da ovo prođe u smislu da sam spreman na vakcinu i da sam je na kraju i uzeo
2. Ovo boldirano govori o tome da ti ne vjeruješ vakcinama dok ja vjerujem. Ti ne vjeruješ zvaničnoj nauci i istraživanjima dok ja vjerujem.

Sve ovo se može svesti na jednu razliku: Ti si sam svojevoljnim razmišljanjem odlučio da nema osnova da se vjeruje vakcinama, vjerujući po kojem slučaju, nečijem stavu ili jednostavno argumentima koje imaš pred sobom, a s druge strane ja ne radim tako. Ja prvo vjerujem zvaničnoj nauci i struci iz razloga što su njihova istraživanja i provjere mnogo preciznije, uzimaju više generalan stav i više konteksta u priču, mogu da znaju i imaju uvida u skrivene varijable i nemaju predrasuda prema bilo čemu.

Kad ne bih vjerovao? Kad bi to istraživanje, recimo, narušilo neke matematičke zakone ili statistiku. Npr. kažu vakcine su sigurne. Sutra, nakon milion vakcinisanih odjednom skoči broj umrlih od srčanih problema, i tako na 50 drugih mjesta. To bi meni nesumljivo značilo da nisu ok bez obzira šta ko rekao. Ili, kažu vakcine pomažu. A sutra, nakon 50% vakcinisanih imamo više umrlih i zaraženih a pri istim uslovima kao kad oni nisu bili vakcinisani, ali treba paziti da se uzme sve u obzir, i pod kakvim socijalnim mjerama žive vakcinisani a pod kakvim smo kad smo bili nevakcinisani - tada bih isto rekao vakcine su smeće. Ne mogu srati po vakcinama na osnov stava da postoji neki plan a koji nisam dokazo da postoji. Ne mogu dokazivati zavjeru štetnim vakcinama, a štetnost vakcine zavjerom, to nije racionalno :) kao što kaže kolega ovdje. Ili Fadil ukro pare od respiratora, sigurno je zavjera a onda ne postoji korona i vakcine su štetne ili obratno kako hoćeš.

Avatar
BuggyTheClown
Postovi: 102
Pridružen/a: 03 nov 2021, 13:55
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BuggyTheClown » 24 nov 2021, 16:16

Ali fascinantan mi je ovoliki otpor vakcinaciji kod nas u BiH, gdje si na ovaj ili onaj način ugnjetavan čim se rodiš i svi trpimo i šutimo, ali kad se treba vakcinisati po preporuci struke da bi se život vratio u normalu i da se smanji broj žrtava, onda se u svima bude borci za slobodu i ljudska prava. Prava da potencijalno ubiješ baku/nanu i da budeš hodajući inkubator za virus.

Ne tvrdim da je vakcina sveti gral, ali mišljenje ljudi koji su posvetili život medicini > moje/tvoje petominutno istraživanje sa šolje, i tu sva priča završava a počinju teorije zavjere.
⚜️

Avatar
miky_hz
Postovi: 23107
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la miky_hz » 24 nov 2021, 20:08



Vladimir Putin "ušmrkao" vakcinu protiv koronavirusa u prahu



Rusija je danas objavila napredak u svojoj vakcini protiv koronavirusa Sputnik V, koja se odnosi na novu verziju namijenjenu djeci i prahom koji se ušmrkava za koji je predsjednik Vladimir Putin rekao da ga je uzeo kao booster.

Ovo bi moglo bolje proci od vakcine,malo nozdrve propuhat :kafa:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12006
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BoixosNois1899 » 25 nov 2021, 22:03

BREAKING: New B.1.1.529 COVID variant 'worst one we've seen so far', say UK experts
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 25 nov 2021, 22:47

BoixosNois1899 je napisao/la:
25 nov 2021, 22:03
BREAKING: New B.1.1.529 COVID variant 'worst one we've seen so far', say UK experts
Morat ce se strozije prema antivax idiotima postupiti. Nema drugog rjesenja.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la legenda reala » 25 nov 2021, 22:57

Justin je napisao/la:
25 nov 2021, 22:47
Morat ce se strozije prema antivax idiotima postupiti. Nema drugog rjesenja.
Koju si vakcinu ti primio
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 25 nov 2021, 22:59

legenda reala je napisao/la:
25 nov 2021, 22:57
Justin je napisao/la:
25 nov 2021, 22:47
Morat ce se strozije prema antivax idiotima postupiti. Nema drugog rjesenja.
Koju si vakcinu ti primio
Ne bih da pisem o privatnim stvarima i reklamiram. Sve one su jednako kvalitetne i pomazu.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la legenda reala » 25 nov 2021, 23:00

Justin je napisao/la:
25 nov 2021, 22:59
legenda reala je napisao/la:
25 nov 2021, 22:57
Justin je napisao/la:
25 nov 2021, 22:47
Morat ce se strozije prema antivax idiotima postupiti. Nema drugog rjesenja.
Koju si vakcinu ti primio
Ne bih da pisem o privatnim stvarima i reklamiram. Sve one su jednako kvalitetne i pomazu.
:facepalm:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.