Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

filip13
Postovi: 38054
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 14 sep 2022, 19:55

Them :thumbup:

Avatar
Madagaskar
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 apr 2022, 12:28

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Madagaskar » 15 sep 2022, 01:24

Otelo je napisao/la:
14 sep 2022, 16:38
dscile je napisao/la:
14 sep 2022, 16:13
Meni je House of Dragon fenomenalan do sada. Opravdao bukvalno sva ocekivanja koja sam imao i jedva cekam naredni ponedeljak da odgledam novu epizodu.
Ekstra serija, nemam zamjerke. HBO je opet napravio vrh stvar i narednih pet godina će dominirati sa HotD.
:thumbup:

I kad zavrse Hotd ,ima i dalje mnogo zanimljivih ratova u vremenu vladavine Targaryen kraljeva o kojima bi se mogla napraviti serija

Npr:


filip13
Postovi: 38054
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 15 sep 2022, 09:41

Godfather od Harlem :thumbup:

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la RoninX » 15 sep 2022, 14:09

Black Bird dobra...spoliler: ali na kraju ispade da je Jimmy uzalud memorisao onu mapu sa lesevima. :problem:

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6244
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la moj uzor-S.G » 15 sep 2022, 14:11

Odlican spoiler brate
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la miki_92 » 15 sep 2022, 21:18

Dopesick :thumbup:

mislim da je Rio vec preporucio jednom ali nije na odmet ponoviti

HBO ima odličan dokumentarac na istu temu

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

filip13
Postovi: 38054
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 16 sep 2022, 09:52

Mayor of Kingstown :thumbup:

Avatar
Beduin
Postovi: 16353
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Beduin » 16 sep 2022, 12:29

Kad li ce na Kodiju titlovi za THE CAPTURE 2. sezona!?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤


Avatar
Otelo
Postovi: 33498
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 16 sep 2022, 19:20

Cobra Kai nema nikakvog razloga da bude ovako dobra, a već pet sezona serija kida. Nevjerovatno :tokralju:

Sa druge strane, Rings of Power je čisti prosjek. Četvrta sezona je najbolja, ali to jer nema Hobbita u njoj i priča je napokon krenula negdje, ali i dalje je to prosječno.
Nevjerovatno mi je koliko je glupo sve napisano. Galadriel se ponaša kao razmažena tinejdžerica, u Numenoru klasni rat zbog posla, tamo na jugu imamo Eowyn i poor elf Aragorna u love storiju, Elrond i Durin je cirkus od priče, pogotovo ovaj dio za Mithril. Elendilova sestra dobija više screen time od njega. CW level pisanja. HotD šamara u RoP u svakom, sem vizuelnom segmentu, a i tu će HBO pokazati znanje kad to bude potrebno.

Fucking Amazon, imaš prava na Wheel of Time i LOTR univerzum i uspiješ zajebati oboje. Holy bloody fuck :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Tritolone » 16 sep 2022, 20:41

RoP
Znaci Numenor ide osloboditi Southlands, po svemu sudeci Adar bi onda trebao biti Sauron i trebao bi biti zarobljen u bitci, osim ako se Sauron jos nije pojavio. Nisam skuzio jesu li ono patuljci vec krenuli raditi onaj toranj za Celebrimbora, ako jesu ispada da su izgradili pola toga u 2 dana :urnebes: ili se dijelovi serije ne odvijaju u isto vrijeme, sta bi mi nekako imalo vise smisla, a i po tome bi trebalo ispasti da je Celebrimbor vec upoznao Saurona i da mu toranj/kovacnica treba za prstenje.

Ne znam, na trenutke serija ima taj neki duh Tolkiena, ako se ne varam imaju jos 4 epizode i nadam se da ce to biti level vise, u protivnom jako prosjecna sezona.

Nego sviđa mi se teorija po kojoj je Halbrand king of dead, ali nekako mi se ne uklapa u timeline.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Baboon
Postovi: 1293
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Baboon » 16 sep 2022, 21:32

Otelo je napisao/la:
16 sep 2022, 19:20
Cobra Kai nema nikakvog razloga da bude ovako dobra, a već pet sezona serija kida. Nevjerovatno :tokralju:
Cobra Kai je beton, tako jednostavna, a tako dobra serija.
it's football day


Avatar
LegendKiller
Postovi: 2539
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la LegendKiller » 17 sep 2022, 16:46

Tritolone je napisao/la:
16 sep 2022, 20:41
RoP
Znaci Numenor ide osloboditi Southlands, po svemu sudeci Adar bi onda trebao biti Sauron i trebao bi biti zarobljen u bitci, osim ako se Sauron jos nije pojavio. Nisam skuzio jesu li ono patuljci vec krenuli raditi onaj toranj za Celebrimbora, ako jesu ispada da su izgradili pola toga u 2 dana :urnebes: ili se dijelovi serije ne odvijaju u isto vrijeme, sta bi mi nekako imalo vise smisla, a i po tome bi trebalo ispasti da je Celebrimbor vec upoznao Saurona i da mu toranj/kovacnica treba za prstenje.

Ne znam, na trenutke serija ima taj neki duh Tolkiena, ako se ne varam imaju jos 4 epizode i nadam se da ce to biti level vise, u protivnom jako prosjecna sezona.

Nego sviđa mi se teorija po kojoj je Halbrand king of dead, ali nekako mi se ne uklapa u timeline.
kao što i kažeš serija na trenutke ima duh Tolkena, ali je još rano za reći da li će u svemu biti duh Tolkena, ili ide improvizacija. Tek su 4 epizode bile, za sada sve vuče na neki miks. Ja se samo nadam da od onog lika koji je pao kao meteora neće praviti Gandalfa, to bi već bila baš fula, ali nekako mi na to ide.

Avatar
Otelo
Postovi: 33498
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 17 sep 2022, 18:04

Nema šanse da je Gandalf u pitanju, jer to je baš lore breaking preko kojeg će rijetko ko preći.

Moguće da je u pitanju jedan od dva Blue Wizardsa:
Their task was to circumvent Sauron: to bring help to the few tribes of Men that had rebelled from Melkor-worship, to stir up rebellion ... and after his first fall to search out his hiding (in which they failed) and to cause [?dissension and disarray] among the dark East ... They must have had very great influence on the history of the Second Age and Third Age in weakening and disarraying the forces of East ... who would both in the Second Age and Third Age otherwise have ... outnumbered the West.
Gandalf će biti poslan u ME tek u Trećem dobu i to hiljadu godina nakon kraja Drugog doba, ali ništa me ne bi čudilo od Amazona, pa čak i da su Gandalfa poslali par hiljada godina prije u ME.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sarmica » 17 sep 2022, 19:35

Ko nije gledao dosta propušta. Uskoro treba da počne i 4 sezona.

Fauda

https://www.imdb.com/title/tt4565380/?ref_=fn_al_tt_1

slika

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Neutral » 19 sep 2022, 01:04

Pregledao the time traveler's wife, nisam ni znao da ima samo šest epizoda i da je cancelled :mrgreen:

Serija odlična, bilo je gorih serija koji nisu cancel nekoliko sezona.

Bazirana na knjizi, mora valjati. Pročitao sam plot, tužno.

Sad sam prešao na the staircase.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la ReX » 19 sep 2022, 10:58

Zadnjih deset minuta 5 epizode HotD ko na iglama. Svaki trenutak kontas sad ce...

Cijela epizoda, od prve do zadnje sekunde. :tokralju: :tokralju:
Cristen Cole, i zvanicno najgluplji karakter u seriji (do sada). Od razgovora sa Alicent do ubistva onog derpea. :facepalm: Jednom lik umoci i zaljubi se. Men... :urnebes:
@igrajlopte 🐦

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la darker10 » 19 sep 2022, 12:52

ReX je napisao/la:
19 sep 2022, 10:58
Zadnjih deset minuta 5 epizode HotD ko na iglama. Svaki trenutak kontas sad ce...

Cijela epizoda, od prve do zadnje sekunde. :tokralju: :tokralju:
Cristen Cole, i zvanicno najgluplji karakter u seriji (do sada). Od razgovora sa Alicent do ubistva onog derpea. :facepalm: Jednom lik umoci i zaljubi se. Men... :urnebes:
Jedino sto me malo nervira je promjena koju su napravili. U knjizi je Cole ubio onog na turniru, a ovdje na vjencanju. Treba da povjerujem da su ga pustili nakon sto je prebio lika na smrt, na svadbi i jos udario covjeka buduce kraljice hahah. No sve u svemu itekako gledljivo, ne mogu docekat da Dance pocne :mrgreen:

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sarmica » 19 sep 2022, 17:50

Vrhunska mađarska serija u 3 sezone.

Aranyélet ili Golden Life

https://www.imdb.com/title/tt5099020/?ref_=fn_al_tt_1

slika

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot], Jabroni, kraljttbvb, Muumii, Sheyi i 42 gosta.