Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 29 nov 2021, 15:16

Sve treba privatizovati.

Pa cemo onda vidjeti hoce li u kancelariji gdje treba dvoje da radi, biti 4-5 radnika.

Kod nas u opstinama, ministarstvima i javnim preduzecima uglavnom imas likove koji imaju vozaca (a nigdje na neki dalji put ne ide), savjetnika (ni sam savjetnik ne zna je li dos'o ili pos'o, a on treba da nesto savjetuje), sekretaricu (ko on sad bitan, ne moze se uci kod njega da se najavis samo portiru na ulazu, nego moras i portiru i sekretarici) i hocemo na zelenu granu :damn:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jasmin10 » 29 nov 2021, 15:30

Pa hoće li iko odgovarati za onu djevojčicu iz Kaknja sto je ubise majku im yebem ?
Zar je yebena naša stranka toliko jaka da će se ovo sve samo baciti u zaborav?

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2021, 17:17

Treba više izjednačavati SSS sa VSS :thumbup:

Ukinuti fakultete, šta će nam.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 29 nov 2021, 18:19

jasmin10 je napisao/la:
29 nov 2021, 15:30
Pa hoće li iko odgovarati za onu djevojčicu iz Kaknja sto je ubise majku im yebem ?
Zar je yebena naša stranka toliko jaka da će se ovo sve samo baciti u zaborav?
I onog momka što ga je migrant ubio, nikad ga nisu našli.

Život nas običnih je poprilično nebitan, slučajevi se nikada ne riješe i pravda sigurno nikada ne stigne.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Marsal
Postovi: 22696
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 29 nov 2021, 18:34

kraljttbvb je napisao/la:
29 nov 2021, 15:16
Sve treba privatizovati.

Pa cemo onda vidjeti hoce li u kancelariji gdje treba dvoje da radi, biti 4-5 radnika.

Kod nas u opstinama, ministarstvima i javnim preduzecima uglavnom imas likove koji imaju vozaca (a nigdje na neki dalji put ne ide), savjetnika (ni sam savjetnik ne zna je li dos'o ili pos'o, a on treba da nesto savjetuje), sekretaricu (ko on sad bitan, ne moze se uci kod njega da se najavis samo portiru na ulazu, nego moras i portiru i sekretarici) i hocemo na zelenu granu :damn:
Privatizacija neće ništa promijeniti.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Puma
Moderator
Postovi: 14275
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Puma » 29 nov 2021, 19:03

:rol:

Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la redbull93 » 29 nov 2021, 19:49

Dobro je ovo sve, dok politicari ne pocnu slati placenike da tuku obican narod dok se bori za svoja prava. Uvijek ima gore, vidimo na istoku sta se desava :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 29 nov 2021, 20:06

jasmin10 je napisao/la:
29 nov 2021, 15:30
Pa hoće li iko odgovarati za onu djevojčicu iz Kaknja sto je ubise majku im yebem ?
Zar je yebena naša stranka toliko jaka da će se ovo sve samo baciti u zaborav?
Naša stranka?

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 29 nov 2021, 20:09

OsmaDolazi je napisao/la:
29 nov 2021, 12:27
ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 00:48
slika

Pazite, ovo, generalni direktor rudnika ima znatno manju platu od 2700, znači znatno.
Još malo pa će stranačka mašinerija prikazati kako rudar ima veću platu od generalnog.
Loše piliš naopako.
Upravo sada će sve distribucije i podružnice sa Termoelektranama sa monterima, tehnicarima i inzinjerima da izađu i da iskažu nezadovoljstvo zahtjevima rudara koji se totalno neutemeljeni. Još sada kada su monteri vidjeli da ih rudari p.iišaju sa platom 300-400 KM, pihh...
Adminstracija, tehnicari i inzinjeri rudnika imaju veću platu nego mi radnici u Distribucijama. Rekao sam da će sada tek haos biti.

...pa će monter pitati rudara da se mjenjaju da ovaj visi sa 20 metara na banderi a da monter udje u jamu ;)
Blage veze nemaš. Bojim se da rudara nikada ni na mapi nisi vidio.
To ti je jedan od daleko najneatraktivnijih poslova gdje se masovno napušta i po cijenu puno manje plate.
SMR187 je napisao/la:
29 nov 2021, 09:26
Pa uvijek je predstavnik sindikata imao dosta vecu platu, otkad postoje sindikati
Od generalnog direktora. Ma teorije nema.
Evo u Banovićima kod mene generalni ima 6 milja, a ostali direktori oko 4. I ​svako ko je upoznat. Zna kako je to samo mali dio primanja koji ostvaruju.
A svaki bi se od njih zamijenii za poziciju u lektroprivredi. Ali baš svaki

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jasmin10 » 29 nov 2021, 20:35

ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 20:06
jasmin10 je napisao/la:
29 nov 2021, 15:30
Pa hoće li iko odgovarati za onu djevojčicu iz Kaknja sto je ubise majku im yebem ?
Zar je yebena naša stranka toliko jaka da će se ovo sve samo baciti u zaborav?
Naša stranka?
Taj doktor je član naše stranke.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 29 nov 2021, 20:36

ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 20:09
SMR187 je napisao/la:
29 nov 2021, 09:26
Pa uvijek je predstavnik sindikata imao dosta vecu platu, otkad postoje sindikati
Od generalnog direktora. Ma teorije nema.
Evo u Banovićima kod mene generalni ima 6 milja, a ostali direktori oko 4. I ​svako ko je upoznat. Zna kako je to samo mali dio primanja koji ostvaruju.
A svaki bi se od njih zamijenii za poziciju u lektroprivredi. Ali baš svaki
Pa ne znam, ne baratam s brojkama, ali pricam teoretski: Od prvih sindikata do danas su predstavnici uvijek imali dosta visoke plate, koje su placali radnici. Bas iz razloga da ih ti direktori ne bi mogli kupiti. Kod mene u firmi svi iz sindikata placaju neku clanarinu za to
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

OsmaDolazi
Postovi: 2638
Pridružen/a: 01 jun 2020, 18:31
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la OsmaDolazi » 29 nov 2021, 20:42

Neutral je napisao/la:
29 nov 2021, 17:17
Treba više izjednačavati SSS sa VSS :thumbup:

Ukinuti fakultete, šta će nam.
Ne, ne treba izjednaciti NK radnika sa VK. Smijesno i strasno kako nasi ljudi rezononuju stvari. Moj rodjak je direktor Philipsa za podrucje BiH. I ima platu 12 000 KM. Cudi me sto Bosnjo ne trazi da se i njemu smanje primanje.

Ljudi popustite Komunizam i shvatite da smo presli to.

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bob » 29 nov 2021, 20:43

SMR187 je napisao/la:
29 nov 2021, 20:36
ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 20:09
SMR187 je napisao/la:
29 nov 2021, 09:26
Pa uvijek je predstavnik sindikata imao dosta vecu platu, otkad postoje sindikati
Od generalnog direktora. Ma teorije nema.
Evo u Banovićima kod mene generalni ima 6 milja, a ostali direktori oko 4. I ​svako ko je upoznat. Zna kako je to samo mali dio primanja koji ostvaruju.
A svaki bi se od njih zamijenii za poziciju u lektroprivredi. Ali baš svaki
Pa ne znam, ne baratam s brojkama, ali pricam teoretski: Od prvih sindikata do danas su predstavnici uvijek imali dosta visoke plate, koje su placali radnici. Bas iz razloga da ih ti direktori ne bi mogli kupiti. Kod mene u firmi svi iz sindikata placaju neku clanarinu za to
pa eto bilo je na face tv da onaj generalni ima malo jace od 5 milja platu znaci banovici jaci od elektroprivrede :D

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SMR187 » 29 nov 2021, 20:44

OsmaDolazi je napisao/la:
29 nov 2021, 20:42
Neutral je napisao/la:
29 nov 2021, 17:17
Treba više izjednačavati SSS sa VSS :thumbup:

Ukinuti fakultete, šta će nam.
Ne, ne treba izjednaciti NK radnika sa VK. Smijesno i strasno kako nasi ljudi rezononuju stvari. Moj rodjak je direktor Philipsa za podrucje BiH. I ima platu 12 000 KM. Cudi me sto Bosnjo ne trazi da se i njemu smanje primanje.

Ljudi popustite Komunizam i shvatite da smo presli to.
Presli na sta? To je glavno pitanje
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 29 nov 2021, 20:46

jasmin10 je napisao/la:
29 nov 2021, 20:35
ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 20:06
jasmin10 je napisao/la:
29 nov 2021, 15:30
Pa hoće li iko odgovarati za onu djevojčicu iz Kaknja sto je ubise majku im yebem ?
Zar je yebena naša stranka toliko jaka da će se ovo sve samo baciti u zaborav?
Naša stranka?
Taj doktor je član naše stranke.
Pa svejedno.
Sve je krenulo od Zenice, odakle su tu djevojčicu i poslali tamo u Sarajevo.
I bojim se da su te ordinacije (barem koliko sam ja upoznat) već duže vremena na snazi. Davno prije nego što je Naša Stranka postala dio vlasti.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jasmin10 » 29 nov 2021, 20:49

ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 20:46
jasmin10 je napisao/la:
29 nov 2021, 20:35
ASD je napisao/la:
29 nov 2021, 20:06


Naša stranka?
Taj doktor je član naše stranke.
Pa svejedno.
Sve je krenulo od Zenice, odakle su tu djevojčicu i poslali tamo u Sarajevo.
I bojim se da su te ordinacije (barem koliko sam ja upoznat) već duže vremena na snazi. Davno prije nego što je Naša Stranka postala dio vlasti.
Samo lud čovjek može misliti da ovog ubicu ne štiti naša stranka i politika. Nakon dzenaze sve je stalo. Niko ništa vise ne piše, ne istražuje….

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bob » 29 nov 2021, 20:50

ja po ovim nekim pricama od raje a sve je to suplja :D mogu zakljuciti da i elektroprivreda kroz 7,8 godina lagano ce krenuti u smjeru rudnika ako se ne promjeni nesto, tolike su pare izvukli iz nje a nista ulozili nisu, tj.jesu izgradili podvelezje a i to je kredit, pa ce biti vracaj rate, ne znam da su i jednu novu trafo stanicu izgradili evo u Sa recimo nice svako malo neko novo naselje i sve na staru mrezu, a da ne pricamo o dalekovodima gdje ima drvenih stubova itd. kad im to krene crkavati, oprema stara itd. bit ce ko RAD kad izjavi u decembru iznenadio nas snijeg :rol:

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2021, 20:51

Nije politika...

Godinama govorim o jednoj te istoj temi. Uslijed egzodusa koji je zahvatio sve zemlje Balkana, posebice Srbiju, Hrvatsku i BiH, nameti će se povećavati. Najviše je pogođena BiH zbog političkog ustrojstva, gdje imamo parlament, entitete, te u federaciji kantone koji su države za sebe. Svi imaju neku funkciju, savjetnike, vozače itd. Uz to dodajte prebukiranost na državne institucije gdje se izmišljaju funkcije i vidjet ćete da je sistem sa ovako malo stanovnika neizdrživ. Upravo se zbog toga stvaraju krize koje rezultiraju povećanjem cijena na svim poljima stvarajući još veću sirotinju među ljudima. A država dodatno slabi jer ljudi dodatno gledaju kako će pobjeći odavde.

Šta vi mislite što nismo još u digitalnom svijetu i što idemo od šaltera do šaltera da ovjeravamo papire ili podižemo neke dokumente? Treba ljudima radna mjesta sa kojima osiguravaju glasove na izborima i tako godinama.

Ovo je bilo samo pitanje vremena kada će eksplodirati, a korona je to dodatno začinila. Ljudi ne znaju šta će od dosade raditi u ministarstvima, sjede, naručuju oriflame, farmasi proizvode, nemaju šta raditi. I kako će takav sistem da funkcioniše?

Nama treba potpuni restart, fabričke postavke, pa i u ovom sistemu Dejtona, ali višak radne snage u tim institucijama skinuti sa budžeta da konačno idemo djelomično naprijed. Kome treba referent za kafe :rol: :rol: :rol:

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bob » 29 nov 2021, 20:56

Neutral je napisao/la:
29 nov 2021, 20:51


Nama treba potpuni restart, fabričke postavke, pa i u ovom sistemu Dejtona, ali višak radne snage u tim institucijama skinuti sa budžeta da konačno idemo djelomično naprijed. Kome treba referent za kafe :rol: :rol: :rol:
nema kod nas restarta, ljudi naucili na nakaradan sistem, zivimo u vremenu nek komsiji crkne krava bilo to u ulici, opstini, izmedju gradova ili na kraju drzava... kad se izmjene jos 2,3 generacije ako do tada bude mir ima nade :D

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2021, 21:01

Doći će nove generacije sa njemačkim vokabularom i tad je game over. Mi ćemo se brzo asimilirati i nestati :thumbup:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Felixians4, LamineDiarra, numanumaye22 i 17 gostiju.