Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
Marsal
Postovi: 22737
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 03 dec 2022, 10:14

Bundesliga je napisao/la:
02 dec 2022, 10:43
@Marsal je davno rekao da SDA lopovcine nece biti u vlasti. Svaka cast momcino :salut:
:salut:

Imam jednog insajdera koji pliva jako duboko po tim krugovima i on mi je govorio šta se sprema. Ni ja nisam baš vjerovao ali opet on je toliko pouzdan da znam da ne bi pričao ništa da nema pokriće.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37566
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la tuzlak1987 » 03 dec 2022, 10:18

Kako sam skontao SDA ako dobije lutriju u Livnu moze blokirati procese, a SNSD vec moze da blokira sve procese kroz dom naroda.
Jest ga podesio Schmit svaka mu cast blokada kao i prije :rol:

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 03 dec 2022, 10:33

tuzlak1987 je napisao/la:
03 dec 2022, 10:18
Kako sam skontao SDA ako dobije lutriju u Livnu moze blokirati procese, a SNSD vec moze da blokira sve procese kroz dom naroda.
Jest ga podesio Schmit svaka mu cast blokada kao i prije :rol:
uzalud im ovo blikiranje jer po novom smitovom zakonu samo se spusta broj delegata koji su potrebni za vecinu i tjt bitna je vecina u zastupnickom domu koju sda i df nemaju


slika


tako da praktično nemaju nikakve sanse za blokadama

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kompromis » 03 dec 2022, 10:40

Tako i treba da bude kad se izbacuje izborni pobjednik iz vlasti, samo blokade .. Ako su HDZ i SNSD "legitimni" jer su pobjedili u svojim torovima onda je i SDA legitimna jer ima ubjedljivu pobjedu nad drugom strankom koja kamči bosnjacke glasove, a to je SDP...

Da tacno je ako SDA dobije 13. u Domu Naroda moze 4 godine da blokira vlast i da Fadil bude i dalje premijer kao sto je HDZ radio prethodne 4 godine kad god bi SDA povukla proceduru formiranja vlasti oni jednostavno to blokiraju u Domu Naroda jer su imali vecinu tada (tad je Dom naroda brojao manje i svaki Kanton je davao po jednog pa se dogovorom HDZ mogao izbaciti iz vlasti)... nakon Smitovog ne nametanja nego umetanja IZ oni su tu vječno... uradio je 3x goru stvar nego li je bila... ali iako bi volio da SDA dobije to na lutriji pa da blokira ove politicke ex SDA leseve da izdaju drzavu nisam siguran da ce to uraditi, barem ne 4 godine da ce blokirati jer ce trpiti ogromne pritiske od ambasada i kojekavnih stranih olosa koji su danima vrsljali po BiH i skupljali ruke ovim nesposobnim iz Osmoorke ili kako vec jer oni to nisu bili u stanju a kao trebaju voditi drzavu... Bice ogroman pritisak svih vrsta na njih i na kraju ce i sa 13 ruku ako ih budu imali popustiti jer bi im ako to ne urade na narednim izborima bila dzenaza s obzirom da bi bili oznaceni kao najveci nedoprinositelji razvoju BiH i medjusobnih odnosa sto znaci satanizaciju u Evropi i svijetu, a i ovako ih takvim gledaju jer nisu htjeli popustiti i potpisati IZ zakon po volji Hrvatske i HDZa...


No siguran sam da ce taj delegat ici SDPu i da zanimljivosti nece biti, ali podvalacim volio bi da SDA to dobije pa da vidim kako ce se postaviti i da li imaju petlju gurati do kraja kao sto Dodik zna raditi u nekim fazama...

Iako sam licno za to da se vlast mijenja i proba nesto novo nisam da se to radi ovako doslovno nazor i uz pritiske, ucjene ili sta vec onog ko se ne treba nista pitati, a to su stranci... Narod ce doci na svoje i sam mijenjati kao u KS, ili u slučaju Denisa kad osjeti da treba mijenjati... Asad se vidi da to nije bas tako jer ne bi bila bas situacija da sama SDA ima vise ruku u Domu naroda od 8 ili vise stranaka......

@Robust

Nisi u pravu... To vrijedi ako nijedna strana ne predlozi 11, a SDA uvijek to moze predloziti jer ako budu imali 13 (ovi drugi ne mogu imati potrebnih 11) onda zavisi od njih, i ni od kog drugog... 4 godine uvijek mogu predlagati svog kandidata a HDZ i ostali da odbijaju, kao sto je HDZ radio prethodne 4 godine kad su imali vecinu i nikad se broj potrebnih delegata nije mogao spustiti...
Zadnja izmjena: Kompromis, dana/u 03 dec 2022, 10:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Marsal
Postovi: 22737
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 03 dec 2022, 10:49

Jbt pregledah video ovog ubistva u Banjaluci, ne znam što mi je trebalo to. Baš me je uznemirilo, ubi čovjeka ko ništa, auto prolaze pored, niko ništa.

Jadno društvo smo postali.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Arvid
Postovi: 17176
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 03 dec 2022, 10:54

Pa sinoć u Sarajevu ispred BBI-a pucano iz vatrenog oružja po autobusu koji je bio pun ljudi, i nikom ništa, ko da je bonbonama neko gađao bus. Vijest sinoć negdje u ćošku, bitno je da se zna da je Piksi **** šiptarima majku i da je Xhaka fatao jaja.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Bundesliga » 03 dec 2022, 10:58

Kompromis je napisao/la:
03 dec 2022, 10:40
U pravu je Robust, ti nisi u pravu. Sa 11 pada na 7, pa na 4. Ali neće biti potrebe za 4 jer osmorka ima više od 7. Blokirat će kurko više ;)

E ali koje je onaj Komšić smeće, on je htio blokirati odluke Schmidta u ustavnom sudu samo da se on može održati na poziciji predsjednika i da bi mogao omogućavati SDA da bude u vlasti i da blokira sve živo. I ljudi opet za njega glasaju :bow:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kompromis » 03 dec 2022, 11:13

Bundesliga je napisao/la:
03 dec 2022, 10:58
Kompromis je napisao/la:
03 dec 2022, 10:40
U pravu je Robust, ti nisi u pravu. Sa 11 pada na 7, pa na 4. Ali neće biti potrebe za 4 jer osmorka ima više od 7. Blokirat će kurko više ;)

E ali koje je onaj Komšić smeće, on je htio blokirati odluke Schmidta u ustavnom sudu samo da se on može održati na poziciji predsjednika i da bi mogao omogućavati SDA da bude u vlasti i da blokira sve živo. I ljudi opet za njega glasaju :bow:
Evo ti sinoc covjek fino objasnio kod Senada... msm meni ne treba jer ja znam kako to funkcionise...


Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kompromis » 03 dec 2022, 11:15

Bundesliga je napisao/la:
03 dec 2022, 10:58
Kompromis je napisao/la:
03 dec 2022, 10:40
U pravu je Robust, ti nisi u pravu. Sa 11 pada na 7, pa na 4. Ali neće biti potrebe za 4 jer osmorka ima više od 7. Blokirat će kurko više ;)

E ali koje je onaj Komšić smeće, on je htio blokirati odluke Schmidta u ustavnom sudu samo da se on može održati na poziciji predsjednika i da bi mogao omogućavati SDA da bude u vlasti i da blokira sve živo. I ljudi opet za njega glasaju :bow:
Evo ti sinoc covjek fino objasnio kod Senada... msm meni ne treba jer ja znam kako to funkcionise... sa 13 delegata sve blokiras, a nekad si mogao sa 6 blokirati po starom IZ... u tom slučaju ne postoji drugi krug kao u zadnjem mandatu gdje se nikad zbog HDZa nije mogao smanjiti broj potrebnih ruku jer bi onda SDP, DF I SDA mogli napraviti vlast ali nisu mogli..


Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Bundesliga » 03 dec 2022, 11:19

Rece covjek da nema blokade jer im Schmidt to nece dopustiti :kafa:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 03 dec 2022, 11:24

Ma SDA je gotova ljudi šta vam je.
100 dana im dajem do totalnog raspada sistema.

Bake bi sad dao osmorci sve, samo da mu ostane ukc.

Avatar
SF6
Postovi: 2019
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la SF6 » 03 dec 2022, 11:25

Robust je napisao/la:
03 dec 2022, 10:33
tuzlak1987 je napisao/la:
03 dec 2022, 10:18
Kako sam skontao SDA ako dobije lutriju u Livnu moze blokirati procese, a SNSD vec moze da blokira sve procese kroz dom naroda.
Jest ga podesio Schmit svaka mu cast blokada kao i prije :rol:
uzalud im ovo blikiranje jer po novom smitovom zakonu samo se spusta broj delegata koji su potrebni za vecinu i tjt bitna je vecina u zastupnickom domu koju sda i df nemaju


slika


tako da praktično nemaju nikakve sanse za blokadama
Pa broj potrebnih ruku se smanjuje samo ako istekne rok od 30 a,da se ne dostavi lista.
SDA će dostaviti svoju listu koju će ZD oboriti.
Zatim SDA opet može dostaviti svoju listu i tako u nedogled, to je blokada.

A potrebno je 11 ruku da se lista predloži i zato je danas bitan zrijeb

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la samoposmatram » 03 dec 2022, 11:36

Marsal je napisao/la:
03 dec 2022, 10:49
Jbt pregledah video ovog ubistva u Banjaluci, ne znam što mi je trebalo to. Baš me je uznemirilo, ubi čovjeka ko ništa, auto prolaze pored, niko ništa.

Jadno društvo smo postali.
Ubistva nozem oduvjek postoje. Cak odpjevana o cuvenom Kreci Hakiji. Drugo je sto danas se snimaju ulice Banja Luke pa da mogu svi vidjeti kako obracuni podzemlja izgledaju.

Na snimci se nevide prvi zabadi, lik je iskrvario pri kolapsu na ulici. Zabadi koji se vide su osiguranje. Ubica je iskusan lik po snimci.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4704
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Kajzer10 » 03 dec 2022, 12:01

Arvid je napisao/la:
03 dec 2022, 10:54
Pa sinoć u Sarajevu ispred BBI-a pucano iz vatrenog oružja po autobusu koji je bio pun ljudi, i nikom ništa, ko da je bonbonama neko gađao bus. Vijest sinoć negdje u ćošku, bitno je da se zna da je Piksi **** šiptarima majku i da je Xhaka fatao jaja.
Narod si je postavio prioritete. To u Sarajevu je manje bitno, iako je realno prestrasna stvar. Znaci nije jedan metak, pa da kazes neko pucao na nekog pa zalutao, sto je opet strasno ali ne toliko.

Imas vise metaka na vise dijelova busa sto ocigledno implicira da je neko svjesno pucao na bus pun putnika.

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 03 dec 2022, 13:06

Marsal je napisao/la:
03 dec 2022, 10:49
Jbt pregledah video ovog ubistva u Banjaluci, ne znam što mi je trebalo to. Baš me je uznemirilo, ubi čovjeka ko ništa, auto prolaze pored, niko ništa.

Jadno društvo smo postali.

slika


bili radne kolege i ubio ga zbog ljubomore :crazy: :crazy:

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Robust » 03 dec 2022, 14:33

Arvid je napisao/la:
03 dec 2022, 10:54
Pa sinoć u Sarajevu ispred BBI-a pucano iz vatrenog oružja po autobusu koji je bio pun ljudi, i nikom ništa, ko da je bonbonama neko gađao bus. Vijest sinoć negdje u ćošku, bitno je da se zna da je Piksi **** šiptarima majku i da je Xhaka fatao jaja.


a vidi ovo noc ranije lole iz BMW-a pored najcuvanije drzavne institucije ovo rade zamisli neko ispred Predsjedništva neke druge drzave ovo uradi sta bi mu bilo jbt dan kad se ikad rodih u ovoj vukojebini :puke:

Avatar
Arvid
Postovi: 17176
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 03 dec 2022, 15:25

Nisam vidio ovo. Što je najgore nisam ni iznenađen nešto tim videom, eto na šta smo spali.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Arvid
Postovi: 17176
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 03 dec 2022, 15:26



Gasi internet :rol: :rol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la forgempp » 03 dec 2022, 15:32

Arvid je napisao/la:
03 dec 2022, 15:26


Gasi internet :rol: :rol:
:urnebes:
Ovaj Faćo se zavadio sa pola tik toka.

Evo i nastavak:
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la bombaysaphire » 03 dec 2022, 17:06

forgempp je napisao/la:
03 dec 2022, 15:32
Arvid je napisao/la:
03 dec 2022, 15:26


Gasi internet :rol: :rol:
:urnebes:
Ovaj Faćo se zavadio sa pola tik toka.

Evo i nastavak:
Faćo je legenda , kada su se svi sklanjali od Gašija i šutili na njegova qrchenja on ga je ganjao da ubije :salut: :salut: :salut:


Ni Keljmendijima se nije sklanjao , mrzi šiptare :kafa:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], MrPink, nerkolfc, Rosicky i 37 gostiju.