Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Civa » 28 nov 2021, 18:15

Koliko god cijenio rudarski posao, ja sam u ovom slučaju isključivo na strani generalnog direktora. Prvo mi je bilo sumnjivo prvi dan protesta zašto ne idu na pregovore, a ne samo prozivati. Drugo, zašto sada ne poštuju ranije potpisane dogovore. Meni ovo sve više liči na politički organiziran protest, čak je Senad sinoć na samom kraju intervjua upitao sindikaliste zbog čega su pregovarali sa predsjedavajućim parlamentarne skupštine FBIH, koji nema nikakve veze sa tim svim, ali ima dalje sa određenim osobama...
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
Marsal
Postovi: 22744
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 28 nov 2021, 18:22

bob je napisao/la:
28 nov 2021, 16:54
Marsal je napisao/la:
28 nov 2021, 16:19
StevieG8 je napisao/la:
28 nov 2021, 16:08

A kako ce to biti opravdanje ako se dodatni prihod samo usmjeri u povecanje cijene uglja da se spase rudnici?
Da bi spasili rudnike prvo su govorili da treba povećat cijenu za 20%, sad je ta cifra već 60%.

Cijena struje će skočit, jedan dio će ići rudarima i njima će narod jbat majku i krivit ih za to dok će razlika od 40% isparit u plate, službena vozila i ljubavnice.
pa koliko sam shvatio ovo 20% je ako povecaju cijenu uglja za 20% a 60% ako naloze da elektorpivreda treba platiti 500 i vise miliona ovo sto duguju :D realno povecanje struje ce biti kroz koju godinu to je sigurno bilo radi rudnika ili ne ... al ako odluce radi samo rudnika povecati sad a pri tome se nece srediti situacija unutar tih firmi je glupost najveca ...
Ne kontam ni ja više šta hoće a šta neće ali znam da je nedopustivo imati toliki broj radnika izvan proizvodnje. A mi ne možemo bez rudara i bez uglja još makar neko desetljeće kad bi sutra počeli planirat budućnost bez uglja :rol:

Uglavnom **** smo.

Naše generacije neće ni doživjet penzije, radit ćeš do 75-te da održiš ovo sranje od države.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Puma » 28 nov 2021, 19:47

Je li ovo umro Virgil Abloh jbt ?
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 28 nov 2021, 20:26

Puma je napisao/la:
28 nov 2021, 19:47
Je li ovo umro Virgil Abloh jbt ?
jest odose cijene njegove odjece i obuce u nebo ko je sad to imao u savršenom stanju i u kutiji ce u budućnosti uzeti fine pare

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 28 nov 2021, 20:55

Civa je napisao/la:
28 nov 2021, 18:15
Koliko god cijenio rudarski posao, ja sam u ovom slučaju isključivo na strani generalnog direktora. Prvo mi je bilo sumnjivo prvi dan protesta zašto ne idu na pregovore, a ne samo prozivati. Drugo, zašto sada ne poštuju ranije potpisane dogovore. Meni ovo sve više liči na politički organiziran protest, čak je Senad sinoć na samom kraju intervjua upitao sindikaliste zbog čega su pregovarali sa predsjedavajućim parlamentarne skupštine FBIH, koji nema nikakve veze sa tim svim, ali ima dalje sa određenim osobama...
Već sam pisao.
Abdurahman Hodžić zvani Hodža, vlasnik firme HiH u Živinicama je dobio apsolutnu kontrolu nad Elektroprivredom. Inače je ratni profiter i dezerter, a Andelija je njegov potrčko.
On je član predsjedništva SDA. Jedan je od glavnih finansijera SDA, DF i SD.

Puno je para uložio u njih i očekuje kroz te firme i tendere da to naplati. Do zaoštravanja odnosa je došlo kada je izgubio tender koji mu je bio obećan početkom prošle godine.
A odnosi su kulminirali prije nekih mjesec dana kada je išao na neuspješno rušenje kantonalnog odbora SDA TK koju recimo drži pod apsolutnom kontrolom jedan od glavnih Bakirovih saradnika Safet Softić.

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Civa » 28 nov 2021, 21:26

ASD je napisao/la:
28 nov 2021, 20:55
Civa je napisao/la:
28 nov 2021, 18:15
Koliko god cijenio rudarski posao, ja sam u ovom slučaju isključivo na strani generalnog direktora. Prvo mi je bilo sumnjivo prvi dan protesta zašto ne idu na pregovore, a ne samo prozivati. Drugo, zašto sada ne poštuju ranije potpisane dogovore. Meni ovo sve više liči na politički organiziran protest, čak je Senad sinoć na samom kraju intervjua upitao sindikaliste zbog čega su pregovarali sa predsjedavajućim parlamentarne skupštine FBIH, koji nema nikakve veze sa tim svim, ali ima dalje sa određenim osobama...
Već sam pisao.
Abdurahman Hodžić zvani Hodža, vlasnik firme HiH u Živinicama je dobio apsolutnu kontrolu nad Elektroprivredom. Inače je ratni profiter i dezerter, a Andelija je njegov potrčko.
On je član predsjedništva SDA. Jedan je od glavnih finansijera SDA, DF i SD.

Puno je para uložio u njih i očekuje kroz te firme i tendere da to naplati. Do zaoštravanja odnosa je došlo kada je izgubio tender koji mu je bio obećan početkom prošle godine.
A odnosi su kulminirali prije nekih mjesec dana kada je išao na neuspješno rušenje kantonalnog odbora SDA TK koju recimo drži pod apsolutnom kontrolom jedan od glavnih Bakirovih saradnika Safet Softić.
A kroz sve to i zahtjev za smjenom Andelije se ogleda kroz jedan drugi blok ljudi i osobe koja je ciljala tu funkciju, pa je sada kroz radnički neposluh pokušava preoteti, ali o tom po tom da ne idemo u litikuPo :bih:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 29 nov 2021, 00:48

slika

Pazite, ovo, generalni direktor rudnika ima znatno manju platu od 2700, znači znatno.
Još malo pa će stranačka mašinerija prikazati kako rudar ima veću platu od generalnog.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 29 nov 2021, 09:26

Pa uvijek je predstavnik sindikata imao dosta vecu platu, otkad postoje sindikati
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
StevieG8
Postovi: 13412
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 29 nov 2021, 10:17

Ko radi ovog hladnog sivog jutra
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Marsal
Postovi: 22744
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2021, 10:32

StevieG8 je napisao/la:
29 nov 2021, 10:17
Ko radi ovog hladnog sivog jutra
slika
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Blejzer10 » 29 nov 2021, 10:38

StevieG8 je napisao/la:
29 nov 2021, 10:17
Ko radi ovog hladnog sivog jutra
Kakvo sivilo :kafa:
slika

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 29 nov 2021, 11:38

Rio Tinto u Srbiji , koja je fora ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3563
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la NisamInSajder » 29 nov 2021, 11:52

bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 11:38
Rio Tinto u Srbiji , koja je fora ?
Ovo je možda najbolji video o tome. Najviše ćeš shvatiti.




Ima i ovaj, nešto opušteniji.

Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la cala » 29 nov 2021, 11:52

bombaysaphire je napisao/la:
29 nov 2021, 11:38
Rio Tinto u Srbiji , koja je fora ?
Izvlace litium, ostavljaju uzasno zagadjenu okolinu iza sebe. Potrovali masu ljudi po svijetu ispustanjem svakakvih sranja u pitku vodu. Ljudi su toliko jaki da su platili Srbiji da napravi fakticki autoput do tog mjesta gdje ce kopat, samo da ubrzaju proces.

OsmaDolazi
Postovi: 2667
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la OsmaDolazi » 29 nov 2021, 12:27

ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 00:48
slika

Pazite, ovo, generalni direktor rudnika ima znatno manju platu od 2700, znači znatno.
Još malo pa će stranačka mašinerija prikazati kako rudar ima veću platu od generalnog.
Loše piliš naopako.
Upravo sada će sve distribucije i podružnice sa Termoelektranama sa monterima, tehnicarima i inzinjerima da izađu i da iskažu nezadovoljstvo zahtjevima rudara koji se totalno neutemeljeni. Još sada kada su monteri vidjeli da ih rudari p.iišaju sa platom 300-400 KM, pihh...
Adminstracija, tehnicari i inzinjeri rudnika imaju veću platu nego mi radnici u Distribucijama. Rekao sam da će sada tek haos biti.

...pa će monter pitati rudara da se mjenjaju da ovaj visi sa 20 metara na banderi a da monter udje u jamu ;)

Avatar
Mokes
Postovi: 14893
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Mokes » 29 nov 2021, 12:31

League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015


Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la redbull93 » 29 nov 2021, 14:13

StevieG8 je napisao/la:
29 nov 2021, 10:17
Ko radi ovog hladnog sivog jutra
Znam ko ne radi :urnebes:

Radnici u Elektroprivredi protestuju zbog "neutemeljenih" zahtjeva rudara
http://www.klix.ba/clanak/211129081

Ovo samo kod nas ima :bih:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Mokes
Postovi: 14893
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Mokes » 29 nov 2021, 14:18

Snijeg :ljepota:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

OsmaDolazi
Postovi: 2667
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la OsmaDolazi » 29 nov 2021, 14:32

redbull93 je napisao/la:
29 nov 2021, 14:13
StevieG8 je napisao/la:
29 nov 2021, 10:17
Ko radi ovog hladnog sivog jutra
Znam ko ne radi :urnebes:

Radnici u Elektroprivredi protestuju zbog "neutemeljenih" zahtjeva rudara
http://www.klix.ba/clanak/211129081

Ovo samo kod nas ima :bih:
Naravno da ima i biti će itekako. Ovo nije stvar rudara. Ovo je stvar administracije u rudnicima koja je višak i koja će dobiti nogu te njihovog huškanja rudara na proteste.
Još jednom napominjem, rudar ima veću platu od tehničara i montera u elektroprivredi. Tehnicar u rudnicima ima dosta veću platu od tehničara u svim podružnicama elektrodistribucije i sada kada se ukidaju ti "uhljebi" kako volimo reći, sada je problem jer su nahuškani rudari(ali smirili su se već kada im je rečeno da se traži još rudara i da nije bilo govora o smanjenu plate rudara u jami).

Ako se ispune zahtjevi administracije rudnika, garantujem da tek onda svi korisnici el energ EPBIH neće imati struje jer naši monteri neće htjeti ici na kvarove koji su svakodnevni, neće se htjeti penjati dok se njima smanjuje plata kao i svima nama radnicima ("Elektrodistribucija" Sarajevo, "Elektrodistribucija" Tuzla,"Elektrodistribucija" Zenica,"Elektrodistribucija" Bihać,"Elektrodistribucija" Mostar, Hidroelektrana „Salakovac“, Hidroelektrana „Grabovica“, Hidroelektrana „Jablanica“, Termoelektrana “Kakanj”, Termoelektrana “Tuzla”,VE Podveležje 1.

Zahebali su se ako su mislili na uštrb 4000 drugih radnika spasiti 3000 radnika svoje administracije. M.R.Š.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni, MrPink, muhamedhulk, nerkolfc, VensanKasel i 28 gostiju.