Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 22 sep 2021, 10:43

Eno pravdaju onog sto je ubio radnika koji je od njega trazio da stavi masku, dan te yebo zamisli normalno ti da neko nekog ubije jer mu je rekao da stavi masku. Kakvi levati hodaju ovom planetom, ponasaju se ko da je maska brnjica pa im je tesko staviti kad udjes negdje, iz dana u dan se cudim kakve levatine su antimaskeri i antivakseri.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 22 sep 2021, 11:35

Antimaskeri :D

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2976
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Pensioner26 » 22 sep 2021, 13:49

Evo i Zoran Milanović postao antivakser.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 22 sep 2021, 17:31

enobarca je napisao/la:
22 sep 2021, 10:43
Eno pravdaju onog sto je ubio radnika koji je od njega trazio da stavi masku, dan te yebo zamisli normalno ti da neko nekog ubije jer mu je rekao da stavi masku. Kakvi levati hodaju ovom planetom, ponasaju se ko da je maska brnjica pa im je tesko staviti kad udjes negdje, iz dana u dan se cudim kakve levatine su antimaskeri i antivakseri.
Imas dva tipa antivaksera. Prvi su prirodno glupi i ograniceni, te je njima lako manipulisati. Drugi su oni koji nisu glupi, ali su ckepi od ljudi koji se boje svega, te provode sate i sate trazeci razloge kojim bi mogli opravdati to sto su ckepi. Mislim da je lako identificirati ko gdje pripada ovdje na forumu.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2976
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Pensioner26 » 22 sep 2021, 19:37

Ali pazi sa „antivakserima“ lahko manipulisati :mrgreen:

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12824
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la nerkolfc » 23 sep 2021, 09:21

Pa kad prate pokret koji su zapoceli rednecksi iz Amerike moras reci da je s njima lako manipulisati
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 sep 2021, 09:24

pa uvijek je bilo najlakše manipulisati masom kojoj kazes "tebi sam sad dao neko saznanje koje drugima nije otkriveno i to te čini boljim i pametnijim od ostalih". Na toj rečenici počivaju sve svjetske religije i ako hoces da te masa slijedi, to ti je najbolje oruzije.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 sep 2021, 10:55

Evo ga i u njemačkoj:

https://www.reuters.com/world/europe/ge ... 021-09-22/

Germanywill stop paying compensation to unvaccinated workers who are forced into quarantine by coronavirus measures as it is unfair to ask taxpayers to subsidise those who refuse to get inoculated, Health Minister Jens Spahn said on Wednesday.

Znači, nevakcinišeš se o vlastitom trošku. Ispravno.

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1077
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Ozymandias » 23 sep 2021, 11:22

NEZALAGANJE je napisao/la:
22 sep 2021, 00:13
A new study of Texas prison inmates provides more evidence that coronavirus can spread even in groups where most people are vaccinated.

Vidi, vidi. Virus nece nestati.Sokiran sam.
Naprosto nevjerovatno.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la bombaysaphire » 23 sep 2021, 16:56

admin je napisao/la:
23 sep 2021, 10:55
Evo ga i u njemačkoj:

https://www.reuters.com/world/europe/ge ... 021-09-22/

Germanywill stop paying compensation to unvaccinated workers who are forced into quarantine by coronavirus measures as it is unfair to ask taxpayers to subsidise those who refuse to get inoculated, Health Minister Jens Spahn said on Wednesday.

Znači, nevakcinišeš se o vlastitom trošku. Ispravno.

slika


Šta kažeš na ovo ? Iskreno ja mislim da dotični Zilić zna da nije u pitanju koronavirus , nego se pravi budala ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2021, 17:03

Jos dva mjeseca i to je to, onda ce poceti padati. Jos nismo dosli na max peak ali ovo nije ni blizu onoga sto sam ja ocekivao a to je 3k dnevno. Moguce da ih i ima toliko ali 2k je bez simptoma i nije testirano.

Necemo nazalost dozivjet max testiranje da vidimo stvarne brojke koliko ljudi je prebolilo ovaj virus.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 23 sep 2021, 17:09

Neutral je napisao/la:
23 sep 2021, 17:03
Jos dva mjeseca i to je to, onda ce poceti padati. Jos nismo dosli na max peak ali ovo nije ni blizu onoga sto sam ja ocekivao a to je 3k dnevno. Moguce da ih i ima toliko ali 2k je bez simptoma i nije testirano.

Necemo nazalost dozivjet max testiranje da vidimo stvarne brojke koliko ljudi je prebolilo ovaj virus.
Kakve veze ima i da ima 15k zarazenih dnevno ako 14.5k ni ne osjeti to?

Doduse, ti si najavljivao i pet hiljada dnevno, sto je i u tom trenutku bila ogromna glupost i crnacenje, jednako kao i danas.

Prtibeegee
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 sep 2021, 10:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Prtibeegee » 23 sep 2021, 18:02

Šta reći i koju posluku porati? Admin ovog foruma je teško ucjenjen ili programiran da sabotira bilo kakvu diskusiju na forumu. Ukoliko se ne pokoravaš mainstream priči odjednom si proglašen ravnozemljašem, antivakserom, antimaskerom itd. Imaju lijepe etikete za ljude koji još uvijek misle svojom glavom. Eto hajde nek banuje ako je njegov forum ima pravo na privatnom vlasništvu da radi sta hoce. Ali banovati ljude samo zato što su drugačijeg mišljenja nije nimalo moralno. Naravno razlog mu je "širenje dezinformacija". :mrgreen: :urnebes: Ko zapravo ima pravo reci šta je informacija a šta dezinformacija? Da li je nužno istina ono što nam se servira kao informacija? Imamo li pravo ispitati informaciju koja nam se daje?

Da krenemo od početka. Od samog početka pandemije počinje kampanja straha koja se širi preko "medija" koji su pod kontrolom "država". Ako se sjećate "šokantni" snimaka iz Kine kako ljudi padaju iz cista mira na ulici. Pa zatim fraza ceka nas "italijanski" scenario, trebat će bageri da kopaju mrtve itd. Konstantno bombardovanje vijestima o zaraženim, mrtvim itd. Samo strah strah i samo strah. To je sve planski rađeno od samog početka. Natjerati ljude da se boje "virusa". Milom ili silom morate se bojati. Sam hebeni Fauci na pocetku govori kako maske ne trebaju "zdrave" osobe nositi. Nakon par dana prave masku kao mandatornu za nositi bio zdrav ili bolestan. To pravdaju tako što postoje "asimptomatski slučajevi". To je stavilo metu na čelo čitavom čovječanstvu. Iz istog americkog CDC izdaju preporuku da se vrši testiranje PCR metodom. Vecina nas do sad zna kako funkcioniše ovo testiranje. Do sad prije pandemije se koristilo 28 ciklusa za utvrđivanje postojanja neke materije negdje. Broj ciklusa "povecava" tu materiju i otkriva je. Iznenada CDC mjenja protokol i povecava cikluse na 35 i 40+. To automatski povecava broj lažno pozitivnih slucajeva i ta metoda više nije vjerodostojna u tom pogledu. To je sam Fauci izjavio da izvođenje preko 35 ciklusa daje netacne rezultate. Sam sebe ukopava glupim izjavama od nošenja maski, do nenošenja, pa onda kao trebaju se i dvije nositi za bolju zastitu. :puke: Ako smo išli u osnovnu i srednju školu onda znamo da su virusi mirkoorganizmi i da je ih pamučna maska nece sprijeciti da se zakače na vas. Virus se ne mora prenositi samo respiratornim putem nego može uci u vas preko kože ili očiju. Tako da maske obisite mačku o rep. Da bi se zaštitili konkretno trebali bi svi nosati BioHazardna odjela. :D

Dalje, dakle koristeci PCR metodu tesitranja dobijaju brojeve koje im pašu da mogu zvanično proglasiti pandemiju. Bukavlno sve države u svijetu dobijaju "krizni štab" i dobijaju direktive iz WHO kako ce raditi testiranja i izvještavanja. Svi mi smo bar jednom bili svjedok da je neko PCR pozitivan ali da je covjek zdrav? Ni da kihne? Kako je moguce da covjek i zena koji dijele isti životni prostor jedan bude pozitivan a drugi negativan? To nema nikakve logike.

Zatim nam dolaze vakcine koje život znace. Za samo nekoliko mjeseci već su spremne za isporuku. Tu su naravno najjače farmaceutske kompanije na svijet. Naravno da oni misle samo na zdravlje svih nas a profit im je na zadnjem mjestu. Guraju te vakcine kao da su klasične vakcine sa umrtvljenim virusom koji primiš jednom i miran si citav zivot. Ali ovo nisu klacicne vakcine nego genske terapije. Mediji su odradili odličan posao u tom dijelu. Umjesto jedne doze primat cete do kraja zivota svakih šest mjeseci dozu imuniteta na virus koji zdrav čovjek ima šansu da preživi 99,997%. Da dobro ste pročitali. Pa zašto uopšte primamo te "vakcine" ako su procenti da prezivimo ogromni? Zašto nas konstantno tlače, ucjenjuju osnovnim životnim pravima da ukoliko ne primimo tu "vakcinu" da ce nam biti uskracena osnovna prava? Zašto bi primili tu vakcinu ukoliko i dalje se mozemo zaraziti, mozemo prenositi virus? I nismo trajno ili duže imuni? Zašto nije nam bolji prirodni imunitet od vještackog? Ova tzv vakcina samo "smanjuje" simptome. Niste nista manje imuni, ni podlozni zarazi. Bukvalno ne čini neku bitnu razliku zdravom covjeku se vakcinisati.

Evo par pitanja za one koji misle da je ovo sve slučajno se desilo. Lafo covjek pojeo šišmiša u kini i tako uzrokovao pandemiju.

1. Zašto su se u samom startu zabranile obdukcije preminulih od virusa?
2. Zašto javno ne objave koliko ciklusa vrše kod PCR testiranja i koliko ciklusa kod "vakcinisanih"?
3. Zašto javno ne kažu kako broje umrle od korone i sa koronom? Ko odlučuje ko je umro direktno od virusa a ko sa virusom?
4. Zašto je zabranjeno postavljati pitanja na temu korone? Odjednom iz vedra neba imamo "fakt čekere". Postoji ogromna medijska cenzura svih neistomišljenika na ovu temu.


Bilo bi lijepo da admin odgovori nekad pametnim nekim postom. Osim slikanja nekih suludih grafikona koji pokazuju jedno veliko ništa. Kae statisticki ovo ono. Evo ti jedna statisticka. 5 od 6 ljudi je potvrdilo da je ruski rulet bezbjedan.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 23 sep 2021, 18:11

Ala mi nikada nece biti jasno kako ljudi mogu imati logiku u glavi "kako da je jedan ukucan zarazen, a drugi zdravi", kao da se nikada nije desilo da jedan ukucan ima gripu, a ostali ne.

Ili sto ne mogu skontati da mediji rade na bazi senzacionalizma i klikova.. i da ne bi svaki dan pisali vijesti o koroni da im to ne donosi klikove. Isto kao sto ne bi svaki dan bombardovali sa (FOTO+VIDEO) vijestima o Zadruzi i Parovima.

A najjace mi je sto svi postadose infektolozi, biolozi, epidemiolozi tokom ove pandemije.. kako antivakseri, tako i ovi ultra-mega-giga vakseri :rol:
Da na ulici nekoga pitas osnovnu gradju virusa vjerovatno ne bi znao, ali zato na internetu zna koliko ciklusa PCR treba imati.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2021, 18:20

GENETIČAR i imunolog John Bell sa Sveučilišta Oxford rekao je da bi do proljeća sljedeće godine koronavirus mogao nalikovati na prehladu jer nam imunitet postaje sve snažniji zbog cjepiva i izloženosti virusu.

Dodao je da je iza Britanije "ono najgore" i da bi stvari "trebale biti u redu" nakon što prođe zima.

Vraćamo se u "normalu" za godinu dana?

Podsjetimo, sličnu izjavu imao je i izvršni direktor kompanije Moderna Stephane Bancel, koji je u ponedjeljak rekao da bi pandemija koronavirusa mogla biti gotova za godinu dana, s obzirom na to da povećana proizvodnja cjepiva osigurava globalne zalihe.

"Ako pogledate širenje proizvodnih kapaciteta u industriji tijekom posljednjih šest mjeseci, do sredine sljedeće godine trebalo bi biti dostupno dovoljno doza da se svatko na ovom svijetu može cijepiti. Boosteri bi također trebali biti mogući do potrebnih mjera", rekao je novinarima.

"Oni koji se ne cijepe, imunizirat će se prirodno jer je varijanta delta dosta zarazna. Tako ćemo doći u situaciju sličnu onoj kod gripe. Možete se ili cijepiti i dobro provesti zimu, ili to ne učiniti i riskirati da se razbolite, a možda čak i završiti u bolnici", dodao je.

Na pitanje znači li to da se vraćamo u "normalu" tijekom druge polovice sljedeće godine, kazao je da bi do toga moglo doći za godinu dana.



Ja sam govorio da ocekujem 3, mozda max 5k. Ja sam historicar, napisao sam doslovno moja pretpostavka, drago mi je da nije tako.

Pozitivne vijesti gore u tekstu.

Prtibeegee
Postovi: 2
Pridružen/a: 22 sep 2021, 10:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Prtibeegee » 23 sep 2021, 18:20

Eto ti si pametan jer si se naguzio da primiš bocu i sad si najbolji na svijetu i vrijedi tvoj život više od svih ostalih.

Avatar
Marsal
Postovi: 22699
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marsal » 23 sep 2021, 18:26

Grobtejebo, otiso se revakcinisat, nema vakcina :rol:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 sep 2021, 18:29

Aj sto si dosadan ko guzna muha, deseti put te banujem . kao sto si rekao u startu tirade gluposti, forum je privatan, vlasnik prezire antivaksere i antimaskere i vas ko neke free thinkere, a mene su vakcinom programirali da izvrsavam naredjenja. Zato potrazis neku drugu slobodarsku platformu i rijesio si problem

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Marvin » 23 sep 2021, 21:58

admin je napisao/la:
23 sep 2021, 09:24
pa uvijek je bilo najlakše manipulisati masom kojoj kazes "tebi sam sad dao neko saznanje koje drugima nije otkriveno i to te čini boljim i pametnijim od ostalih". Na toj rečenici počivaju sve svjetske religije i ako hoces da te masa slijedi, to ti je najbolje oruzije.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 sep 2021, 22:10

Ne mogu se pohvaliti da sam shvatio sto sam ja citiran uz taj video.

zelis reci da su Amerikanci glupi, nisam siguran kakve to ima veze samnom?

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.