Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Pensioner26
Postovi: 2899
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Pensioner26 » 01 feb 2023, 13:59

akisarajevo92 je napisao/la:
01 feb 2023, 13:48
forgempp je napisao/la:
31 jan 2023, 21:18
Sveti je napisao/la:
31 jan 2023, 21:13
Odlicna treca epizoda.

Zadnji dan kako se priblizavao kraju tacno se osjeti turobnost u zraku, ali na kraju ipak zanimljiv odabir kraja epizode jer odudara od igre, ali svejedno odlicno odradjeno.

Ja sam generalno za inkluziju, i ne volim rijec woke jer se nekad bespotrebno barata njom, ali znamo da je naughty dog krenuo tom putanjom, pogotovo u tlou 2, i iako mogu da razumijem ljude koji su iziritirani cinjenicom da se nekad ta inkluzija previse gura tamo gdje djeluje totalno neprirodno. No, naughty dog to takodje vecinom jako dobro ukomponuje u pricu i obicno nije „in your face“ s tim.

Slazem se da je u ovoj epizodi bilo previse izljeva ljubavi, ali isto tako smatram da je cilj bio da u ogranicenom trajanju epizode pokazu bliskost billa i frenka koja na kraju kumuje onome sto se desi na kraju epizode.

U svakom slucaju odlicna epizoda, i mislim da je steta da je ljudi gledaju kroz prizmu agende.
Da, ali ovo bi bilo previse sve i da je straight par u pitanju, totalno je nebitan za radnju i "uzme" 90% epizode.
Ja ciljam na to, a vjerujem i vecina forumasa kojima se nije svidjela epizoda.

A smetalo nekom ili ne, lgbt se nalazi u 95% novih serija, ko god gleda serije navikao se dosad pa se vise i ne prica o tome toliko.
Pa to i je cilj svega toga, da naviknes na to i gledas na to kao nesto najnormalnije sve im j3bem bolesno
Zato lagano zaobići Netflix smeće.

Bundesliga
Postovi: 11425
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Bundesliga » 01 feb 2023, 14:04

Čuj Netflix, pa nije on jedini već većina tih streaming platformi. HBO Max nedavno izbacio Velmu koja je čisto propagandno smeće i najgore ocijenjena animirana serija ikad. Uništili Scooby Doo, samo još jedan u nizu. Glavni lik doslovno ismijava bijelca i govori kako mu je mali, bijelca napravili debilom, bogataš koji nema pojma ni o čemu. Velma postala South Asian, lezba itd.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Otelo
Postovi: 33339
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 01 feb 2023, 19:28

U Six Feet Underu je to super odrađeno.

Genijalna serija I možda jedna od najboljih finalnih epizoda ikad.

Nestao post od Klareta :mrgreen:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Klare » 01 feb 2023, 19:29

U dosta serija se to ubacuje, a nepotrebno je. Čak sam jednom mislim imao 3 serije u nizu gdje su među glavnim figurama homo. Bio je to Shield, Six feet under i još nešto, i onda sam stvarno bio ono šta je ovo, šta se dešava, zašto?
Moje mišljenje da je nepotrebno ubacivati takve stvari u ozbiljne serije, i čini se da to dolazi sa viših instanci kao propaganda. A također mi nije jasno ako je glavni čovjek na projektu ok, kako se njemu da peglati sa nečim takvim. Uglavnom najbolje to ne prikazivati u bilo kojem kontekstu.

Lost.
Završile dvije sezone. Za sada odlična, serija od mene dobiva kultni status već na osnove ove dvije sezone, kakva god bude do kraja. Ovakvim serijama pišem dobro samo dokle su to bile, ostatak im zaboravljam niti se mora gledati ako baš padnu kao recimo Prison break u 4oj ili Twin Peaks u 2oj sezoni.

@Otelo, nestao , evo nešto sam vratio, nema dijela od Six feet under. Ma bilo je i u toj seriji prikaza eksplicitnih, jako neugodno za gledati, iako sam to nekako prešao, serija ima dosadnih likova pa se uz ovo homo meni nije isplatilo gledati nakon prve sezone.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Blejzer10 » 01 feb 2023, 19:34

Ja sam generalno podijeljen oko tog PC i Hollywooda.

S jedne strane me nervira što bila koja serija/film koja ima nebijelca, nekršćanina muškarca kao lika se etiketira kao propaganda i politika, pa ono dobiješ podjelu da postoje dva spola : muško i politika, dvije religije : kršćanin i politika, te dvije rase: bijelac i politika. Da danas izađe Wire, ljudi bi srali da je propaganda radi Omara. I sve dok je ljudima u glavi da je default to troje nabrojano, biće podijeljenosti i otpora.

S druge strane me mnogo nervira jer te likove i serije često pišu bijelci koji nakon što kreiraju likove i budu ponosni sobom ne znaju šta će s njima, pa im se sav karakter svodi na to da su gay, crnci ili feministkinje. I ogromna je razlika između tipa crnaca u takvim filmovima u odnosu na filmove koje pišu/režiraju crnci, gdje likovi mnogo više liče na stvarne ljude a ne na one-trait karaktere. (slično i za pe.dere, žene)

Ovo pišem nevezano za TLOU, jer niti sam igrao igre niti gledao seriju. Ali primjetit ću da gomila serija ima nepotrebne romanse i scene seksa, pa ne znam jesam li ikad pročitao da se neko za to buni kad je među straight parova.
Klare je napisao/la:
01 feb 2023, 19:29
Lost.
Završile dvije sezone. Za sada odlična, serija od mene dobiva kultni status već na osnove ove dvije sezone, kakva god bude do kraja. Ovakvim serijama pišem dobro samo dokle su to bile, ostatak im zaboravljam niti se mora gledati ako baš padnu kao recimo Prison break u 4oj ili Twin Peaks u 2oj sezoni.
Zanima me šta ćeš reći nakon šeste, ako doguraš do nje :mrgreen:

Prve dvije su odlične, i treća je manje-više na istom nivou.
Četvrta i peta zasebno gledajući nisu toliko loše koliko se ne uklapaju u cjelinu.
Šesta je odron da ne znam s čim bih je uporedio. Čak je i treća sezona Darka smislenija od toga :mrgreen:
Zadnja izmjena: Blejzer10, dana/u 01 feb 2023, 19:53, ukupno mijenjano 2 puta.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Klare » 01 feb 2023, 19:40

Malo o Six feet under
Međutim imala je serija vrlo dobre poruke i način kako gledaocu reći da cijeni život, evo jedan klip, vrijedi pogledati.
Zbog onog čime se bavi je jako korisna i svakom vrijedi da je bar pokuša gledati, a ako mu se svidi onda mu ova serija može svakako promijeniti pogled na život i korisno djelovati. Serija je lijepo snimljena, i sigurno nije nekvalitetna, meni je dosadila sa likovima i repeticijom, ali ovih desetak i više epizoda je bilo dovoljno da serija ima koristan uticaj na mene.


Zato ja cijenim serije gdje se puno toga može prikupiti, gdje se obraća pažnja na karaktere, navike i život. Neko možda posmatra Lost u pravcu fantastike, istrage, trilera, za mene je ona cijenjena jer je toliko rečeno o karakterima i ponašanju ljudi, puno je dobrih poruka. I svaki postupak je vezan za karakter te osobe, nema tu događaja i postupaka bez pokrića. To uglavnom i čini filmove i serije koji su dobri tako dobrim.
Zadnja izmjena: Klare, dana/u 01 feb 2023, 19:47, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Otelo
Postovi: 33339
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 01 feb 2023, 19:43

Nije. Treća sezona Darka je gora i od zadnje sezone Killing Eve.

Inače, Six Feet Under ima mučnih scena, ali je čitava serija takva. Genijalno nešto. Par suza sam i pustio.

A kad smo kod suza, na zadnjih pet minuta After Lifea sam plakao kao beba.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Finn » 01 feb 2023, 19:59

U Americi toliko gejeva ima, sasvim normalna stvar u društvu, posljedično da će krenuti predstavljanje i na tv-u, prave serije za američku publiku prevashodno, ne za bosance gdje je to tabu. Tamošnjoj publici bi bilo čudno da nema gejeva na tv-u jer svako zna bar 2-3 geja u životu. A kad smo kod toga, šta gejeva u BiH ima, samo se ne priča o tome, ljudi bi se šokirali.

Avatar
Celtic
Postovi: 3329
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Celtic » 01 feb 2023, 20:05

Klare je napisao/la:
01 feb 2023, 19:40
Malo o Six feet under
Međutim imala je serija vrlo dobre poruke i način kako gledaocu reći da cijeni život, evo jedan klip, vrijedi pogledati.
Zbog onog čime se bavi je jako korisna i svakom vrijedi da je bar pokuša gledati, a ako mu se svidi onda mu ova serija može svakako promijeniti pogled na život i korisno djelovati. Serija je lijepo snimljena, i sigurno nije nekvalitetna, meni je dosadila sa likovima i repeticijom, ali ovih desetak i više epizoda je bilo dovoljno da serija ima koristan uticaj na mene.


Zato ja cijenim serije gdje se puno toga može prikupiti, gdje se obraća pažnja na karaktere, navike i život. Neko možda posmatra Lost u pravcu fantastike, istrage, trilera, za mene je ona cijenjena jer je toliko rečeno o karakterima i ponašanju ljudi, puno je dobrih poruka. I svaki postupak je vezan za karakter te osobe, nema tu događaja i postupaka bez pokrića. To uglavnom i čini filmove i serije koji su dobri tako dobrim.
Drago mi je da se neko sjetio ove serije, godinama sam pisao o istoj na ovoj temi, meni lično jedna od najdražih serija kao i Rectify, ali jednostavno ove serije nisu za svakoga, pogotovo za današnju omdladinu koja traži brzu radnju, neke zombije, ubijanja itd.
Vjerujem da ću je opet nekad pogledati u cugu, vjerovatno kad budem na godišnjem.

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 02 feb 2023, 10:55

Blejzer10 je napisao/la:
01 feb 2023, 19:34
Ja sam generalno podijeljen oko tog PC i Hollywooda.

S jedne strane me nervira što bila koja serija/film koja ima nebijelca, nekršćanina muškarca kao lika se etiketira kao propaganda i politika, pa ono dobiješ podjelu da postoje dva spola : muško i politika, dvije religije : kršćanin i politika, te dvije rase: bijelac i politika. Da danas izađe Wire, ljudi bi srali da je propaganda radi Omara. I sve dok je ljudima u glavi da je default to troje nabrojano, biće podijeljenosti i otpora.

S druge strane me mnogo nervira jer te likove i serije često pišu bijelci koji nakon što kreiraju likove i budu ponosni sobom ne znaju šta će s njima, pa im se sav karakter svodi na to da su gay, crnci ili feministkinje. I ogromna je razlika između tipa crnaca u takvim filmovima u odnosu na filmove koje pišu/režiraju crnci, gdje likovi mnogo više liče na stvarne ljude a ne na one-trait karaktere. (slično i za pe.dere, žene)

Ovo pišem nevezano za TLOU, jer niti sam igrao igre niti gledao seriju. Ali primjetit ću da gomila serija ima nepotrebne romanse i scene seksa, pa ne znam jesam li ikad pročitao da se neko za to buni kad je među straight parova.
Klare je napisao/la:
01 feb 2023, 19:29
Lost.
Završile dvije sezone. Za sada odlična, serija od mene dobiva kultni status već na osnove ove dvije sezone, kakva god bude do kraja. Ovakvim serijama pišem dobro samo dokle su to bile, ostatak im zaboravljam niti se mora gledati ako baš padnu kao recimo Prison break u 4oj ili Twin Peaks u 2oj sezoni.
Zanima me šta ćeš reći nakon šeste, ako doguraš do nje :mrgreen:

Prve dvije su odlične, i treća je manje-više na istom nivou.
Četvrta i peta zasebno gledajući nisu toliko loše koliko se ne uklapaju u cjelinu.
Šesta je odron da ne znam s čim bih je uporedio. Čak je i treća sezona Darka smislenija od toga :mrgreen:
Potpis.

Mene generalno najvise nervira mijenjanje sou.rce materijala u preradama da bi se priklonilo inkluziji. Inkluzija je svakako proizvod povlastenih bijelaca koji nemaju boljeg posla osim da seru o takvim, manjevise neprioritetnim stvarima dok postoje mnogo veci problemi od ravnomjerne raspodjele screen time medju svim opredjeljenjima koji postoje.

Ukoliko se ta inkluzija odradi na prirodan nacin i nije "in your face" onda nemam apsolutno nista protiv, ali onda imas velmu koja pokazuje koliko daleko taj pokret moze da ode ukoliko ga niko ne kontrolise.
naprijed rejal

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 02 feb 2023, 17:33

Celtic je napisao/la:
01 feb 2023, 20:05
Klare je napisao/la:
01 feb 2023, 19:40
Malo o Six feet under
Međutim imala je serija vrlo dobre poruke i način kako gledaocu reći da cijeni život, evo jedan klip, vrijedi pogledati.
Zbog onog čime se bavi je jako korisna i svakom vrijedi da je bar pokuša gledati, a ako mu se svidi onda mu ova serija može svakako promijeniti pogled na život i korisno djelovati. Serija je lijepo snimljena, i sigurno nije nekvalitetna, meni je dosadila sa likovima i repeticijom, ali ovih desetak i više epizoda je bilo dovoljno da serija ima koristan uticaj na mene.


Zato ja cijenim serije gdje se puno toga može prikupiti, gdje se obraća pažnja na karaktere, navike i život. Neko možda posmatra Lost u pravcu fantastike, istrage, trilera, za mene je ona cijenjena jer je toliko rečeno o karakterima i ponašanju ljudi, puno je dobrih poruka. I svaki postupak je vezan za karakter te osobe, nema tu događaja i postupaka bez pokrića. To uglavnom i čini filmove i serije koji su dobri tako dobrim.
Drago mi je da se neko sjetio ove serije, godinama sam pisao o istoj na ovoj temi, meni lično jedna od najdražih serija kao i Rectify, ali jednostavno ove serije nisu za svakoga, pogotovo za današnju omdladinu koja traži brzu radnju, neke zombije, ubijanja itd.
Vjerujem da ću je opet nekad pogledati u cugu, vjerovatno kad budem na godišnjem.
Meni je Rectify u top 5 najdražih serija ilad

Avatar
harden
Postovi: 23296
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la harden » 02 feb 2023, 20:08

Blejzer10 je napisao/la:
01 feb 2023, 19:34
TLOU, jer niti sam igrao igre
Pa sta cekas?
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Blejzer10 » 02 feb 2023, 20:15

harden je napisao/la:
02 feb 2023, 20:08
Blejzer10 je napisao/la:
01 feb 2023, 19:34
TLOU, jer niti sam igrao igre
Pa sta cekas?
Nisam od keca imao plejku

Avatar
harden
Postovi: 23296
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la harden » 02 feb 2023, 20:19

Blejzer10 je napisao/la:
02 feb 2023, 20:15
harden je napisao/la:
02 feb 2023, 20:08
Blejzer10 je napisao/la:
01 feb 2023, 19:34
TLOU, jer niti sam igrao igre
Pa sta cekas?
Nisam od keca imao plejku
Sad ti je cetvorka jeftina, a ima jailbreak za 9.0 sistem. Mos preci sve ekskluzive za dz :mrgreen: ako imas vremena naravno.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Blejzer10 » 02 feb 2023, 20:33

harden je napisao/la:
02 feb 2023, 20:19
Blejzer10 je napisao/la:
02 feb 2023, 20:15
harden je napisao/la:
02 feb 2023, 20:08

Pa sta cekas?
Nisam od keca imao plejku
Sad ti je cetvorka jeftina, a ima jailbreak za 9.0 sistem. Mos preci sve ekskluzive za dz :mrgreen: ako imas vremena naravno.
Sačekat ćemo mart za Steam release :kafa:
slika

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Klare » 03 feb 2023, 22:42

Blejzer10 je napisao/la:
01 feb 2023, 19:34
Zanima me šta ćeš reći nakon šeste, ako doguraš do nje :mrgreen:

Prve dvije su odlične, i treća je manje-više na istom nivou.
Četvrta i peta zasebno gledajući nisu toliko loše koliko se ne uklapaju u cjelinu.
Šesta je odron da ne znam s čim bih je uporedio. Čak je i treća sezona Darka smislenija od toga :mrgreen:
Izgleda da ću završiti u trećoj na epizodi 7. Katstrofalan pad nakon dvije sezone koje su do zadnje epizode bile fantastične.
A onda u ovoj trećoj od početka se sve razvodnilo, radnja se ubrzala, sve je površno i iskreno jeftino i nabrzaka sklepano. Serija nema ništa s onim što je bilo u prve dvije sezone, sve su bacili, ovo isto nekakva druga jeftina serija. Ja ovdje stajem, seriji pišem prve dvije sezone, ovo ostalo brišem i ne računam. Šteta samo što nakon dvije sezone serija nije završila, nego je ostala misterija, a izgleda da ta misterija nije interesantna. Stvarno su mi neobjašnjivi ovi padovi serija. Nije to malo da se izgubi kvalitet nego se okrene za 180. Od strogog profesionalca do neozbiljnog amatera.
Možeš napisati u spoiler šta su zamislili o čemu se radi ovdje i kako to na kraju završava. :)

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Kajzer10 » 03 feb 2023, 22:51

Ja sam isto tu negdje stao na trecoj sezoni. Onda iz znatizelje procitao radnju do kraja serije, mislio da cu se slagirati. Reziser na teskim drogama.

Klare
Postovi: 4302
Pridružen/a: 24 jun 2010, 12:28

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Klare » 03 feb 2023, 23:30

Sad sam i ja pročitao, sapunica petljanje i laganje gledaoca, uglavnom smor.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Blejzer10 » 03 feb 2023, 23:45

Klare je napisao/la:
03 feb 2023, 22:42
Izgleda da ću završiti u trećoj na epizodi 7. Katstrofalan pad nakon dvije sezone koje su do zadnje epizode bile fantastične.
A onda u ovoj trećoj od početka se sve razvodnilo, radnja se ubrzala, sve je površno i iskreno jeftino i nabrzaka sklepano. Serija nema ništa s onim što je bilo u prve dvije sezone, sve su bacili, ovo isto nekakva druga jeftina serija. Ja ovdje stajem, seriji pišem prve dvije sezone, ovo ostalo brišem i ne računam. Šteta samo što nakon dvije sezone serija nije završila, nego je ostala misterija, a izgleda da ta misterija nije interesantna. Stvarno su mi neobjašnjivi ovi padovi serija. Nije to malo da se izgubi kvalitet nego se okrene za 180. Od strogog profesionalca do neozbiljnog amatera.
Možeš napisati u spoiler šta su zamislili o čemu se radi ovdje i kako to na kraju završava. :)
Nije meni treća toliko loša, definitivno nije na nivou prve dvije, ali izvuče je dobar kraj. Doduše, čitava priča sa The Others je mogla otići u mnogo različitih, boljih smjerova nego što je otišla.
Teško je prepričati bez konteksta ostalih sezona, ali ono, peta sezona uključuje time travel, šesta alternativni univerzum

Avatar
forgempp
Postovi: 6544
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la forgempp » 04 feb 2023, 00:17

Klare je napisao/la:
03 feb 2023, 22:42
Izgleda da ću završiti u trećoj na epizodi 7. Katstrofalan pad nakon dvije sezone koje su do zadnje epizode bile fantastične.
A onda u ovoj trećoj od početka se sve razvodnilo, radnja se ubrzala, sve je površno i iskreno jeftino i nabrzaka sklepano. Serija nema ništa s onim što je bilo u prve dvije sezone, sve su bacili, ovo isto nekakva druga jeftina serija. Ja ovdje stajem, seriji pišem prve dvije sezone, ovo ostalo brišem i ne računam. Šteta samo što nakon dvije sezone serija nije završila, nego je ostala misterija, a izgleda da ta misterija nije interesantna. Stvarno su mi neobjašnjivi ovi padovi serija. Nije to malo da se izgubi kvalitet nego se okrene za 180. Od strogog profesionalca do neozbiljnog amatera.
Možeš napisati u spoiler šta su zamislili o čemu se radi ovdje i kako to na kraju završava. :)
:rol: :rol: :rol: Rek'o sam ti, ista stvar.

Steta sto nisam vodio evidenciju serija koje gledam, vjv 50%+ serija sam prekinuo zbog pretjeranog pada kvalitete, definitivno je tu i Lost.
Jos kad vidim po raznim stranicama rasprave o kraju same serije (ocito nije dovoljno dobro objasnjeno), jos mi draze sto sam prekinuo.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Felixians4, Marsal i 17 gostiju.