Film i kinematografija

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

bob
Postovi: 4402
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la bob » 16 nov 2021, 20:43

pregleda ovaj predzadnji od marvela ...10 prstenova bezveze iskreno :D

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 16 nov 2021, 20:46

bob je napisao/la:
16 nov 2021, 20:43
pregleda ovaj predzadnji od marvela ...10 prstenova bezveze iskreno :D
Nije mi bio loš

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 17 nov 2021, 12:15



Zastooo, zasto ovaj cringiii "humor"? :puke: :oops:

"Sorry whats your name again..? Dr Otto Octavius. *Trojac se smije* Seriously whats your name"

"Scooby do this crap".

"I know a couple of magic words myself that start with pleasee.. Alright please, scooby doo this crap".

:roll: :roll: :roll: :roll:

Barem za razliku od ovi neki Eternelsa, Shang Chija i slicno, ovaj cu pogledati... Najvise zbog Alfreda Moline i Willema Defoea. I naravno zbog camea Garfielda i OG Spidermana Tobyja.

Znam da mnogi vole Hollanda kao novog Spidermana i opcenito ovu njegovu pricu u MCU, ali za mene je ovo sve cisti promasaj. O okusima necemo, tako da postujem.. Samo kazem. Nadam se da ce Sony povratiti sva prava u buducnosti jer ako nista drugo barem su im filmovi bili zabavni. U MCU je vecina samo cringe fest.
@igrajlopte 🐦

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 998
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ArtemisFowl » 17 nov 2021, 12:22

Shang Chi je bio odličan

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 17 nov 2021, 12:39

ReX je napisao/la:
17 nov 2021, 12:15

Znam da mnogi vole Hollanda kao novog Spidermana i opcenito ovu njegovu pricu u MCU, ali za mene je ovo sve cisti promasaj. O okusima necemo, tako da postujem.. Samo kazem. Nadam se da ce Sony povratiti sva prava u buducnosti jer ako nista drugo barem su im filmovi bili zabavni. U MCU je vecina samo cringe fest.
Daleko od promašaja. Kontaš da MCU filmovi targetiraju populaciju 6-12? Ako hoćeš ozbilju, imaš DC. Samo kažem.

Oduvijek je MCU bio cringe fest. Od Iron Mana je taj humor za djecu pa niko ništa nije spominjao.

Btw, engagement oko filma na netu je u rangu Endgamea. Da nije pandemija, predviđao bih laganih 1.5 milijardi zaradu. Minimalno. Al' i ovako bi mogao biti prvi pandemijski preko milijarde.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 17 nov 2021, 12:45

Nisu bas svi MCU filmovi isti, iako nazalost 95 % prate istu matricu. Ne mogu se bas sloziti s tim..

A sto se tice hypa, pa logicno da ce biti kada ti film nose Molina, Defoe, eventualni (da ne kazem definitivni) guest starrovi poput Garfielda, Maugirea, onda ove ostale iz Sinister Six. Velika vecina ce da pogleda ovaj film iskljucivo zbog njih odnosno zbog prijasnji Spiderman filmova a ne zbog ove trenutne price. U ostalom najbolji dokaz su ti ova dva trailera. Udjes na YT i pogledas reaction scenu i tako to, pa 99 % postavljaju slike Doc Oca i Goblina i hajpaju se zbog Raimive trilogije. :D

I opet kazem, ne zelim da glumim pametnjakovica jer o okusima se ne prica. Postujem da neko obozova ovo sve i u redu je, ali za mene je cisti promasaj. Realno za Homecoming je i Spider-Man 3 remek djelo, a i ovaj drugi film je bio onak meh. Hajde moze proci donekle.
@igrajlopte 🐦

Avatar
Otelo
Postovi: 33328
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Otelo » 17 nov 2021, 12:58

Meni je Holland i ova trilogija sasvim okej i vjerovatno bi hype postojao i da nema ovih iz prošlosti. Holland i Zandaya imaju tu karizmu da nose Spidermana sami, što je i pokazao Far From Home.

Što se ostalih MCU filmove tiče, svi su oni donekli isti i zato ih volim. Kad upali Captain Americu, GOTG ili Avengerse znam šta me čeka, comfort zona, dva sata jednostavnog humora, jednostavne priče i film koji će me zabaviti i opustiti. Nisu to spektakularni filmovi sa umjetničke strane, nisu duboki, ali imaju savršenu formulu za zabavu i zbog toga ruše rekorde.

Mislim da @rex malo pretjeruje sa ovim da će se NWH gledati samo zbog prijašnjih Spidermana. To će boostati gledanost sigurno, ali neće biti jedini razlog uspjeha koji slijedi. Na kraju dana to je Spiderman, flagship u svijetu superheroja i ne treba mu neko da ga gura.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Tritolone
Postovi: 12314
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Tritolone » 17 nov 2021, 14:16

Pa Spiderman je oduvijek bio malo cringey, uostalom jel postoji gora scena od one kada Toby plese u Spidermanu 3, znaci mene je sramota svaki put kad pogledam tu scenu. Uvjeren sam da bi ovaj pokida sve rekorde da nije covida i ogranicenja, a meni i po traileru djeluje kao najbolji marvel film nakon Endgamea (doduse to i nije neko mjerilo).
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokes » 17 nov 2021, 14:23

Tritolone je napisao/la:
17 nov 2021, 14:16
Pa Spiderman je oduvijek bio malo cringey, uostalom jel postoji gora scena od one kada Toby plese u Spidermanu 3, znaci mene je sramota svaki put kad pogledam tu scenu. Uvjeren sam da bi ovaj pokida sve rekorde da nije covida i ogranicenja, a meni i po traileru djeluje kao najbolji marvel film nakon Endgamea (doduse to i nije neko mjerilo).
Misliš Infinity War. Endgame i nije nešto, plus je veliko razočarenje.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Donnie Darko » 17 nov 2021, 17:37

Finn je napisao/la:
17 nov 2021, 12:39

Ako hoćeš ozbilju, imaš DC. Samo kažem.
DC napravio svoj najbolji film od TDK u Suicide Squad otkad su otkačili tu nazovi usiljenu ozbilju.

Avatar
Tritolone
Postovi: 12314
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Tritolone » 17 nov 2021, 18:05

Mokes je napisao/la:
17 nov 2021, 14:23

Misliš Infinity War. Endgame i nije nešto, plus je veliko razočarenje.
Sjecam se kad sam izasao iz kina nakon pogledanog Endgamea da sam se osjecao razocarano ali nakon drugog/treceg gledanja bolje mi je sjeo :mrgreen: meni je osobno Infinity War bio bolji ali i ovaj je jako dobar barem zbog hypea kojeg izgradio :D Nikad nisam vidio toliko naroda kao tada u redu za kartu za premijeru Endgamea.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 17 nov 2021, 18:46

Donnie Darko je napisao/la:
17 nov 2021, 17:37
Finn je napisao/la:
17 nov 2021, 12:39

Ako hoćeš ozbilju, imaš DC. Samo kažem.
DC napravio svoj najbolji film od TDK u Suicide Squad otkad su otkačili tu nazovi usiljenu ozbilju.
Neće oni naprasno sad odustati od te nazovi ozbilje. Nastaviće sa Jokerima, evo sad Batmanom, kontam i da će Black Adam biti više ozbiljniji. DC je nikad raznovrsniji trenutno.

P.S. Meni se i nije nešto dopao SS. :shh:

bob
Postovi: 4402
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la bob » 17 nov 2021, 19:29

neki dan ponovo pogleda wolverine i tek skonta na kraju da se i deadpool pojavljuje, tj. sasuli sve u njega od mutanata :rol: :rol: nema to veze sa filmov deadpool-om tj. sa tim likom ili je ovo u wolverine-u vrijeme neko godinama nakon :D

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la ReX » 17 nov 2021, 19:29

Otelo je napisao/la:
17 nov 2021, 12:58
Meni je Holland i ova trilogija sasvim okej i vjerovatno bi hype postojao i da nema ovih iz prošlosti. Holland i Zandaya imaju tu karizmu da nose Spidermana sami, što je i pokazao Far From Home.

Što se ostalih MCU filmove tiče, svi su oni donekli isti i zato ih volim. Kad upali Captain Americu, GOTG ili Avengerse znam šta me čeka, comfort zona, dva sata jednostavnog humora, jednostavne priče i film koji će me zabaviti i opustiti. Nisu to spektakularni filmovi sa umjetničke strane, nisu duboki, ali imaju savršenu formulu za zabavu i zbog toga ruše rekorde.

Mislim da @rex malo pretjeruje sa ovim da će se NWH gledati samo zbog prijašnjih Spidermana. To će boostati gledanost sigurno, ali neće biti jedini razlog uspjeha koji slijedi. Na kraju dana to je Spiderman, flagship u svijetu superheroja i ne treba mu neko da ga gura.
Ma priznajem da donekle pretjerujem, mozda sam jednostavno previse biased jer mi Holland nikada nije legao iskreno. Kao i njegov Spiderman. Ali ona scena u traileru "scooby do it" me dotukla. :mrgreen:

Zasitio sam se MCU nakon Endgamea, nakon toga sam samo pogledao samo WandaVision, tako da jedva cekam iskreno ovaj film kako god. :D :D
@igrajlopte 🐦

samoposmatram
Postovi: 5271
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la samoposmatram » 18 nov 2021, 21:57

90minut je napisao/la:
14 nov 2021, 20:51
napoleon72 je napisao/la:
14 nov 2021, 20:38
90minut je napisao/la:
14 nov 2021, 20:35


The World's End, Shaun of the dead, Warm Bodies?
The World's End nisam gledao, hvala :thumbup:
Ova dva jesam, zaboravio sam navest. Shaun legendaran, Winchester pub :rol:


U pabu je i worlds end ima da ti bude vrh
Hot fuzz.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 18 nov 2021, 21:58

samoposmatram je napisao/la:
18 nov 2021, 21:57
90minut je napisao/la:
14 nov 2021, 20:51
napoleon72 je napisao/la:
14 nov 2021, 20:38

The World's End nisam gledao, hvala :thumbup:
Ova dva jesam, zaboravio sam navest. Shaun legendaran, Winchester pub :rol:


U pabu je i worlds end ima da ti bude vrh
Hot fuzz.
Nije to što on traži, al' da možda i najbolji od svih

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Mokes » 18 nov 2021, 22:01

Južni vetar sjajan. Za kraj, nemam riječi, ali bukvalno.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Finn
Postovi: 9054
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la Finn » 18 nov 2021, 22:13

Mokes je napisao/la:
18 nov 2021, 22:01
Južni vetar sjajan. Za kraj, nemam riječi, ali bukvalno.
Bukv si prvi od kojeg cujem to. Ogromna vecina nezadovoljna. Cak i ovi gaseri.

enobarca
Postovi: 8097
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la enobarca » 19 nov 2021, 08:38

Film za gasere i napaljene tinejdzerke koje svrsavaju na bikovica, koji inace izgleda prosjecno.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Film i kinematografija

Post Postao/la 90minut » 19 nov 2021, 09:03

enobarca je napisao/la:
19 nov 2021, 08:38
Film za gasere i napaljene tinejdzerke koje svrsavaju na bikovica, koji inace izgleda prosjecno.
Upoznaj ga s ženama iz familije ( ukljucujuci moje ) da ne bude da te vrijeđam pa ces vidjet ko je prosjecnog izgleda. :rol:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: forgempp i 19 gostiju.