Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Profesor
Postovi: 4244
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Profesor » 17 okt 2021, 23:41

The chestnut man :thumbup:

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la AjsKjub » 18 okt 2021, 01:15

Skvid Gejm je bukv ono što dobiješ kada daš 14godišnjaku slobodu pisanja, mnogo para i da bude fan Kaiji-a kojem njegove tematike prelete preko glave. Ovakav krš sa masovnim rupama u plotu i deus ex machina momenti koje i slijepa i dementna baba može pronaći ne zaslužuje ni 50% hvale koju dobija. Bar je konzistentno u tome da je smeće od početka do kraja. Još i ova završnica koja je toliko forsirana jer očigledno žele da milkuju ovo do kraja. Azijski Hunger Games i ništa više. Opet, i ovakav je bolji nego sve i jedan capeshit film serijske proizvodnje (Džoker izuzetak i to samo jer je Hoakin bog otac igre). Ali eto, bar je uradilo dostojne cliffhangere pa je bilo gledljivo na 8x.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
TheTruth34
Postovi: 2462
Pridružen/a: 01 jun 2016, 00:29
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la TheTruth34 » 18 okt 2021, 01:18

Je li iko ikad pregledao neku netflixovu seriju, a da ne postoji gay osoba, osoba koja je promjenila spol itd... Pregledao sam masu njihovih serija i niti jedne se ne mogu sjetiti...

Avatar
forgempp
Postovi: 6543
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la forgempp » 18 okt 2021, 02:00

You remek djelo, sviđa mi se kraj treće sezone.
Koliko god da je Joe psiho, ona je veći.
Luđakinja. A tek kraj i kakvi preokreti, onaj otrovni nož, njegovo provjeravanje cvijeća, protuotrov...
Genije covjek.
U ovoj seriji mi se samo nije svidjelo kad je ubio onu prelijepu Beth.
Vidjecemo bas kako ce izgledati 4. sezona, ili ce upropastiti seriju ili ce bit zakivanje, sredine nema.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 18 okt 2021, 02:29

forgempp je napisao/la:
18 okt 2021, 02:00
You remek djelo, sviđa mi se kraj treće sezone.
Koliko god da je Joe psiho, ona je veći.
Luđakinja. A tek kraj i kakvi preokreti, onaj otrovni nož, njegovo provjeravanje cvijeća, protuotrov...
Genije covjek.
U ovoj seriji mi se samo nije svidjelo kad je ubio onu prelijepu Beth.
Vidjecemo bas kako ce izgledati 4. sezona, ili ce upropastiti seriju ili ce bit zakivanje, sredine nema.
Ovo je jedini kraj koji je mogao biti da bi nas zakucao da cekamo novu sezonu u glavi pokušavam da skontam kako bi moglo završiti da ona ostane živa i nikako mi ne ide jednostavno nema više price i ako mi vjeruješ od pocetka sam znao da je ovo finalna sezona za Love.
Sad se otvorilo da nas odvede prica bilo gdje.

Avatar
RiNo
Postovi: 5681
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la RiNo » 18 okt 2021, 08:04

AjsKjub je napisao/la:
18 okt 2021, 01:15
Skvid Gejm je bukv ono što dobiješ kada daš 14godišnjaku slobodu pisanja, mnogo para i da bude fan Kaiji-a kojem njegove tematike prelete preko glave. Ovakav krš sa masovnim rupama u plotu i deus ex machina momenti koje i slijepa i dementna baba može pronaći ne zaslužuje ni 50% hvale koju dobija. Bar je konzistentno u tome da je smeće od početka do kraja. Još i ova završnica koja je toliko forsirana jer očigledno žele da milkuju ovo do kraja. Azijski Hunger Games i ništa više. Opet, i ovakav je bolji nego sve i jedan capeshit film serijske proizvodnje (Džoker izuzetak i to samo jer je Hoakin bog otac igre). Ali eto, bar je uradilo dostojne cliffhangere pa je bilo gledljivo na 8x.
Marketinški tim radi dobar posao, sedmično budu barem 2-3 vijesti na naslovnicama portala, pa svi požele vidjeti o čemu se radi, kakvi su to kolačići za kojim je čitav tiktok poludio, kakva je to serija zbog koje će korejski internet provajderi tužiti netflix zbog prevelikog prometa :crazy: Kvalitetom je realno čisti prosjek, oni VIP-ovi i njihovi dijalozi su možda i najlošije odrađeni...
:twisted: VIP 1: Oh, it’s, uh, such a beautiful number, 69.
:rol: VIPs laugh
:angel: VIP 2: Oh, you dirty dog.
:sick: Player 69 dies.
:twisted: VIP 1:Well, if I can’t do 69, I’ll try 96.
:rol: VIPs laugh.
:facepalm:
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 18 okt 2021, 08:17

SG:
Najbolja scena mi je kad starac "umre". Svako ko je pogledao više od tri filma u životu je mogao skontat da ga nisu ubili. I onda na kraju iste epizode dobijamo prvu scenu Glavnog sa leđa, i opet svako ko je vidio tri filma u životu je mogao pogoditi. Zabavna serija, to stoji, ali ništa maestralno, ništa neviđeno.

I kraj serije je čisto ostavljanje za drugu sezonu gdje će nas heroj opet da pobjedi. Kreten, imaš tolike pare, spriječit ćeš nekog lika da se ne prijavi na igre, a nećeš mu pomoći sa parama.

Jest traumaticno iskustvo i sve, ali je to osoba koja je deset dana prije opljačkala mater? I sad ja stvarno treba da vjerujem da on godinu dana neće dirnuti 456 milijardi?
6/10 I to da navlacim. Sve osim samih igara je katastrofa.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la enobarca » 18 okt 2021, 09:41

Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 18 okt 2021, 10:37

enobarca je napisao/la:
18 okt 2021, 09:41
Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?
Nisam ja, jedino oko šeste ili sedme epizode sam počeo sumnjat da je Frontman burazer od inspektora.

Za starca mi je bio plot twist.

Svidjelo mi se što nema neke dublje filozofije na kraju, mi smo bogati i kurve su nam dosadile :mrgreen: pa smo krenuli da se kladimo na vas stoko siromašna :mrgreen:

Fino su napravili da svaki lik za kojeg se vežeš umre.

Jedino ne shvatam onaj dio sa onim organima i to, to mi je bila poprilično bezveze tačka i bilo je nekoliko nelogičnosti koje jbg svaka serija ima.

Od mene 8/10.
Nadam se da neće bit druge sezone, ne vidim gdje mogu odvest seriju poslije ovoga.

Mada već vidim, onaj hoće syebat ih, inspektor preživio itd
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1072
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Ozymandias » 18 okt 2021, 12:50

Profesor je napisao/la:
17 okt 2021, 23:41
The chestnut man :thumbup:
Odlican nakon cetiri odgledane epizode, nadam se da nece usrat u zadnje dvije.

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 565
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Trebinjac94 » 18 okt 2021, 13:12

enobarca je napisao/la:
18 okt 2021, 09:41
Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?
Daj ne zezaj, evo reci mi jedan trenutak u seriji u kome si se iznenadio i nisi očekivao da će se to desiti. Uvijek znaš ko prolazi dalje u igrama, na početku serije ti odmah kažu koja je zadnja igra, o starcu je već sve rečeno. Čak su me barem na kraju mogli iznenaditi frizurom glavnog glumca, ali i tu on prvo pogleda poster sa tom frizurom :crazy: . Nije se moglo sve skontati nakon pet minuta, ali se svaka scena mogla skontati. Uglavnom dobra serija za opustiti se i to je to.
Blue Train

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 18 okt 2021, 13:13

Marsal je napisao/la:
18 okt 2021, 10:37
enobarca je napisao/la:
18 okt 2021, 09:41
Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?
Nisam ja, jedino oko šeste ili sedme epizode sam počeo sumnjat da je Frontman burazer od inspektora.

Za starca mi je bio plot twist.

Svidjelo mi se što nema neke dublje filozofije na kraju, mi smo bogati i kurve su nam dosadile :mrgreen: pa smo krenuli da se kladimo na vas stoko siromašna :mrgreen:

Fino su napravili da svaki lik za kojeg se vežeš umre.

Jedino ne shvatam onaj dio sa onim organima i to, to mi je bila poprilično bezveze tačka i bilo je nekoliko nelogičnosti koje jbg svaka serija ima.

Od mene 8/10.
Nadam se da neće bit druge sezone, ne vidim gdje mogu odvest seriju poslije ovoga.

Mada već vidim, onaj hoće syebat ih, inspektor preživio itd
Pusti se tih trasheva, gledaj Spiral :zviz:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Profesor
Postovi: 4244
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Profesor » 18 okt 2021, 13:13

Ozymandias je napisao/la:
18 okt 2021, 12:50
Profesor je napisao/la:
17 okt 2021, 23:41
The chestnut man :thumbup:
Odlican nakon cetiri odgledane epizode, nadam se da nece usrat u zadnje dvije.
Zasad odgledao 3 ep. Gledam natanane navecer, posto je snimana u mracnijoj atmosferi pa bi steta bila gledati danju. Nadam se i ja da ce nastaviti ovim tempom, posto je svaka iducu ep bolja od predhodne.

Avatar
Brokula
Postovi: 30534
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Brokula » 18 okt 2021, 13:36

enobarca je napisao/la:
18 okt 2021, 09:41
Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?
Ja jedino sto sam skonto odma na pocetku jest da ce onaj pametni lik iz mahale ispast šupak kako serija teče, ovo ostalo se iskreno i nisam trudio prokužiti nit ganjat šta bi mogao biti plot twist
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Surreal
Postovi: 6777
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Surreal » 18 okt 2021, 13:43

Shame on me, ali nikada nisam do kraja pregledao Seinfiels, isplati li se uopće to raditi u 2021. godini?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 18 okt 2021, 13:44

Hajmo iskreno sad za Kestenka.

Koliko vam je trebalo da skontate ko je ubica?
Nije da se hvalim :mrgreen: ali skonto sam negdje između 2 ili 3 epizode jednostavnom logikom. :mrgreen:

Dobra je serija, nema govora.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1072
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Ozymandias » 18 okt 2021, 13:50

Marsal je napisao/la:
18 okt 2021, 13:44
Hajmo iskreno sad za Kestenka.

Koliko vam je trebalo da skontate ko je ubica?
Nije da se hvalim :mrgreen: ali skonto sam negdje između 2 ili 3 epizode jednostavnom logikom. :mrgreen:

Dobra je serija, nema govora.
Meni je onaj savjetnik šuhveli al mi djeluje premlad da bude ubica. Vjerujem da je jedno od one djece sto su udomljena nekad u proslosti psihopata i u isto vrijeme ubica. Od starijih likova nema ko bit ubica osim pajkana.
Samo neke moje teorije, volio bih da me serija iznenadi. :mrgreen:

Avatar
Marsal
Postovi: 22612
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 18 okt 2021, 13:59

Ozymandias je napisao/la:
18 okt 2021, 13:50
Marsal je napisao/la:
18 okt 2021, 13:44
Hajmo iskreno sad za Kestenka.

Koliko vam je trebalo da skontate ko je ubica?
Nije da se hvalim :mrgreen: ali skonto sam negdje između 2 ili 3 epizode jednostavnom logikom. :mrgreen:

Dobra je serija, nema govora.
Meni je onaj savjetnik šuhveli al mi djeluje premlad da bude ubica. Vjerujem da je jedno od one djece sto su udomljena nekad u proslosti psihopata i u isto vrijeme ubica. Od starijih likova nema ko bit ubica osim pajkana.
Samo neke moje teorije, volio bih da me serija iznenadi. :mrgreen:
Na odličnom si tragu :thumbup:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la enobarca » 18 okt 2021, 14:05

Trebinjac94 je napisao/la:
18 okt 2021, 13:12
enobarca je napisao/la:
18 okt 2021, 09:41
Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?
Daj ne zezaj, evo reci mi jedan trenutak u seriji u kome si se iznenadio i nisi očekivao da će se to desiti. Uvijek znaš ko prolazi dalje u igrama, na početku serije ti odmah kažu koja je zadnja igra, o starcu je već sve rečeno. Čak su me barem na kraju mogli iznenaditi frizurom glavnog glumca, ali i tu on prvo pogleda poster sa tom frizurom :crazy: . Nije se moglo sve skontati nakon pet minuta, ali se svaka scena mogla skontati. Uglavnom dobra serija za opustiti se i to je to.
Ne seri da te iznenadilo sto glavna ekipa oko koje se serija vrti prolazi dalje u igrama, ko bi rekao da ce se to desiti. Ima serija predvidivih stvari ali po vama vi ste sve skontali na pocetku, ne znam sta ste gledali onda dalje.Uostalom svaka serija ima toga, ali samo se po ovoj sere zbog toga uveliko.Ovdje je broj nepredvidivih plot twistova po nekima jednak kvalitetu serije, sto veci broj istih bolja serija izgleda.
Brokula je napisao/la:
18 okt 2021, 13:36
enobarca je napisao/la:
18 okt 2021, 09:41
Sad su svi skontali sve, pregledali po YouTubeu masu videa i sad im sve predvidivo bilo :rol: ne serite, imal ko sa teme da nije nakon pet minuta serije znao sve?
Ja jedino sto sam skonto odma na pocetku jest da ce onaj pametni lik iz mahale ispast šupak kako serija teče, ovo ostalo se iskreno i nisam trudio prokužiti nit ganjat šta bi mogao biti plot twist
ja sam skontao to i odmah sam znao da je brat od detektiva neko bitan, da nije obicni igrac. To da je starac organizator nisam skontao

Profesor
Postovi: 4244
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Profesor » 18 okt 2021, 14:27

Marsal je napisao/la:
18 okt 2021, 13:44
Hajmo iskreno sad za Kestenka.

Koliko vam je trebalo da skontate ko je ubica?
Nije da se hvalim :mrgreen: ali skonto sam negdje između 2 ili 3 epizode jednostavnom logikom. :mrgreen:

Dobra je serija, nema govora.
Ako hoces iskreno, uopste se i ne trudim kontati. I'm going with the flow i pritom uzivam.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, Felixians4, Gifron, Jabroni, Zaniolo i 29 gostiju.