Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Shategabri » 17 jan 2023, 12:41

TLOU su prilično ispratili ambijent, ali i dešavanja iz igre.
Naravno, ima toliko toga i da su išli u detalje, trebalo bi im bar 10 sezona samo za prvi dio :D
Uglavnom odlična uvodna epizoda koja je praktično trajala koliko i prosječan film, skoro sat i po.
Druga ep će već biti 55 minuta.
Bilo bi dobro da se sačekaju sve epizode, pa neki kišni vikend pregledaš sve u cugu, al šta da se radi.
Koševo Zapad

Avatar
Barcod
Postovi: 1722
Pridružen/a: 19 jul 2014, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Barcod » 17 jan 2023, 13:12

Pregledao 1883 nekad davno sad krenuo ovu 1923 top obe serije fkt nisam povezo da se radi o istoj porodici kroz razdoblja.
Gledao isto Yellowstone prvu sezonu do 5-6 ep nesto mi nije sjela u tom trenutku ,i cim ova 1923 zavrsi vracam se ponovo pogotovo sto su ove dvije baš po mom ukusu...
Arsenal All The Way !

Avatar
harden
Postovi: 23527
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la harden » 18 jan 2023, 02:28

Kaleidoscope zadnja epizoda vrh, dobra serija.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Sveti
Postovi: 10184
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 18 jan 2023, 13:32

Dark :puke:
naprijed rejal

Avatar
Baboon
Postovi: 1291
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Baboon » 18 jan 2023, 22:59

Vidim dobre kritike i veliki hajp oko serije The Last of Us, znači to što nisam igrao igru i nemam predznanje ne bi trebalo biti veliki minus ?
it's football day

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la ReX » 18 jan 2023, 23:06

Baboon je napisao/la:
18 jan 2023, 22:59
Vidim dobre kritike i veliki hajp oko serije The Last of Us, znači to što nisam igrao igru i nemam predznanje ne bi trebalo biti veliki minus ?
Fantasticna prva epizoda! Evo bas sad zavrsio. :D

Ma kakvi. Samo rokaj! Neces se pokajati. HBO nastavlja da yebe keve sa ovim serijama. :salut:
@igrajlopte 🐦

Avatar
Sveti
Postovi: 10184
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 19 jan 2023, 15:43

Baboon je napisao/la:
18 jan 2023, 22:59
Vidim dobre kritike i veliki hajp oko serije The Last of Us, znači to što nisam igrao igru i nemam predznanje ne bi trebalo biti veliki minus ?
Pa gledanje serije sa predznanjem iz igara daje poseban smek jer je prva epizoda vjerovatno najvjernija s.ource materijalu od svih filmova/serija pravljenih po igrama :mrgreen:

Ali i ako gledas kao laik, serija je svakako must watch
naprijed rejal

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Shategabri » 19 jan 2023, 15:50

Sveti je napisao/la:
19 jan 2023, 15:43
Baboon je napisao/la:
18 jan 2023, 22:59
Vidim dobre kritike i veliki hajp oko serije The Last of Us, znači to što nisam igrao igru i nemam predznanje ne bi trebalo biti veliki minus ?
Pa gledanje serije sa predznanjem iz igara daje poseban smek jer je prva epizoda vjerovatno najvjernija s.ource materijalu od svih filmova/serija pravljenih po igrama :mrgreen:

Ali i ako gledas kao laik, serija je svakako must watch
Da, nije recimo kao Witcher gdje došeš ko padobranac ako nisi igrao igru.
Koševo Zapad

Avatar
MrPink
Postovi: 1334
Pridružen/a: 23 mar 2020, 16:28
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la MrPink » 19 jan 2023, 17:28

Shategabri je napisao/la:
19 jan 2023, 15:50
Da, nije recimo kao Witcher gdje došeš ko padobranac ako nisi igrao igru.
Zar se radnja u Witcher seriji ne odvija prema knjigama, a radnja iz igrica je poslije događaja iz knjige/serije?

Možda ja griješim ali tako mi je jaran objašnjavao koji je mega fan te franšize.

Avatar
Barcod
Postovi: 1722
Pridružen/a: 19 jul 2014, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Barcod » 19 jan 2023, 17:50

Mislim da je ovdje neko predlozio seriju Yellowjackets :kafa: :thumbup:
Arsenal All The Way !

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sarmica » 20 jan 2023, 08:00

Sad ću da udarim kontru, a to jako volim da radim, a sada je u vezi The Last of Us. Pošto je dugo bila najavljivana i imala veliki marketing, hajde rekoh da to pogledam i to je bilo do scena kada je starica iz invalidskih kolica počela da siše krv ili šta već drugoj osobi u seriji i to je bilo to sa tom serijom- Lijepo, kvalitetno pririsneš delete sa velikim olakšanjem uz veliki upitnik zašto je jedan dio društva 'otiša'o' ili izgubio normalitet kada su mu serije ovog tipa i horori 'vrh, top i šta već.

Ono što je bolesno i nenormalno je postalo 'vrh'. Aferim. Kao što rekoše u filmu My dinner with Andre, 'kako će onaj koji je u snu nekome ili nečemu reći NE.'

Nešto što je bolesno nikada ne može biti 'vrh', ali u svijetu ispranih mozgova i kod takvih pojedinaca, svakako da da.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Shategabri » 20 jan 2023, 08:02

MrPink je napisao/la:
19 jan 2023, 17:28
Shategabri je napisao/la:
19 jan 2023, 15:50
Da, nije recimo kao Witcher gdje došeš ko padobranac ako nisi igrao igru.
Zar se radnja u Witcher seriji ne odvija prema knjigama, a radnja iz igrica je poslije događaja iz knjige/serije?

Možda ja griješim ali tako mi je jaran objašnjavao koji je mega fan te franšize.
Hmmm, u pravu si.
Mislim više na terminologiju, ono da nisi kao kao padobranac dok gledaš.
Koševo Zapad

Avatar
Brokula
Postovi: 30907
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Brokula » 20 jan 2023, 08:11

Baboon je napisao/la:
18 jan 2023, 22:59
Vidim dobre kritike i veliki hajp oko serije The Last of Us, znači to što nisam igrao igru i nemam predznanje ne bi trebalo biti veliki minus ?
Ja bih ti preporučio da odigraš igru u svakom slučaju. Serija ako bude 50% od igre biće vrh
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Shategabri » 20 jan 2023, 08:17

Brokula je napisao/la:
20 jan 2023, 08:11
Baboon je napisao/la:
18 jan 2023, 22:59
Vidim dobre kritike i veliki hajp oko serije The Last of Us, znači to što nisam igrao igru i nemam predznanje ne bi trebalo biti veliki minus ?
Ja bih ti preporučio da odigraš igru u svakom slučaju. Serija ako bude 50% od igre biće vrh
Iako sam i prvi i drugi dio igrao više puta, nakon prve epizode počeo igrati opet prvi dio.
Daleko bolji je od drugog, a slažem se, nek nastave kao sa prvom epizodom, imaćemo seriju godine.
Koševo Zapad

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41222
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 20 jan 2023, 08:51

Meni nekako previše generički djeluje, ono zaraza, pa vremenski skok i onda standardno neko društvo preživjelih, vjerovatno mala ima neki antivirus u sebi i sl, nije da je nešto novo nikad viđeno, mislim Walking Dead je to radio već

Tako da sa tim epitetima serija godine ili šta već treba pričekati
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Shategabri » 20 jan 2023, 10:10

rio_Ferdy88 je napisao/la:
20 jan 2023, 08:51
Meni nekako previše generički djeluje, ono zaraza, pa vremenski skok i onda standardno neko društvo preživjelih, vjerovatno mala ima neki antivirus u sebi i sl, nije da je nešto novo nikad viđeno, mislim Walking Dead je to radio već

Tako da sa tim epitetima serija godine ili šta već treba pričekati
Na svoju odgovornost, ako nisi igrao igru, onda ti otkriva vjerovatno radnju serije u narednim epizodama:
Ovako, to sa malom ni u samoj igri nije riješeno, nego je poslije izašao dodatak u kojem se dešava dio oko njene zaraze, odnosno spoznaje da je imuna na virus.

Što se tiče vremenskog skoka, idu po igri, a igra je tako koncipirana da je uvod sa Joelom i kćerkom i onda ide taj vremenski skok, odnosno radnja koju će očito i serija pratiti.
Pa sci-fi apokalipsa, zombi virusi, ništa novo rekli bi, no TLOU ima neki svoj šmek i ako odrade u tonu igre, sigurno je da će biti odlična serija.
TWD je radio, da, radili su i prije filmovi Resident Evil, pa onda onaj novi RE koji praktično prati igru bukvalno, pa onda imaš Train to Busan, no dobro, za ljubitelje ovog žanra, obzirom na isrcpljenost teme i uglavnom neki trash koji izlazi, ono je neka svijetla tačka.

Serija godine u smislu da je koncipirana na video igri koja važi za top djelo u svijetu igara. I da prva epizoda nešto takvo obećava.
Koševo Zapad

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la numanumaye22 » 20 jan 2023, 11:03

Sarmica je napisao/la:
20 jan 2023, 08:00
Sad ću da udarim kontru, a to jako volim da radim, a sada je u vezi The Last of Us. Pošto je dugo bila najavljivana i imala veliki marketing, hajde rekoh da to pogledam i to je bilo do scena kada je starica iz invalidskih kolica počela da siše krv ili šta već drugoj osobi u seriji i to je bilo to sa tom serijom- Lijepo, kvalitetno pririsneš delete sa velikim olakšanjem uz veliki upitnik zašto je jedan dio društva 'otiša'o' ili izgubio normalitet kada su mu serije ovog tipa i horori 'vrh, top i šta već.

Ono što je bolesno i nenormalno je postalo 'vrh'. Aferim. Kao što rekoše u filmu My dinner with Andre, 'kako će onaj koji je u snu nekome ili nečemu reći NE.'

Nešto što je bolesno nikada ne može biti 'vrh', ali u svijetu ispranih mozgova i kod takvih pojedinaca, svakako da da.
Pa boli te kujac, ti gledaj Alo Alo i Nasu malu kliniku, ne moras ovdje esej pisat samo zato sto ne volis zombije i bojis se horora.

Avatar
Finn
Postovi: 9139
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Finn » 20 jan 2023, 11:30

Rijetko naporan lik, idi brate gledaj holandske i poljske klasike sa dubokim kritikama savremenog društva, pusti nas isprane mozgove da gledamo ovo bolesno, nakaradno i besmisleno.

Avatar
harden
Postovi: 23527
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la harden » 20 jan 2023, 13:05

Finn je napisao/la:
20 jan 2023, 11:30
Rijetko naporan lik, idi brate gledaj holandske i poljske klasike sa dubokim kritikama savremenog društva, pusti nas isprane mozgove da gledamo ovo bolesno, nakaradno i besmisleno.
Ove neshvacene duse su mi najjace :urnebes: procitas prvu recenicu posta i shvatis da salje ne trebas.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la forgempp » 20 jan 2023, 13:12

Smeta mu apokalipsa, zombiji i sl. nerealne stvari, a onda upali Johna Wicka i koji ubija 200+ ljudi i izbjegne kišu metaka, to je realno.

Imam takvih u drustvu.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Surreal i 27 gostiju.