Film i kinematografija

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Marvin
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Marvin » 23 maj 2022, 11:56

Finn je napisao/la:
16 maj 2022, 13:20
Imdb 7.4, RT 89% (prosjecna ocjena 7.7), audience score 63%, na googleu 77%. Po svemu je ovo u najmanju ruku dobar film. Reklo bi se da je ipak do vas i vasih ocekivanja. I gledao sam ga, da ne bi bilo da naslijepo pricam. Meni je legao, znao sam sta me ceka i ko je reziser. I definitivno nije film koji palis da ubijes vrijeme.
Tebi ako su te ocjene relevantne i uticu ti na misljenje a pod uslovom da znas kako nastaju onda ne znam sta bih ti rekao.
Nebitno je ko je reziser svaki film mora imati plot,izradjene likove,timeline kojeg lako pratis itd gdje sve to cini koherentnu cjelinu kojoj "art" momenti daju emotivni segment.
Ti si ocekivao ovo drugo,tj "art" izdrkavanje sa kadrovima i toboze sokantnim scenama koje bez onoga gore su apsolutno besmislene. To je kao da ja kazem da od Guilerma Del Torra ocekujem da u filmu vladaju zarke boje i kada to dobijem budem happy.
Northman je odron od filma.

Finn
Kontakt:

Post Postao/la Finn » 23 maj 2022, 12:31

Marvin je napisao/la:
23 maj 2022, 11:56
Finn je napisao/la:
16 maj 2022, 13:20
Imdb 7.4, RT 89% (prosjecna ocjena 7.7), audience score 63%, na googleu 77%. Po svemu je ovo u najmanju ruku dobar film. Reklo bi se da je ipak do vas i vasih ocekivanja. I gledao sam ga, da ne bi bilo da naslijepo pricam. Meni je legao, znao sam sta me ceka i ko je reziser. I definitivno nije film koji palis da ubijes vrijeme.
Tebi ako su te ocjene relevantne i uticu ti na misljenje a pod uslovom da znas kako nastaju onda ne znam sta bih ti rekao.
Nebitno je ko je reziser svaki film mora imati plot,izradjene likove,timeline kojeg lako pratis itd gdje sve to cini koherentnu cjelinu kojoj "art" momenti daju emotivni segment.
Ti si ocekivao ovo drugo,tj "art" izdrkavanje sa kadrovima i toboze sokantnim scenama koje bez onoga gore su apsolutno besmislene. To je kao da ja kazem da od Guilerma Del Torra ocekujem da u filmu vladaju zarke boje i kada to dobijem budem happy.
Northman je odron od filma.
Tebi je odron, možda još par likova, meni i ogromnoj većini je odličan. I šta je problem, jel ti to toliko teško prihvatiti?

Marvin
Kontakt:

Post Postao/la Marvin » 23 maj 2022, 12:51

Ni najmanje. Ti mene ubjedujes da je odlican sa IMDB i slicnim zejebancijamw :)

Finn
Kontakt:

Post Postao/la Finn » 23 maj 2022, 12:57

Marvin je napisao/la:
23 maj 2022, 12:51
Naveo sam ti četiri izvora gdje se od desetine hiljada glasača (i kritičara) došlo do prosječne ocjene eto nek je 7. Pošto je film subjektivna umjetnost i ne može se ni za jedan film ikada napravljen u historiji čovječanstva reći da je objektivno odličan jer će uvijek biti ljudi kojima se neće svidjeti, najbliže tome što imamo su evo ovako neke prosječne ocjene. Tebi nije legao, ali je po ovim parametrima riječ o dobrom filmu, sviđalo ti se to ili ne. Ni meni Lord of the Rings nije legao, ugasio ga nakon sat vremena, ali neću dolaziti i pisati da je odron samo zato što se meni ne sviđa, a evo većini je jedan od najboljih filmova/trilogija ikada.

Marvin
Kontakt:

Post Postao/la Marvin » 23 maj 2022, 14:21

[quote=Finn post_id=8823291 time=1653303426 user_id=38270]
[quote=Marvin post_id=8823287 time=1653303062 user_id=33552]
[/quote]

Naveo sam ti četiri izvora gdje se od desetine hiljada glasača (i kritičara) došlo do prosječne ocjene eto nek je 7. Pošto je film subjektivna umjetnost i ne može se ni za jedan film ikada napravljen u historiji čovječanstva reći da je objektivno odličan jer će uvijek biti ljudi kojima se neće svidjeti, najbliže tome što imamo su evo ovako neke prosječne ocjene. Tebi nije legao, ali je po ovim parametrima riječ o dobrom filmu, sviđalo ti se to ili ne. Ni meni Lord of the Rings nije legao, ugasio ga nakon sat vremena, ali neću dolaziti i pisati da je odron samo zato što se meni ne sviđa, a evo većini je jedan od najboljih filmova/trilogija ikada.
[/quote]

U svakom vidu umjetnosti postoje objektivni parametri za ocjenjivanje "kvalitete". Meni nije legao zato sto je ocajan u tom segmentu.
Danas neka main protagonist pokaze misice horde tinejdzerki,homica i skicnih ce zatrpati servere sa 10/10 ocjenama i to je samo jedan od razloga zasto te ocjene su u najmanju ruku komicne.
Meni nije legao Kum,al ne sporim objektivni kvalitet istog.
Al da ne spamamo temu dalje bezveze,Northman me inspirisao da skinem Gladiatora produzenu verziju(kako vrijeme leti to je 20god star film😯)

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 23 maj 2022, 14:40

Pa za svaki film onda mozes reci da ima nesto sto je privuklo ocjene odredjene skupine gledalaca, bile negativne ili pozitivne. Koji su to objektivni parametri filma? Ocjena nekog strucnog zirija je isto tako subjektivna ocjena, a subjektivna ocjena ne moze nastat iz objektivnih paramatara. To bi vec bila falsifikacija ocjene. Postoje mozda neki tehnicki parametri filma, ali oni se sigurno ne mogu povezat nikako s objektivnoscu, jer je umjetnost sama od sebe subjektivan i apstraktan pojam. A ako je vec subjektivan i apstraktan pojam, nemoguce ga je ubaciti u neke dogme tehnickih parametara i na osnovu njih ocjenjivat kvalitetu.To vec ubija smisao umjetnosti, a to je ispoljavanje svoje maste, kreacije i razmisljanja bez ikakvih ogranicenja.

Ne postoji jedinica; nit formula kojom mozes izmjerit "kvalitetu" filma na objektivan nacin, a ove subjektivne ocjene gledalaca su zapravo najobjektivnije, koliko god to bilo cudno.

Finn
Kontakt:

Post Postao/la Finn » 23 maj 2022, 14:46

AshburtonG je napisao/la:
23 maj 2022, 14:40
Pa za svaki film onda mozes reci da ima nesto sto je privuklo ocjene odredjene skupine gledalaca, bile negativne ili pozitivne. Koji su to objektivni parametri filma? Ocjena nekog strucnog zirija je isto tako subjektivna ocjena, a subjektivna ocjena ne moze nastat iz objektivnih paramatara. To bi vec bila falsifikacija ocjene. Postoje mozda neki tehnicki parametri filma, ali oni se sigurno ne mogu povezat nikako s objektivnoscu, jer je umjetnost sama od sebe subjektivan i apstraktan pojam. A ako je vec subjektivan i apstraktan pojam, nemoguce ga je ubaciti u neke dogme tehnickih parametara i na osnovu njih ocjenjivat kvalitetu.To vec ubija smisao umjetnosti, a to je ispoljavanje svoje maste, kreacije i razmisljanja bez ikakvih ogranicenja.

Ne postoji jedinica; nit formula kojom mozes izmjerit "kvalitetu" filma na objektivan nacin, a ove subjektivne ocjene gledalaca su zapravo najobjektivnije, koliko god to bilo cudno.
Potpis, to mu ja pokusavam objasniti.

Marvin
Kontakt:

Post Postao/la Marvin » 24 maj 2022, 12:23

23 maj 2022, 14:40

Naravno da postoje. U muzici,slikarstvu,u svakom vidu umjetnosti postoje "tehnicki" parametri.
Nemos za devetu simfoniju i "Moj me hasim kao bubanj dere" reci da su ns istome jer ce neki Hasim se naci u toj pjesmi pobogu.

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 24 maj 2022, 12:36

Pa daj nam te objektivne parametre, po kojima se to mjeri. Dakle, parametre koje je moguce izmjeriti. Tehnicki parametri nisu objektivni, niti ih je moguce mjeriti, nego samo default vodilja. Kao sto npr. knjiga ima Uvod, zaplet i kraj(simplicirano). Tebi se ne svidjaju odredjene scene, a to nema nikakve veze s objektivnoscu, nego sa tvojim subjektivnim sudom, koji je ocito u manjini, jer vecina smatra da je film mnogo bolji od trasha kojim ga ti predstavljas.

Tehnicki parametri, koje sam gore prvi spomenuo nemaju apsolutno nikakve veze s kvalitetom filma niti sa objektivnim parametrima, jer u umjetnosti ne postoje. Zbog toga i nemas cijene na velikim djelima, nego se ide na licitaciju. Dakle, i cijena i kvaliteta su subjektivne, a to ne bi bilo moguce da postoji bilo kakva mjerna jedinica kvalitete, kao sto ti tvrdis.
Simplifikacija svega preko ovog tvog primjera je smijesna, jer devetu simfoniju remek djelom smatraju milioni ljudi, dok je za drugi primjer culo 50k ljudi. Dakle, apsolutno nema poveznice izmedju mog posta i tvog primjera.

Finn
Kontakt:

Post Postao/la Finn » 24 maj 2022, 12:55

slika

Marvin
Kontakt:

Post Postao/la Marvin » 25 maj 2022, 10:18

24 maj 2022, 12:36
Pa daj nam te objektivne parametre, po kojima se to mjeri. Dakle, parametre koje je moguce izmjeriti. Tehnicki parametri nisu objektivni, niti ih je moguce mjeriti, nego samo default vodilja. Kao sto npr. knjiga ima Uvod, zaplet i kraj(simplicirano). Tebi se ne svidjaju odredjene scene, a to nema nikakve veze s objektivnoscu, nego sa tvojim subjektivnim sudom, koji je ocito u manjini, jer vecina smatra da je film mnogo bolji od trasha kojim ga ti predstavljas.

Tehnicki parametri, koje sam gore prvi spomenuo nemaju apsolutno nikakve veze s kvalitetom filma niti sa objektivnim parametrima, jer u umjetnosti ne postoje. Zbog toga i nemas cijene na velikim djelima, nego se ide na licitaciju. Dakle, i cijena i kvaliteta su subjektivne, a to ne bi bilo moguce da postoji bilo kakva mjerna jedinica kvalitete, kao sto ti tvrdis.
Simplifikacija svega preko ovog tvog primjera je smijesna, jer devetu simfoniju remek djelom smatraju milioni ljudi, dok je za drugi primjer culo 50k ljudi. Dakle, apsolutno nema poveznice izmedju mog posta i tvog primjera.
Ama bas u svemu grijesis. Tako da ne ide mi se bezze dalje disutovati.
Probaj nekada ako volis umjetnost baviti se nekim vidom. Brzo ce ti sve biti jasno. Pozz

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 25 maj 2022, 21:23

:urnebes:

To sam i ocekivao. Uzivaj. ;)

Finn
Kontakt:

Post Postao/la Finn » 26 maj 2022, 18:12

Ray Liotta RIP :(

filip13
Kontakt:

Post Postao/la filip13 » 26 maj 2022, 18:15

e jbg,bio mi baš nešto drag glumac

Tekashi
Kontakt:

Post Postao/la Tekashi » 26 maj 2022, 19:28

:cry: Rest easy Ray

StevieG8
Kontakt:

Post Postao/la StevieG8 » 26 maj 2022, 19:37

Rip :(
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Marsal
Kontakt:

Post Postao/la Marsal » 28 maj 2022, 11:42

filip13 je napisao/la:
27 maj 2022, 09:03

:thumbup:
Đe si gledo?
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Chinaglia
Kontakt:

Post Postao/la Chinaglia » 28 maj 2022, 16:00

johnny depp je ostvario svoj cilj, sprao je ljagu sa svog imena, dobio je nevjerovatnu podrsku tokom sudjenja i ko zna koliko novih fanova, a experti su misljenja da ce johnnyjeva karijera dozivjeti nagli uspon i da ce imati mnogo posla, a samim tim i mnogo love

boli ga patka dal ce pobjediti, to nikad i nije bila poenta, ali, ako pobjedi, to ce mu biti satisfakcija zbog one klosarke

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Gumistucna i 21 gost.