Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 04 okt 2022, 20:30

baboedindzeko09 je napisao/la:
04 okt 2022, 20:26
Epidaurus je napisao/la:
04 okt 2022, 20:18
baboedindzeko09 je napisao/la:
04 okt 2022, 19:55


Ne može njima NiP ponuditi ni blizu onoga što im SDA može da se ne lažemo, to je hobotnica i uhodana šema koja radi već 30 godina zajedno, sad im se samo DF priključio

edit: jos govori da moze bez DF-a on ovo i da mu nisu potrebni, pa ni uz pomoc vradžbina to ne ide s ovim rezultatom DF-a
Ide ferman iz americke i britanske ambasade. Ako opet bude ista vlast drzava je u velikoj opasnosti.
Na osnovu čega vadiš ove zaključke buraz? Ovo su krupne riječi...
''Ne vidim tu neki problem, da uradite dobre stvari za penzionere i da ih obavijestite o tome. Ne vidim šta je razlog da se baš ovako postupi od strane američke administracije. Bojim se da samo izricanje sankcija gubi vjerodostojnost kroz ovakva obrazloženja za premijera Novalića. Što se mene tiče on je bio jedan dobar premijer, on je dobar posao uradio, rezultati su tu. Mi o tome odlučujemo, a ne State Department, pa vidjet ćemo'', kazao je Izetbegović.

Jasnije?

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7959
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 okt 2022, 20:31

ASD je napisao/la:
04 okt 2022, 20:30
''Ne vidim tu neki problem, da uradite dobre stvari za penzionere i da ih obavijestite o tome. Ne vidim šta je razlog da se baš ovako postupi od strane američke administracije. Bojim se da samo izricanje sankcija gubi vjerodostojnost kroz ovakva obrazloženja za premijera Novalića. Što se mene tiče on je bio jedan dobar premijer, on je dobar posao uradio, rezultati su tu. Mi o tome odlučujemo, a ne State Department, pa vidjet ćemo'', kazao je Izetbegović.

Jasnije?
Ja znam da si ti ekstremno lijevo nagnut, ali sve i da bude Novalić premijer opet (a neće, nadam se i ja da neće) kako to dovodi čitavu državu u opasnost? Jel to Novalić chetnik koji nosi masku muslimana?
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
Arvid
Postovi: 17075
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 04 okt 2022, 20:32

messilla je napisao/la:
04 okt 2022, 20:22

Pa i ne treba im ako će ići sa SNSD-HDZ osovinom. :mrgreen:
Pa bez njih ne može niko formirati vlast. Inače me nervirala i Kiflina priča o SDA koaliciji sa ta dva subjekta. Tako biraju Hrvati i Srbi, i tu se ništa ne može. Poenta je znati sa njima "koalirati".
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
avenija
Postovi: 13593
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la avenija » 04 okt 2022, 20:33

Istina je da je Izetbegović kaznjen i gubitnik ali je SDA apsolutni pobjednik izbora.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Marsal
Postovi: 22697
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 04 okt 2022, 20:34

avenija je napisao/la:
04 okt 2022, 20:33
Istina je da je Izetbegović kaznjen i gubitnik ali je SDA apsolutni pobjednik izbora.
Kako su pobjednik izbora ako izgube vlast i na državnom i federalnom nivou?

Kako su pobjednik ako su izgubili KS, možda i ZDK?
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kompromis » 04 okt 2022, 20:34

Ma smjesne izjave... nikad manje SDA nije dala HDZu i Dodiku, odnosno popustala i radila kompromise, i zato je i bila prakticno blokada vlasti, od toga da se nije formirala federalna vlast (sda nije htjela popustiti oko izbornog zakona) i posebno sa Snsdom oko inzkovog zakona o genocidu i biserinih avantura u MVP gdje nije nikad sljivila sta joj Dodik kaze kao clan predsjednistva i krajnja instanca za vanjsku politiku i radila je prakticno sve u interesu BiH i protv njega... SDA je dakle sve blokirala sto je stetno po drzavu ali je samim time to izazvalo i blokade sa druge strane, a to ne moze i ne smije biti minus SDA stranci...

BenWhite
Postovi: 2584
Pridružen/a: 28 okt 2021, 19:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BenWhite » 04 okt 2022, 20:36

Dobijali glasove od neukih Sarajlija na priči 'Ali SDA koalira sa četnicima i ustašama'. Kmeeeee
41:34

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 04 okt 2022, 20:36

Marsal je napisao/la:
04 okt 2022, 20:34
avenija je napisao/la:
04 okt 2022, 20:33
Istina je da je Izetbegović kaznjen i gubitnik ali je SDA apsolutni pobjednik izbora.
Kako su pobjednik izbora ako izgube vlast i na državnom i federalnom nivou?

Kako su pobjednik ako su izgubili KS, možda i ZDK?
KS se znalo da ce izgubiti a cak i tu su pored svih sranja zadnjih godina uzeli najveci broj mandata uz NIP sto je cisto ludilo. Na federalnom i drzavnom nivou ce mnogo lakse formirati vlast sa svojim starim prirodnim partnerima + izdajnicki DF koji ih je uvijek podrzao. Oni su sad spremni na sve, sve ce dati i HDZu i SNSDu pa i mrskom DFu da ostanu na vlasti.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Arvid
Postovi: 17075
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 04 okt 2022, 20:37

Teško, da ne kažem nemoguće.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
sljivo
Postovi: 14313
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la sljivo » 04 okt 2022, 20:37

Mogu bit pobjednici u kontekstu samo zato sto nisu vise grohnuli. Padaju, pomalo, al sigurno. Preko noci ne mogu jer ipak imaju armiju glasaca iza.

Avatar
Marsal
Postovi: 22697
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 04 okt 2022, 20:39

StevieG8 je napisao/la:
04 okt 2022, 20:36
Marsal je napisao/la:
04 okt 2022, 20:34
avenija je napisao/la:
04 okt 2022, 20:33
Istina je da je Izetbegović kaznjen i gubitnik ali je SDA apsolutni pobjednik izbora.
Kako su pobjednik izbora ako izgube vlast i na državnom i federalnom nivou?

Kako su pobjednik ako su izgubili KS, možda i ZDK?
KS se znalo da ce izgubiti a cak i tu su pored svih sranja zadnjih godina uzeli najveci broj mandata uz NIP sto je cisto ludilo. Na federalnom i drzavnom nivou ce mnogo lakse formirati vlast sa svojim starim prirodnim partnerima + izdajnicki DF koji ih je uvijek podrzao. Oni su sad spremni na sve, sve ce dati i HDZu i SNSDu pa i mrskom DFu da ostanu na vlasti.
Pa nek dadnu Čoviću finansije, a Miloradi MVP :D ali kakva je to onda pobjeda?
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 04 okt 2022, 20:40

baboedindzeko09 je napisao/la:
04 okt 2022, 20:31
ASD je napisao/la:
04 okt 2022, 20:30
''Ne vidim tu neki problem, da uradite dobre stvari za penzionere i da ih obavijestite o tome. Ne vidim šta je razlog da se baš ovako postupi od strane američke administracije. Bojim se da samo izricanje sankcija gubi vjerodostojnost kroz ovakva obrazloženja za premijera Novalića. Što se mene tiče on je bio jedan dobar premijer, on je dobar posao uradio, rezultati su tu. Mi o tome odlučujemo, a ne State Department, pa vidjet ćemo'', kazao je Izetbegović.

Jasnije?
Ja znam da si ti ekstremno lijevo nagnut, ali sve i da bude Novalić premijer opet (a neće, nadam se i ja da neće) kako to dovodi čitavu državu u opasnost? Jel to Novalić chetnik koji nosi masku muslimana?
Izetbegović direktno govori da ga ne zanima šta misli state department i ti se pitaš kako to dovodi cijelu državu u opasnost?

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7959
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 okt 2022, 20:42

ASD je napisao/la:
04 okt 2022, 20:40
baboedindzeko09 je napisao/la:
04 okt 2022, 20:31
ASD je napisao/la:
04 okt 2022, 20:30
''Ne vidim tu neki problem, da uradite dobre stvari za penzionere i da ih obavijestite o tome. Ne vidim šta je razlog da se baš ovako postupi od strane američke administracije. Bojim se da samo izricanje sankcija gubi vjerodostojnost kroz ovakva obrazloženja za premijera Novalića. Što se mene tiče on je bio jedan dobar premijer, on je dobar posao uradio, rezultati su tu. Mi o tome odlučujemo, a ne State Department, pa vidjet ćemo'', kazao je Izetbegović.

Jasnije?
Ja znam da si ti ekstremno lijevo nagnut, ali sve i da bude Novalić premijer opet (a neće, nadam se i ja da neće) kako to dovodi čitavu državu u opasnost? Jel to Novalić chetnik koji nosi masku muslimana?
Izetbegović direktno govori da ga ne zanima šta misli state department i ti se pitaš kako to dovodi cijelu državu u opasnost?
Jesi li ti realan? Dodik pisha (doslovice) po komplet State Departmentu kao i čitav njegov GTRS, doslovice svaki dan izlaze u javnost sa istim izjavama kontra Amerike, prave skupove podrške Rusiji i mimo toga uvijek kontra Amera, pa je li mu fali šta? Je li država u opasnosti bila?
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

BenWhite
Postovi: 2584
Pridružen/a: 28 okt 2021, 19:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la BenWhite » 04 okt 2022, 20:42

Kad State Department kazni one koji podrivaju suverenitet države, onda će njihove sankcije biti mjerodavne. Do tada, to je samo šarena laža za Elmedina Dinu i njegove podanike.
41:34

Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 04 okt 2022, 20:46

Marsal je napisao/la:
04 okt 2022, 20:39
StevieG8 je napisao/la:
04 okt 2022, 20:36
Marsal je napisao/la:
04 okt 2022, 20:34


Kako su pobjednik izbora ako izgube vlast i na državnom i federalnom nivou?

Kako su pobjednik ako su izgubili KS, možda i ZDK?
KS se znalo da ce izgubiti a cak i tu su pored svih sranja zadnjih godina uzeli najveci broj mandata uz NIP sto je cisto ludilo. Na federalnom i drzavnom nivou ce mnogo lakse formirati vlast sa svojim starim prirodnim partnerima + izdajnicki DF koji ih je uvijek podrzao. Oni su sad spremni na sve, sve ce dati i HDZu i SNSDu pa i mrskom DFu da ostanu na vlasti.
Pa nek dadnu Čoviću finansije, a Miloradi MVP :D ali kakva je to onda pobjeda?
Boli njih briga HDZ svakako uvijek ima finansije i pravdu bitni su ostali talovi i raspodjele van tih ministarskih mjesta.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7959
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 okt 2022, 20:47

O izbornom rezultatu Stranke za BiH, Semir Efendić za Federalnu kaže da su relativno zadovoljni, te navodi da se nada da će stranka sa postignutim rezultatom moći doprinijeti promjenama.

“Sa DF-om imamo jednu vrstu načelne saradnje i vjerovatno ćemo s njima prvo razgovarati. Mislim da ćemo u konačnici u Kantonu Sarajevo imati šest mandata.”

Efendić kaže da ne preferiraju koaliciju sa SDA, ali da to ne isključuju.

“U Federaciji je već dugo SDA na tim pozicijama i imaju premijera kojeg bi zaista trebalo mijenjati. Ne vidim neku mudrost u politici u kojoj se govori ne s ovim, ne s onim. Na kraju krajeva to ‘ne sa SDA’ je utjecalo na to da ovaj mandat u Sarajevu propadne, a ja sam bio sa te strane kao neko ko bi bio premijer još 2018. Ali se tada skupila šestorka na matrici SDA i upropastili mandat. Zato neću reći da sa nekim nećemo. Ali sigurno da naša preferencija nije u pravcu SDA. Normalno je da se sa svima razgovara. Gledat ćemo da ni na koji način ne razočaramo one koji su nas izabrali.”
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bodi123 » 04 okt 2022, 20:47

Federer17 je napisao/la:
04 okt 2022, 19:28
Brokula je napisao/la:
04 okt 2022, 19:22
blueDBR je napisao/la:
04 okt 2022, 19:17
Najlaksi nacin da dobijes nevazeci listic je da ti odbor malo "cvrcne" olovkom bilo gdje po papiru.

Ja sam ubjedjen da je najvise nevazecih listica za predsjednika RSa na ime Trivicke, signore Dodo u stilu Sarajlica i Corleonea odradio
Ja ne mogu da shvatim ove glupe stranacke posmatrace sto odma ne upozore odbor da sklone sve hemijske sa stola. Bukvalno prva stvar koju treba uraditi
Ma upozoris ti na ocite nepravilnosti, dobijes ignore od clanova odbora ili predsjednika (jer se radi za njegovu/njihovu stranku), kad trazis onaj obrazac za prijavu neregularnosti, ne dobijes ga itd. I uz sve to, dobijes prijetnje da ce te neko fizicki prebiti i da ocekujes poziv od nekoga. I onda skontas zbog koga rizikovati i napraviti sebi probleme u zivotu. :D ja sam davno rekao NIKAD vise, a ni tad ne bih da nisu bili na listama blizi clanovi porodice.

Meni je nerealno da se na svakom birackom mjestu (u ucinioci) nije mogla obezbijediti najobicnija moguce kamera (od 30KM) i po jedan policajac da prati regularnost...
Policajci da prate, isti oni koji te puste za cvaju sa 2 promila da furaš dalje :mrgreen:

Kažem dug i težak je ovo proces, ni za 20 godina ovim tempom se nećemo do kraja očistit, ako se uopšte očistimo. Čitava država je korumpirana, od profesora po školama i fakultetima pa do ovih najjačih firmi. Ko je pametan i ko želi normalno živjeti nek ide vani dok još ima priliku, ode život nisi se ni okrenuo.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Unofficialpage » 04 okt 2022, 20:48

Nego, postojili neka luda kombinacija da se skroz izbace ove tri stranke (SDA, HDZ i SNSD) ili barem neke stranke (za SDA znam)? :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kajzer10 » 04 okt 2022, 20:48

Hrvati moraju imati finansije bar ove na nivou FBiH, jer je Bosnjak premijer. Ne znam sad jel pisano ili nepisano pravilo, ali je tako. Al svejedno, ista je poenta. Svi trguju poziciju za poziciju, SDA trguje poziciju za zaposljavanje stranacke administracije.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7959
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 okt 2022, 20:50

Unofficialpage je napisao/la:
04 okt 2022, 20:48
Nego, postojili neka luda kombinacija da se skroz izbace ove tri stranke (SDA, HDZ i SNSD) ili barem neke stranke (za SDA znam)? :mrgreen:
Nikada
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.