Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la RoninX » 31 jul 2021, 12:15

sta su aktuelni simptomi , da ne listam nazad? stara treci dan temperatura i blagi kasalj. a danas i stari temperatura. piju paracetemol i tylol hot.
kod ovog delta soja sam citao da temperatura nije simptom. tjese se da su jeli hladno voce iz frizdera. ali bgm ako ovo nastavi, nema sta drugo bit...



oboje su primili obje doze kineza.

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la VGS » 31 jul 2021, 12:56

RoninX je napisao/la:
31 jul 2021, 12:15
sta su aktuelni simptomi , da ne listam nazad? stara treci dan temperatura i blagi kasalj. a danas i stari temperatura. piju paracetemol i tylol hot.
kod ovog delta soja sam citao da temperatura nije simptom. tjese se da su jeli hladno voce iz frizdera. ali bgm ako ovo nastavi, nema sta drugo bit...



oboje su primili obje doze kineza.
Za delta su govorili da je bol u grlu i glavobolja takodje simptom. I curenje nosa.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 31 jul 2021, 13:55

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31607599/

Influenza vaccination and respiratory virus interference among Department of Defense personnel during the 2017-2018 influenza season

Evo studija koja dokazuje da su vakcine protiv gripe zasluzne za povecanje prisustva respiratornih virusa u plucima, kao sto je korona virus i time sve dokazuje smisao one pojacane smrtnosti u novembru i decembru, kao i izbijanje 2 vala.

Naravno kao i uvijek, svaki fakt i studiju koju sam postavio, bice izbrisana ovdje jer eto ja iznosim neistine koje su inace verifikovane studijama. Dok se drugi vode studijama proizvodjaca koji su izdali taj produkt. Necemo vjerovat nezavisnim studijama niposto.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 31 jul 2021, 13:58

VGS je napisao/la:
31 jul 2021, 12:56
RoninX je napisao/la:
31 jul 2021, 12:15
sta su aktuelni simptomi , da ne listam nazad? stara treci dan temperatura i blagi kasalj. a danas i stari temperatura. piju paracetemol i tylol hot.
kod ovog delta soja sam citao da temperatura nije simptom. tjese se da su jeli hladno voce iz frizdera. ali bgm ako ovo nastavi, nema sta drugo bit...



oboje su primili obje doze kineza.
Za delta su govorili da je bol u grlu i glavobolja takodje simptom. I curenje nosa.
Ovo me vec polako pocinje nervirati, pa jesmo stvarno svi mozak bacili odkako je ova propaganda pocela. Kakav bol u grlu, kakvo curenje iz nosa? Pa ljudi dragi to je svaki simptom prehlade, imamo ga i imali smo ga uvijek, zar nam je toliko mozak ispran. Uskoro ce biti simptom korone odlazak u wc da pisas. Strasno kolko je ljudima mozak ispran, psiholoski je svijet u qrcu i Bog zna kolko ce trajat oporavak od ovog traumatiziranja.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 31 jul 2021, 14:18

POVEĆANJE BROJA ZARAŽENIH

U BiH 67 pozitivnih na koronavirus, preminule dvije osobe.

Opet kreće, super sto su se ljudi opustili i ponasaju kao da virus ne postoji. Posebno je vidljivo na fudbalskim utakmicama te putovanjima od Neuma do egzoticnih mjesta sa kojim direktno uticu na “uvoz” delta soja.

Ja sam ubjedjen da ce ovaj val bit do sada daleko najgori za BiH. Niti 10% vakcinisanih a sergija u vidi vakcina je redovno i prelazi milion. Kako nesposobna drzava i vlast.

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 31 jul 2021, 14:32

BIHfan je napisao/la:
31 jul 2021, 13:55
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31607599/

Influenza vaccination and respiratory virus interference among Department of Defense personnel during the 2017-2018 influenza season

Evo studija koja dokazuje da su vakcine protiv gripe zasluzne za povecanje prisustva respiratornih virusa u plucima, kao sto je korona virus i time sve dokazuje smisao one pojacane smrtnosti u novembru i decembru, kao i izbijanje 2 vala.

Naravno kao i uvijek, svaki fakt i studiju koju sam postavio, bice izbrisana ovdje jer eto ja iznosim neistine koje su inace verifikovane studijama. Dok se drugi vode studijama proizvodjaca koji su izdali taj produkt. Necemo vjerovat nezavisnim studijama niposto.
Samo nam pojasni sta ovo dokazuje? Da su ljudi u Sarajevu gdje se ni 1% ljudi nije nikad vakcinisalo protiv gripe pomrli 2021. godine zato sto su se 2017. godine vakcinisali ljudi u americkom ministarstvu odbrane?

Aj majketi ne lupaj vise, hvatas se za slamke

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 31 jul 2021, 14:35

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 14:18
POVEĆANJE BROJA ZARAŽENIH

U BiH 67 pozitivnih na koronavirus, preminule dvije osobe.

Opet kreće, super sto su se ljudi opustili i ponasaju kao da virus ne postoji. Posebno je vidljivo na fudbalskim utakmicama te putovanjima od Neuma do egzoticnih mjesta sa kojim direktno uticu na “uvoz” delta soja.

Ja sam ubjedjen da ce ovaj val bit do sada daleko najgori za BiH. Niti 10% vakcinisanih a sergija u vidi vakcina je redovno i prelazi milion. Kako nesposobna drzava i vlast.
Naravno, trebamo se opet zakljucat.

Sta kazes na divljanje tzv. Delte po zemljama koje imaju najveci procenat bocnutih? Kako je npr ta ista Delta usla u Israel ako je tamo nemoguc ulazak u zemlju, imaju striktna pravila?

Vjerovatno nemas odgovor, al ovdje bacat ovakve prognoze i sirit strah, to znas.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 31 jul 2021, 14:37

Imam ja jednu teoriju zavjere.

Moze li biti ovako... kinezi su napravili virus da uniste zapadnu ekonomiju. Taman im je dobro krenulo, ali zapad napravi vakcine. Sad kinezi odgovaraju ubacenim teorijama da vakcine ubijaju, sponzorisu grupe koje podrzavaju Trumpa (koji haman ugasi ameriku), antivaxere i slicne desnicare koji unazadjuju zapad.

I ti padas na tu zavjeru, ono bas su te uvukli u svoje redove. Realnije nego ove tvoje budalastine

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 31 jul 2021, 14:53

@bihfan

Drug, nije problem da se virus siri medju rajom koja se vakcinisala, manje se umire. U Bosni je procentualno velika smrtnost, dodaj na to brzinu delta soja i dobit ces apokalipticno stanje. Ne bih se ja sekirao da ne zivim u drzavi sa kupljenim diplomama.

Svakako ce se opet sve zatvarati za mjesec, kao sto sam to najavio. U novom valu ocekujem dnevno preko 3k zarazenih. Neka nam je dragi Bog na pomoci.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la YaSSaL » 31 jul 2021, 15:04

Sve s cim se admin ne slaze su lazne studije, trolanje, dezinformacije i sirenje neistina.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 31 jul 2021, 15:07

Jedina teorija zavjere je da je na 205653 zaraženih u BiH umrlo 9414, što je procentualno u vrhu smrtnosti u svijetu. Bježe nam samo Peru i Mađarska, a Mađari su masovnom vakcinacijom skoro iskorijenili koronu. Čak smo gori i od Češke. :thumbup:

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 31 jul 2021, 15:30

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 14:53
@bihfan

Drug, nije problem da se virus siri medju rajom koja se vakcinisala, manje se umire. U Bosni je procentualno velika smrtnost, dodaj na to brzinu delta soja i dobit ces apokalipticno stanje. Ne bih se ja sekirao da ne zivim u drzavi sa kupljenim diplomama.

Svakako ce se opet sve zatvarati za mjesec, kao sto sam to najavio. U novom valu ocekujem dnevno preko 3k zarazenih. Neka nam je dragi Bog na pomoci.
Ma malo je 3k, bice preko 6k sigurno.


To sto su studije vec u februaru pokazale da 30% ljudi ima antitijela, sto se odredjeni broj vec vakcinisao (mahom u Srbiji), sto i bez tih antitijela nismo presli 2k.. pa to okaci macku o rep, dolazi kataklizma. Ima da pocrkamo svi od grlobolje.

Tacno su u mojim ocima bukvalno isti oni sto negiraju postojanje virusa i pisu neke smijesne teorije zavjere, kao i ovi sto naricu neke apokalipse i pred kompjuterom jedva cekaju da ih neko zakljuca i baci kljuc.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 31 jul 2021, 15:33

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 14:53
@bihfan

Drug, nije problem da se virus siri medju rajom koja se vakcinisala, manje se umire. U Bosni je procentualno velika smrtnost, dodaj na to brzinu delta soja i dobit ces apokalipticno stanje. Ne bih se ja sekirao da ne zivim u drzavi sa kupljenim diplomama.

Svakako ce se opet sve zatvarati za mjesec, kao sto sam to najavio. U novom valu ocekujem dnevno preko 3k zarazenih. Neka nam je dragi Bog na pomoci.
Pa po cemu onda apokalipsa i briga za ljude koji su sami odlucili uzeti radije rizik virusa neg vakcine? Zasto opet neka zatvaranja? Stvarno mi unistava logiku.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 31 jul 2021, 15:35

I da, kazu da je delta soj zarazniji, ali sa dosta slabijim simptomima. Ono, grlobolja, glavobolja, curenje iz nosa..

Evo bas me zanima, ko je od vas koji ste ovdje, ikada isao u bolnicu zbog tih simptoma? Ko je otisao doktoru zato sto ga boli grlo, curi nos i ima temperaturu 37.5? Ja ne znam je li to do mene, ali znao sam i preko 38 imati temperaturu pa nisam osjecao potrebu ici doktoru, a kamoli zbog simptoma prehlade.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 31 jul 2021, 15:36

Reci 9000+ ljudi da ih je "grlobolja" ubila.

@bihfan

Procentualno top tri najvećih smrtnost, kakva ti logika tu treba?

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 31 jul 2021, 15:37

Drmno sam astruzeneku, ide astra ko djeca iz skole.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la BIHfan » 31 jul 2021, 15:43

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 15:36
Reci 9000+ ljudi da ih je "grlobolja" ubila.

@bihfan

Procentualno top tri najvećih smrtnost, kakva ti logika tu treba?
Ne razumijes ti poentu sta sam ja napisao. Ko hoce da se "zastiti", bocnuo se, ko nije se bocnuo, uzima rizik bolesti od virusom? Sta je tu nejasno?

Ta statistika je na mrtvom PCR testu bazirana koja je neki dan od strane CDC diskreditovana, plus nase divno zdravstvo i nerad zdravstvenih ustanova ili ti ga takozvano lijecenje ljudi telefonom. A da ne govorim kopcanje ljudi na malina respiratore, tj prikopcavanje ljudi na smrt.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la dscile » 31 jul 2021, 15:43

Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 15:36
Reci 9000+ ljudi da ih je "grlobolja" ubila.

@bihfan

Procentualno top tri najvećih smrtnost, kakva ti logika tu treba?
Ne, njih je, makar vecinu, ubila korona u kombinaciji sa predisponirajucim faktorima.

A je l mi pricamo o koroni sa pocetka ili o ovom delta soju? Za koji ti narices, posto ja koliko vidim glavni simptom delta soja je grlobolja?

Ako ima imalo logike i ako vakcine stvarno rade, buduci talasi mogu biti samo slabiji, sto zbog preboljelih, sto zbog vakcinisanih, sto zbog tih novih sojeva za koje kazu da su manje virulentni.. pa me zanima na osnovu cega ti predvidjas neke apokalipse? Kako je moguce da naredni talas bude gori, ako je cinjenica da je virus slabiji, a broj imunizovanih daleko veci nego prosle godine?

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 31 jul 2021, 16:19

BIHfan je napisao/la:
31 jul 2021, 15:33
Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 14:53
@bihfan

Drug, nije problem da se virus siri medju rajom koja se vakcinisala, manje se umire. U Bosni je procentualno velika smrtnost, dodaj na to brzinu delta soja i dobit ces apokalipticno stanje. Ne bih se ja sekirao da ne zivim u drzavi sa kupljenim diplomama.

Svakako ce se opet sve zatvarati za mjesec, kao sto sam to najavio. U novom valu ocekujem dnevno preko 3k zarazenih. Neka nam je dragi Bog na pomoci.
Pa po cemu onda apokalipsa i briga za ljude koji su sami odlucili uzeti radije rizik virusa neg vakcine? Zasto opet neka zatvaranja? Stvarno mi unistava logiku.
Kod nas nisu svi odlucili, imamo 500.000 doza na 3.000.000 stanovnika. Racunaj da trebaju dvije, znaci imas 2.750.000 stanovnika koje nije niko nista pitao. Nek je pola ovih tvojih sto nece, ostaje i dalje preko milion ljudi koje bi kao trebalo ignorisati? Jaka ti je logika, prdez bi je unistio

Kad dodjemo u fazu kao Engleska, bicu 100% za njihovu strategiju da se pusti da virus cirkulise, pa ko hoce - hoce, ko nece **** ga.

Iskreno, ruzno je reci, ali nadam se da ces shvatiti sta je korona u najmanju ruku kao ja, samo nadam se licno

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 31 jul 2021, 16:33

BIHfan je napisao/la:
31 jul 2021, 15:43
Neutral je napisao/la:
31 jul 2021, 15:36
Reci 9000+ ljudi da ih je "grlobolja" ubila.

@bihfan

Procentualno top tri najvećih smrtnost, kakva ti logika tu treba?
Ne razumijes ti poentu sta sam ja napisao. Ko hoce da se "zastiti", bocnuo se, ko nije se bocnuo, uzima rizik bolesti od virusom? Sta je tu nejasno?

Ta statistika je na mrtvom PCR testu bazirana koja je neki dan od strane CDC diskreditovana, plus nase divno zdravstvo i nerad zdravstvenih ustanova ili ti ga takozvano lijecenje ljudi telefonom. A da ne govorim kopcanje ljudi na malina respiratore, tj prikopcavanje ljudi na smrt.
U nas se žele mnogi bocnuti, a ne mogu doći na red. Prvo moji roditelji, ja, prijatelji, kolege, poznanici itd. I ja sam bio skeptičan prema virusu dok jedan poznanik nije umro, pisao sam o tome ovdje. A tu je još veliki broj ljudi koji su preminuli u svojim 30tim godinama. Mala smo država, malen grad, svako o svakome sve zna. Zato je lako doći do informacija. Poznanik 36 godina, nije imao ni kartona u ambulanti, tako je "bolestan" bio, još doktor reče, dobro je, čovjek sportista, sreća. Par dana kasnije spržena pluća, respirator, smrt. Sin mu tek napunio godinu dana života. Pisao sam ranije o tome ovdje.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.